Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

• Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz zalecenia są proste, tylko zaszczepionych, przydatność społeczna już nie ma nic do rzeczy :E

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Subman napisał:

A ja Ci mówię że skuteczność szczepionek przed zgonem to 94% po tych 6 miesiącach, również w Anglii i że podawanie liczby hospitalizacji zarówno przez MZ jaki i przez Ciebie to po prostu gwałcąca rozum manipulacja (tak, przyjąłem twoją narrację za twoją radą) bo te liczby absolutnie nic nam nie mówią o skuteczności szczepionek.

Ale zupełnie nie o tym mowa. Sam pisałeś (akurat słusznie), że śmiertelność np. w grupie 80+ jest setki razy wyższa niż w młodszych rocznikach i nawet zaszczepiony 80-latek jest bardziej zagrożony od niezaszczepionego 50-latka. Jeśli wmawiamy mu, że dostał on szczepionkę o prawie że 100-procentowej skuteczności i do szpitala trafiają w 99% osoby niezaszczepione to po prostu robimy mu krzywdę. Jest to nieprawda i to szkodliwa nieprawda, mająca wpływ na zachowania ludzi.

Co do skuteczności szczepionki to obecnie dostępne dane mają jakąś tam akceptowalną wiarygodność tylko w zakresie zapobiegania objawowej chorobie i ta wynosi od 65% do 90% (w zależności od szczepionki i badań), ale bardzo szybko spada z czasem. W pozostałych przypadkach (zapobieganie infekcji, hospitalizacji, śmierci) mamy jedynie słabe dane ("low confidence").

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Jack White napisał:
Dr Peter McCullough, kardiolog; zapalenie mięśnia sercowego z powodu COVID jest łagodne, ale jest dużo gorzej w przypadku po szczepieniu; nanocząsteczki lipidowe trafiają prosto do serca; serce wystawione na działanie białka kolczastego; ciało atakuje serce. 

Dr Peter McCullough to ten co manipulował lub kłamał. Np. twierdząc że zmarło 4000 osób po szczepieniu bazując na danych VAERS. Nie zauważył jednak tak oczywistego faktu że w tej bazie nakazano zgłaszać wszystkie zgony niezależnie od przyczyny (jedynym kryterium był okres od szczepienia), nie zauważył też że codziennie ludzie umierają na różne choroby i że były nawet takie kwiatki jak zgłoszenie samobójstw. To też osoba która wciąż twierdzi że hydroksychlorochina jest skuteczna w leczeniu COVIDa mimo że badania tego nie potwierdziły.

https://healthfeedback.org/claimreview/vaccines-are-a-safer-alternative-for-acquiring-immunity-compared-to-natural-infection-and-covid-19-survivors-benefit-from-getting-vaccinated-contrary-to-claims-by-peter-mccullough/

A co do zapalenia mięśnia sercowego - jego ryzyko po przejściu COVIDa dla 12-17 latków płci męskiej zostało oszacowane na 876 zdarzeń na milion i jest 6 razy większe niż po przyjęciu szczepionki i nie ma nigdzie potwierdzeń co do gorszego przebiegu po szczepieniu. Wprost przeciwnie - przebieg jest najczęściej łagodny (95% przypadków).

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.07.23.21260998v1

https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2109730

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 30.10.2021 o 14:39, zdunzdun napisał:

Pretensje? Po prostu uważam, że to powinni wydawać od razu po szczepieniu. Jesteś zaszczepiony, to dostajesz kwit i już. Ja jeszcze sobie poradzę, ale jakaś starsza osoba ma później dymać znowu do ośrodka zdrowia, czy innej przychodni i o to prosić? Totalny bezsens i już ;) 

Jeżeli dobrze pamiętam, to certyfikaty weszły później niż zaczęły się szczepienia. Więc nie od razu była możliwość wystawienia.
W wersji elektronicznej były wydawane automatycznie. Ja swój pobrałem 5 dni po 2 dawce.

Jak starsza osoba ma problemy z ogarnięciem, to chyba ktoś z rodziny może pomóc pozałatwiać sprawy.
Tutaj może zawieść informowanie o takich rzeczach, za słaba kampania informacyjna, zbyt wąskie grono odbiorców. Dobrym rozwiązaniem mogłaby być rola pielęgniarek środowiskowych/lekarzy rodzinnych, żeby dotrzeć do większej liczby osób i w razie potrzeby pomóc z wydrukowaniem dokumentu. Jak nie mają mocy przerobowych, to dogadać się z wolontariuszami, organizacjami aktywującymi seniorów.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Assassin napisał:

Ale zupełnie nie o tym mowa. Sam pisałeś (akurat słusznie), że śmiertelność np. w grupie 80+ jest setki razy wyższa niż w młodszych rocznikach i nawet zaszczepiony 80-latek jest bardziej zagrożony od niezaszczepionego 50-latka. Jeśli wmawiamy mu, że dostał on szczepionkę o prawie że 100-procentowej skuteczności i do szpitala trafiają w 99% osoby niezaszczepione to po prostu robimy mu krzywdę. Jest to nieprawda i to szkodliwa nieprawda, mająca wpływ na zachowania ludzi.

Chwila, od początku pisałem aby mówić tylko o skuteczności szczepionek. Powtórzę - tylko i wyłącznie i to w prawidłowych badaniach - najlepiej zrandomizowych w podwójnie zaślepionej próbie aby uniknąć jakichkolwiek różnic w zachowaniach obu grup. Bo jeśli chcesz mi teraz powiedzieć że należy wmawiać seniorom że obecnie 70% osób zmarłych w szpitalach  w UK to osoby zaszczepione to oni nie będą się szczepić i jeszcze będą twierdzić że szczepionki narażają ich bardziej na śmierć. Będzie to więc skrajna manipulacja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, Bono[UG] napisał:

Jeżeli dobrze pamiętam, to certyfikaty weszły później niż zaczęły się szczepienia. Więc nie od razu była możliwość wystawienia.
W wersji elektronicznej były wydawane automatycznie. Ja swój pobrałem 5 dni po 2 dawce.

Jak starsza osoba ma problemy z ogarnięciem, to chyba ktoś z rodziny może pomóc pozałatwiać sprawy.
Tutaj może zawieść informowanie o takich rzeczach, za słaba kampania informacyjna, zbyt wąskie grono odbiorców. Dobrym rozwiązaniem mogłaby być rola pielęgniarek środowiskowych/lekarzy rodzinnych, żeby dotrzeć do większej liczby osób i w razie potrzeby pomóc z wydrukowaniem dokumentu. Jak nie mają mocy przerobowych, to dogadać się z wolontariuszami, organizacjami aktywującymi seniorów.

Tego g*wno certyfikatu nie zrobisz bez profilu zaufanego jeżeli dobrze kojarzę. Szukałem dla znajomego i ostatecznie zrezygnował z tego certyfikatu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, Assassin napisał:

Co do skuteczności szczepionki to obecnie dostępne dane mają jakąś tam akceptowalną wiarygodność tylko w zakresie zapobiegania objawowej chorobie i ta wynosi od 65% do 90% (w zależności od szczepionki i badań), ale bardzo szybko spada z czasem. W pozostałych przypadkach (zapobieganie infekcji, hospitalizacji, śmierci) mamy jedynie słabe dane ("low confidence").

Tak, te badania dot. śmiertelności mają "low confidence", ale są też badania z USA na większej liczbie osób i tam ta pewność jest większa bo po prostu kohorty były duże (np. w Karolinie Północnej - ponad 10 mln osób). Z tych ostatnich badań w Karolinie Północnej wyszło że skuteczność w zapobieganiu infekcji wcale tak szybko nie spada - wynosi wciąż 70% dla Pfizera po 8 miesiącach. Więc znów - mamy tu pewną sprzeczność z tym co wyszło w Katarze czy też w Izraelu i pytanie o to jak te badania były wykonane, jak duże były kohorty (największe były w tych badaniach w USA) a przede wszystkim czy na wynik nie miały wpływ właśnie te różne zachowania osób zaszczepionych i niezaszczepionych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co z tym wyciekiem klucza do kodów QR zaświadczeń o szczepieniu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Patola, cos ci ludzie na "stołkach" nie wyglądają na przerażonych, a może oni już szczepionki przyjmują jak leci, codziennie :E 
Serio tylko ktoś ślepy może mówić ze tutaj jest wszystko "ok" i nikt nie manipuluje ani nie kręci rzeczywistością.
Rok temu było widać tą panikę nawet na twarzach tych co maja kasę i sławę. A teraz udają ze żyją normlanie. Bo co ? Bo się zaszczepili to już ich ta cała sytuacja nie dotyczy ?

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
5 minut temu, kadajo napisał:

Patola, cos ci ludzie na "stołkach" nie wyglądają na przerażonych, a może oni już szczepionki przyjmują jak leci, codziennie :E 
Serio tylko ktoś ślepy może mówić ze tutaj jest wszystko "ok" i nikt nie manipuluje ani nie kręci rzeczywistością.
Rok temu było widać tą panikę nawet na twarzach tych co maja kasę i sławę. A teraz udają ze żyją normlanie. Bo co ? Bo się zaszczepili to już ich ta cała sytuacja nie dotyczy ?

Zobacz sobie zdjęcia z tego zjazdu to pełno jest takich smaczków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widziałem, widziałem. A potem zdziwienie ze setki tysięcy osób nie ufają ani rządzącym ani tym co pod nich podlegają.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, kadajo napisał:

Widziałem, widziałem. A potem zdziwienie ze setki tysięcy osób nie ufają ani rządzącym ani tym co pod nich podlegają.

1, 2, 3... czekamy na forumowych madrali i "kufa co wy ludzie robicie! Zaraz umrzecie!"

• Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zwykli zadymiarze. Z takimi to trzeba krótko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Szwecji od poniedziałku osoby zaszczepione przeciw COVID-19 nie muszą poddawać się testom w przypadku wystąpienia u nich objawów mogących wskazywać na zakażenie koronawirusem. Decyzja ta wywołała krytykę ekspertów

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-11-01/szwecja-nie-beda-testowac-zaszczepionych-z-objawami-fala-krytyki-po-decyzji-rzadu/

:rotfl:

https://media.gab.com/system/media_attachments/files/089/245/622/original/43fc0e3792e70ce2.mp4 

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, B@nita napisał:

To jest tylko dowodem na to, jakie podejście na prawdę mają politycy do tej pandemii. W zidiociałych mediach nagłówki o ewentualnych ograniczeniach dla obywateli a oni urządzają sobie imprezki na kilkadziesiąt tysięcy osób pod przykrywką szczytu klimatycznego. Podobno jest pandemia..ktoś tu kogoś nieżle :sex:

Jackowski?:E

Czemu uważasz, że Jackowski?🙂 Jacyś fachowcy w dziedzinie modelowania matematycznego chyba, albo epidemiolodzy- nie pamiętam.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, B@nita napisał:

Dalej nie dociera....ja pier...:boink:

Dociera, tylko znów rozmawiamy zupełnie o czym innym, bo ty skupiasz się jedynie na tym, że śmierć to śmierć, a ja na prawie, które powoduje konsekwencje spowodowania śmierci.

17 godzin temu, Dario+ napisał:

A wiesz co to altruizm ? Jeśli cały świat walczy z tą najstraszniejszą chorobą w historii to nie mogą tego zrobić ? XD  Serio ? Można być tak naiwnym i dalej w to wierzyć że pandemia trwa i dać się omamiać ? 

https://biqdata.wyborcza.pl/biqdata/7,159116,22140200,grypa-2017-idziemy-na-rekord-zachorowan.html

https://www.medonet.pl/zdrowie,rekordowa-liczba-zakazen-grypa-w-sezonie,artykul,1724991.html

W pierwszym tygodniu lutego lekarze w całej Polsce zdiagnozowali prawie 300 tys. przypadków grypy lub chorób grypopodobnych. Ten rok jest rekordowy !!

Ale to brzmi medialnie co nie ? Strach się bać . Szkoda tylko że media w 2017 roku jeszcze milczały i nie robiły sieczki z mózgu .... XD

Skoro wiedzę czerpiesz z tego typu portali to proszę

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-kolejna-punkt-przekroczonych-piec-milionow-ofiar-na-swiecie/sz20qlv

I co w tej sytuacji powiesz?

• Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Jack White napisał:

Właściciel obiektu może podjąć decyzję o tym, że można być bez maski, więc teraz zdejmujemy maski i rozmawiamy o tym, jak karać innych za jej nienoszenie 🤣

Cytat

4. Nakazu określonego w ust. 1 i 3 (dotyczącego noszenia masek) nie stosuje się w przypadku:

17) osoby wykonującej czynności zawodowe, służbowe lub zarobkowe w budynkach użyteczności publicznej, o których mowa w ust. 1 pkt 2 lit. d, chyba że zarządzający takim budynkiem postanowi inaczej, z wyjątkiem osoby wykonującej bezpośrednią obsługę interesantów lub klientów w czasie jej wykonywania;

Tak, wiem, studio telewizyjne nie jest budynkiem użyteczności publicznej, ale jest jeszcze taki przepis:

Cytat

§ 25. 1. Do dnia 5 czerwca 2021 r. (przedłużono do 30 listopada) nakazuje się zakrywanie, przy pomocy maseczki, ust i nosa:

c) w zakładach pracy, jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba, chyba że pracodawca postanowi inaczej,

Jeżeli postanowienia wewnętrzne stanowiły inaczej, to od strony przepisów nie stoi nic na przeszkodzie, by siedzieli tam bez masek. To że masa ludzi tego nie zrozumie dlaczego tak jest, nie mówiąc już o znajomości przepisów, to już inna sprawa.

7 godzin temu, مارتشين napisał:

Na taki screen trafiłem w necie. Babka znana z kowidiańskiej grupy na fb

Ciekawe zalecenia dostali.
comment_1635702920VkSAdhBPfY1RBOhcW42uWE,w400.jpg

Ja pierdzielę, takie łażenie ze skrajności w skrajność...

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, Subman napisał:

Chwila, od początku pisałem aby mówić tylko o skuteczności szczepionek. Powtórzę - tylko i wyłącznie i to w prawidłowych badaniach - najlepiej zrandomizowych w podwójnie zaślepionej próbie aby uniknąć jakichkolwiek różnic w zachowaniach obu grup. Bo jeśli chcesz mi teraz powiedzieć że należy wmawiać seniorom że obecnie 70% osób zmarłych w szpitalach  w UK to osoby zaszczepione to oni nie będą się szczepić i jeszcze będą twierdzić że szczepionki narażają ich bardziej na śmierć. Będzie to więc skrajna manipulacja.

Jeśli nie wiadomo co powiedzieć to najlepiej powiedzieć prawdę ;) Czyli że: szczepionka obniży ryzyko o tyle i tyle, jest zalecana, ale nie jest to cudowny eliksir i nadal musicie na siebie uważać oraz nadal będziecie wielokrotnie bardziej zagrożeni od waszych niezaszczepionych wnuków. Idea "szlachetnego kłamstwa" nigdy nie budziła mojego entuzjazmu, a już w ostatnim 1,5 roku splajtowała całkowicie. Pomimo manipulacji MZ i TVP, % zaszczepienia osób 80+ w Polsce nadal wygląda słabo, więc nawet pomijając kwestie etyczne - nie tędy droga.

Edytowane przez Assassin
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Stjepan666 napisał:

Ja wiem że jest tam jakiś wirus itd ale media nakręcają szopkę by straszyć ludzi, przerost formy nad treścią, ale prawdziwa pandemia by była jak by 7 mld ludzi zachorowało w tym 1 mld by zmarł w czasie pierwszego tygodnia, a kolejne 3 mld w ciągu miesiąca. Zostało by na ziemi pod koniec pandemii 850 mln ludzi.

jak wiadomo wg WHO obecna epidemia to pandemia - napisz do WHO, żeby się nie wygłupiali ze swoją dziecinną pandemią, że prawdziwa pandemia to właśnie to co zaprezentowałeś powyżej, i żeby odpowiednio dostosowali definicję, bo taką żałosną pandemię jak ich to o kant 4liter rozbić; przy okazji się ucieszą, że oficjalnie potwierdziłeś ich domysł o istnieniu wirusa, chociaż wg ciebie istnieje on "tam" - ciekawe co to jest to "tam" - siedziba WHO?

no i wszyscy z zapartym tchem będziemy czekać na twoją wersję "prawdziwej pandemii", czy załapiemy się do tych 850mln; przy okazji wirus pobije wszelkie rekordy szybkości rozprzestrzeniania się - 3 mld w miesiąc - chyba z 5 mach - jak na "jakiegoś" wirusa nieźle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, glauks napisał:

jak wiadomo wg WHO obecna epidemia to pandemia - napisz do WHO, żeby się nie wygłupiali ze swoją dziecinną pandemią, że prawdziwa pandemia to właśnie to co zaprezentowałeś powyżej, i żeby odpowiednio dostosowali definicję, bo taką żałosną pandemię jak ich to o kant 4liter rozbić; przy okazji się ucieszą, że oficjalnie potwierdziłeś ich domysł o istnieniu wirusa, chociaż wg ciebie istnieje on "tam" - ciekawe co to jest to "tam" - siedziba WHO?

Żeby tak powazny gosc wyskakiwał z czymś tak niepoważnym jak WHO. No na prawde 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, glauks napisał:

no i wszyscy z zapartym tchem będziemy czekać na twoją wersję "prawdziwej pandemii", czy załapiemy się do tych 850mln; przy okazji wirus pobije wszelkie rekordy szybkości rozprzestrzeniania się - 3 mld w miesiąc - chyba z 5 mach - jak na "jakiegoś" wirusa nieźle

1918-1919, Hiszpanka H1N1 zachorowało 500 mln ludzi 1/3 ówczesnej populacji Ziemi około 1,5 mld ludzi wtedy żyło na Ziemi., zmarło od 25-100 mln ludzi, porównaj to z koroną, to tak jak by dzisiaj zachorowało 2,5 mld ludzi i zmarło 700 mln.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• Po pierwsze nie kupuj krzesła bez wcześniejszego jego przymierzenia, po drugie zwróć uwagę na warunki gwarancji.   Sprzedawcy "gamingowych" zaczęli zauważać, że część kupujących nie chce kubełkowych siedzisk, a część woli fotele z siatki - więc dostosowują swoje zamówienia u chińskich producentów do tych trendów.   Fotele ergonomiczne polskich producentów możesz zobaczy w: - showroomach Nowy Styl (w niektórych trzeba się umówić), - sieci sprzedaży Nowy Styl, - sieci sprzedaży Profim, - sieci sprzedaży Bejot (trzeba skontaktować się by uzyskać adresy salonów w danym regionie).   Przykładowe modele i konfiguracje (po jednym od modelu każdego producenta): Navigo UPH który np. z mechanizmem synchronicznym LP11TN (z regulacją głębokości siedziska i kąta ujemnego siedziska), siedziskiem tapicerowanym (pokrytym 50mm pianką wylewaną 60kg/m³), oparciem tapicerowanym (pokrytym 26mm pianką wylewaną 60kg/m³, z 70mm regulacją wysokości), podparciem lędźwiowym LN2 (z 20mm regulacją głębokości), podłokietnikami R35K3-SB2 (z 85mm regulacją wysokości, 25mm szerokości, 50mm przód/tył, 25° obrotem nakładki), podstawą TS25 (z czarnego poliamidu), kółkami ESHH (do powierzchni twardych) i tapicerką (z 2 grupy cenowej) można znaleźć za ~1500zł (+65zł przesyłka); Navigo Mesh który np. z mechanizmem synchronicznym LP11TN (z regulacją głębokości siedziska i kąta ujemnego siedziska), siedziskiem tapicerowanym (pokrytym 50mm pianką wylewaną 60kg/m³), oparciem siatkowym (z 70mm regulacją wysokości), podparciem lędźwiowym LU2 (z 70mm regulacją wysokości), podłokietnikami R35K3-SB2 (z 85mm regulacją wysokości, 25mm szerokości, 50mm przód/tył, 25° obrotem nakładki), podstawą TS25 (z czarnego poliamidu), kółkami ESHH (do powierzchni twardych) i tapicerką (z 2 grupy cenowej) można znaleźć za ~1510zł (+65zł przesyłka); Navigo Mesh Plus który np. z mechanizmem synchronicznym LP11TN (z regulacją głębokości siedziska i kąta ujemnego siedziska), siedziskiem tapicerowanym (pokrytym 50mm pianką wylewaną 60kg/m³), oparciem siatkowym (z 70mm regulacją wysokości), podparciem lędźwiowym LU2 (z 70mm regulacją wysokości), podłokietnikami R35K3-SB2 (z 85mm regulacją wysokości, 25mm szerokości, 50mm przód/tył, 25° obrotem nakładki), podstawą TS25 (z czarnego poliamidu), kółkami ESHH (do powierzchni twardych) i tapicerką (z 2 grupy cenowej) można znaleźć za ~1520zł (+65zł przesyłka); LightUp 230 który np. z mechanizmem synchronicznym Synchro SFL (z regulacją głębokości siedziska i kąta ujemnego siedziska), siedziskiem tapicerowanym (pokrytym pianką wylewaną 70kg/m³), oparciem tapicerowanym, podparciem lędźwiowym TYP B (z regulacją wysokości i głębokości), podłokietnikami R59PU (z 80mm regulacją wysokości, 30mm szerokości, 50mm przód/tył), podstawą (z czarnego poliamidu), kółkami (do powierzchni twardych) i tapicerką (z 1 grupy cenowej) można znaleźć za ~1400zł (+0zł przesyłka); LightUp 250 który np. z mechanizmem synchronicznym Synchro SFL (z regulacją głębokości siedziska i kąta ujemnego siedziska), siedziskiem tapicerowanym (pokrytym pianką wylewaną 70kg/m³), oparciem siatkowym, podparciem lędźwiowym TYP B (z regulacją wysokości i głębokości), podłokietnikami R59PU (z 80mm regulacją wysokości, 30mm szerokości, 50mm przód/tył), podstawą (z czarnego poliamidu), kółkami (do powierzchni twardych) i tapicerką (z 1 grupy cenowej) można znaleźć za ~1370zł (+0zł przesyłka); Dual DU 102 który np. z mechanizmem synchronicznym M+X (z regulacją głębokości siedziska), siedziskiem tapicerowanym, oparciem tapicerowanym (z 80mm regulacją wysokości), podparciem lędźwiowym (z 15mm regulacją głębokości), podłokietnikami P52B (z regulacją wysokości, szerokości, przód/tył, obrotem nakładki), podstawą 17 (z czarnego poliamidu), kółkami DEMD (do powierzchni twardych) i tapicerką (z 1 grupy cenowej) można znaleźć za ~1480zł (+0zł przesyłka).
    • Gdy mam ograniczoną liczbę transferu internetowego i jakiś film do połowy widziałem już w telewizji to czy jest możliwość pobrania w Windowsie 10 filmu z YouTube albo innego serwisu od połowy do końca żeby nie marnować czasu na pobieranie ani transferu i w jaki sposób można w ten sposób pobierać? Prędkość internetu jest bardzo wolna że gdyby w ustawieniach YouTuba ustawić najniższą możliwą jakość to i tak by się zacinało. Czy dałoby się pobierać filmy całe lub częściowe w formacie H265 HEVC zamiast w H264 dlatego że film w takiej samej jakości ale w kodeku H265 HEVC podobno może być 2 razy mniejszy rozmiar niż w formacie H264?    
    • No to teraz zrób drugi test. Ustaw wszystkie opcje na najniższe, a rozdzielczość na 1440p.
    • @Flik Tak, zszedłem do FHD i działa bezproblemowo. Zdaję sobie sprawę z tego, że komputer może nie dać po prostu rady z tą rozdzielczością, lecz wolałem zapytać. Dzięki wielkie.
    • Witam, czy z tym dyskiem jest wszystko ok? Nie za szybko spadają te procenty? Indeksowanie wyłączone.
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...