Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

362 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

• Tak - obojętnie którą
      75
    • Tak - szczepionką mRNA
      35
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      6
    • Nie
      202
    • Nie wiem / nie mam zdania
      44

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, LJ19 napisał:

No to będziemy się szczepić jak na grypę. Sporo osób tak robi co sezon i nie przeszkadza im 50% skuteczność tych szczepionek. 

Co do mutowania, to też nie do końca wiadomo, w jaką stronę to pójdzie. Taka natura wirusów. 

Przy czym ja chciałbym przypomnieć, co się działo mw. rok temu w północnej Italii czy Hiszpanii. To nie jest tak, że covid-19 to taka trochę groźniejsza grypa.
Poza tym sama grypa też swego czasu była dla ludzi wysoce śmiertelna. Pamiętacie "Hiszpankę"?  

Nie nie pamiętamy   nikt  z tu obecnych raczej nie żył w latach 1918-1920  , jedyne co to  wiemy/czytaliśmy  że  tak akcja była.

A ty pamiętasz ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, LJ19 napisał:

No to będziemy się szczepić jak na grypę

Czyli wcale? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, raiders napisał:

Nie nie pamiętamy   nikt  z tu obecnych raczej nie żył w latach 1918-1920  , jedyne co to  wiemy/czytaliśmy  że  tak akcja była.

A ty pamiętasz ?

Tak, pamiętam z lektury różnych tekstów na ten temat. No i wyciągam wnioski. A ty wyciągasz? Wiesz, to takie ludzkie...

1 minutę temu, sotki napisał:

, a powikłania to co? Na serio wierzyć choremu rządowi, że to wszystko jest bezpieczne? Jeszcze rok temu pisi rząd wyśmiewał maseczki. Morawiecki twierdził, że nie są skuteczne. Później nakazał zasłaniania twarzy plexi  albo szalikiem. Teraz ta chora władza twierdzi, że zasłanianie twarzy plexi nic nie daje i należy chodzić w medycznych maskach. 

Ja nie słucham rządu. Nie obchodzi mnie, co mówią o szczepionkach. Jeśli o to chodzi to interesuje mnie zdanie ekspertów - zarówno w kraju, jak i zagranicą. No i takich ekspertów, którzy mają coś do stracenia, a nie gości wyciąganych przez antyszczepionkowców, dla których wystąpienie na youtubie to wielka okazja do pokazania się. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, LJ19 napisał:

Tak, pamiętam z lektury różnych tekstów na ten temat. No i wyciągam wnioski. A ty wyciągasz? Wiesz, to takie ludzkie...

:D  jakie  wnioski wyciągasz ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, galakty napisał:

Czyli wcale? 

W sensie co roku, ale myślę, że będzie to robić znacznie więcej osób niż około 5% społeczeństwa. Przynajmniej przez pierwsze kilka lat. 

Teraz, raiders napisał:

:D  jakie  wnioski wyciągasz ?

Napisałem wcześniej, nie będę się powtarzał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, LJ19 napisał:

Ja przynajmniej próbuję wyciągać wnioski z danych nad którymi pracują profesjonaliści (naukowcy). 

A próbowałeś kiedyś logikę z matematyką ? O polskim już wiem, że nie.A tu takie retoryczne pytanie-niespodzianka. Ostatnio źródłem tych danych była dobrowolna ankieta i magazyn "nature"... ale na szczęście mamy simonów , horbanów itp profesjonalistów...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, T_G napisał:

A próbowałeś kiedyś logikę z matematyką ? O polskim już wiem, że nie.A tu takie retoryczne pytanie-niespodzianka. Ostatnio źródłem tych danych była dobrowolna ankieta i magazyn "nature"... ale na szczęście mamy simonów , horbanów itp profesjonalistów...

Daruj sobie, znów stosujesz wycieczki personalne. Tylko zaraz nie odwracaj kota ogonem. 
Nie słucham nigdy jednego eksperta. Czytam różne doniesienia i wyciągam wnioski. 

