Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

567 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

• Tak - obojętnie którą
      102
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      307
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, xtn napisał:

W Lublinie w szpitalu zmarł na covid19 wykładowca akademii medycznej, zagorzały antycovidowiec. Oczywiście nie zaszczepiony. Wiek 5x lat. 

Jeżeli to rzeczywiście prawda to jego wybór ale nigdy się nie dowiemy czy szczepionka by go uchroniła przed zgonem czy nie możemy tylko gdybać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, lokiju napisał:

Jeżeli to rzeczywiście prawda to jego wybór ale nigdy się nie dowiemy czy szczepionka by go uchroniła przed zgonem czy nie możemy tylko gdybać.

Szczepionka chroni przed zgonem w 90%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, lokiju napisał:

Szkoda jest każdego człowieka, bez względu na poglądy. Jakby się zaczepił to byśmy się przekonali, a tak sam nie dał sobie szansy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, xtn napisał:

Szkoda jest każdego człowieka, bez względu na poglądy. Jakby się zaczepił to byśmy się przekonali, a tak sam nie dał sobie szansy. 

To, że szkoda to się zgadzam ale wiesz każdy ma teoretycznie wolną wole i to był jego wybór może to źle zabrzmi ale gorzej jest jak np. jedziesz autem zgodnie z przepisami i jakiś idiota w Ciebie wjedzie odbierając Ci życie.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, xtn napisał:

W Lublinie w szpitalu zmarł na covid19 wykładowca akademii medycznej, zagorzały antycovidowiec. Oczywiście nie zaszczepiony. Wiek 5x lat. 

Lol i co w związku z tym? W kraju gdzie mieszka 38mln ludzi zmarł jakiś kolo i wszystkie media o tym trąbią? Hahaha

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, DziubekR1 napisał:

Lol i co w związku z tym? W kraju gdzie mieszka 38mln ludzi zmarł jakiś kolo i wszystkie media o tym trąbią? Hahaha

Nie wiem, czy media trąbią. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, ODIN85 napisał:

Szczepionka chroni przed zgonem w 90%.

A nie 91% ? 🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, kadajo napisał:

A nie 91% ? 🤣

Pytanie jeszcze która dawka i w jakim okresie od jej podania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, xtn napisał:

I dlatego szczepienie musi być obowiązkowe. Nie dość że niezbyt inteligentna osoba straciła życie to przy okazji narażała innych, a personel który powinien zajmować się czymś innym to siedzi w szpitalach i na oddziałach zakaźnych. Nie wyjdziemy z tego(a zaraz miną 2 lata), jeśli każdy się nie zaszczepi(bo te kilka procent dalej będą blokowały placówki służby zdrowia).

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, xtn napisał:

Nie wiem, czy media trąbią. 

W Polsce co roku umiera ok. 370.000 ludzi (jest to suma wszystkich zgonów ze wszystkich przyczyn), co daje srednia ponad 1000 ludzi dziennie. Co mialoby sprawić, że akurat ten jeden gosc w wieku 5x jest warty wspomnienia w tym temacie?

5 minut temu, forfun napisał:

I dlatego szczepienie musi być obowiązkowe. Nie dość że niezbyt inteligentna osoba straciła życie to przy okazji narażała innych, a personel który powinien zajmować się czymś innym to siedzi w szpitalach i na oddziałach zakaźnych. Nie wyjdziemy z tego(a zaraz miną 2 lata), jeśli każdy się nie zaszczepi(bo te kilka procent dalej będą blokowały placówki służby zdrowia).

:E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie nadal bawi ta obrona szczepionki i ignorowanie kompletnie faktu ze oni zaraz się karzą szczepić co pół roku. Nie wiem czy ludzie udają ze tego nie widza czy się zaszczepili raz, dwa czy trzy i więcej już nie maja zamiaru bo słyszę dużo takich głosów. Dziwi mnie tez fakt ze tutaj tacy co poniektórzy oświeceni i w ogole a zaszczepili się preparatem który ani nie został porządnie przetestowany ani nawet nie gwarantuje skutecznej ochrony przed tym wirusem a na dodatek firmy nie biorą odpowiedzialności za wszelkie powikłania jakie się od tego syfu mogą pojawić. Kto tu jest wiec manipulowany i zagraża reszcie spoleczenstwa.

Edytowane przez kadajo
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, kadajo napisał:

Mnie nadal bawi ta obrona szczepionki i ignorowanie kompletnie faktu ze oni zaraz się karzą szczepić co pół roku. Nie wiem czy ludzie udają ze tego nie widza czy się zaszczepili raz, dwa czy trzy i więcej już nie maja zamiaru bo słyszę dużo takich głosów. Dziwi mnie tez fakt ze tutaj tacy co poniektórzy oświeceni i w ogole a zaszczepili się preparatem który ani nie został porządnie przetestowany ani nawet nie gwarantuje skutecznej ochrony przed tym wirusem a na dodatek firmy nie biorą odpowiedzialności za wszelkie powikłania jakie się od tego syfu mogą pojawić. Kto tu jest wiec manipulowany i zagraża reszcie spoleczenstwa.

Chyba nie do końca prawidłowo interpretujesz fakty...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Bono[UG] napisał:

Tylko się zaraził: https://wiadomosci.onet.pl/kielce/wojciech-rokita-nie-zyje-hejt-byl-przyczyna/dnl1bs3

Przypadków hejtu było znacznie więcej. Przecież w pewnym okresie personel medyczny to było zło wcielone roznoszące wirusa. Nie pamiętasz już tego?

OK, ale to było w marcu zeszłego roku. Wtedy to ludzie na forach jak niepodległości bronili pomysłu zamykania lasów i parków (zdaje się, że Ty również, ale może pamięć mnie zawodzi), a jak jeździłem na rowerze to  patrzyli na mnie, jakby chcieli mnie zabić. Lekarzy to akurat jeszcze wtedy traktowano jak bohaterów, no chyba że pojawiło się podejrzenie zbrodni nieprzestrzegania obostrzeń (jak w przypadku prof. Rokity).

Edytowane przez Assassin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, xtn napisał:

Chyba nie do końca prawidłowo interpretujesz fakty...

Te fakty podawane przez TVP i nasz piękny rząd ? Oczywiście to się nie tyczy tylko Polski ale przestańcie obrzucać błotem wszystkich którzy z własnej woli się nie zaszczepili. Rozumiem atakować tych co się plują i robią jakiś hejt ale dokładnie to samo robi cześć osób zaszczepionych. Tak ze. No. Zobaczymy co  będzie jak wyskoczą z 6, 7 i 8 dawka. Czy tez wszyscy co już się szczepili chętnie poleca na następne dawki i tak do końca życia. Czy chociaż przez chwile któraś z tych osób się zastanowiła jakim cudem nasza cywilizacja nagle nie może sobie poradzić z wirusem którego najprawdopodobniej sama stworzyła i który niby jest niebezpieczny ale nie jest, niby ludzie umierają ale w sumie to taka cięższa grypa... ale ogólnie to się tylko szczepić co pol roku i można żyć. Jakby ktoś z czymś takim wyjechał jeszcze 3 lata temu to by go globalnie wyśmiali i razem z Teslą Elona w kosmos wysłali.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, kadajo napisał:

Dziwi mnie tez fakt ze tutaj tacy co poniektórzy oświeceni i w ogole a zaszczepili się preparatem który ani nie został porządnie przetestowany

Przecież przeszły testy zgodne z procedurą EDA. Z czego wynikało przyspieszenie - wiadomo od dawna i było to powiedziane od razu.

https://ec.europa.eu/poland/sites/default/files/docs/news/18_testowanie_szczepionek.pdf

Ps. pijesz alkohol?

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeszły testy a firmy nie biorą za potencjalne powikłania odpowiedzialności. Dlaczego ?
I wy się dziwicie ze część populacji nie chce się nawet do tego zbliżać... Bo skąd ma taki potencjalny człowiek wiedzieć ze go ta szczepionka nie zabije bo się nagle okaże ze jednak był w tym procencie co niestety...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, kadajo napisał:

Te fakty podawane przez TVP i nasz piękny rząd ? Oczywiście to się nie tyczy tylko Polski ale przestańcie obrzucać błotem wszystkich którzy z własnej woli się nie zaszczepili. Rozumiem atakować tych co się plują i robią jakiś hejt ale dokładnie to samo robi cześć osób zaszczepionych. Tak ze. No. Zobaczymy co  będzie jak wyskoczą z 6, 7 i 8 dawka. Czy tez wszyscy co już się szczepili chętnie poleca na następne dawki i tak do końca życia. Czy chociaż przez chwile któraś z tych osób się zastanowiła jakim cudem nasza cywilizacja nagle nie może sobie poradzić z wirusem którego najprawdopodobniej sama stworzyła i który niby jest niebezpieczny ale nie jest, niby ludzie umierają ale w sumie to taka cięższa grypa... ale ogólnie to się tylko szczepić co pol roku i można żyć. Jakby ktoś z czymś takim wyjechał jeszcze 3 lata temu to by go globalnie wyśmiali i razem z Teslą Elona w kosmos wysłali.

Nie oglądam przekazu rządowego. Bazuję na różnych statystykach i własnej wiedzy, która w kwestii wirusologii niestety pełna nie jest. W innych wątkach piszesz zdroworozsądkowo, więc napiszę Ci jak ja to rozumiem. 

1. Zobaczymy co  będzie jak wyskoczą z 6, 7 i 8 dawka. - ponieważ zmienność tego wirusa jest podobna do wirusa grypy, na którą co roku są 2-3 wersje szczepionki, to te 6.7.8 dawki nie są hipotezą, tylko sytuacją prawie w 100% pewną. 

2. Czy chociaż przez chwile któraś z tych osób się zastanowiła jakim cudem nasza cywilizacja nagle nie może sobie poradzić z wirusem którego najprawdopodobniej sama stworzyła - nasza cywilizacja właśnie próbuje sobie z tym wirusem poradzić przez szczepionki, ponieważ nadal nie posiadamy leków przeciwwirusowych na poziomie antybiotyków, które działają na bakterie, a na wirusy nie.

3. który niby jest niebezpieczny ale nie jest, niby ludzie umierają ale w sumie to taka cięższa grypa... - w sumie to cięższa grypa tylko problem jest z atakiem na płuca i burzą cytokin, którą to zakażenie wywołuje, a którą bardzo trudno opanować jak pacjent za późno trafi do szpitala i płuca są nie do odratowania. 

4. Jakby ktoś z czymś takim wyjechał jeszcze 3 lata temu to by go globalnie wyśmiali - ludzie na coś czego nie rozumieją zawsze reagują śmiechem lub agresją, a dopiero jak problem dotyka ich lub ich rodziny zaczynają myśleć racjonalnie. 

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, kadajo napisał:

Dlaczego ?

Przecież na to też była już tysiąc razy odpowiedź. Po co w kółko pytać o to samo? Firmy farmaceutyczne to biznes jak każdy inny, gdzie inwestycja zależy od stosunku zysku do ryzyka. Jeśli dochodzi ryzyko odszkodowań, to po prostu nie wprowadziłyby produktu do obrotu, a politycy chcieli to załatwić za wszelką cenę. Zwłaszcza zważając na to, jak wiele osób obecnie orbituje w stronę szurstwa i jak łatwo będzie pozywać ten "przecież niesprawdzony" środek o całe zło tego świata, nawet w sumie można by intratny biznes na tym rozkręcić :>

6 minut temu, kadajo napisał:

Bo skąd ma taki potencjalny człowiek wiedzieć ze go ta szczepionka nie zabije bo się nagle okaże ze jednak był w tym procencie co niestety...

Pytałem Cię o alkohol nie bez powodu - bo nie chciałem zapytać "czy bierzesz narkotyki".

Ja nie, ale tysiące ludzi bierze. Ich historie są na szalenie ciekawym forum hyperreal.

To, co Ci ludzie opisują - co potrafią brać, co łączyć, jak wyglądały ich cugi, jak walili codziennie jakieś wynalazki zanieczyszczone gipsem i syfem z produkcji dila w szopie gdzie w produkcie była cała tablica mendelejewa - dzień w dzień czasem, przez miesiące, niektórzy przez lata - pokazują, że nasze ciała zaskakująco dobrze radzą sobie z umieraniem od chemii.

Jak ktoś straszliwie boi się jednorazowego 0,3 ml, to naprawdę za dużo marvela się naoglądał. Zapraszam na hyperreal, przestaniecie się bać umierania z miejsca 8:E

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, مارتشين napisał:

Pytanie jeszcze która dawka i w jakim okresie od jej podania.

Pewnie drugą, między 2 a 4 tygodniem od podania - wtedy by się mniej więcej zgadzało. Tylko te 90% to jest liczone w porównaniu do niezaszczepionej osoby w tym samym wieku, tej samej płci, o podobnym stanie zdrowia. Zaszczepiony 60-latek z cukrzycą nadal jest znacznie bardziej zagrożony od niezaszczepionego zdrowego 50-latka.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, Assassin napisał:

OK, ale to było w marcu zeszłego roku. Wtedy to ludzie na forach jak niepodległości bronili pomysłu zamykania lasów i parków (zdaje się, że Ty również, ale może pamięć mnie zawodzi), a jak jeździłem na rowerze to  patrzyli na mnie, jakby chcieli mnie zabić. Lekarzy to akurat jeszcze wtedy traktowano jak bohaterów, no chyba że pojawiło się podejrzenie zbrodni nieprzestrzegania obostrzeń (jak w przypadku prof. Rokity).

Hejt był na teleporady tylko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, kadajo napisał:

Przeszły testy a firmy nie biorą za potencjalne powikłania odpowiedzialności. Dlaczego ?
I wy się dziwicie ze część populacji nie chce się nawet do tego zbliżać... Bo skąd ma taki potencjalny człowiek wiedzieć ze go ta szczepionka nie zabije bo się nagle okaże ze jednak był w tym procencie co niestety...

Każdy lek który przyjmujesz może Cię zabić z paracetamolem i ibuprofenem, który powoduje zakrzepicę. Szczepionki to też leki i bazują na prostej zasadzie próby nauczenia naszego organizmu walki z patogenem, zanim sam się z nim spotka w niekontrolowanych okolicznościach. Musisz poczytać ulotki leków o przeciwwskazaniach i działaniach niepożądanych. Nie ma w pełni bezpiecznych leków. Co jakiś czas słychać o leku który przeszedł wszystkie badania i został wprowadzony do sprzedaży, a po paru latach wycofany, bo jednak miał skutki uboczne, których w badaniach klinicznych nie udało się wyłapać. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie dziwi że są ludzie którzy węszą tu teorie spiskowe. Dziwi mnie też jak ktoś pisze że szczepionki nie zostały przetestowane lub że nie są skuteczne pomimo tego że nie są one wynalazkiem ostatnich lat, że mamy już od dawana obowiązkowe szczepienia na wiele innych chorób w których skuteczność i bezpieczeństwo zostały dawno udowodnione, że mamy wiele najróżniejszych badań dot. bezpieczeństwa obecnych szczepionek, że szczepionki są najbardziej dokładnie badanym środkiem farmaceutycznym przed jak i po dopuszczeniu ich na rynek, że mamy wreszcie miliardy zaszczepionych ludzi na świecie (którzy jakoś masowo nie umierają) ale pomimo tego wciąż myślą standardami rodem ze średniowiecza i wolą testować na sobie ten syf który się nazywa COVID-19 a gdy ciężko zachorują to będą się domagać przyjęcia do szpitala mimo że będą działały one na "110%" swoich możliwości.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, xtn napisał:

3. który niby jest niebezpieczny ale nie jest, niby ludzie umierają ale w sumie to taka cięższa grypa... - w sumie to cięższa grypa tylko problem jest z atakiem na płuca i burzą cytokin, którą to zakażenie wywołuje, a którą bardzo trudno opanować jak pacjent za późno trafi do szpitala i płuca są nie do odratowania. 

I jaki % ludzi ma te płuca nie do odratowania? Pamiętam narracje skundlonych mediów i wszystkich ekspertow w 2020 jak to płuca po srovidzie są tak zniszczone, że człowiek jest już wrakiem do końca życia. A tu zaczęli chorować moi znajomi, zachorował sąsiad z żona (oboje 84 lata), zaczęli chorować sportowcy, i co? I gowno, i wszyscy oni po tygodniu czuli się jak gdyby nic się nie stało.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, DziubekR1 napisał:

I gowno, i wszyscy oni po tygodniu czuli się jak gdyby nic się nie stało.

U mnie w pracy jeden gostek (62 lata) jest w zasadzie inwalidą pokurwidowym. Facet ma upośledzenie mowy, słuchu, wzroku - nie chce minąć po kilku miesiącach od choroby.

Zdarza się, niestety. Większości nic się nie stało, ale u niego wyszło srogo. Ja tam nigdy w te super skutki kurwida nie wierzyłem, ale akurat tutaj mam "żywy przykład". Facet sepleni, nosi aparat słuchowy, pogorszyła mu się gwałtownie wada wzroku - wszystko w 3 tygodnie, przez które chorował na kurwida.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi