Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Gość

.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy niedawno poszedł z całą swoją rodziną na kwarantannę, za parę dni jest pogrzeb jego żony, nie dała rady Covidowi :cry::thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Griszah napisał:

i jeszcze zobaczcie ile osób kierowanych było i jest do szpitala, ale EXPERTY zaskoczeni skąd tyle z zgonów w tym ogromny przyrosty tzw. "poza-szpitalnych"

Nic nie wniosłeś, większy reżim sanitarny/izolacja plus 50% wzrost sprzedanych szczepionek na grypę spowolniły rozpowszechnianie grypy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, kalderon napisał:

Nic nie wniosłeś

Może ty?

Moja teoria jest taka ze covid zjadł grype tj układy immunologiczne mocno uruchomione przy kontakcie z covid nie pozwalają grypie fiknąć.Inna sprawa kto kieruje na grype.

Pierwsze jak z karetki idą do domu to krzyczą aby założyć maskę na ryj bo covid.Nie ważne ze zaszczepieni .Nieco sie uspakajają tylko jak powiesz ze już miałeś covida

Edytowane przez haryyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronawirus i grypa to dwa zupełnie różne wirusy z inną odpowiedzią immunologiczną. A zwalczanie jednego osłabia organizm, nie wzmacnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to papier przyjmie wszystko.Bo koronka wpadla grypa zdechła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Stjepan666 napisał:

Kto je będzie respektował jutro idę na koncert do mojego ulubionego pubu, właściciele wpuszczają wszystkich byle byś piwo/drinka kupił, mają wywalone na ten cały cyrk.

W kinach sprawdzają... Ale dzisiaj palca mi telefon nie chciał przyjąć i zablokowałem aplikację mObywatel na 5 minut. Babeczka wpuściła nie sprawdzając :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, LeBomB napisał:

Lokcdown w wielu miejscach sam się zrobi przy takich ilościach zachorowań i związanych z nią izolacji i kwarantann. 

 

Cząstki reptilian, illuminatów i ufoludków, nanoboty, mikrowszczepy, anteny 5G i urządzenia podsłuchowe...

Zapominałeś dodać płytki grafenu, które potną mózg i ograny. Widzę, że wylew nowych szurów nastąpił.

3 godziny temu, voltq napisał:

Kopernik tez byl uważany za szaleńca , napewno kasta rządząca dobrze sie bawi widząc te ciągle skakanie sobie do gardeł covidowcow i antycovidowcow

Kopernik był człowiekiem nauki, szury są ludźmi fantastyki podwórkowej.

2 godziny temu, sabaru napisał:

Prezydentowi życzę zdrowia.

Najpierw namawiają na szczepienie bo chroni przed ciężki przebiegiem choroby i być możliwe zgonem, a tu takie coś. Do tego jak szczepionka w jego przypadku chyba się nie sprawdziła (przynajmniej ja tak to tak rozumiem, jeżeli się mylę to nie poprawcie) to zalecają standardowe leczenie. Może jednak ja coś źle zrozumiałem z tego. Naprawdę mnie poprawcie jeżeli tak.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-01-21/lech-walesa-zakazony-koronawirusem-nie-czuje-wlasnego-ciala/?ref=slider

Poducz się trochę z matematyki, szczególnie przerób statystykę, wtedy większość zrozumiesz, obiecuję. W przeciwnym razie rozmowa z tobą jest bezsensowna bo i tak nic nie zrozumiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Suchy211 napisał:

Zapominałeś dodać płytki grafenu, które potną mózg i ograny. Widzę, że wylew nowych szurów nastąpił.

Kopernik był człowiekiem nauki, szury są ludźmi fantastyki podwórkowej.

Poducz się trochę z matematyki, szczególnie przerób statystykę, wtedy większość zrozumiesz, obiecuję. W przeciwnym razie rozmowa z tobą jest bezsensowna bo i tak nic nie zrozumiesz.

