Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, LeBomB napisał:

Tak, bo zakaz palenia w miejscach publicznych nie obowiązuje, prawda? I mandatu za to też nie można dostać?

Pfffff, tak samo jak mandaty za brak maseczki w komunikacji. Ktoś coś mówił, nigdy nie widziałem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, glauks napisał:

swobody obywatelskie - konstytucja nie daje ci prawa swobodnego zarażania innych, jeszcze do tego z potencjalnym skutkiem śmiertelnym albo w postaci ciężkiej choroby

Konstytucja dosyc jasno mowi co wolno a co nie. Stan "neutralny" od ktorego wychodzimy to stan bez maski i bez szczepien i imho nikt nie powinien tego wymagac. Wirus to sprawa przypadku i nie mozna mowic, ze ktos intencjonalnie chce zarazac innych. Ja nikomu nie zabraniam ani nie nakazuje nosic skafandra z potrojnymi maskami, zamknac sie w domu natomiast z drugiej strony ktos ktos chce mnie do tego zmuszac. To tak jakby rowerzysta ktory sie wywalil bo zawial mocno wiatr mial do mnie pretensje bo stalem obok i nie podrzucilem mu pod glowe jakiegos wielkiego materaca.

Edytowane przez Michaelred
  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, galakty napisał:

Wiem że przykład z tyłka, ale tak samo cała pandemia jest z tyłka. 

i 5 mln ofiar też jest z tyłka - 5 mln to olbrzymia liczba, wymień jakąś chorobę zakaźną, która w 20 i 21 wieku, poza hiszpanką, w ciągu 2 lat spowodowała tyle ofiar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, galakty napisał:

Pfffff, tak samo jak mandaty za brak maseczki w komunikacji. Ktoś coś mówił, nigdy nie widziałem ?

Widzisz i tu jest problem w samej podstawie, oparty na mentalności. To że nie widziałeś, nie oznacza, że nikt go nie może egzekwować i nie egzekwuje. 

Zacznijmy od podstaw. Co byś zrobił jakby ktoś w miejscu publicznym, w którym jest zakaz palenia, palił i Ty byś sobie tego nie życzył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, glauks napisał:

wymień jakąś chorobę zakaźną, która w 20 i 21 wieku,, poza hiszpanką, w ciągu 2 lat spowodowała tyle ofiar

Wymień inną chorobę zakaźną (od początku istnienia świata) tak testowaną jak covid.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Michaelred napisał:

Wirus to sprawa przypadku i nie mozna mowic, ze ktos intencjonalnie chce zaraz innych. 

ale to nie znaczy że nie można wtedy ograniczać swobód obywatelskich, wprost przeciwnie - właśnie dlatego, żeby zminimalizować wpływ przypadku; np ograniczenia w przemieszczaniu się, itd, właśnie temu mają służyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, glauks napisał:

i 5 mln ofiar też jest z tyłka - 5 mln to olbrzymia liczba, wymień jakąś chorobę zakaźną, która w 20 i 21 wieku, poza hiszpanką, w ciągu 2 lat spowodowała tyle ofiar

i tu pojawia sie pytanie czy te statystyki mozna brac na serio.  U znajomego w szpitalu to wszyscy na Covid chyba umierali. Smiertelnosc z innych przyczyn spadla drastycznie... (wiem wiem dowod anegdotyczny)

Edytowane przez Michaelred
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, glauks napisał:

ale to nie znaczy że nie można wtedy ograniczać swobód obywatelskich, wprost przeciwnie - właśnie dlatego, żeby zminimalizować wpływ przypadku; np ograniczenia w przemieszczaniu się, itd, właśnie temu mają służyć

To się nazywa SANITARYZM. 
Życie jest po to by żyć, a nie po to by przeżyć.

  • Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nazywa się sanitaryzm, bo takiego słowa nie ma - sprawdź w słowniku

jeśli żyje się żeby żyć to musisz dać szansę innym, żeby przeżyli w wypadku, jak ich zarazisz

5 minut temu, Michaelred napisał:

 

i tu pojawia sie pytanie czy te statystyki mozna brac na serio.  U znajomego w szpitalu to wszyscy na Covid chyba umierali. Smiertelnosc z innych przyczyn spadla drastycznie... (wiem wiem dowod anegdotyczny)

można, i trzeba - w większości ofiary miały choroby współwystępujące, ale bezpośrednią przyczyną śmierci na pewno w większości przypadków był covid, nie te choroby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, glauks napisał:

nie nazywa się sanitaryzm, bo takiego słowa nie ma - sprawdź w słowniku

jest ba Pis nawet zespol parlamentarny powolal. https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=ZESPOL&Zesp=803

to znak naszych nowych czasow, ze uzywa sie nowych slow, nowomowy zeby ukryc prawdziwe intencje. Dlatego nie mowi sie o ograniczaniu praw czy zamordyzmie tylko zamiast tego wymyslili sanitaryzm. a sanitaryzm w praktyce jest dokladnie tym samym.

 

Edytowane przez Michaelred
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, glauks napisał:

nie nazywa się sanitaryzm, bo takiego słowa nie ma - sprawdź w słowniku

Zmień słownik.

sanitaryzm to doktryna polityczna, która dla utrzymania higieny i zdrowia ludzi pozwala na podporządkowanie życia politycznego, społecznego, gospodarczego wymogom i ograniczeniom służącym temu utrzymaniu, co prowadzić ma — zdaniem jej przeciwników — do nadmiernej kontroli, ograniczania wolności, a nawet ma być sposobem na zdobywanie władzy lub jej utrzymywanie; słowo używane w publicystyce i polityce, nacechowane negatywnie

92ab8cd24ddae1a96daea09c92d20c32.png

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, glauks napisał:

paszport covidowy, bez względu na jego sensowność, jest łagodnym sposobem skłonienia do zaszczepienia -

Ty w ogóle wiesz co piszesz??

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Griszah napisał:

Ludzie wolą jeździć busami wiem, bo kumpel tak jeździ do Holandii do roboty, nikt nic nie sprawdza, wsiadasz i jedziesz.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez coraz więcej mam sygnałów ze nikt tego nie pilnuje tak naprawdę. Ludzie w restauracjach wystarczy ze wyjmą byle jaki papierek z portfela a oni już mowia jest ok dziękujemy. Tak ze nie wszyscy co się "podporządkowują" na szczecie robią to trollujac ten cały system segregacji sanitarnej. Dzięki bogu są nadal normalni ludzie na tym świecie, oby ich było więcej niż debili.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, glauks napisał:

paszport covidowy, bez względu na jego sensowność, jest łagodnym sposobem skłonienia do zaszczepienia - lepszy od środków bezpośredniego przymusu;

Był takim środkiem w momencie gdy dotyczył tylko dodatkowego wymagania przy podróżach międzynarodowych. Teraz jego podstawowe założenia zaczynają być nadużywane.

Koniec końców i tak dojdzie do masowych testów, bo powstały już wcześniej sprzeciw, czyli na poziomie wymogu przy podróżach, spowodował znów pójście w bardziej radykalne metody i z tej drogi zejść już się po prostu nie da, bo jak się odpuści i ludzie nagle zaczną masowo umierać, to będzie gadanie, dlaczego nikt z tym nic nie zrobił. Mamy na to z resztą przykład u nas w kraju, gdzie zluzowano długo wszystko, a teraz już kolejny dzień umiera ponad 500 osób. No ale ci co się do tego pośrednio przyczynili będą gadali, że statystyki są sfałszowane, albo ogólnie będą twierdzili że inne informacje to kłamstwa, manipulacje, czy robione statystyki na zlecenie i kółko się zamyka. Przy takim poziomie argumentacji to będzie takie "przeciąganie liny", które nie będzie miało końca i to nie ze względu na jakiś plan, spisek czy cokolwiek innego, ale po prostu ze względu na różnorodność w mentalności ludzi.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

Ja tez coraz więcej mam sygnałów ze nikt tego nie pilnuje tak naprawdę. Ludzie w restauracjach wystarczy ze wyjmą byle jaki papierek z portfela a oni już mowia jest ok dziękujemy. Tak ze nie wszyscy co się "podporządkowują" na szczecie robią to trollujac ten cały system segregacji sanitarnej. Dzięki bogu są nadal normalni ludzie na tym świecie, oby ich było więcej niż debili.

Moi znajomi którzy są właścicielami pubu do którego chodzę, na koncerty, takie mniejsze do 100 osób, też mają to gdzieś, liczy się klient, kupisz drinka, piwo itd, a nie jakieś głupoty.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, galakty napisał:

Kurde. Dopiero sobie uświadomiłem jaki błąd dziś popełniłem i że mogłem narazić kogoś na zgon... Wszedłem do sklepu z akumulatorami bez maseczki. I wiecie co jest najgorsze? Sprzedawca też nie miał! I nie sprawdził paszportu! Normalnie sprzedał i nawet pomógł wymienić, szok! W Niemczech by to nie przeszło, chyba tam wyjadę!

Daj spokój, albo opłacony troll, albo już mu media wyprały mózg do reszty. Dodać do ignorowanych i spokój. 

Tez tak myśle.

55 minut temu, kadajo napisał:

Ja tez coraz więcej mam sygnałów ze nikt tego nie pilnuje tak naprawdę. Ludzie w restauracjach wystarczy ze wyjmą byle jaki papierek z portfela a oni już mowia jest ok dziękujemy. Tak ze nie wszyscy co się "podporządkowują" na szczecie robią to trollujac ten cały system segregacji sanitarnej. Dzięki bogu są nadal normalni ludzie na tym świecie, oby ich było więcej niż debili.

Żyła ostatnio pokazał, na czym polega ten cyrk. Na skoczni przed kamerami maseczki, dystans a w autobusie ścisk, tłok, bez masek....parodia.

A jak to wygląda w Afryce, tam szczepień praktycznie nie ma, więc pewno wymarli...czy aby na pewno?

https://forsal.pl/swiat/aktualnosci/artykuly/8295956,afryka-unika-katastrofy-covid-19-naukowcy-zaskoczeni.html

A tutaj kacyki wrzucaja statystyki z Rumunii i ich zgonami ba tam mniej szczepia...

Edytowane przez B@nita
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Griszah napisał:

Ludzie przestali latać a media podchwyciły temat do propagandy...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Aby utrzymać narrację o szczepieniach notują ogromną ilość zgonów na COV-19 np wśród chorych i niezaszczepionych osób w wieku 95-100 lat!"

1. Nie 95-100 a 90-100 jeśli już.

2. No umieścili śmiertelność osób 90+. Tylko nijak nie rozumiem, gdzie tu manipulacja. W przedziale 80-89 jest jeszcze większa. To też mam rozumieć jest manipulowanie?

Ktoś chyba szuka dziury w całym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę ze powinni się wziąć za 0-18 to wszystko przez te osoby, ten cały balagan i przepełnione szpitale. Powinni ich zamknąć w bunkrach albo przynajmniej powinny chodzić ze święcącymi kurtkami żeby można było uciekać przed nimi na ulicy.... ?

Boże co za ogłupienie społeczeństwa ...

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Listopad. W sumie mamy teraz "szczyt" w sezonie covidowym.

comment_1639133542oOUEysv3qzUwlgcLZsyxRP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy - wszystkim - Niech ta Wielkanoc będzie pełna pikseli szczęścia, megabajtów radości i gigaherców miłości! Wesołych Świąt! - a także przyjemnego korzystania ze skryptu   Niestety jego rozmiar trochę urósł - ale to ze względu na instalację DirectX oraz Visual-C-Runtimes w wersji offline - całość spakowana RARem Wersja V5: (data wydania 29.03.2024) https://wowo89.de/pliki/forum-pclab/skrypty/TuningWin11(wowo89.de)V5.rar - Usunięto problematyczne skanowanie i przywracanie integralności obrazu systemowego - Skanowanie i naprawianie plików systemowych - Usuwanie przestarzałych komponentów i sterowników - Pamięć wirtualna - ustawiana ręcznie przez użytkownika podczas wykonywania skryptu - Ustawienie progu zajęcia pamięci RAM przed użyciem pamięci wirtualnej (95%) - (Standardowo Windows zaczyna korzystać z pamięci wirtualnej już przy 80% zajęcia pamięci RAM) - Wyłączenie usług: wuauserv, wercplsupport, WerSvc - Zamknięcie aplikacji w tle, które są zintegrowane z oryginalnym systemem: Skype, Teams, OneDrive - Zablokowanie Autostartu dla aplikacji: Skype, Teams, OneDrive - Przeładowanie usług: wudfsvc, wercplwiz - Wyłączenie izolacji rdzenia - wyłączenie - useplatformclock - wyłączenie - disabledynamictick - włączenie - useplatformtick - Zmiana planu zasilania na najwyższą wydajność - usunięto, a w zamian użytkownik sam podczas wykonywania skryptu dokonuje wyboru który Plan zasilania ma być ustawiony - Skrypt usuwa preinstalowane aplikacje systemu Win10/Win11, oraz czyści rejestr z wpisów z nimi związanych: (zgodnie z prośbą użytkowników forum aplikacje związane z XBOX pozostały nienaruszone) - udoskonalono usuwanie aplikacji preinstalowanych, podczas wykonywania skryptu 2-3raz na tym samym komputerze, zdarzały się przypadki występowania błędu podczas deinstalacji już odinstalowanej aplikacji, teraz skrypt sprawdza czy dana aplikacja jest zainstalowana, jeśli jej nie ma, przechodzi do kolejnej, jeśli jest, usuwa ją i powiadamia użytkownika o poprawnym jej usunięciu. - Dodano instalację bibliotek DirectX (najnowsze na dzień wydania skryptu) - skrypt pyta użytkownika czy wykonać instalację - Dodano instalację bibliotek Visual-C-Runtimes (wersja Feb 2024) - skrypt pyta użytkownika czy wykonać instalację - Na zakończeniu skrypt wyświetla stosowną informację o zakończeniu działania i informuje użytkownika że system uruchomi się ponownie za 45sek (można przerwać odliczanie, zamykając okno skryptu - ta informacja również znajduje się w oknie skryptu)
    • Frimaware najnowszy 106. Filmow nie sprawdzalem tylko gry. Zrobie screeny jak wroce z pracy. 
    • Napisałeś przecież wyżej, że Fortis jest cichszy nawet od Noctuy, stąd moje argumenty. Mogę się jedynie zgodzić z tym, że nie zwróciłem uwagi, że użytkownik ma Ferę i kończmy tę dyskusję, bo odbiegamy od tematu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...