Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

525 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

• Tak - obojętnie którą
      97
    • Tak - szczepionką mRNA
      83
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      9
    • Nie
      282
    • Nie wiem / nie mam zdania
      54

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, DziubekR1 napisał:

Ja nie mam nic przeciwko gejom, lesbijkom, muzułmanom, covidianom itd. Wyznaje prosta zasadę, że każdy ma prawo zyc wedle własnego uznania i nikomu nic do tego.

Problem się zaczyna, kiedy ktos zaczyna mi wchodzić w życie z buciorami i zaczyna mieć wpływ na moje życie. A tak się dziwnie składa, że środowiska lewicowe, zaczynają wciskać swoje wymysły coraz bardziej bezczelnie. A ta słodka parka to właśnie taka modelowa lewica - defund the police, szczep dzieci, buduj pomniki dla LGBT, nieszczepieni do dołu z wapnem itd, a komu się nie podoba, to wróg klasowy i do obozu. Srac na chrześcijan to lubia, bo to wolnosc słowa, a jak ty powiesz cokolwiek na nich, to wtedy jest to mowa nienawiści. 

To jak ta parka wygląda to ja mam w głębokim poważaniu. Mnie martwi to, że w ich lewackich małych móżdżkach rodzą się pomysły, które zaczynaja mieć niebezpieczny wpływ na innych.

Ja o marchewce a ty o zajaczku.

Jak wyzej do czego te video i ten komentarz po nim?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, MaxForces napisał:

Ja o marchewce a ty o zajaczku.

Jak wyzej do czego te video i ten komentarz po nim?

O tym, że nawet w życzeniach thanksgiving nie mogli się powstrzymać o pier... o szczepieniach. Przynajmniej musze im przyznać, że chociaż wspomnieli jasno, że jak sie czujesz zle, to nieważne, czy jesteś vaccinated czy nie, to zostań w domu. To jest jakiś powiew świeżości w ich narracji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiecie ile było najwięcej zakażeń jednego dnia od początku pandemii? Nie chodzi mi o wykrycia ile wykryto danego dnia, tylko rekord chorych w danym dniu w ogóle. Razem z wcześniejszymi wykrytymi. Jest to dla mnie bardzo ważna informacja, gdyż potrzebuję jej w dyskusji. Z góry wam serdecznie dziękuję. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, nicityle napisał:

Wiecie ile było najwięcej zakażeń jednego dnia od początku pandemii? Nie chodzi mi o wykrycia ile wykryto danego dnia, tylko rekord chorych w danym dniu w ogóle. Razem z wcześniejszymi wykrytymi. Jest to dla mnie bardzo ważna informacja, gdyż potrzebuję jej w dyskusji. Z góry wam serdecznie dziękuję. 

Nie wiem czy takie informacje znajdziesz, bo rozumiem chodzi Ci o tych, co w danym dniu widnieli w systemie jako chorzy, czyli sumę aktualnie chorych i nowych przypadków. Wszędzie podaje się po prostu liczbę nowych przypadków danego dnia.

Przejrzyj poniższe linki, może znajdziesz jakąś odpowiedź.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

https://koronawirusunas.pl/

https://public.tableau.com/app/profile/piotrekt/viz/covid19_powiaty/ZmianadziennychwskanikwCOVID-19wPolsce 

Ten ostatni zawiera chyba najbardziej rozbudowany zestaw danych.

Edit: 

Testy wystawione przez POZ w ostatniej dobie: 41 143 

Czyli śmiało można stwierdzić, że mniej więcej tyle osób zgłosiło się do lekarzy rodzinnych z objawami, które wskazywały potrzebę wykonania testu. Oczywiście jakiś niewielki margines błędu spowodowany wymuszeniem testu, albo nadgorliwością lekarza też trzeba założyć. Przyjmijmy standardowy współczynnik ufności na poziomie 95%.

Osoby przebywające na kwarantannie: 744 912

Tak, prawie 750 tysięcy ludzi w Polsce jest obecnie uziemionych w domach. Niech nawet 1/4 z tego to będą osoby pracujące, to jest czasowy niedobór około 187 tysięcy pracowników, z czym  muszą sobie poradzić pracodawcy. Nie ma tu oczywiście wliczonych zwolnień z powodu innych infekcji i chorób.

Niektórym może się wydawać, że co to jest 187 tysięcy pracowników w skali kraju. Tak, dopóki są to pojedyncze osoby w różnych firmach to często nic się nie dzieje, ale gdy są to np. całe grupy pracowników lub sprawa dotyczy małych firm, albo pracownicy kluczowi np. dla danego procesu czy zlecenia? Nie wszędzie da się pracować zdalnie.

Oczywiście to cały czas przy założeniu że to tylko 1/4 z prawie 750 tysięcy.

Także częściowy lockdown w niektórych firmach prędzej czy później sam się zrobi.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie będziemy się zamykać co sezon przez wiele lat, bo mamy jeszcze taką możliwość, że sami wyprodukujemy tak zmutowanego wirusa, który będzie dawał łagodne objawy, ale będzie w stanie wyprzeć dzikie warianty (będzie znacznie bardziej zakaźny).

Ach, jak to filmowo brzmi... no i ten skowyt szurii w takim przypadku usłyszeć...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ładnie rosną Ci na kwarantannie. Jeszcze wczoraj słyszałem o ponad 600k a teraz już 744k.

Ludzie zaczeli prosić o ich podawanie czy co?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi