Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

• Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, lukadd napisał:

Wystarczy jeden niezaszczepiony i może przebywać oficjalnie tylko wśród 2 innych osób z innych gospodarstw domowych :E Ale jakby był zaszczepiony to spoko może i na 20-30 osób wywalić imprezkę w domu, pod warunkiem, że inni to też szczepy :E 

Boże co za szopka. Gdyby serio chodziło o wirusa i zgony, to by zrobili równe ograniczenia bo doskonale wiadomo że zaszczepieni roznoszą wirusy i sami chorują! A tutaj zaszczepieni mogą wszystko! 

Nie zdziwię się jak będzie gorsza fala niż rok temu. 

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, galakty napisał:

Boże co za szopka. Gdyby serio chodziło o wirusa i zgony, to by zrobili równe ograniczenia bo doskonale wiadomo że zaszczepieni roznoszą wirusy i sami chorują! A tutaj zaszczepieni mogą wszystko! 

Nie zdziwię się jak będzie gorsza fala niż rok temu. 

No mogą, wyobraź sobie, że obecnie jako niezaszczepiony w DE jak chcesz wejść do komunikacji miejskiej, czy jakiegokolwiek sklepu(oprócz spożywki) musisz robić codziennie test bo inaczej mandat :E

Tak samo z pracą. Pracodawca czy prywaty czy jakikolwiek inny ma obowiązek każdego dnia sprawdzać swoich pracowników. Ci zaszczepieni wchodzą na passa bez mrugnięcia okiem, a jak jesteś nie zaszczepiony to każdego dnia masz mieć aktualny test. :EMożna go wykonać w punkcie, lub zrobić bezpośrednio przy pracodawcy w miejscu pracy :E

Oczywiście nie każdy tego przestrzega, ale ogólnie jest spory nacisk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, lukadd napisał:

No mogą, wyobraź sobie, że obecnie jako niezaszczepiony w DE jak chcesz wejść do komunikacji miejskiej, czy jakiegokolwiek sklepu(oprócz spożywki) musisz robić codziennie test bo inaczej mandat :E

Tak samo z pracą. Pracodawca czy prywaty czy jakikolwiek inny ma obowiązek każdego dnia sprawdzać swoich pracowników. Ci zaszczepieni wchodzą na passa bez mrugnięcia okiem, a jak jesteś nie zaszczepiony to każdego dnia masz mieć aktualny test. :EMożna go wykonać w punkcie, lub zrobić bezpośrednio przy pracodawcy w miejscu pracy :E

Oczywiście nie każdy tego przestrzega, ale ogólnie jest spory nacisk.

A na jakiej zasadzie działa weryfikacja tego dajmy na to w komunikacji miejskiej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, مارتشين napisał:

Tylko najtwardsi kowidianie będą tego przestrzegać. 

Ludzie mają dzieci, rodziny. Muszą je jakoś utrzymać.

A jak pewnego dnia jak to właśnie stało się w Niemczech przed wejściem do miejsca pracy stanie ci ochrona i powie wejście tylko z covid passem lub testem(robionym każdego dnia). To co zrobisz?

Rzucisz pracę? gdzie w 99% innych zakładów będziesz miał to samo.

Ja tu mieszkając jeszcze nie mam tego problemu bo mam swoją działalność i mam na to jeszcze wywalone będąc sam dla siebie szefem :E Ale inni znajomi co jeszcze walczą z systemem niezaszczepieni muszą robić dzień w dzień testy, aby wejść do pracy. Inni się poddają i szczepią, aby móc w końcu korzystać z podstawowych swobód obywatelskich i po zeskanowaniu wejść gdzie im się podoba :E A jeszcze inni olewają system i kupują po prostu szczep passy dla świętego spokoju. Co też nie jest dobre, bo jak kupisz passa to i tak jesteś już w systemie, sama szczepionka się nie liczy. Ważne, że jesteś w systemie i liczby się zgadzają :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, lukadd napisał:

A jak pewnego dnia jak to właśnie stało się w Niemczech przed wejściem do miejsca pracy stanie ci ochrona i powie wejście tylko z covid passem lub testem(robionym każdego dnia). To co zrobisz?

Nie mam takich dylematów. Nie mieszkam w DE na szczęście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, lokiju napisał:

A na jakiej zasadzie działa weryfikacja tego dajmy na to w komunikacji miejskiej?

Na chwilę obecną kontrole, policja, straż miejsca i inne służby. Na jakichś jarmarkach czy w sklepach przed wejściem sprawdza cię ochrona/właściciel sklepu. To samo w pracy. Pracodawca ma obowiązek sprawdzania i wpuszczania tylko szczepów, albo ludzi z bieżącym testem ważnym jeden dzień :E  Kontrole państwowe są losowe na różne firmy fryzjerów, biura itd. Pracodawca/firma wtedy musi udowodnić, że wszystko było zgodnie z procedurami.

Ogólnie są pewne luki. Bo jest możliwość wykonania testu niby przy pracodawcy, przed rozpoczęciem pracy. W razie kontroli mogą się pytać o jakieś listy potwierdzenia. Da się to ominąć.

Na razie wszystko wprowadzone na szybko, ale można się spodziewać i wszystko na to wygląda, że w najbliższym czasie cały system rejestracji będzie działał cyfrowo

3 minuty temu, مارتشين napisał:

Nie mam takich dylematów. Nie mieszkam w DE na szczęście.

No i życzę ci, aby tak zostało. Droga jest do tego bardzo krótka. W DE wprowadzili to dosłownie z dnia na dzień. Od tak zebranie rządzących i przykręcamy śrubę :E

Jak ludzie nie powiedzą w końcu stop i nie oleją tych covid passów i nowych zmian to wcześniej czy później to może czekać całą EU i to w znacznie bardziej restrykcyjnym klimacie, gdzie wszystko będzie rejestrowane cyfrowo i do kibla nie wpuszczą cię bez skanu paska :E

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To będzie postępować. Dokręcą śrubę właśnie pracą, której nie możesz rzucić. Albo będą płacić za szczepienie, a pieniądze wezmą z podatków lub dodrukują. Żaden problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie oglądam tv, to jak to teraz jest  ?

Więcej propagandy covidianskiej na tvn czy tvp ? 🤔

Czy równo ryją beret naiwnym ?

Edytowane przez Dario+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

TVP nie oglądałem wieki, ale u rodziców na TVN też ryją beret. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, galakty napisał:

TVP nie oglądałem wieki, ale u rodziców na TVN też ryją beret. 

Dla mnie jedno i drugie jeśli chodzi o covid to jedne ścieki.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, Dario+ napisał:

Nie oglądam tv, to jak to teraz jest  ?

Czy równo ryją beret naiwnym ?

TVP nawija reszta powtatrza. Teraz oczywiście temat nr to podział ludzi na tych zapdejtowanych i tych niezapdtejtowanych😄

Edytowane przez ZetMcKey94
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, lukadd napisał:

Ja tu mieszkając jeszcze nie mam tego problemu bo mam swoją działalność i mam na to jeszcze wywalone będąc sam dla siebie szefem :E Ale inni znajomi co jeszcze walczą z systemem niezaszczepieni muszą robić dzień w dzień testy, aby wejść do pracy. Inni się poddają i szczepią, aby móc w końcu korzystać z podstawowych swobód obywatelskich i po zeskanowaniu wejść gdzie im się podoba :E A jeszcze inni olewają system i kupują po prostu szczep passy dla świętego spokoju. Co też nie jest dobre, bo jak kupisz passa to i tak jesteś już w systemie, sama szczepionka się nie liczy. Ważne, że jesteś w systemie i liczby się zgadzają :E

Żeby nie skończyło się to pracą zdalną i zamawianiem żywności wyłącznie na Allegro czy u firm rozwożących motorynkami jedzenie do domu. Ewentualnie można wybudować domek gdzieś w lesie i żyć z ogródka, polowania na zwierzęta i łowienia ryb.

mikołaj.jpg

• Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, tych niezaszczepionych nie jest 5 osób, chyba rząd nie myśli ze firmy od tak zastąpią setki jak nie tysiące wykwalikowanych mniej lub bardziej pracowników sobie od nagle z dnia na dzien... Banda debili siejących zamęt i niepokój.

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Dario+ napisał:

Wiadomości przestałem oglądać kilka miesięcy po wybuchu pandemii. Nic tylko w tedy nawijali cały dzień o tym covidzie ale mi się znudziło. Ostatnio włączyłem polsat i były akurat wiadomości to nawijali o maseczkach i jak to jest fajnie je nosić w pomieszczeniach zamkniętych, między innymi w galeriach. Na innych kanałach widzę że dalej o tym samym na okrągłą nawiają. Jedynie przez kilka dni jak ten kryzys na granicy się zaczął to trochę spokoju było ale teraz znowu to samo jest.

Edytowane przez sabaru
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
39 minut temu, Áltair napisał:

Ewentualnie można wybudować domek gdzieś w lesie i żyć z ogródka, polowania na zwierzęta i łowienia ryb.

Też nie wiadomo czy będzie wolno bo już raz był zakaz wstępu do lasu lub tylko w maskach, więc wiesz...

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tymi zjebami tylko czekać, aż do lasu wejdziesz tylko z przepustką czy tam innym ważnym certyfikatem.   Szykanowanie będzie się pogłębiać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, lukadd napisał:

A nie można iść wtedy na socjal ? Nie dostanę renty jako niezdolny do pracy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Stjepan666 napisał:

Zgoda, póki szczepionka ma rejestrację tymczasową. Lecz co wtedy, gdy szczepionka uzyskuje pełną rejestrację i zatwierdzenie? Czy wtedy nie można ją nawet wciągnąć w pakiet obowiązkowych szczepień ochronnych? Nie można jej wprowadzić jako elementu obowiązkowego np. przy podróżach międzynarodowych, tak jak szczepienia na inne choroby zakaźne w wielu krajach na świecie?

