Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Áltair napisał:

To tak jak walczyć z pożarem benzyną.

Właściwie użyta może skutecznie zwalczyć ogień.
W ograniczonym zastosowaniu używa się ładunków wybuchowych, kiedyś też czytałem o wykorzystaniu prochu.

 

*Szybkie spalenie benzyny czy prochu zabierze tlen i ograniczy możliwość rozwoju pożaru. Ładunki wybuchowe były używane przy gaszeniu pożarów szybów naftowych.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, napisał:

Ja tam tylko czekam jak wprowadzą certyfikaty na miejsca pracy, wtedy od razu L4 do samego końca i wjeżdżam z argumentem o wypaleniu zawodowym, mogą mnie wtedy cmoknąć mając umowę na stałe. Każdy kij ma dwa końce.

Poczytaj jak chcą zmienić L4. Po 182 dniach zwolnienia ZUS przestanie wypłacać zasiłek chorobowy i nie pomoże wzięcie zwolnienia na inną chorobę tak jak do tej pory, bo będą liczyli okres łączny zwolnień. Potem pozostanie ubiegać się o świadczenie rehabilitacyjne. Natomiast po rozwiązaniu umowy zwolnienie będzie mogło trwać 91 dni, a nie 182 jak do tej pory.

3 godziny temu, napisał:

Dlaczego nikt tych szczepionek nie aktualizuje ani nie ulepsza skoro jest już kilka(naście) wariantów covid-19 tylko dalej szczepią 2-letnim preparatem?

COVID19 Vaccine Tracker (trackvaccines.org)

Na tej stronie powinieneś znaleźć większość informacji w kwestii o którą pytasz. Tam masz jakie szczepionki są aktualnie badane, a wyszukując szczegółowe numery można na stronach producentów znaleźć dodatkowe informacje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę zakażenia rosną to i forumowy don pedro się pojawił.  Znaczy coś się chyba szykuje, jakiś lokdałn? 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, adashi napisał:

Szczepionki w znaczącej mierze zawiodły pokładane w nich oczekiwania. Do tego to o czym napisano wyżej, czyli brak aktualizacji łańcucha RNA z powodów biznesowych, bo kwiat unijnej inteligencji (no i nie tylko unijnej) nazamawiał tony starego wariantu.

nie interesuję się za bardzo ostatnio, ale skąd wiadomo, że nie aktualizuje się RNA z powodów biznesowych - łańcuch RNA może być jak najbardziej w porządku, czyli w pełni adekwatny do zadania - że delta jest o wiele zaraźliwsza i szczepionka sobie z nią nie radzi, może mieć wiele przyczyn - mutacje w innych białkach, niedostępnych dla przeciwciał, które np powodują znacznie większą sprawność montowania i wyprowadzania wirionów z komórki, np w białku membrany, które prawdopodobnie odpowiedzialne jest za kluczowe funkcje właśnie w montowaniu i wyprowadzaniu; większa sprawność w tworzeniu pęcherzyków w cytoplazmie, w których polimeraza powiela genom wirusa - ostatnie badania wykazały, że może to być ważny czynnik w przebiegu replikacji wirusa, bo mutacje genetyczne u niektórych ludzi zdezaktywowały enzym uaktywniający inny enzym w błonie tych pęcherzyków, który zdolny jest do niszczenie genomu wirusa przez pocięcie go na fragmenty - ludzie z tak zdezaktywowanym enzymem znacznie częściej ciężko chorują ze skutkiem śmiertelnym (gen kodujący ten ważny enzym pochodzi od Neandertalczyków);  innym powodem może być większa sprawność wnikania do komórki, za którą odpowiedzialna jest dolna część kolca i tzw peptyd fuzyjny i jego otoczenie - do sprawnego wniknięcia do komórki potrzebny jest odpowiedni poziom kwasowości otoczenia, wystarczy zmiana jednego aminokwasu w pobliżu peptydu fuzyjnego, żeby wpłynąć na zakwaszenie i tym samym sprawność samego wnikania - różnica może być bardzo znaczna i sięgać kilku albo nawet więcej niż 10 razy, zależy jaki typ wiązania chemicznego się zmienia; eksperymenty z wirusem grypy, który ma identyczny mechanizm wnikania wykazały, że zmiana tylko 1 aminokwasu w tym regionie może aż kilkanaście razy zmienić sprawność wnikania; oczywiście sekwencjonowanie genomu wykaże zmiany w tym regionie, ale znacznie trudniejsze jest sprawdzenie, czy zmiana ma skutki funkcjonalne, np właśnie szybsze wnikanie, czy nie - do tego trzeba wielu eksperymentów w hodowlach komórkowych i wielokrotnej weryfikacji, a to musi trwać, co najmniej miesiące, itd - opinia, że tylko z powodów biznesowych niewiele albo nic się nie robi chyba zbyt pochopna - gdyby tak było już dawno na firmy spadłaby krytyka, może nie fala tylko strumyk, niemniej dostrzegalny

zresztą Pfizer chyba już ogłosił, że ma szczepionkę na nowy wariant gotową do produkcji - no ale wymaga ona normalnych testów klinicznych;

Godzinę temu, مارتشين napisał:

Widzę zakażenia rosną to i forumowy don pedro się pojawił.  Znaczy coś się chyba szykuje, jakiś lokdałn? 

najlepszy dla tzw interesu publicznego byłby na twoje posty

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DziubekR1 napisał:

Wyobraź sobie jakie pozytywne efekty miałoby zagazowanie całej populacji w Auschwitz. Przeciez wtedy nie tylko rozwiązalibyśmy problem covidu, ale również wszystkich innych wirusów atakujących ludzi.

a kto w Polsce wyprodukuje dziś cyklon - przecież to zbyt skomplikowana technologia, a recepta podobno zaginęła

niezaszczepy będą izolowane\separowane tylko tzw miękkimi środkami, tzn tzw dystans społeczny zwiększy się w stosunku do nich 2 razy

ps - właściwie dystans towarzyski, bo social w social distancing znaczy raczej towarzyski, niż społeczny= znacznie dotkliwsza sankcja

Edytowane przez glauks
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, glauks napisał:

a kto w Polsce wyprodukuje dziś cyklon - przecież to zbyt skomplikowana technologia, a recepta podobno zaginęła

niezaszczepy będą izolowane\separowane tylko tzw miękkimi środkami, tzn tzw dystans społeczny zwiększy się w stosunku do nich 2 razy

Co to za nowomowa? Nieszczepy? Niezaszczepy? Antyszczepy? Gdzie uczą takiego słownictwa? Mówisz również o osobach bez przyjętej dawki przypominającej po 6 miesiącach? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moja prywatna wersja niewyszczepów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście jedyną poprawną jest moja wersja, jak zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, glauks napisał:

oczywiście jedyną poprawną jest moja wersja, jak zawsze

I like your style.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bono[UG] napisał:

Właściwie użyta może skutecznie zwalczyć ogień.
W ograniczonym zastosowaniu używa się ładunków wybuchowych, kiedyś też czytałem o wykorzystaniu prochu.

 

*Szybkie spalenie benzyny czy prochu zabierze tlen i ograniczy możliwość rozwoju pożaru. Ładunki wybuchowe były używane przy gaszeniu pożarów szybów naftowych.

Zgadza się, ale chodziło mi o klasyczny przykład - zamiast wody polewać z kanistra pożar benzyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, adashi napisał:

Szczepionki w znaczącej mierze zawiodły pokładane w nich oczekiwania. Do tego to o czym napisano wyżej, czyli brak aktualizacji łańcucha RNA z powodów biznesowych, bo kwiat unijnej inteligencji (no i nie tylko unijnej) nazamawiał tony starego wariantu.

Chyba odwrotnie... Absolutnie spełniły oczekiwania. Natomiast antyszczepionkowcy w tym momencie sparaliżowali światową służbę zdrowia i o to się rozbija. Gdyby Ci ludzie byliby szczepieni to siedzieliby w domu i tam słabsze dni przechodzili. A teraz ludzie zaszczepieni nie mogą skorzystać z pomocy lekarskiej, bo ktoś jest nieodpowiedzialny i samolubny... Lekarze którzy mieli wykonywać inne zabiegi(i ludzie umierają) siedzą na zakaźnych. Masakra. Empatia zerowa, myślenie tylko o własnej dupie i podstawowe braki w wykształceniu.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, مارتشين napisał:

Widzę zakażenia rosną to i forumowy don pedro się pojawił.  Znaczy coś się chyba szykuje, jakiś lokdałn? 

Dzisiaj w TV mówili, że takie miejsciowe lockdowny nie mają sensu bo dużo zakażeń jest na terenach wiejskich i CI ludzie zjeżdżają się do miast więc trzeba by było zamknąć cały region.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, DziubekR1 napisał:

I like your style.

my style of writing or arguing\disputing

8 minut temu, lokiju napisał:

Dzisiaj w TV mówili, że takie miejsciowe lockdowny nie mają sensu bo dużo zakażeń jest na terenach wiejskich i CI ludzie zjeżdżają się do miast więc trzeba by było zamknąć cały region.

jak wiadomo mazowieckie to wiejskie województwo; ja bym odgrodził kordonem Warszawę

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bono[UG] napisał:

*Szybkie spalenie benzyny czy prochu zabierze tlen i ograniczy możliwość rozwoju pożaru. Ładunki wybuchowe były używane przy gaszeniu pożarów szybów naftowych.

Ruscy jeden szyb co się palił chyba ponad rok ugasili dopiero nuklearką :E

Mają rozmach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.11.2021 o 16:59, LeBomB napisał:

Nie, nie masz dobrych pomysłów i nie chodzi o to że Chiny to potęga. Chodzi o to że Chiny to dyktatura i dlatego tam pasują twoje pomysły.

Chiny to nie dyktatura. Zresztą czym się różnią chiny od Polski, albo od Francji? Ze możesz zagłosować na kaczorka, który kupił wyborców za 500 zł i zniszczył naród? Ja wole chiny. Chiny przetrwają, a Polska i cała europa już upadła bo w eurpie korupcja straszna. Mówisz, że niby w Francji nie ma dyktatury? a kto zmusza ludzi do dobrowolnych rzekomo szczepień i cenzuruje internet w ramach rzekomej walki z mową nienawiści. ? Ha ha Facebook nie usuwa komentarzy w francji, a dziennikarze i media w francji albo Polsce  to oczywiście są obiektywne? ha ha W europie to nie ma propagandy i manipulaci w mediach?

I jeszcze jedno. Porównaj postęp technologiczny Chin z Polską, albo europą. Przecież Polska i europa to dziadownia. Chiny budują mega tamy, zapory  i będą zaniedługo mieć za darmo prąd z  największej zapory w Tybecie , która zapewni prąd 10 procentom obywatelom w ich kraju. a Polska nic nie ma.

Także demokracja to najgorszy ustrój bo ludzie głupi wybierają posłów. Gdy jest komunizm to jest porządek. Rządzi partia, a nie ciemny, głupi naród, którego można kupić za 500 zł miesięcznie. Sorry, ale ludzie są do roboty, a nie od rządzenia państwem. Rządzić powinny państwem ludzie mądrzy po uniwersytetach jagiellnośkich  a nie ciemniaki wybierane przez ciemnych wyborców.

 

W dniu 7.11.2021 o 16:59, LeBomB napisał:

. ty chcesz zamknąć wszystko na 10 dni.

to tylko 10 dni. Świat się nie zawali.

 

W dniu 7.11.2021 o 16:59, LeBomB napisał:

Nie, nie wyleje, bo mu nie wolno, ponieważ jest ustawa BDO i ot tak sobie nie może tego wylać, musi to zutylizować, a to kosztuje i to nie mało.

to zawieszą na ten czas ustawę. Jaki problem widzisz? TO jest tylko prawo, które można zmienić, zawiesić itd.

 

11 godzin temu, B@nita napisał:

Czy to nie jakiś handlarz testów? Wszędzie je wciska. Polska(mu podatnicy) wydaje kilkanaście milionów dziennie na testy, ktoś nieźle zarabia na tym wałku.

ja chce dobra dla obywateli.  Ja chcę końca epidemii. Chcę żyć normalnie jak każdy inny obywatel bez strachu. Jak będziemy robić testy to nikt się nie będzie bał. To tylko testy, a ludzie będą zadowoleni i bezpieczni.

Edytowane przez bolite
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, bolite napisał:

Rządzić powinny państwem ludzie mądrzy po uniwersytetach jagiellnośkich  a nie ciemniaki wybierane przez ciemnych wyborców.

a ty kiedy skończyłeś Uniwersytet Jagieloński?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bolite napisał:

Chiny to nie dyktatura. Zresztą czym się różnią chiny od Polski, albo od Francji? Ze możesz zagłosować na kaczorka, który kupił wyborców za 500 zł i zniszczył naród? Ja wole chiny. Chiny przetrwają, a Polska i cała europa już upadła bo w eurpie korupcja straszna. Mówisz, że niby w Francji nie ma dyktatury? a kto zmusza ludzi do dobrowolnych rzekomo szczepień i cenzuruje internet w ramach rzekomej walki z mową nienawiści. ? Ha ha Facebook nie usuwa komentarzy w francji, a dziennikarze i media w francji albo Polsce  to oczywiście są obiektywne? ha ha W europie to nie ma propagandy i manipulaci w mediach?

I jeszcze jedno. Porównaj postęp technologiczny Chin z Polską, albo europą. Przecież Polska i europa to dziadownia. Chiny budują mega tamy, zapory  i będą zaniedługo mieć za darmo prąd z  największej zapory w Tybecie , która zapewni prąd 10 procentom obywatelom w ich kraju. a Polska nic nie ma.

Także demokracja to najgorszy ustrój bo ludzie głupi wybierają posłów. Gdy jest komunizm to jest porządek. Rządzi partia, a nie ciemny, głupi naród, którego można kupić za 500 zł miesięcznie. Sorry, ale ludzie są do roboty, a nie od rządzenia państwem. Rządzić powinny państwem ludzie mądrzy po uniwersytetach jagiellnośkich  a nie ciemniaki wybierane przez ciemnych wyborców.

 

to tylko 10 dni. Świat się nie zawali.

 

to zawieszą na ten czas ustawę. Jaki problem widzisz? TO jest tylko prawo, które można zmienić, zawiesić itd.

 

ja chce dobra dla obywateli.  Ja chcę końca epidemii. Chcę żyć normalnie jak każdy inny obywatel bez strachu. Jak będziemy robić testy to nikt się nie będzie bał. To tylko testy, a ludzie będą zadowoleni i bezpieczni.

Już tak popierniczyłeś ze sobą wszystkie pojęcia. Wolność człowieka mylisz z polityką, pseudorozwój z postępem itd. 

Komunizm praktycznie zawsze szedł w parze z dyktaturą, ty w ogóle popierasz jednocześnie jedno i drugie. Zachwycasz się postępem Chin zbudowanym na mizernej jakości okupionej nie pracą, a cierpieniem ludzi i dzieci. Jarasz się zaporą w Tybecie pomijając aspekty środowiskowe i zagrożenia z tym związane np. dla Indii. Już byli tacy co pobudowali tamy i zapory, a potem inne kraje narzekały że im rzeki i jeziora wysychają.

Pozostałe części wypowiedzi nawiązujące znów do gospodarki ponownie pokazują, że nie masz bladego pojęcia jak działają choćby duże firmy produkcyjne. To jest aż 10 dni, umowy nie zawieszasz ot tak, ponadto co ci da zawieszenie umowy i co w sytuacji gdy nie masz czegoś zgłoszonego do BDO. A testy wcale nie będą dla dobra obywateli, bo tydzień w tydzień karzesz ludziom się stresować czy im wyjdzie pozytywny test czy nie.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, lokiju napisał:

Dzisiaj w TV mówili, że takie miejsciowe lockdowny nie mają sensu bo dużo zakażeń jest na terenach wiejskich i CI ludzie zjeżdżają się do miast więc trzeba by było zamknąć cały region.

Nie czaje...

Wówczas chyba takie punktowe lockdowny mogłyby mieć sens. Lockdownować nie np powiatami, ale konkretne wsie/małe miasteczka jeśli trzeba. Z zakazem poruszania się np powyżej 10-20 km od domu

(wyjątek praca zawodowa w mieście, lekarz itp..).

Regioinalne lockdowny też są jakimś wyjściem.

Mnie się wydaje, że na teraz żadnych nie będzie, ani zdalnego w skali kraju. Chyba, że epidemia będzie u nas galopować to może PIS zmieni zdanie.

Mnie np ciekawi czemu cały świat poszedł w szczepionki, zamiast od początku skupić się na opracowaniu jednego/kilku skutecznych leków.  Opracowanie leku jest trudniejsze niż szczepionki?

Teraz już jest w obiegu ponoć kilka. Nie wiem na ile są faktycznie skuteczne.

W radio usłyszałem, że Francja ma już piątą fale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ODIN85-114 napisał:

Rok temu były punktowe i nic to nie dało a ludki sobie jeździły do regionów bez lockdawnu.

Mam wrazenie, ze roznosisz tego covida, niczym swiety Mikolaj 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Flik napisał:

Mnie np ciekawi czemu cały świat poszedł w szczepionki, zamiast od początku skupić się na opracowaniu jednego/kilku skutecznych leków.  Opracowanie leku jest trudniejsze niż szczepionki?

Teraz już jest w obiegu ponoć kilka. Nie wiem na ile są faktycznie skuteczne.

W radio usłyszałem, że Francja ma już piątą fale.

Lek stosuje się tylko na chorych, a szczepionki mozna wcisnąć wszystkim. Na czym się więcej zarobi?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, lokiju napisał:

Dzisiaj w TV mówili, że takie miejsciowe lockdowny nie mają sensu bo dużo zakażeń jest na terenach wiejskich i CI ludzie zjeżdżają się do miast więc trzeba by było zamknąć cały region.

Albo palić całe miasta taniej wyjdzie, lockdowny nic nie dały po za stratami przedsiębiorców. Nie wiem po co jeszcze w to brną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest 4 fala i masz największy wskaźnik zachorowań, jak ludzkość chce masowo wymierać to po co się przed tym bronić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Flik napisał:

Nie czaje...

Wówczas chyba takie punktowe lockdowny mogłyby mieć sens. Lockdownować nie np powiatami, ale konkretne wsie/małe miasteczka jeśli trzeba. Z zakazem poruszania się np powyżej 10-20 km od domu

(wyjątek praca zawodowa w mieście, lekarz itp..).

Regioinalne lockdowny też są jakimś wyjściem.

Musieliby dać lockdown w regionach, gdzie sporą część stanowią ich wyborcy

https://datawrapper.dwcdn.net/cDgWo/87/

Do tego objąć też Warszawę i okolice.

Decyzja niewymierna politycznie.

4 godziny temu, Flik napisał:

Mnie np ciekawi czemu cały świat poszedł w szczepionki, zamiast od początku skupić się na opracowaniu jednego/kilku skutecznych leków.  Opracowanie leku jest trudniejsze niż szczepionki?

Teraz już jest w obiegu ponoć kilka. Nie wiem na ile są faktycznie skuteczne.

Jest trudniejsze, bo trzeba sprawdzić od tego jakie substancje czynne mogą działać na wirusa i na jakim etapie. Do tego dochodzi dawka takiego preparatu i limity z tym związane, które wpływają np. na skutki uboczne. Kilka badań pokazało, że niektóre znane leki substancje trzeba by mocno przedawkować by działały. Ponadto większość leków przeciwirusowych działa tylko wtedy gdy jest podana odpowiednio wcześnie i tu jest główny problem, bo zazwyczaj test wykonuje się gdy wystąpią objawy, czyli gdy jest już za późno na podanie takich leków. Dlatego trzeba opracować lek, który mógłby działać też w późniejszych stadiach choroby, a to już takie łatwe nie jest i niesie za sobą jeszcze trochę innych problemów badawczych i logistycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłeś o innych krajach ja dla przykładu podałem Niemcy, a co do naszych statystyk to... 

21 minut temu, ODIN85-114 napisał:

Do 30k przypadków dziennie jak w 3 fali to jeszcze daleko.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @galakty co ty będziesz że  handel ze wschodem nie istnieje https://www.tirsped.com.pl/blog/polska-wymiana-handlowa-z-innymi-krajami/ Skąd najwięcej importuje Polska? Dane narastająco od początku roku  Niemcy – wartość: 222,1 mld PLN – 21,9% udziału Chiny – 146,6 mld PLN – 14,4% Włochy – 52,2 mld PLN – 5,1% Rosja – 45,1 mld PLN – 4,4% Holandia – 40,4 mld PLN – 4% Francja – 35 mld PLN – 3,5% Czechy – 32,3 mld PLN – 3,2% USA – 24,3 mld PLN – 3,1% Korea Południowa – 24,3 mld PLN – 2,4% Belgia – 23,2 mld PLN – 2,3% @Camis mentzen wolnościowiec który mówi o przymusie , dzięki za link @Spl97 po co to pisanie o kucach i debilne ogólniki ? Nie lepiej przekonywać konkretnymi  argumentami do pozostania w UE ? Tak się naśmiewasz z PiSu i jego elektoratu a sam robisz to samo co oni @lukadd do dziś ludzie myślą że Polska jest krajem suwerennym, mamy największą wymianę handlową z Niemcami więc narazie musimy pozostać w UE nawet jak ktoś tego nie chce , trzeba tylko przekonywać rządzących UE że likwidacja pieca gazowego itd nie jest dobrym pomysłem , z pozycji wasala ciężko coś ugrać   
    • Pokazałem wykresy ale prawda jest tylko jedna - TO NIE JEST TO SAMO "If we look at the common peak white luminance measurements you can see what impact the ‘APL stabilize’ setting is having in this area too. Only the HDR Game and Vivid modes reach up to the panels >1000 nits capability, getting to 1072 nits maximum as the setting is on ‘high’. The other 3 modes all cap out at around 484 nits where it’s set on ‘middle’." I zanim zapytasz "to czemu nie ustawił na APL HIGH pozostałych trybów?" bo ch. dają i tak nie przekroczą 480 peak nitów.   Tylko HDR Game oraz HDR Vivid mogą osiągnąć Peak 1000 w trybie APL HIGH. Potwierdziłem to też po rozmowie z kolesiem który napisał recenzje na TFTcentral i jak ustawisz "domyślny HDR" w APL HIGH to masz max peak w okolicach 480 nitów! Czyli TrueBlack 400!☠️   Mam przyjechać do ciebie z kalibratorem aby pokazać czarno na białym że zwykły HDR z APL HIGH to nie jest tryb Peak1000?    
    • @Camis masz wypowiedź mentzena o tym co dokładnie powiedział na temat tego poboru tylko mężczyzn?
    • @leven Ukryłem, ale jak widać FC widzi wentyl, teraz jest pod Fan3, jak się sparuje i ustawi to nie reaguje na kontrole manualną oraz krzywą.   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...