Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Szambo napisał:

Czy jak się okaże, że ten Omicron serio nie jest tak zjadliwy to może trzeba już odpuścić? Te wszystkie kwarantanny i inne błazenady... 

Są dwa warunki, aby odpuścić:

1. Omicron faktycznie będzie mało zjadliwy
2. Delta ustąpi

Na razie delta jest dominująca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, musichunter1x napisał:

Po co nam dokumentacja, której nikt nigdy nie przejrzy, ze względu na obszerność? Przecież wyszukiwanie informacji i jej weryfikacja to już zadanie tylko dla sztucznej inteligencji... Podobno całe prawo Uni Europejskiej zajmuje 130 tys stron, a "Federal Register" w USA zajmuje 80 tys stron. Po co w tej dokumentacji jest aż 329 tys stron?

Dla mnie wygląda to jak spam, aby tylko coś przykryć. Przecież jeśli liczyć okres 24 miesięcy to wychodzi ponad 450 stron dziennie.

W ramach pierwszych trzech faz klinicznych zbadano około 70 tys. osób. Tylko jedna strona dla jednego pacjenta to już jest 70 tys. stron, a pewnie na jednej się nie kończy. Także samej dokumentacji związanej z pacjentami może być lekko około 200 tys. stron jak nie więcej, a między innymi o dane tam zawarte im chodzi. Dlatego trzeba to przejrzeć, zweryfikować które dokumenty posiadają dane wrażliwe i je zanonimizować lub w ogóle odrzucić i nie wydać. Jak najbardziej ta dokumentacja może być tak obszerna. Co do załatwienia tego sztuczną inteligencją to nie wiemy dokładnie jaki to typ dokumentów, jak był wypełniany, bo jak ręcznie to najpierw kłania się odczyt pisma ręcznego. Zatem obróbka automatyczna pozwoliłaby może  jedynie zawęzić ilość dokumentacji. Lecz to gdybanie, bo nie znamy struktury tej dokumentacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SebastianFM

Pandemrix bo o tej szczepionce pewnie mowa mogła faktycznie powodować w bardzo rzadkich sytuacjach narkolepsję. Ten rzadki skutek uboczny został wychwycony po ok 6 miesiącach w Szwecji po rozpoczęciu powszechnych szczepień. W przypadku szczepionek na COVID jesteśmy już po niemal roku od rozpoczęcia powszechnych szczepień. Szczepień na o wiele większą skalę niż wtedy i to typem szczepionki który jest uważany za bezpieczniejszy (mRNA) niż szczepionki inaktywowane (Pandemrix). To co nie wyszło w badaniach klinicznych szczepionek mRNA a wyszło szybko w rzeczywistych warunkach to jedynie bardzo rzadkie zapalenia mięśnia sercowego u młodych osób (dot. szczepionek mRNA). W dodatku prawdopodobieństwo zapalenia mięśnia sercowego po przejściu COVID jest zdecydowanie większe niż gdy weźmiesz szczepionkę. Z drugiej strony trzeba pamiętać że pewnie wszystkie leki i szczepionki mają jakieś skutki uboczne. Więc jeśli ktoś myśli w kategoriach że chce brać tylko te leki i te szczepionki które nie mają absolutnie żadnych skutków ubocznych, nawet tych najrzadszych to się srogo rozczaruje bo takich pewnie nie znajdzie. Chcesz się przekonać - to sprawdź ulotkę takiego popularnego paracetamolu albo ibuprofenu i sprawdź jakie są bardzo rzadkie skutki uboczne - tylko się nie przeraź ;)  Podobnie jest z amantadyną która tak bardzo popularna jest wśród antyszczepionkowców - tutaj te skutki uboczne są dość częste i dość poważne. Więc zawsze liczy się ocena korzyści nad ryzykiem wzięcia szczepionki czy też jakiegoś leku. Sporo osób o tym zupełnie zapomina, ale jak zacznie szwankować zdrowie lub komuś bliskiemu to się o tym przekona. W przypadku szczepionek mRNA ta korzyść według mojej oceny jest zdecydowanie większa nad potencjalnym ryzykiem jakiegoś bardzo rzadkiego istotnego NOPa. Można było pisać o "byciu królikiem doświadczalnym" gdy ktoś się zgłasza do testów klinicznych szczepionek (choć i tu wcześniej testuje się szczepionki na zwierzętach). Można było mieć obiekcje co do bezpieczeństwa szczepionek na początku akcji szczepień ale ten okres mamy już dawno za sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Griszah napisał:

Generator obostrzeń COVID-19 - Sprawdź, co dzisiaj wolno, a czego nie   ------>  https://koronawirus.lol/

Cytat

Zamknięte są sklepy z gadżetami erotycznymi,

Fuucckkkkk!!

 

:E

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, مارتشين napisał:

Wojna to pokój. Wolność to niewola. Ignorancja to siła

Jako ciekawostkę powiem, że to z Yodą to przekazania jedizmu. W takim przypadku mogłoby obowiązywać prawo szariatu ;) Czyli respekt praw wiary przez państwo.

3 godziny temu, Griszah napisał:

Generator obostrzeń COVID-19 - Sprawdź, co dzisiaj wolno, a czego nie   ------>  https://koronawirus.lol/

https://mistrzowie.org/uimages/services/mistrzowie/i18n/pl_PL/202112/1638898535_by_Teknoman.jpg?1638898536

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

18 minut temu, Jaycob napisał:
Cytat

Zamknięte są sklepy z gadżetami erotycznymi,

Fuucckkkkk!!

gdzie ja tera kupie Vibrotrusiki 8:E

Edytowane przez mindstorm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mindstorm

Aliexpress zamknęli? :E

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Áltair napisał:

@mindstorm

Aliexpress zamknęli? :E

nie no czynne, ala jeszcze nie sprawdzałem.  Dobra kończymy oftop :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

Ja tak zapytam Ciebie , bez jakiejś spiny czy coś. Szczepili Nas na grypy, odry, świnki czy inne dziadostwa, możesz mi powiedzieć ile lat minęło od testów do momentu ogólnego stosowania? Do tego zapytam, kiedy się dowiemy o nieporządanych skutkach , każdej szczepionki na covid? Co mi ze szczepionki jak muszę x3 dawki brać... A ile jeszcze będę musiał brać x5, x10... Jak loteria na maszynie. Dla mnie to jest borok rozum, nie chcę aby ktoś odebrał tego posta za atal na szczepionki, no ale na chłopski rozum... Co jest grane?

Dla przykładu. Pierwsza licencjonowana szczepionka na odrę była badana 3 lata, między 1960 a 1963 rokiem. Tylko teraz weź pod uwagę kilka faktów. Najważniejszy, to technologia i wielkość zespołu jaki opracowywał tę szczepionkę. To nie był kombinat kilkuset zespołów na który składało się łącznie kilka tysięcy osób, a mały zespół prowadzony przez jednego człowieka. Łącznie badana grupa jak dobrze pamiętam to było około 3000 tys. dzieci i obejmowała dzieci z Nigerii i USA, bo tam był największy problem dotyczący odry.

Testy szczepionki MMR czyli skojarzonej, na odrę świnkę i różyczkę też trwały 3 lata i też nie obejmowały jakiejś wielkiej grupy. 

Przypominam, że testy szczepionek na covid łącznie objęły kilkadziesiąt tysięcy osób.

Jak chcesz brać takie rzeczy "na chłopski rozum" to wiedz, że się nie da. Trzeba grzebnąć trochę w historie szczepionek i medycyny.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, SebastianFM napisał:

ja tym przykładem z powikłaniami w postaci narkolepsji chciałem tylko pokazać, że to wieloletnie doświadczenie w tworzeniu szczepionek nie jest żadnym gwarantem tego, że będą one bezpieczne i pozbawione skutków ubocznych. Poza tym nie dotyczyło to określonej partii ponieważ w Niemczech też były takie same przypadki, tylko tam zaszczepiono mniej osób

Dotyczyło to konkretnie jednego produktu o nazwie Pandemrix. Ponadto były także przypadki narkolepsji po zachorowaniu. Dlatego do dziś nie do końca wiadomo co mogło być przyczyną. Nie wyklucza się, że w patogenezie rolę odgrywa ma mimikra molekularna. Tylko żeby to sprawdzić potrzeba badań, które mają swój koszt i niekoniecznie ktoś będzie chciał je obecnie finansować.

5 godzin temu, Szambo napisał:

Raczej zacząłem wątpić w sens tego wszystkiego.

Coraz więcej ludzi będzie wątpiło z prostej przyczyny. Jak widzą że władza, która wprowadza obostrzenia, sama często się do nich nie stosuje, to i ludzie przestają się stosować. To akurat jest proste i na swój sposób logiczne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, LeBomB napisał:

Dotyczyło to konkretnie jednego produktu o nazwie Pandemrix. Ponadto były także przypadki narkolepsji po zachorowaniu. Dlatego do dziś nie do końca wiadomo co mogło być przyczyną. Nie wyklucza się, że w patogenezie rolę odgrywa ma mimikra molekularna. Tylko żeby to sprawdzić potrzeba badań, które mają swój koszt i niekoniecznie ktoś będzie chciał je obecnie finansować.

Coraz więcej ludzi będzie wątpiło z prostej przyczyny. Jak widzą że władza, która wprowadza obostrzenia, sama często się do nich nie stosuje, to i ludzie przestają się stosować. To akurat jest proste i na swój sposób logiczne.

 

Przykład Terleckiego który z pozytywnym wynikiem na covid przyszedł na posiedzenie sejmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, ZetMcKey94 napisał:

Przykład Terleckiego który z pozytywnym wynikiem na covid przyszedł na posiedzenie sejmu

Bo przecież wiadomo od początku że nie było żadnej pandemi , umowy z firmami od szczepionek obowiązują i muszą kraje się wywiązać , więc cyrk musi trwać .

Tylko ludzie pokroju LeBomB itp. którzy dali się omamić i nabrać, będą dalej bronić swoich tez i całej tej psudo pandemi .

Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani.

  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dario+ napisał:

Bo przecież wiadomo od początku że nie było żadnej pandemi , umowy z firmami od szczepionek obowiązują i muszą kraje się wywiązać , więc cyrk musi trwać .

Tylko ludzie pokroju LeBomB itp. którzy dali się omamić i nabrać, będą dalej bronić swoich tez i całej tej psudo pandemi .

Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani.

Ciekaw jestem jak wybrną z kupionych dawek których nie mogą zwrócić producentowi  a producent wprowadzić ma przecież nową szczepionkę w przyszłym roku. Ciekaw jestem jak to się potoczy i jakie będzie tłumaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Dario+ napisał:

Tylko ludzie pokroju LeBomB itp. którzy dali się omamić i nabrać, będą dalej bronić swoich tez i całej tej psudo pandemi .

A czego niby według ciebie bronię? To że powołuję się na rozsądek i na wiedzę to jest obrona jakiejś pandemii? Weź się trochę zastanów zanim zaczniesz znów głupoty pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie. Tak się zaczyna największy konflikt w dziejach naszej cywilizacji.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U brata w klasie u kogoś znowu wykryli covida i już 3 raz w przeciągu 2 miesięcy jest na tej gównianej kwarantannie bo miał kontakt z tą osobą. Do tego mamie też przyszło dzisiaj że ma siedzieć w domu na kwarantannie. Za pierwszym jak był to nie musiała być, a teraz nagle musi być. Czy w takim razie coś się zmieniło po tych zmianach że też osoba mieszkająca w tym samym mieszkaniu musi być? Ja, np. nic nie dostałem że mam siedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Subman napisał:

Pisząc coś takiego wykazujesz się całkowitą ignorancją. Wysoką skuteczność szczepionek widać wyraźnie we wszystkich badaniach dot. hospitalizacji i śmierci.

Gdzie tu widzisz ignorancje? przecież napisałem zgodnie z prawdą, że nie ma pewności czy szczepionka by na tyle pomogła, że osoba już teraz zmarła jednak by przeżyła to czysta hipoteza czyli tak jak napisałem wróżenie z fusów. Przyznałbym ci rację gdyby zaszczepieni nie chorowali, nie trafiali do szpitala a w konsekwencji nie umierali po drugie nie neguje, że szczepionka potrafi pomóc tylko ich znaczenie z każdą chwilą maleje już niedługo nawet do restauracji nie wejdziesz będąc zaszczepionym a ludzi będzie trzeba zmuszać siłą więc albo na świecie mamy ogromną liczbę debili albo szczepionka nie jest taka super jak to się nakręca w mediach itp. Kończąc zapytam kto tutaj jest ignorantem, hipokrytą itp. ? jeszcze niedawno Niedzielski mówił, że obostrzenia nie działają a ludzie i tak tego nie będą przestrzegać więc trzeba się skupić na tym co jest a teraz nagle się okazuję, że jednak działają? czy to nie jest plucie zmarłym w twarz? bo wcześniej mówiono, że nic się nie da zrobić a teraz nagle wielki rząd się obudził i mówi, że ratuje obywateli? To nie ja nakręciłem całe szambo ze szczepionkami jakie będą super #ostatniaprosta itp. no i wytłumacz mi jak można zmieniać zdanie co tydzień będąc na tak poważnych stanowiskach bo nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że ludzie tego słuchają i później powstają teorie spiskowe. 

PS: Zakaz spożywania popcornu w kinach to chyba jeszcze głupsze niż zamknięcie lasów ale nie mi oceniać bo ja nie mam "badań".

Edytowane przez lokiju
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.wprost.pl/polityka/10565872/sejm-kulesza-z-koronawirusem-dzisiaj-w-maseczce-jestem-chory.html

 

I takie dzbany, ciemniaki, tchórze właśnie rządzą  w kraju... I nie mówię tu o Kuleszy XD

Dla nich koronawirus jest tylko jeden , nie doczytają , nie dowiedzą się , tylko aby blokować , straszyć ,hejtować, zamykać. DRAMAT !! ??‍♂️

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lokiju napisał:

Przyznałbym ci rację gdyby zaszczepieni nie chorowali, nie trafiali do szpitala a w konsekwencji nie umierali po drugie nie neguje, że szczepionka potrafi pomóc tylko ich znaczenie z każdą chwilą maleje już niedługo nawet do restauracji nie wejdziesz będąc zaszczepionym a ludzi będzie trzeba zmuszać siłą więc albo na świecie mamy ogromną liczbę debili albo szczepionka nie jest taka super jak to się nakręca w mediach itp. Kończąc zapytam kto tutaj jest ignorantem, hipokrytą itp. ? jeszcze niedawno Niedzielski mówił, że obostrzenia nie działają a ludzie i tak tego nie będą przestrzegać więc trzeba się skupić na tym co jest a teraz nagle się okazuję, że jednak działają? czy to nie jest plucie zmarłym w twarz? bo wcześniej mówiono, że nic się nie da zrobić a teraz nagle wielki rząd się obudził i mówi, że ratuje obywateli? To nie ja nakręciłem całe szambo ze szczepionkami jakie będą super #ostatniaprosta itp. no i wytłumacz mi jak można zmieniać zdanie co tydzień będąc na tak poważnych stanowiskach bo nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że ludzie tego słuchają i później powstają teorie spiskowe. 

PS: Zakaz spożywania popcornu w kinach to chyba jeszcze głupsze niż zamknięcie lasów ale nie mi oceniać bo ja nie mam "badań".

A nie widzisz różnicy między 

Cytat

Wysoką skuteczność szczepionek widać wyraźnie we wszystkich badaniach dot. hospitalizacji i śmierci.

Cytat

To nie ja nakręciłem całe szambo ze szczepionkami jakie będą super #ostatniaprosta itp. no i wytłumacz mi jak można zmieniać zdanie co tydzień będąc na tak poważnych stanowiskach bo nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że ludzie tego słuchają i później powstają teorie spiskowe. 

Mowa o skuteczności szczepionek wynikającej z badań, obserwacji, statystyki i faktycznych liczb, a nie o cyrku kręconym przez rząd.

Zupełnie dwa różne, niezależne od siebie zagadnienia, bo jedno opiera się na liczbach, a drugie na miotaniu się jedynie w słowach i nieskoordynowanych działaniach.

PS: zakaz sprzedaży jedzenia w kinach już był, także znów nic nowego nie wymyślili i bez takich samych podstaw jak wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lokiju napisał:

Gdzie tu widzisz ignorancje? przecież napisałem zgodnie z prawdą, że nie ma pewności czy szczepionka by na tyle pomogła, że osoba już teraz zmarła jednak by przeżyła to czysta hipoteza czyli tak jak napisałem wróżenie z fusów.

Wróżenie z fusów miałbyś gdyby skuteczność szczepionek przed hospitalizacją i śmiercią wynosiła 50%. Tylko że tak absolutnie nie jest. Skuteczność szczepionek jest tu o wiele większa - wynosi co najmniej te 90%. Im młodsza osoba tym ta skuteczność większa i dłuższa - im starsza i ma inne choroby przewlekłe tym ta skuteczność mniejsza i niestety krótsza (stąd to tam są potrzebne przede wszystkim te dawki przypominające). Więc wiemy bardzo dużo o tych szansach względem osób niezaszczepionych i każdy może je sobie ocenić.

A o Niedzielskim mi nie wspominaj - ma zerowe kompetencje do bycia ministrem zdrowia i zgadzam się że to przez niego jakaś część osób może mieć wątpliwości np. co do szczepień. Bzdury które czasami gada są porażające. Do obecnej chwili nie potrafi np. prawidłowo wytłumaczyć zupełnie podstawowej rzeczy - dlaczego ostatnio te 20%-30% osób w szpitalach to osoby zaszczepione. To go całkowicie skreśla na stanowisku MZ.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Dario+ napisał:

Bo przecież wiadomo od początku że nie było żadnej pandemi , umowy z firmami od szczepionek obowiązują i muszą kraje się wywiązać , więc cyrk musi trwać .

Tylko ludzie pokroju LeBomB itp. którzy dali się omamić i nabrać, będą dalej bronić swoich tez i całej tej psudo pandemi .

Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani.

  to wszystko "wiadomo" , i to od początku, tobie i kilku twoim kolegom z absolutnej czołówki tzw szurii

prawdą jest, że zgodnie z amerykańskim powiedzeniem jeśli człowiek ma do wyboru przyznać się do błędu albo uparcie twierdzić, że nie jest to konieczne, prawie zawsze wybierze 2 możliwość - w tym wypadku do błędu musiałoby przyznać się parę miliardów ludzi albo ty i twoi koledzy - co jest twoim zdaniem bardziej prawdopodobne, że do błędu przyzna się kilka miliardów czy kilku szu*****ych    

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...