Jeszcze jedna informacja właśnie z Karty Praw Podstawowych UE:

Cytat

Artykuł 52

Zakres i wykładnia praw i zasad

1. Wszelkie ograniczenia w korzystaniu z praw i wolności uznanych w niniejszej Karcie muszą być przewidziane ustawą i szanować istotę tych praw i wolności. Z zastrzeżeniem zasady proporcjonalności, ograniczenia mogą być wprowadzone wyłącznie wtedy, gdy są konieczne i rzeczywiście odpowiadają celom interesu ogólnego uznawanym przez Unię lub potrzebom ochrony praw i wolności innych osób.

Po prostu tylko się zastanawiam, bo szczepionki zaczynają dostawać pełne zatwierdzenie i dopuszczenie, już nie warunkowe i właśnie ciekawi mnie do jakiego stanu rejestracji szczepionki i z którego okresu odwołuje się przytoczony fragment z "Rzeczypospolitej".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zakaz wstępu do lasu, majstersztyk. Warto przypomnieć wydanie z tego pięknego czasu, aż się łezka w oku kręci. Wszystko dla naszego bezpieczeństwa.

https://streamable.com/uncn6x

4 minuty temu, Dresiq napisał:

Renta będzie tylko dla zaszczepionych ;) 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Dresiq napisał:

Nie wiem jak tu dokładnie jest w tych kwestiach, ale jak sam rzucisz pracę czy stracisz z swojej winy to chyba przez pierwsze 3 miesiące ci nic nie dadzą. Później można się o coś starać. Ale to nie jest żadne rozwiązanie dla normalnego człowieka co normalnie do tej pory zarabiał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• Dla mnie wyczynem jest złożenie 3/2 tego co bym chciał   Na demonie mam 3/1  
    • Z mojego otoczenia jedna osoba miała taki problem ze wspólnotą, że wszystko było super, dopóki nie został przekroczony budżet remontowy (tak akurat wyszło, parę rzeczy naraz). I wszyscy skoczyli sobie do gardeł Dla odmiany spółdzielnia liczy sobie naprawdę ciężką kasę. Wspominałem już Wam o 38m^2 moich rodziców. Teraz wynajmuje to kobieta z bombelkiem.  To jest czerwiec 2021. Niestety, czy ogrzewają, czy nie - płacisz, i to niemało teraz były oczywiście podwyżki. To dawałoby 347zł dla dwóch osób w stu metrach. 4164 zł rocznie. Za ogrzanie 100m^2 w bloku z sieci ciepłowniczej. Kiedy mi za chatę wychodzi 2500zł za gaz, uwzględniając wszystkie opłaty stałe i abonamentowe, licząc 0,24zł za kwh (bez tych obniżek vatu obecnych). 100m^2. No, z wyliczeń oczywiście. Rzeczywistość zweryfikuje, bo to z zapotrzebowania na ciepło z projektu. Ale i tak... Japitole. Cóż... 1k z metra to dużo. Bardzo. Dużo. Czy dosłownie "dwa przystanki dalej" nie będzie już 300-400zł/m? Sam planuję kupić działkę w W-wie za jakiś czas, ale w 2019 stwierdziłem ze smutkiem, że mnie nie stać. Nie pakowałbym się w działkę za 1k z metra, to jest przecież kosmos. Za 1000m^2 zapłacisz milion
    • Fajna ta cytryna, ciągle świeżo wygląda. 
    • Jako wspólnota otrzymują oni konkretnie bardzo średnie warunki kredytu (nie znam powodów dlaczego, ale się domyślam ;)) Biorąc pod uwagę mieszkanie 60m2, taki właściciel już do obecnego wspólnotowego funduszu remontowego, od wzięcia tego kredytu musiałby dodatkowo do funduszu remontowego dorzucać co miesiąc ok. 215 zł.  Wracając do spółdzielni dostali by tylko + 107 zł więcej, więc nie było większości "za" w głosowaniu za wzięciem kredytu, tylko chęć wrócenia do spółdzielni za 107 zł.  Wiec jak piszesz, chcą mniejszym kosztem wyremontować bloki na koszt spółdzielni Widocznie wszelkie koszta już ich tak przycisnęły, że po rubryce Excela wychodzi ze lepiej już wrócić do spółdzielni  
    • odpal to: Home - UserBenchmark na koniec daj link z wynikiem, jeszcze pusc 3dmarka, moze byc firestrike itp, i daj tez linka z wynikiem rowniez. 
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...