Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

569 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

• Tak - obojętnie którą
      102
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      309
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy bedzie wiadomo, ze badania mozna uznac za zakonczone? Po roku, dwoch, pieciu? A moze lepiej 20 lat, moze 50? Albo 100 lat (w kolejnych pokoleniach, czy nie ma mutacji genetycznych)?

Akurat w tym konkretnym przypadku wystarczył niecały rok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Link zestawienie skuteczności szczepionki :

https://youtu.be/mSitknsdqCU

Subman, źle się wyraziłem ile warte są słowa lekarzy celebrytów i ministrów zestawiając te dane z ich wypowiedziami 

Ciekawe na jakiej podstawie oni będą sprawdzać czy dany news to fake czy nie. Żeby to wiedzieć to trzeba być obeznanym w tym temacie od podszewki i do tego sprawdzać u źródła czy faktycznie tak jest, a  to praktycznie nie możliwe. Wątpię czy komukolwiek będzie się to chciało robić.

Zależy kto płaci cenzorom 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Subman, źle się wyraziłem ile warte są słowa lekarzy celebrytów i ministrów zestawiając te dane z ich wypowiedziami 

A to zgoda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mamy zamiaru cenzurować, blokować czy zmieniać jakichkolwiek treści - mówi w wywiadzie dla Geekweeka dr Karol Jędrasiak, członek zespołu pracującego nad pierwszym polskim systemem do walki z fake newsami. - Program będzie oceniać w jakim stopniu informacja, z którą użytkownik się zapoznaje bądź która chce opublikować, nosi znamiona manipulacji, fałszu czy jest nacechowana emocjonalnie, następnie wyświetli taką ocenę i to wszystko.

https://geekweek.interia.pl/nauka/news-antyfakenews-jak-bedzie-dzialac-pierwszy-polski-system-do-wa,nId,5593603#comments4-1

Ciekawe na jakiej podstawie oni będą sprawdzać czy dany news to fake czy nie. Żeby to wiedzieć to trzeba być obeznanym w tym temacie od podszewki i do tego sprawdzać u źródła czy faktycznie tak jest, a  to praktycznie nie możliwe. Wątpię czy komukolwiek będzie się to chciało robić.

Zastanawia mnie jeszcze to zdanie poniżej. Można z tego wywnioskować że jak ktoś chce coś opublikować to będzie musiał przepuścić dany artykuł przez tą maszynkę!?

bądź która chce opublikować

// no nie ma co. Nie ten temat. bravo.

To będzie bardzo proste. Np. Partia uznała, że ten wirus jest największym zagrożeniem w historii ludzkości, a szczepionki na niego są największym osiągnięciemw historii ludzkości. Teraz nie ma już potrzeby sprawdzania czegokolwiek, po prostu kazda wypowiedź odbiegająca od tego "baseline" będzie fake newsem.

Wejdź sobie na np. forum tripadvisor. Tam właśnie został ustalony taki baseline i każda wypowiedz odbiegająca od tego, choćby nie wiem jak delikatna i wyważona, jest po 10-15min kasowana za niezgodna z regulaminem. Tutaj nikt nie będzie się bawil w jakies sprawdzanie faktów, nazywa się tych gości tak, bo to ładnie brzmi, przecież nie mogą nazwać ich cenzura.

Nowomowa jest jednym z elementów komunizmu, wszystko idzie jak po sznurku i masz opisane w książce Rok 1984. Szkoda, ze używana jest ona jako instrukcja obsługi, a nie ostrzeżenie dla ludzkości...

Edytowane przez DziubekR1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie załapałem się:cry:

5706 dziś.

Edytowane przez ODIN85
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wyrobie:

- Jeśli wstępne dowody zostaną potwierdzone, AY.4.2 może być najbardziej zakaźnym szczepem koronawirusa od początku pandemii

https://portal.abczdrowie.pl/w-wielkiej-brytanii-rozprzestrzenia-sie-wariant-delta-plus-czy-jest-bardziej-zakazny-od-poprzednich-wariantow#comments

Strasznie ponoć zaraźliwy miał być delta. W mediach to aż się pocili żeby go podkreślić jaki to jest zaraźliwy. Teraz jeszcze jeszcze jeszcze jeszcze jeszcze jeszcze bardziej ma być zaraźliwy ten.

Swoją drogą wychodzi na to że zwykły delta względem tego wcale nie jest taki zaraźliwy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten to już jest tak zaraźliwy, że aż się zesrałem ze strachu i musze zbroje zmienić. Przestańcie klikać w te nędzne portale, to szybko im się znudzi.

• Like 2
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To chyba dobrze, im bardziej zaraźliwy tym mniej zjadliwy, przynajmniej tak mówili przed wynalezieniem szczepionek :)  Pozostaje pytanie jak oni to weryfikują bo jak na razie to mam duże wątpliwości co do tej zaraźliwości.

Info z sierpnia 

https://www.medonet.pl/koronawirus/to-musisz-wiedziec,wariant-delta-u-zaszczepionych-osob--jak-sie-zachowuje--nowe-badania,artykul,65420791.html?srcc=null

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzieś czytałem, że lockdownu jednak nie będzie. Powód-boją się spadku słupków sondażowych. Nie wiem ile w tym prawdy, ale lock mieli ponoć już robić przy 1000 przypadków dziennie.

Rząd Hiszpanii ogłosił w piątek, że zwróci pieniądze obywatelom, którzy zostali ukarani mandatami za nieprzestrzeganie obostrzeń przeciwepidemicznych. Chodzi o okres między marcem a czerwcem 2020 r. Okazało się, że obowiązujące wtedy restrykcje wprowadzono nielegalnie.

Za: PosatNews

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może lockdownu nie będzie ale patrole policji już grasują gdzie się da, autobusy i sklepy, będzie tego więcej.  No bo niby co, mieliby łapać złodziei?

Cała policja wlepia mandaty kierowcom i ludziom bez masek.  Znaleźli swoje powołanie.  Podwyżkę dostają na rządanie.

Na pandemi na razie wygrali oni i lekarze.  Inne grupy które do tej pory miały monopol na dojenie są zazdrosne....rolnicy i górnicy pokażą co potrafią niedługo.  Oczywiście też dostaną.

Najżałośniej wyglądają nauczyciele, nic nie dostaną tylko wydłużony wymiar pracy.  Ich strajk złamali brutalną nagonką medialną i teraz robią z nimi co chcą.  Zresztą niedługo i tak 30% godzin nauczania będzie obsługiwana przez katechetów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taaa nauczycieli zdlanie rok w kulki lecieli...jedni z największych wygranych tej pandemii 🙃

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli dostanę mandat za cokolwiek związanego z tym cyrkiem, to tak czy siak go nie przyjmę. Sądy ponoc uwalają te mandaty hurtowo.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Klakier1984 napisał:

Taaa nauczycieli zdlanie rok w kulki lecieli...jedni z największych wygranych tej pandemii 🙃

Tylko Ci co biblioteki prowadzili Reszta się męczyła z netem🤗

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie dopiero teraz do mnie dotarło, że zaraz listopad, a my nie musimy szmat na dworze nosić. 

Coś się popsuło? :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystarczy jedna wiadomosc z ministerstwa i jutro nosisz kaganiec takze nie ma sie z czego cieszyc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi