Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie zrobi się cicho od północy jak mi samoloty nad głową przestaną latać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ulicach cicho, bo wszyscy są w sklepach xD

Duże sklepy powinny wrzucić cześć zbędnych towarów do magazynu, a alejki powinny zostać znacznie poszerzone, aby realnym było zachowanie 1m odstępu na terenie sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena za te 5l na Orlenie to jest w aktualnej sytuacji jak za darmo, więc nie do końca wiem o co ludziom chodzi :hmm:

 

2 tygodnie temu płaciłem 19.99 za 50ml

Co więcej... w mojej aptece (mieszkam na wsi) mogą mi wyprodukować płyn za uwaga... 200zł za 100ml

 

Z tych 50ml zostało mi jeszcze 1/3 butelki, bo przecież nie używa się tego cały czas, tylko w sytuacjach gdy nie masz jak umyć rąk, więc te 5l to by mi wystarczyło chyba na kilka lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest normalna cena, mała 0,5L flaszka z pompką Bioseptolu kosztowała przed tym wszystkim jakieś 15-20 zł, mieszkam koło Ciechocinka a w sanatoriach tego używają.

Ja przed boomem za flaszkę 0.5 płynu do dezynfekcji z psikadłem :E płaciłem detalicznie w sklepie z chemią ~7 zeta. W opakowaniach zbiorczych ~5 litra to nie powinno kosztować więcej jak 50zeta, szczególnie w obecnej sytuacji, ale widać chcą sobie dorobić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie sporo rzeczy na stacjach benzynowych zawsze jest dużo droższych niż w normalnym sklepie, więc cena jak na stację aż taka wysoka nie jest, no ale w takiej sytuacji mogli jednak dać to trochę taniej.

Takie coś powinni za darmo rozdawać... Może nie w takim litrażu, ale dajcie spokój... Każdemu starczy mała buteleczka, jak tylko wyjdzie po zakupy ciap ciap na ręce i rodzina spokojna, ale myślą wsumie wiedzą jaki głupi naród mamy to właśnie widać, po 5 butelek będą brać...Mom płynu tyle że będę gonił po mieście i się nie przejmował...

 

Up

Plus

 

Posiadam octenisept na receptę był bo musiałem przeciw zakrzepowe zastrzyki brać, od stycznia 50ml, dwa psikniecia na brzuch i mam jeszcze prawie całe... Ręce teraz tym se psiknę i co najmniej na dwa trzy miechy spokojnie starczy

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego płynu z Orlenu, to generalnie sporo rzeczy na stacjach benzynowych zawsze jest dużo droższych niż w normalnym sklepie, więc cena jak na stację aż taka wysoka nie jest, no ale w takiej sytuacji mogli jednak dać to trochę taniej.

 

 

Przecież to jest tanie jak barszcz, więcej zapłaciłem za 1L środek do czyszczenia i dezynfekcji klimatyzatorów http://www.czyszczenie-klimatyzacji.com.pl/index.php/prezentacja-konkretnego-produktu-w-sklepie/product/coil-disinfectant-1l-sklep.html obecnie jest już droższy, niż rok temu.

 

 

5L wystarczy na długo, powinni wprowadzić mniejsze opakowania, bo na cholerę mi 5L. :E

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś powinni za darmo rozdawać... Może nie w takim litrażu, ale dajcie spokój... Każdemu starczy mała buteleczka, jak tylko wyjdzie po zakupy ciap ciap na ręce i rodzina spokojna, ale myślą wsumie wiedzą jaki głupi naród mamy to właśnie widać, po 5 butelek będą brać...

 

Up

Plus

Jak za płyn dezynfekcyjny to cena tania za 5 litrów. Przed epidemią płyn kosztował za 5 litrów 100 zł i wyżej tyle płaciliśmy. dobrze że zrobiliśmy zapasy bo jak u nas zaczęły się problemy to hurtownie poniosły ceny za pewien płyn ze 110 zł do 1000 zł za 5 litrów. A bez niego pewnych zabiegów nie można zrobić. ciekawe jak się ta sprawa skończy bo zgłosiłem do UOKIK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obecnej sytuacji, przy cenach w innych sklepach i tego co oferuje się w internecie, to rzeczywiście jest to tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AlieExpress ożył... W sensie, tak na serio już. Ruszyły mi nagle 4 zamówienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Według medialnych doniesień UEFA przekazała już swoim dostawcom, aby przerwać przygotowania do tegorocznych mistrzostw Europy. Wszystko dlatego, że turniej, z powodu szalejącej na świecie pandemii koronawirusa, odbędzie się dopiero w przyszłym roku.

 

Co prawda, oficjalnego komunikatu wciąż nie ma, ale wiele wskazuje na to, że w tym roku czempionat nie dojdzie do skutku. „The Athletic” donosi, że włodarze już podjęli decyzję i choć ogłoszą ją dopiero we wtorek, to już teraz informują swoich dostawców, aby przerwali przygotowania i skupili się na lecie przyszłego roku, kiedy to finalnie ma odbyć się turniej.

 

Głos w sprawie zabrali również dziennikarze „L’Equipe”, którzy uważają, że przełożenie Euro 2020 to idealne rozwiązanie, aby dokończyć obecnie trwające edycje Ligi Mistrzów i Ligi Europy. W innej sytuacji, dokończenie klubowych rozgrywek byłoby praktycznie niemożliwe. Francuski dziennik przypomina również, że zmianę terminu UEFA musi ustalić z FIFA, bowiem w 2021 roku miały odbyć się Klubowe Mistrzostwa Świata.

 

Przypomnijmy, że Euro miało rozpocząć się 12 czerwca w Rzymie. Spośród europejskich krajów to właśnie Włochy są najmocniej zaatakowane przez koronawirusa.

 

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś pierwszy raz od dość długiego już czasu siedzę cały dzień w domu, nigdzie nie wychodziłem i nie mam zamiaru wychodzić. Sytuację na mieście śledzę tylko w sieci. ;) Wolne mam, a zapasy jedzenia starczą mi jeszcze na dwa dni. Miejmy nadzieję, że w poniedziałek uda się coś kupić. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AlieExpress ożył... W sensie, tak na serio już. Ruszyły mi nagle 4 zamówienia.

Mi non stop przychodzą paczki z ali, w styczniu 3, w lutym 4, a w marcu czekam na jeszcze dwie, a 3 już przyszły... Ta z lutego była oficjalnie w wuhan... Ciekawe czy listonosz w skafander zamknięty heheh

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręce teraz tym se psiknę i co najmniej na dwa trzy miechy spokojnie starczy

A butelka z pompką brudna :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='14 Marzec 2020 - 18:05' timestamp='1584205505' post='15827148']

A butelka z pompką brudna :E

Jak już mamy do takich kuriozalnych sytuacji dochodzić, to używam od samego początku sam, sam psikam znajomych co przychodzą, nie gonię jak idiota po makorony, papiery do dupy jak ułom, więc proszę nie pierdzielić głupot. Kichnę na Ciebie bo zasługujesz... Ludzie to jednak....aby Ciebie nie obrazić.

 

Na Powietrze też będziesz psioczył... Zastanów się.

 

Jak się nagle wynalazło że istniej takie coś jak mydło, to ten post wcale mnie nie dziwi...

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już mamy do takich kuriozalnych sytuacji dochodzić, to używam od samego początku sam, sam psikam znajomych co przychodzą, nie gonię jak idiota po makorony, papiery do dupy jak ułom, więc proszę nie pierdzielić głupot. Kichnę na Ciebie bo zasługujesz... Ludzie to jednak idioci...

Bardzo słuszne określenie Niestety tych idiotów nie brakuje choćby w Zakopanym jak piszą w necie. jak chcą to niech ryzykują tylko potem niech nie lecą do Szpitala by ich ratować i będą narażać personel medyczny przez swoją głupotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalam po wielu miechach Panorame, bo może coś sensownego powiedzą, a tam że sianie paniki to wina PO. Kurde nawet teraz sobie nie zrobią pauzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalam po wielu miechach Panorame, bo może coś sensownego powiedzą, a tam że sianie paniki to wina PO. Kurde nawet teraz sobie nie zrobią pauzy...

Przez tv publiczne też się roznosi podobno, uważaj :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostali 2 miliardy to muszą się wykazać, bo inaczej na przyszły rok nie będzie kasiorki

 

U nas w pobliskim Kórniku powrót średniowiecza - klik - fajnie się wpisuje bo akurat gram w KC:D. I se jeszcze puszczę Paradise Lost dla klimatu, o.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='14 Marzec 2020 - 12:35' timestamp='1584203742' post='15827121']

U mnie zrobi się cicho od północy jak mi samoloty nad głową przestaną latać ;)

 

Mi lataja cala noc :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś pierwszy raz od dość długiego już czasu siedzę cały dzień w domu, nigdzie nie wychodziłem i nie mam zamiaru wychodzić. Sytuację na mieście śledzę tylko w sieci. ;) Wolne mam, a zapasy jedzenia starczą mi jeszcze na dwa dni. Miejmy nadzieję, że w poniedziałek uda się coś kupić. :P

 

 

Ja co prawda mogę i z rok z domu nie wychodzić, bo mam pomrożone i zawekowane, ale też pójdę w poniedziałek, bo jednak warzyw nie mam, a nie samym mięsem człowiek żyje. Kupi się jeszcze jabłka, ale w tej sytuacji to nawet ja przestałem bagatelizować problem i nie kupię nic z importu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tą konferencją MOrawieckiego ...coś już 30 min opóźnia ....czyżby były jakies nie wygodnie informacje do przekazania :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich lotników z drabiny to mam co tydzień kilku .A wysokość szczebla nie ma żadnego znaczenia. Nie masz pojęcia i doświadczenia to się nie wypowiadaj bo nawet możesz się uderzyć w stół i śledzionę rozwalić. nawet naciągnięcie mięśnia może skończyć się naderwaniem mięśnia i olbrzymim krwiakiem. I musisz wykluczyć czy obrzęk to zakrzepica czy krwiak. Bo zakrzepica to zagrożenie życia. A takie rzeczy jak piszesz to nie nadają się do żartów zwłaszcza w tej sytuacji. Przez takie mądrale to się szpitale zapychają. Wypowiadaj się na tematy o których masz pojęcie, A polonistą nie jestem i nie mam zamiaru być

 

Nie wiesz, o czym mam pojęcie, a o czym nie, wiec daruj sobie takie jazdy. Mój post był, jaki był, bo napisałeś agresywnie. Ale widzę, że masz przykre doświadczenia z drabinami, więc zapewne cię to zdenerwowało. No dobrze, z tą drabiną był głupi przykład, ale to puste słowa, jak i nikt nie ma zamiaru brać lewych zwolnień. Sytuacja z wirusem jest przykra i ludzie już od wielu stron piszą o głupotach, by rozładować napięcie. Z tymi zwolnieniami (można to nazwać przymusowym urlopem) nie podoba mi się jednak, że jedni je mają (ci z dziećmi, z gastronomii, kultury i edukacji, oraz osoby pracujące przy komputerze), a reszta ma dalej pracować i się narażać. Nie chodzi o lekarzy czy służby mundurowe, ale masę innych zawodów, jak ochroniarze czy sprzątaczki. Dlaczego jedni mogą siedzieć w domach, a inni nie, muszą jeździć autobusami i pracować w gronie ludzi? Powinna wyjść ustawa, że każdy (poza wymienionymi zawodami) ma prawo zawiesić nieodpłatnie swój zawód (chyba że szef chce płacić jakiś %), jeśli jest zagrożone jego zdrowie albo życie. Nie dziwię się, że ludzie chcą brać zwolnienia i kręcą. Tu akurat są usprawiedliwieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tą konferencją MOrawieckiego ...coś już 30 min opóźnia ....czyżby były jakies nie wygodnie informacje do przekazania :hmm:

Właśnie gada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz, o czym mam pojęcie, a o czym nie, wiec daruj sobie takie jazdy. Mój post był, jaki był, bo napisałeś agresywnie. Ale widzę, że masz przykre doświadczenia z drabinami, więc zapewne cię to zdenerwowało. No dobrze, z tą drabiną był głupi przykład, ale to puste słowa, jak i nikt nie ma zamiaru brać lewych zwolnień. Sytuacja z wirusem jest przykra i ludzie już od wielu stron piszą o głupotach, by rozładować napięcie. Z tymi zwolnieniami (można to nazwać przymusowym urlopem) nie podoba mi się jednak, że jedni je mają (ci z dziećmi, z gastronomii, kultury i edukacji, oraz osoby pracujące przy komputerze), a reszta ma dalej pracować i się narażać. Nie chodzi o lekarzy czy służby mundurowe, ale masę innych zawodów, jak ochroniarze czy sprzątaczki. Dlaczego jedni mogą siedzieć w domach, a inni nie, muszą jeździć autobusami i pracować w gronie ludzi? Powinna wyjść ustawa, że każdy (poza wymienionymi zawodami) ma prawo zawiesić nieodpłatnie swój zawód (chyba że szef chce płacić jakiś %), jeśli jest zagrożone jego zdrowie albo życie. Nie dziwię się, że ludzie chcą brać zwolnienia i kręcą. Tu akurat są usprawiedliwieni.

Taki przykład firma, ponad 600 ludzi w tym z Ukrainy , w obrębie 300m dwie firmy koreańskie, każda lajtowo ponad 200 osobników naszych, ze wschodniej granicy i typowych skośno okich i co? Dalej robią i kierownictwo się nie przejmuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki przykład firma, ponad 600 ludzi w tym z Ukrainy , w obrębie 300m dwie firmy koreańskie, każda lajtowo ponad 200 osobników naszych, ze wschodniej granicy i typowych skośno okich i co? Dalej robią i kierownictwo się nie przejmuje...

 

Jeśli już ma być praca, to powinny być jakieś zabezpieczenia tych ludzi, jak to w Chinach zrobili. Przy tej "kwarantannie" co na razie mamy i tak będzie wysyp zarażeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...