Znow ta agresja i jakas nowomowa , zostaliście po prostu oszukani bracie

3 godziny temu, Maciek. napisał:

No widać zwłaszcza w tym temacie, istny nalot zaszczepionych, i prawie ani jednego antyszczepa.

 

Stawiasz znak równości pomiędzy Kopernikiem i antyszczepionkowcami :E. Człowieka, który naukowo udowadniał ciemnocie, że nie są centrum wszechświata, zrównujesz z ciemnotą która nauke uważa za spisek a wiarę pokłada w teoriach spiskowych znalezionych w internecie :notworthy:

Najpierw ustalmy jaka definicja poslugujesz sie przy używaniu zwrotu antyszczepionkowiec?

P.s preparat na covid jest w dalszej fazie badań wiec zgodnie z obowiązującym w polsce prawem i słownikiem jezyka polskiego nie jest szczepionka :)

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dumam sobie już jakiś czas nad tym, obserwuję co się dzieje na tej naszej planecie i niestety z większą jednak częścią społeczeństwa. Dla tych ludzi covid i wszystko co jest z nim związane stało się centrum i główną osią ich życia. Bogiem nawet. Fanatyzm bijący od części naczelnych kaznodziei tej nowej i obłąkańczej religii - czy to ze strony politycznej, jak pan prezydent Makaron, który powątpiewa w status obywatelski milionów niezaczepionych francuzów czy jak wielu celebrytów i dziennikarzy, którzy z pianą na ustach i błyskawicami w oczach rzucają się jak we wściekliźnie żądając kar, paszportów, kolejnych rygorów, a pewnie niedługo obozów dla niezaszczepionych. A co dalej? Rozumiem utylizacja dla tych co jednak się nie złamią? Nie bez powodu pisałem o nowej religii, bo mam wrażenie pewnej korelacji tego co obecnie się dzieje na świecie z dawnymi czasami, gdy za jedno działanie, słowo niezgodne z dominującym wyznaniem, władzą zwykle królewską czy obyczajem - szło się na śmierć poprzedzoną torturami ku uciesze gawiedzi. Mamy jeszcze nie ten etap, ale w tym roku będziemy mieli pewnie coraz liczniejsze publiczne lincze i szykany medialne, kolejno społeczne w miastach, wsiach, a nawet w rodzinach. To już się dzieje - wyrzucanie z pracy normalnych ludzi, ale nawet lekarzy czy profesorów, którzy śmią zadawać niewygodne dla obecnego wyznania pytania na temat pana świętego Wirusa, świętych szczepionek i braku wprowadzania heretyckich i diabelskich leków - które na pewno nie działają oczywiście. Zapytać o sens szczepienia dzieci, to już całkiem strach wspomnieć. Nazywanie wbrew logice i faktom szurami, wyśmiewanie, znieważanie. Wystarczy myśleć po swojemu i nie płynąć w głównym nurcie papki medialnej (jakże popularnej wśród części ludzi o lewicowej wrażliwości, którzy tak sobie ponoć cenią wolność wyboru i decydowanie o sobie czy swoim ciele, wyznaniu czy poglądach), która jest niemal na siłę wtłaczana 24/7 chyba w każdym większym państwie. Nie trzeba być antyszczepionkowcem sensu stricto. Nie trzeba wierzyć w 5G, czipy w szczepionkach i jaszczury z kosmosu planujące przejąć władzę. Tak to próbują przedstawić siły i środowiska wiadomo jakie, ale tutaj chodzi o normalnych ludzi, którzy może nie są obeznani politycznie i nie do końca rozumieją co się właściwie dzieje, ale czują, że jest robiony na naszych oczach gruby wał i że coś się w tej całej historii z ostatnich 2 lat mocno nie klei. Trzeba być ślepym, żeby tego nie widzieć. Albo dobrze wiedzieć i tylko udawać ślepego. Sieć powiązań tego całego spie****enia jest nie do ogarnięcia rozumem. Ale myli się ten, kto myśli, że płyniemy tylko nurtem przypadku i to co mamy, to po prostu suwerenne decyzje poszczególnych państw, agencji, firm, redakcji itd. 

Tymczasem wyznawcy bożka covidowego pienią się z każdym miesiącem coraz mocniej. Masy nakręcone agresywną retoryką medialną. Nikt już z nich nie myśli, że wolność jest nam odbierana jawnie. Bez wstydu nawet. No bo jak? Szurami przejmować się nie ma co, a reszta klaszcze.

Co dalej? Kolejna fala na wiosnę i jakoś mam złe przeczucia[:|].

  • Like 3
  • Thanks 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, voltq napisał:

Znow ta agresja i jakas nowomowa , zostaliście po prostu oszukani bracie

Weź się nie kompromituj i trochę poczytaj(wiem, w przypadku wariatów na to za późno). W krajach wyszczepionych(powyżej 90%) praktycznie nie ma zgonów(Portugalia, Izrael), a u nas bijemy rekordy. W dodatku żyjemy w państwie gdzie osoby zaszczepione są dyskryminowane, bo psychicznie chorzy ludzie którzy nie przyjmują szczepionki narażają innych, a jednocześnie blokują służbę zdrowia.

6 godzin temu, sabaru napisał:

Prezydentowi życzę zdrowia.

Najpierw namawiają na szczepienie bo chroni przed ciężki przebiegiem choroby i być możliwe zgonem, a tu takie coś. Do tego jak szczepionka w jego przypadku chyba się nie sprawdziła (przynajmniej ja tak to tak rozumiem, jeżeli się mylę to nie poprawcie) to zalecają standardowe leczenie. Może jednak ja coś źle zrozumiałem z tego. Naprawdę mnie poprawcie jeżeli tak.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-01-21/lech-walesa-zakazony-koronawirusem-nie-czuje-wlasnego-ciala/?ref=slider

Teraz spójrz na rok urodzenia Prezydenta i na jego stan zdrowia(wiele chorób towarzyszących, już kilka lat temu żegnał się ze światem niestety). 2 lata pandemia i takich podstawowych rzeczy nie wiesz... w dodatku szczepionka się właśnie sprawdziła w jego przypadku(przynajmniej z podawanych informacji).

  • Confused 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Bezprawie dostrzegają w Europie. Sytuacja w Polsce jest poważna. Rząd Donalda Tuska, przyjaciela Macrona i von der Leyen, prześladuje sędziów, media i konserwatywnych polityków - stwierdził w mediach społecznościowych francuski europoseł Nicolas Bay. Polityk zaznacza, że "to ważny atak na praworządność, ale brukselska Komisja nie wydaje się być tym poruszona".    
    • N4P zamiast N3, to już wiemy co użyje desktopowy potworek, dodatkowo jak poskładamy wszystkie przecieki do kupy to wyjdzie coś takiego.   GB202 N4P 800mm2+ 192SM 128MB L2 512bit 28Gb/s GDDR7 1792GB/s   Większość wzrostu wydajności dostaniemy dzięki GDDR7 oraz cache, z pociętego 72MB do pełnego 128MB.         
    • PiS ma sektę która co by się nie działo i tak na nich zagłosuje. I ten beton 25% będzie się trzymał. Rządzący albo będą coś robić albo ludzie zwyczajnie odpłyną, nie zagłosują. Obecnie rządzący przez kilka miesięcy zrobili wielkie nic. Fikołki i wygibasy na różne strony. Nawet konkursów na państwowe stanowiska nie przywrócili. Nie zlikwidowali nadmiarowych etatów w ssp tylko powsadzali swoich. Głównie 3D bo PSL od dawna na głodzie ale dalej to idzie na konto koalicji. TVP i radio razem z nastoma dodatkowymi kanałami jak były tak są. Jeszcze brakuje poparcia dla obecnego prezydenta Krakowa i Wrocławia przez KO.  
    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
    • GTX1660Ti?    https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-15323722718
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...