Ja już podjąłem decyzję, zaszczepię się i będę chodził na koncerty, podróżował etc.
Jak trzeba będzie, to za rok dowalę kolejną dawkę szczepionki. Chyba że w międzyczasie wyjdzie coś niefajnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
9 minut temu, sotki napisał:

, a powikłania to co? Na serio wierzyć choremu rządowi, że to wszystko jest bezpieczne? Jeszcze rok temu pisi rząd wyśmiewał maseczki. Morawiecki twierdził, że nie są skuteczne. Później nakazał zasłaniania twarzy plexi  albo szalikiem. Teraz ta chora władza twierdzi, że zasłanianie twarzy plexi nic nie daje i należy chodzić w medycznych maskach. 

Bezpieczenstwo to raczej nie problem, inaczej zydzi nie zaszczepiliby masowo swoich, od tego momentu sie nie martwie ;)

Przede wszystkim kasa - przy prawdopodobnej wersji sezonowej to bedzie sezonowy podatek na caly swiat dla kilku firm/krajow i kontrola - dla rzadow to raj

a przy okazji takie  smaczki:
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-szczepionki-za-poparcie-dyplomatyczne-premier-izraela-kusi-i,nId,5069557

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, LJ19 napisał:

Ja nie słucham rządu. Nie obchodzi mnie, co mówią o szczepionkach. Jeśli o to chodzi to interesuje mnie zdanie ekspertów - zarówno w kraju, jak i zagranicą. No i takich ekspertów, którzy mają coś do stracenia, a nie gości wyciąganych przez antyszczepionkowców, dla których wystąpienie na youtubie to wielka okazja do pokazania się. 

Zeby cię  za bardzo  nie zdeptać .....

wiesz co to propaganda  ?  jeśli  rząd mówi ze  pada deszcz  ,a  ty widzisz  swieci słonce  to rząd cię nazywa .. foliarzem ,antyszczepionkowcem  ,kosmitą ,wariatem  .

Zakładasz  ze  tylko jedna opcja jest prawdziwa ,wiarygodna i skuteczna    czyt szczepionka  .Nie dopuszczasz do siebie świadomości  i zdania innych ze ta szczepionka np może być szkodliwa  w dłuższym okresie czsu itp itd .

Jak by s by taki oczytany i świadom jak to przedstawiasz to brał  byś pod uwagę  wszystkie opcje i je rozważał  . 

Jeśli dla ciebie wiarygodni są  experci rządowi  , jak Horban i inni  opłacani przez pis  i  bigfarme  to  szkoda mi ciebie  naprawdę .

W dzisiejszych czasach  za tym wszystkim stoi ogromna KASA  i wpływy  i dla tych  dwóch rzeczy  ludzie zrobią wszystko .

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, LJ19 napisał:

Daruj sobie, znów stosujesz wycieczki personalne. Tylko zaraz nie odwracaj kota ogonem. 
Nie słucham nigdy jednego eksperta. Czytam różne doniesienia i wyciągam wnioski. 

Ja już podjąłem decyzję, zaszczepię się i będę chodził na koncerty, podróżował etc.
Jak trzeba będzie, to za rok dowalę kolejną dawkę szczepionki. Chyba że w międzyczasie wyjdzie coś niefajnego.

Puknij się w głowę, już ci pisałem, że nie odnosiłem się do twoich postów i mam w nosie twoje szczepienie. Odezwałeś się na zasadzie uderz w stół a nożyce się odezwą i masz problem z odpowiedziami ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, raiders napisał:

Zeby cię  za bardzo  nie zdeptać .....

wiesz co to propaganda  ? 

😄
Ja nawet nie słyszałem jednej opinii tych profesorów, o których piszesz. Czytałem dostępne artykuły naukowe i doniesienia kolejnych badań nad skutecznością AZ, która mnie najbardziej dotyczy. 

Facet, ty mi o propagandzie wyskakujesz, a nie potrafisz poprawnie napisać pod względem językowym paru zdań... Dajmy temu spokój. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Wu70 napisał:

Przede wszystkim kasa - przy prawdopodobnej wersji sezonowej to bedzie sezonowy podatek na caly swiat dla kilku firm/krajow i kontrola - dla rzadow to raj

a przy okazji takie  smaczki:
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-szczepionki-za-poparcie-dyplomatyczne-premier-izraela-kusi-i,nId,5069557

Właśnie miałem to linkować  tak się kupuje wpływy ,poparcie na świecie   zaraz  pewnie zostanie zaorany jakiś kraj ... palestyna   bo izrael będzie miał poparcie xx krajów

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
10 minut temu, T_G napisał:

Puknij się w głowę, już ci pisałem, że nie odnosiłem się do twoich postów i mam w nosie twoje szczepienie. Odezwałeś się na zasadzie uderz w stół a nożyce się odezwą i masz problem z odpowiedziami ?

Znów atak. Nawoływanie do przemocy fizycznej... uuu. 

Skoro masz w nosie, to po co dyskutujesz? Chcesz gadać na argumenty czy na pseudoargumenty? 

Proste, że jak zdecydowałem się zaszczepić, to musiałem zrobić research i nabrać do tego przekonania. 

Dobra chłopaki, ja muszę wyjść.

Na koniec podzielę się z Wami niedawną obserwacją. 

Pewien facet wrzucił na fejsa post z informacją o zaszczepieniu. 
Osoba uchodziła za autorytet dla części jego facebookowej społeczności. 

Niektórzy z tych "krytycznie myślących" i "niepoddających się propagandzie" doznali tak ogromnego dysonansu poznawczego, 
że zaczęli nieironicznie dopytywać, czy to nie jest jakaś udawana akcja promocyjna, czy nie wziął placebo... Oczywiście komentarze zalała fala 
jakichś doniesień o umierających po szczepieniu ludziach, zniszczonych od maseczek płucach itp. 

Takie to są często "argumenty" drugiej strony. Emocje, strach, niewiedza, ignorancja... a wystarczy wziąć głęboki oddech, napić się chłodnej wody, 
zacząć czytać (różne źródła) i na spokojnie wyciągać wnioski. 

Ode mnie EOT. 

Edytowane przez LJ19

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
12 minut temu, LJ19 napisał:

Nawoływanie do przemocy fizycznej... uuu. 

Ok, nie uderzaj w stół bo jeszcze się okaże, że to kobieta i sąsiad doniesie na policję a tu już krok do eksmisji...

Edytowane przez T_G
Moje nogi, mój blat... wolne stoły !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 minuty temu, Camis napisał:

Balanga we Wrocławiu 🤣

Nieźle :D 

Edytowane przez galakty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, LJ19 napisał:

Przy czym ja chciałbym przypomnieć, co się działo mw. rok temu w północnej Italii 

Tak mieli grubo, że w mediach i necie musieli pokazywać ogromne ilości trumien, co jak się później okazało było czystą propagandą, bo były to trumny po incydencie na morzu gdzie śmierć poniosła spora ilość imigrantów. 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
45 minut temu, raiders napisał:

Covid19 będzie chorobą sezonową  tak jak grypa  i będzie  się nakładał na sezon zachorowań na grypę  . 

Problem w tym ze  wszystko jest weryfikowane jako covdi19 .. grypy już  nie ma :E  .

Grypa w ogóle nie jest i nie była w Polsce weryfikowana - statystyki jej dotyczące w Polsce to były luźne szacowania.

6 minut temu, EdiSk8 napisał:

Tak mieli grubo, że w mediach i necie musieli pokazywać ogromne ilości trumien, co jak się później okazało było czystą propagandą, bo były to trumny po incydencie na morzu gdzie śmierć poniosła spora ilość imigrantów. 

Zamiast patrzeć na media wystarczy znaleźć powszechnie dostępne dane na temat śmiertelności w poszczególnych tygodniach ostatniego roku. W sporej części Włoch i Hiszpanii szczyt wiosenny epidemii to ponad trzykrotność zgonów względem średniej wieloletniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
26 minut temu, Wu70 napisał:

Obawiam się, że to jest meritum całego numeru. Ogromna kasa dla kilku (lub jednej) "grup finansowych" (podejrzewam że koncerny farmaceutyczne mogą być już dawno powiązane z innymi popzrez różne zależności finansowe/własnościowe), a dla rządów nieograniczona władza, taki permanentny stan wyjątkowy, w którym można wszystko. 10-20 lat temu, gdyby opisać skalę i dolegliwosć ograniczeń które zaserwowano, do tego na wątpliwych podstawach prawnych, to ludzie by się w główki pukali. A teraz zaczyna się obrona tego, że to dobre dla nas.

Niestety, mutacjom pewnie nie będzie końca, będa potzrebne nowe szczepionki, a ograniczenia będą ratowały ludzi, więc będą musiały być. Z ciekawości bym zapytał jeszcze - co z epidemią w Chinach? Europa i obie Ameryki zdychają, a Chiny nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zajęcie łózek i OIOM rośnie dość szybko:

JtsfJWz.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, Áltair napisał:

Nie wiem czy fejk, ale fajne.

155076799_4408356559193837_5527400289414680982_n.jpg

Nie wiem skąd ten tekst ale po zdjęciach widać doskonale jedną rzecz - gdzie maska jest nieszczelna, gdzie są szpary i powietrze swobodnie przepływa.
Jeżeli ktoś interpretował ślady węgla na twarzy i od środka maski jako nieskuteczną filtrację materiału maski, to jest po prostu idiotą lub bezczelnym manipulantem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
27 minut temu, krzyyss napisał:

Obawiam się, że to jest meritum całego numeru. Ogromna kasa dla kilku (lub jednej) "grup finansowych" (podejrzewam że koncerny farmaceutyczne mogą być już dawno powiązane z innymi popzrez różne zależności finansowe/własnościowe), a dla rządów nieograniczona władza, taki permanentny stan wyjątkowy, w którym można wszystko. 10-20 lat temu, gdyby opisać skalę i dolegliwosć ograniczeń które zaserwowano, do tego na wątpliwych podstawach prawnych, to ludzie by się w główki pukali. A teraz zaczyna się obrona tego, że to dobre dla nas.

Niestety, mutacjom pewnie nie będzie końca, będa potzrebne nowe szczepionki, a ograniczenia będą ratowały ludzi, więc będą musiały być. Z ciekawości bym zapytał jeszcze - co z epidemią w Chinach? Europa i obie Ameryki zdychają, a Chiny nie?

Według mnie to nie ma najmniejszego sensu, bo dożynanie gospodarki nikomu nie służy na dłuższą metę. Żeby zarabiać, trzeba mieć klientów, którzy mają pieniądze. Koncerny farmaceutyczne zawsze znajdą źródło zarobku - wystarczy popatrzeć jaką masę różnych suplementów i wyrobów medycznych reklamują. Te są z resztą znacznie bardziej dochodowe niż faktyczne leki, ponieważ nie wymagają prowadzenia żadnych badań klinicznych ani nie muszą gwarantować skuteczności.

Od strony rządów, to nie wszędzie u steru są ludzie pokroju Kaczyńskiego. Większość traktuje władzę narzędziowo a nie jako cel sam w sobie. Można dzięki władzy się dobrze ustawić a potem się nie martwić o nic. Żeby to jakoś działało, to gospodarka musi się jakoś kręcić po całej tej epidemii albo trzeba mieć na oku jakiś wygodny kraj, skąd kolejna władza za wkurzeniem ludu nie mogłaby danego polityka wyciągnąć poprzez ekstradycję. Tym niemniej perspektywa ukrywania się gdzieś na rubieżach świata nie jest tak atrakcyjna jak emerytura polityczna np. w zarządzie jakiejś dużej korporacji (patrz np. Schroeder).

Co do Chin, to prawdy się tak łatwo nie dowiemy od nich. Trochę im się nie udało wyciszyć początku epidemii, ale z pewnością teraz lepiej kontrolują przepływ informacji. Z resztą tam stosowane środki zapobiegawcze są tak ekstremalne, że może i faktycznie zdusili epidemię.

Mutacje pewnie będą, ale nie byłbym szczególnym pesymistą w tym względzie. Modyfikowanie obecnych szczepionek mRNA jest dość proste, więc zakładam, że będzie można nadążać za zmianami i to szybciej niż trwało wprowadzenie pierwszych szczepionek tego rodzaju. To oznacza sukcesywne ograniczanie transmisji wirusa jak i lepsze przygotowanie na kolejne epidemie.

Edytowane przez Radar28

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, Camis napisał:

Zajęcie łózek i OIOM rośnie dość szybko:

JtsfJWz.png

Szybko zaczyna ponownie rosnąc liczba zajmowanych respiratorów...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi