Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, kadajo napisał:

...albo przynajmniej powinny chodzić ze święcącymi kurtkami żeby można było uciekać przed nimi na ulicy.... ?

 

A' propos

Czytałem, że gdzieś tam wymyślili maseczkę, która świeci, jeśli noszący nią ma COVIDA

https://stronazdrowia.pl/swiecaca-maseczka-wykryje-koronawirusa-nowe-odkrycie-naukowcow-umozliwi-latwiejsze-testowanie-na-covid19/ar/c14-15947155

EDIT: Teraz doczytałem, że świecą w  promieniowaniu ultrafioletowym.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powali cię Policja na ulicy i nawet nie będziesz wiedział za co... :E

A tu "Mamy jednego co świeci"...

 

To sie dzieje naprawde ? :E

Ja wiem ze niedługo premiera nowego Matrixa ale...

Edytowane przez kadajo
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, kadajo napisał:

Powali cię Policja na ulicy i nawet nie będziesz wiedział za co... :E

 

sie dzieje naprawde ? :E

Ja wiem ze niedługo premiera nowego Matrixa ale...

Szukałem tego filmu, ale jazda :D 

Edytowane przez مارتشين
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy oni są normalni :E ?

"- Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza blisko 60-krotnie prawdopodobieństwo zgonu - powiedział Adam Niedzielski na konferencji prasowej w Opolu, zapowiadając raport Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - PZH w tej sprawie. - Te dane są porażające i niedecydowanie się na szczepienie jest aktem braku odpowiedzialności wobec siebie i wobec swoich najbliższych - ocenił minister zdrowia."

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-adam-niedzielski-szczepienie-zmniejsza-60-krotnie-ryzyko-zgo,nId,5699264

 

Jednocześnie publikując dane które przy wyszczepieniu ~50% ludziów. Pokazują, że do tej pory w tej "jesiennej" fali zmarło "na covid" ~3k zaszczepionych i ~8k nie zaszczepionych.

Pprzy średniej wieku 77 lat i zdecydowana większość mająca inne choroby, gdzie już tutaj nie wiemy co było głównym powodem śmierci i czy covid i w ilu takich przypadkach nie wyszedł po prostu przy okazji na teście nie mając bezpośredniego wpływu na zgon.

LeOO7Oh.png

 

 

 

  • Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, مارتشين napisał:

Przypominam po raz kolejny, jest funkcja ignoruj na forum i działa świetnie, po co toczyć dyskusje z trollami? Pamięta ktoś jeszcze Pana Arnolda B.? Każdy zdroworozsądkowy człowiek potrafiący analizować widzi co się dzieje, no chyba że ogląda TVP i TVN, ale wtedy raczej musi korzystać z usług specjalistów ze względu na swój stan zdrowia psychicznego.

Chcesz się szczepić co miesiąc, proszę bardzo nie mam nic przeciwko, ale wara od innych i jakichkolwiek przymusów do DOBROWOLNYCH szczepień.
 

A ja tylko przypominam że informacjami z tekich portali i telewizji najbardziej jarają się ci co sami często mówią żeby nie oglądać i nie czytać takich mediów ?

Czy to oznacza że robią to celowo by móc potem selekcjonować informacje i przekazywać tylko to co służy odpowiedniemu nastawianiu tematu? ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jeszcze kilka słów o tym co się odwala w Niemczech. I jak np. dzieci są segregowane i nękane w niektórych szkołach. Np. zaszczepione dzieci zapraszane są na front sali i oklaskiwane, nie zaszczepione są wypytywane o to dla czego się nie zaszczepiły.
Oczywiście dochodzi również segregacja kwarantanną, ona i w Polsce występuję, czyli, że zaszczepione dzieci po kontakcie z zakażonym nie mają kwarantanny, mogą potencjalnie w przypadku zarażenia sobie dalej roznosić wirusa, chodzić do szkoły itd., a dzieci nie zaszczepione są wysyłane na kwarantanny.

 

W niektórych krajach dzieci są zwabiane na szczepienia bez wiedzy rodziców, w zamian za jakieś maskotki itd. W mediach o tym nie ma na pierwszych stronach niestety.

Edytowane przez lukadd
  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 godzin temu, LeBomB napisał:

Tu też do Wiecie, można usiąść, napisać całą listę możliwych scenariuszy przy różnych kierunkach rozwoju epidemii, wybrać te najgorsze, potem samemu się przyczyniać do ich spełnienia, a gdy zaczną się sprawdzać to cieszyć się po forach, że miało się rację, a innych wyzywać od covidian, porównywać do faszystów, czy gadać w kółko "a nie mówiłem".

Ja wiem że bezpieczeństwo itd. ale weź tu do tego logicznie podejdź. Pracownik co drugi dzień będzie latał się testować du wyznaczonego punktu. Niektórzy mogą nawet stracić cały dzień na tym. Szczególnie osoby, które do pracy dojedzają nawet 30 kilometrów i więcej. Zapewne jak zaczną testować ludzi na masową skalę i to co drugi dzień to w szpitalach zrobią się kolejki. Może dojść nawet do tego że osoba, która idzie na test to jeszcze nie otrzyma wyniku z poprzedniego testu, a już będzie musiała iść na następny. Chyba że będą wykonywać szybkie testy. Ale kolejki i tak przez to się wiele nie skrócą. Poza tym kto te testy będzie wykonywał. W Polskiej służbie zdrowia od nawa brakuje pracowników i cały czas ich ubywa. Więc jak to prowadzą to służba zdrowia może się całkiem załamać. Do tego firmy przez takie masowe testy też dostaną po dupie.

Zapewne takie podejście zmusi jakąś grupę osób do przyjmowania szczepionki ale i tak nie wszyscy pójdą. Jakby tego było mało pracownik idąc na takie badania do szpitala może się zarazić gdzieś po drodze, a nawet w samym szpitalu i przez to może znowu trafić na kwarantanne. Przy okazji zarażając kilka innych osób. Jakby poszedł prosto do roboty to by była mniejsza szansa na zakażenie. A tak to będzie się szwendał co chwila i to jeszcze po szpitalach i co trochę coś będzie łapał.

Nawet będąc zaszczepionym wcale nie oznacza że ma się spokój. Ostatnio zrobili tak że osoba, która ma chorego w domu na covida to też ma się testować. Nawet przylatując z niektórych krajów też się trzeba testować. Zapewne te testy by też zrobili dla wszystkich osób, które są już zaszczepione ale się boją że ludzie przestaną się testować. W końcu miała być to jedna z nagród za przyjęcie szczepionki. Więc stwierdzą że skoro ich się tak samo traktuje to po co się testować. A jak wiadomo zaszczepieni też roznoszą wirusa. Przypuszczam że w niedalekiej przyszłości i takie osoby będą testować bo nie będą mieli wyjścia.

Nie wiem jakie by było dobre rozwiązanie bo każde niesie za sobą jakieś konsekwencje ale najbardziej mi się wydaje że pracodawcy mogli by wykonywać testy u siebie w firmie jeżeli by już chcieli. Co prawda takie rozwiązanie też niesie ze sobą konsekwencje ale przynajmniej takie osoby by się nie zarażały gdzie indziej.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych statystyk... Pragnę przypomnieć, że średnia długość życia mężczyzn w Polsce to 72,6 lat, więc większym zagrożeniem jest starość niż covid ;) 

Masowe testowanie już utrudnia pracę np. w remontowaniu statków. Tam cały okręt jest na kwarantannie i kilkadziesiąt osób siedzi z pozytywnym testem w kajucie. Terminy się przesuwają, a niektórzy nie wrócą na święta, bo jeśli wyjdzie im pozytywny to nie mogą wrócić z Włoch 15 grudnia :E 
Wszyscy przechodzą tam to jak przeziębienie lub bezobjawowo, bo to rosłe chłopy. Najlepsze rozwiązanie to nie testować. 

Ostatnio takie coś weselszego znalazłem: "Govern me harder daddy" :E  UK ma jednak podobnych idiotów/sługusów, jak Polska.

 

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czuję się bezpiecznie dzięki naszemu rządowi od 15 grudnia w kinie nie będzie można jeść popcornu i wierzę, że to nas uratuje ? W końcu nad tymi obostrzeniami musiały pracować największe umysły tego kraju, które zostały zaciągnięte do rady medycznej i nie tylko bo przecież takie rozwiązania wymagały nie tylko wielkiej wiedzy z zakresu medycyny a także nauk społecznych.

Edytowane przez lokiju
  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, słyszałem już o tym. Na szczęście nie wyobrażam sobie sytuacji, gdzie policja by za to karała, ale może kabarety to podchwycą 
"Za co siedzisz?
-Za kukurydzę.
Ale jak to?
-Jadłem popcorn w kinie podczas sylwestra 
Ty morderco! :E "

Edytowane przez musichunter1x
  • Haha 5
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, niektórzy dalej wierzą że maseczki magicznie chronią przed pandemią... Tym bardziej jeśli siedzisz z kimś 8h w jednym pomieszczeniu ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lukadd napisał:

Czy oni są normalni :E ?

"- Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza blisko 60-krotnie prawdopodobieństwo zgonu - powiedział Adam Niedzielski na konferencji prasowej w Opolu, zapowiadając raport Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - PZH w tej sprawie.

 

To już 60-krotnie? Było przecież 100%. Mówili, że szczepionka nie chroni przed zarażeniem, ale chroni przed śmiercią od covida.

Edytowane przez Áltair
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, sabaru napisał:

Chyba że będą wykonywać szybkie testy.

A chociażby i tak. Szybkie testy mogłyby się np. odbywać w zakładzie pracy. Wystarczyłaby osoba np. z przeszkoleniem i kontrole w sposób nieregularny, czy nikt nie robi na tym wałów. Taki test trwa kilka-kilkanaście minut i mógłby być ważny przy wejściu do pracy, bo nie mówię tu o sklepach czy innych branżach, a jedynie o zakładach pracy.

Mówisz o podejściu logicznym? Nie ma takiego w momencie, gdy bierzesz pod uwagę całą populację. Wielu wypowiadających się tutaj patrzy tylko na siebie, swoją grupę wiekową, czy swoje najbliższe otoczenie, mając resztę tak na prawdę gdzieś, a rozwiązania muszą obejmować wszystkich. Tylko znów, nie mówię, że obecne i te proponowane są dobre, bo nie są. Tylko problem w tym, że trzeba szukać mniejszego zła. Trzeba pogodzić bezpieczeństwo i zdrowie jak największej grupy obywateli, zapewnić funkcjonowanie jak największej ilości branż. Tylko jakich by nie wprowadzić rozwiązań i tak będzie zawsze grupa pokrzywdzonych, a i grupa niezadowolonych dla zasady też się znajdzie. Tu nie ma dobrych rozwiązań, są tylko takie, które trafiają w mniejszą grupę ludzi lub firm.

Puściłoby się wszystko na żywioł, bo młodzi i zdrowi mają prawo żyć, korzystać ze wszystkiego itd. ale po drugiej stronie stają chorzy i starsi i powiedzą, a dlaczego oni mają nie mieć takiego prawa, tylko muszą ryzykować swoje zdrowie i życie, bo młodym się należy? Czyja w takiej sytuacji miałaby być racja? Skoro ma być równość wobec prawa, to wprowadza się rozwiązania dotyczące wszystkich, bez wyjątku na wiek czy stan zdrowia. Ci sami ludzie, którzy sprzeciwiają się segregacji pod kątem paszportu covidowego (nie jest w tym momencie istotą mojej wypowiedzi to czy rozwiązanie z paszportem jest słuszne czy nie), są za segregacją na zasadzie starych zamknąć jak się boją, bo młodzi mają prawo żyć.

Jeżeli przyjęłoby się strategię dajmy młodym wolną rękę, niech żyją jakby nic się nie działo, to kto weźmie odpowiedzialność w momencie, gdy sami pozarażają innych, którzy mimo iż byli młodzi to jednak nie wiedzieli że nie są tacy zdrowi? Czemu ci co są piewcami takiego schematu nie mają na takie pytania gotowych odpowiedzi, bo padały one niejednokrotnie choćby tutaj.

Sam widzisz, że tu jest cała masa zazębień spraw poszczególnych grup społecznych i wiekowych, dlatego nie ma logicznego rozwiązania. Tylko problem jest w tym, że jak na szali jest rozwiązanie nienajlepsze i jeszcze gorsze, to często wybór pada na to jeszcze gorsze.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powszechnego obowiązku szczepień przeciwko COVID-19 nie będzie. PiS ma nadzieję, że obywatelom znudzi się bieganie na testy dwa razy w tygodniu i ostatecznie postanowią się zaszczepić. W przyszłym tygodniu do Sejmu trafić ma projekt dotyczący testowania pracowników na COVID-19. Jego autor Czesław Hoc mówi, że dokument jest "lajtowy i przyjazny dla obywateli".

https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,27899066,testy-zamiast-szczepien-posel-pis-zapowiada-projekt-lajtowy.html#s=BoxOpMTŹródło

To dotyczy tych szczepień zapowiadanych na marzec?

Gdzieś słyszałem, że u nas obecne obostrzenia (i te przyszłe) wyglądają jak wyglądają, bo w samym PIS-IE jest bardzo wielu, nazwijmy to coronasceptyków.

Coś ostrzejszego po prostu miałoby szanse być uwalonym .

 

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie mamy jakieś konkretne dane o zgonach wśród zaszczepionych i niezaszczepionych ( https://basiw.mz.gov.pl/index.html#/visualization?id=3761). Więc poświęciłem chwilę aby obliczyć w Excellu skuteczności szczepionek w Polsce przed zgonem od 1 do 7 grudnia w grupach wiekowych 25-49,50-59 oraz 60+. I mamy obecnie taką skuteczność przed zgonem:

puAoFRW.png

u2QMG6Z.png

1J3hlPL.png

  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie przypadkiem Ci "starzy" "pokrzywdzeni" "ciężko chorzy" ludzie krzyczeli najwięcej i grozili tym co mówili, że kościoły też się powinno zamknąć? Bo mówisz, że młodzi mają przeświadczenie, że im się należy to co powiedzieć o tych starych? Przecież jakbyś im zamknął kościół to by cię zajeba.... bo im się należy więc nie wiem czy oni się tak bardzo martwią o swoje zdrowie jak do kościółka idą bez problemu.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
18 minut temu, Áltair napisał:

To już 60-krotnie? Było przecież 100%. Mówili, że szczepionka nie chroni przed zarażeniem, ale chroni przed śmiercią od covida.

Nie tylko to się zmieniło. Przedtem mówili że jak się zaszczepisz to chronisz ludzi i swoich bliskich przed utratą zdrowia, a nawet życia (choć to różnie było przekładane). Teraz to zdanie brzmi inaczej tylko sobie za nic nie mogę przypomnieć jak, a nie pamiętam gdzie to przeczytałem. Ciekawe dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Subman napisał:

Więc poświęciłem chwilę aby obliczyć w Excellu skuteczności szczepionek w Polsce przed zgonem

Dla mnie to bzdura, czemu?

Miałem Covid, nie zmarłem.

Zaszczepiłem się, nie zmarłem.

Szczepionka skuteczna dawajcie trzecią dawkę! 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Subman napisał:

Wreszcie mamy jakieś konkretne dane o zgonach wśród zaszczepionych i niezaszczepionych ( https://basiw.mz.gov.pl/index.html#/visualization?id=3761). Więc poświęciłem chwilę aby obliczyć w Excellu skuteczności szczepionek w Polsce przed zgonem od 1 do 7 grudnia w grupach wiekowych 25-49,50-59 oraz 60+. I mamy obecnie taką skuteczność przed zgonem:

Najpierw spytałbym ministerstwo, jakie kryteria spełnia "niezaszczepiony". Grzegorz Płaczek już wysyłał zapytanie - ile było zaszczepionych drugą dawką do końca kwietnia? Wtedy będzie można łatwo policzyć ile osób jest "w pełni chronionych". 3 dawkę ma tylko jakieś ~300 tys ludzi, więc możliwe, że mniej niż milion zaliczają do kategorii "zaszczepieni".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, galakty napisał:

Dla mnie to bzdura, czemu?

A to że nie rozumiesz danych statystycznych to mnie jakoś specjalnie nie dziwi. Co jeszcze wymyślisz?

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym mowa! Dowiaduje się jeden z drugim że ma covid to co? to do biedronki biegiem puki jeszcze sms z sanepidu nie przyszedł ?

A od kościoła to nawet czołgiem nie odstraszysz ;)

 

Słuchajcie jak to jest z przeciwciałami, jak ktoś ma to pretenduje do paszportu??

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pierote napisał:

O czym mowa! Dowiaduje się jeden z drugim że ma covid to co? to do biedronki biegiem puki jeszcze sms z sanepidu nie przyszedł ?

A od kościoła to nawet czołgiem nie odstraszysz ;)

 

Słuchajcie jak to jest z przeciwciałami, jak ktoś ma to pretenduje do paszportu??

 

Nic, nie masz pozytywnego PCR nie jesteś ozdrowieńcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc co, szczepionka? Do tej pory byłem sceptyczny ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, مارتشين napisał:

Nic, nie masz pozytywnego PCR nie jesteś ozdrowieńcem.

No i warto dodać, że okres 6 miesięcy liczy się już od momentu otrzymania wyniku testu PCR więc defakto liczą cię już jako ozdrowieńca a ty nadal siedzisz na izolacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, pierote napisał:

A więc co, szczepionka? Do tej pory byłem sceptyczny ?

 

Co 6 miesięcy będzie kolejna dawka, do końca życia lub tego cyrku :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...