Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, glauks napisał:

właśnie dlatego prawie 60-letnie doświadczenie przemawia za tym, że akurat szczepionki są wyjątkowo bezpieczne dla dzieci, bo żadnych poważniejszych długotrwałych skutków nie spowodowały; dlaczego te miałyby być wyjątkiem, tym bardziej, że wbrew temu co się i myśli i pisze, są prostsze od innych, więc teoretycznie i mniej niebezpieczne; poza tym , o ile wiem, Amerykanie stosują dla dzieci od 11 lat i zaszczepiono już ich miliony - amerykańscy pediatrzy nie zgłaszają żadnych obaw o skutki za xx lat

Ja tak zapytam Ciebie , bez jakiejś spiny czy coś. Szczepili Nas na grypy, odry, świnki czy inne dziadostwa, możesz mi powiedzieć ile lat minęło od testów do momentu ogólnego stosowania? Do tego zapytam, kiedy się dowiemy o nieporządanych skutkach , każdej szczepionki na covid? Co mi ze szczepionki jak muszę x3 dawki brać... A ile jeszcze będę musiał brać x5, x10... Jak loteria na maszynie. Dla mnie to jest borok rozum, nie chcę aby ktoś odebrał tego posta za atal na szczepionki, no ale na chłopski rozum... Co jest grane?

 

 

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, glauks napisał:

właśnie dlatego prawie 60-letnie doświadczenie przemawia za tym, że akurat szczepionki są wyjątkowo bezpieczne dla dzieci, bo żadnych poważniejszych długotrwałych skutków nie spowodowały

To że kiedyś dana szczepionka była bezpieczna nie oznacza, że wszystkie kolejne też będą! 

Spójrz na żywność, cały czas wychodzi wadliwa partia, z jakąś bakterią czy inną substancją i zostają wycofane. To że kurczak 10 lat temu był bezpieczny nie znaczy, że dziś też i można olać badania. 

Natomiast przy szczepionkach już spoko, są bezpieczne bo tak mówią koncerny. Tylko że koncerny zostały zwolnione z odpowiedzialności za skutki uboczne! Gdyby były tak bardzo bezpieczne to by zależało im na braku odpowiedzialności? Dla mnie producent który mówi "jak coś się stanie, to będzie nasza wina i zapłacimy odszkodowanie" jest dużo bardziej wiarygodne. 

Zaszczepiłem się, ale mocno rozważam czy robić to dalej, bo patrzę co się dzieje na świecie i przestaje mi to odpowiadać. Skuszony byłem "powrotem do normalności", brakiem kwarantanny i innymi benefitami, ale widzę że nic z tego niedługo nie będzie miało miejsca, a sam Covid jest dla mnie niegroźny więc po co mam się dalej kłuć? 

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, glauks napisał:

właśnie dlatego prawie 60-letnie doświadczenie przemawia za tym, że akurat szczepionki są wyjątkowo bezpieczne dla dzieci, bo żadnych poważniejszych długotrwałych skutków nie spowodowały; dlaczego te miałyby być wyjątkiem, tym bardziej, że wbrew temu co się i myśli i pisze, są prostsze od innych, więc teoretycznie i mniej niebezpieczne; poza tym , o ile wiem, Amerykanie stosują dla dzieci od 11 lat i zaszczepiono już ich miliony - amerykańscy pediatrzy nie zgłaszają żadnych obaw o skutki za xx lat

Co to za argumenty?

To co się stało w Szwecji w 2009 r.? 

Wtedy było doświadczenie 50 letnie.

Skąd się wzięło kilkaset przypadków narkolepsji po szczepieniu na świńską grypę, głównie dzieci i młodzież?

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, lokiju napisał:
"Ten kryzys epidemiczny będzie kontynuowany" czyżby Minister się przejęzyczył? a może powiedział prawdę? albo po prostu zły dobór słów? ?

 

O, czyli Pan minister już wie. Well done. A może żeby było szybciej niech od razu poda datę kiedy ten kryzys się skończy - jak już zmuszą kolejne grupy do szczepień czy może jak przyjdzie maj ? 

 

52 minuty temu, B@nita napisał:

 

No jak to czym ? A no najnowszą aferą w UK. W zeszłym roku kiedy nałożono w UK najostrzejszy lockdown z praktycznie całkowitym zakazem wychodzenia z domu ludzie którzy tak zdecydowali imprezowali sobie w najlepsze bez jakichkolwiek ograniczeń, masek czy dystansów społecznych organizując imprezy które "oficjalnie" zostały odwołane z powodu Covida. Dziwne że jakoś nikt z nich się nie bał...

 

In it Oldfield asks a question about 'a Downing Street Christmas party on Friday night', to which Ms Stratton laughed and replied: 'I went home.'

 

Natomiast dziś rano wszyscy brytyjscy politycy odwołali swoje publiczne wystąpienia w TV ze względu na nową aferę (czy nawet nie tyle odwołali co po prostu ze wstydu się nie pojawili).   A zrobili to dlatego bo właśnie zamierzali wprowadzić NOWE obostrzenia i dalej robić z ludzi idiotów, podczas gdy sami mają ten cały wielki "kryzys" w totalnym poważaniu.  

 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, galakty napisał:

Tylko że koncerny zostały zwolnione z odpowiedzialności za skutki uboczne! Gdyby były tak bardzo bezpieczne to by zależało im na braku odpowiedzialności? 

To już nawet średnio rozgarniętym osobnikom, powinna zapalić się czerwona lampka.
Z umowy firmy Pfizer z rządem Brazylii, to wręcz wynika, że nawet jeśli po tej szczepionce zmarłaby większość ludzi, to rząd wręcz nie może podjąć żadnych środków prawnych wobec Pfizem, nie może zrezygnować z dostawy szczepionek, również jeśli w miedzy czasie postałoby lekarstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/beda-kolejne-restrykcje-rzad-wypowie-wojne-osobom-niezaszczepionym/ljtje0x,79cfc278

No i się zaczęło. A dopiero co ktoś pozazdrościł nam że będziemy mieć normalne święta, a tu bęc.

31 minut temu, ODIN85-274 napisał:

No dobra a takie 5letnie dziecko co 6 miesięcy też trzeba będzie szczepić czy co 4 jak mają mniejsze dawki?

Weź im już nie tłumacz. Oni wszelkimi siłami będą zachwalać tą szczepionkę i nic to nie zmieni. Zauważ też że zawsze odwracają kot ogonem. Tutaj w tym poście co zacytował znowu pominą fakt że te szczepienia, które się odbywają to o tych szczepionkach wiadomo już raczej wszystko. Jak działają itd.

Nie dalej jak wczoraj, był artykuł gdzie pisano że przy preparacie astrazeneca dopiero teraz wykryto co powoduje zakrzepicę. Ale wcześniej twardo twierdzono że to nie przez to. Swoją drogą jak zaczęto szczepić dzieci to jeden specjalista wypowiadał się że oni nie wiedzą do końca jak na nich ta szczepionka zadziała i żeby wiedzieć czy wytworzyły się przeciw ciała to trzeba będzie zrobić zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, galakty napisał:

Natomiast przy szczepionkach już spoko, są bezpieczne bo tak mówią koncerny. Tylko że koncerny zostały zwolnione z odpowiedzialności za skutki uboczne! Gdyby były tak bardzo bezpieczne to by zależało im na braku odpowiedzialności? Dla mnie producent który mówi "jak coś się stanie, to będzie nasza wina i zapłacimy odszkodowanie" jest dużo bardziej wiarygodne. 

dlaczego firmy odrzucają odpowiedzialność oczywiste - tryb przygotowania i testowania szczepionek nie był normalny, uległ kilkakrotnemu skróceniu, więc firmy muszą się zabezpieczyć przed pozwami, gdyby pojawiły się z powodu skutków, których w trakcie z konieczności skróconych testów nie można było sprawdzić; ponadto już z powodu tego skróconego procesu dopuszczania mogą się pojawiać pozwy z błahych powodów, i choćby zostały odrzucone kosztować firmy dużo pieniędzy choćby na same koszta sądowe, itd; dlatego jest to normalna taktyka i trudno się dziwić firmom; dlaczego państwowe agencje dopuszczające to zaakceptowały też nie takie dziwne - raz z powodu konieczności przeciwdziałania pandemii i braku innych skutecznych środków - dwa z tego powodu, że technologie używane do produkcji szczepionek i zasady ich działania zostały już dość gruntownie zbadane i wg stanu dostępnej obecnie wiedzy nie stanowią poważniejszego zagrożenia dla życia ludzi ani nie powinny spowodować masowych poważnych skutków ubocznych

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli przyznajesz, że szczepionki były robione na szybko i nie ma gwarancji że są poprawne? Dziękuję ;) 

 

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jego tłumaczenie to wygląda jak przepisane z jakiejś broszury dla handlowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SebastianFM napisał:

Skąd się wzięło kilkaset przypadków narkolepsji po szczepieniu na świńską grypę, głównie dzieci i młodzież?

narkolepsją się nie interesowałem więc nic na ten temat nie mogę powiedzieć

z tego co czytałem, ale o wirusie grypy, nie o narkolepsji, możliwe, że winna była szczepionka - wirus grypy może przedostać się do mózgu i spowodować zapalenie mózgu, choć są to przypadki b. rzadkie; w tym wypadku - może partia szczepionki była zanieczyszczona - wirusa grypy do szczepionek hoduje się zarodkach kurzych i proces ich ekstrakcji z zarodków jest dość skomplikowany i podatny na zanieczyszczenia; może w procesie powielania wirusa w zarodkach zaszła jakaś mutacja, która potem spowodowała większy tzw neurotropizm wirusa, czyli zdolność przenikania do układu nerwowego i mózgu - o ile wiem sprawdza się sekwencje pozyskanych do szczepionek wirusów po kątem zgodności z normalnymi, ale jest to proces wybiórczy i może jakaś partia nie została dokładnie sprawdzona, itp; no i może te przypadki narkolepsji wynikły raczej z jakiejś specyficznej cechy immunologicznej nordyków, w tym wypadku Szwedów  

11 minut temu, galakty napisał:

Czyli przyznajesz, że szczepionki były robione na szybko i nie ma gwarancji że są poprawne? Dziękuję ;) 

 

przecież to wszyscy wiedzą, więc co tu przyznawać

inna sprawa wnioski, które się z tego wyciąga - że na szybko nie oznacza automatycznie, że nie poprawne - masowe szczepienia, w skali już miliardów, dowiodły, że raczej poprawne - jakiej innej chcesz gwarancji

8 minut temu, SebastianFM napisał:

To jego tłumaczenie to wygląda jak przepisane z jakiejś broszury dla handlowców.

nie czytuję broszur dla handlowców (i nie zbieram)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, LeBomB napisał:

A niby dlaczego ukrywa? 

108 dni zajęło zespołowi FDA przejrzenie dokumentów z III faz badań klinicznych, teraz dokumentacja po prawie 2 latach rozrosła się do 329 tysięcy stron. 

Po co nam dokumentacja, której nikt nigdy nie przejrzy, ze względu na obszerność? Przecież wyszukiwanie informacji i jej weryfikacja to już zadanie tylko dla sztucznej inteligencji... Podobno całe prawo Uni Europejskiej zajmuje 130 tys stron, a "Federal Register" w USA zajmuje 80 tys stron. Po co w tej dokumentacji jest aż 329 tys stron?

Dla mnie wygląda to jak spam, aby tylko coś przykryć. Przecież jeśli liczyć okres 24 miesięcy to wychodzi ponad 450 stron dziennie.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, galakty napisał:

Zaszczepiłem się, ale mocno rozważam czy robić to dalej, bo patrzę co się dzieje na świecie i przestaje mi to odpowiadać. Skuszony byłem "powrotem do normalności", brakiem kwarantanny i innymi benefitami, ale widzę że nic z tego niedługo nie będzie miało miejsca, a sam Covid jest dla mnie niegroźny więc po co mam się dalej kłuć? 

Od początku było wiadome, że nic z tego nie będzie i to ogłupianie ludzi. Dlaczego? Po zwykłej obietnicy. Jak ktoś twierdzi, że będzie pięknie i dobrze, należy uciekać od takiej osoby jak najdalej. Ktoś obiecuje coś na temat nowej choroby, o której niewiele się wie, poważnie?

Edytowane przez Áltair
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, lokiju napisał:

Skąd pewność, że szczepionka zmieniła by diametralnie sytuację? wróżenie z fusów?

Pisząc coś takiego wykazujesz się całkowitą ignorancją. Wysoką skuteczność szczepionek widać wyraźnie we wszystkich badaniach dot. hospitalizacji i śmierci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tyle tego było.

Czyli zabezpieczenie żadne... ledwo co się zaszczepiłem.

Ten Omikron wygląda póki co na zwykłe przeziębienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Szambo napisał:

No i tyle tego było.

Czyli zabezpieczenie żadne... ledwo co się zaszczepiłem.

Ten Omikron wygląda póki co na zwykłe przeziębienie.

I to badanie na bardzo małej próbce.. w normalnych warunkach zazwyczaj wygląda to gorzej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@glauks ja tym przykładem z powikłaniami w postaci narkolepsji chciałem tylko pokazać, że to wieloletnie doświadczenie w tworzeniu szczepionek nie jest żadnym gwarantem tego, że będą one bezpieczne i pozbawione skutków ubocznych. Poza tym nie dotyczyło to określonej partii ponieważ w Niemczech też były takie same przypadki, tylko tam zaszczepiono mniej osób.

Nie dość, że szczepionki na koronawirusa to nowy rodzaj to jeszcze przygotowywane były na szybko. Ja nie zgadzam się na bycie królikiem doświadczalnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, severall napisał:

I to badanie na bardzo małej próbce.. w normalnych warunkach zazwyczaj wygląda to gorzej. 

Raczej zacząłem wątpić w sens tego wszystkiego.

Oczywiście daleko mi do foliarzy itd. ale...

Czy jak się okaże, że ten Omicron serio nie jest tak zjadliwy to może trzeba już odpuścić? Te wszystkie kwarantanny i inne błazenady... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Szambo napisał:

Raczej zacząłem wątpić w sens tego wszystkiego.

Oczywiście daleko mi do foliarzy itd. ale...

Dużo ludzi oczekuje od nauki cudów. Niestety oczekiwania nakręcone przed pojawieniem się szczepionek przez telewizyjnych ekspertów-celebrytów. 

Nawet jeśli będzie dość łagodny (oby) to wciąż fala osób potrzebujących pomocy szpitalnej może być sporym problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś było mówione, że będą wydzwaniać do niezaszczepionych. No, ale to chyba mają jakąś baze kto zaszczepiony, kto nie. Może jacyś oszuści...nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...