Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

• Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59

Rekomendowane odpowiedzi

Zabieramy część przywilejów zaszczepionym? Nie chcą się przez to szczepić? Zróbmy obowiązkowe i po krzyku. Dzisiaj służby mundurowe a niedługo obowiązek dla wszystkich a by było mniejsze oburzenie będą to wprowadzać krok po kroku.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

...to byłaby walka wyrównana? Ludzie mniej inteligentni z zombiakami z instynktem przetrwania? :D:D:D;)

Z poważaniem

W sumie ;)

Chociaż antyszczepionkowców można podzielić na dwie kategorie. Tych od autyzmu, czipów i 5G. I tych, którzy świadomie nie chcą się szczepić, przeanalizowawszy za i przeciw, i tych przeciw wyszło im jednak więcej. 

Edytowane przez Áltair
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie się  dowiedziałem że mój brat ma znowu kwarantanne. W poprzednim miesiącu miał dwie. Jedną na 7 dni, a drugą na niecały dzień. Do tego od 20 grudnia wchodzi nauka zdalna. Fajnie się nachodzą do tej szkoły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, lokiju napisał:

Zabieramy część przywilejów zaszczepionym? Nie chcą się przez to szczepić? Zróbmy obowiązkowe i po krzyku. Dzisiaj służby mundurowe a niedługo obowiązek dla wszystkich a by było mniejsze oburzenie będą to wprowadzać krok po kroku.

i cyk poparcie spadnie, już nie mówiąc o frekwencji na wyborach.

Edytowane przez rambek911
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, ODIN85-271 napisał:

Jak na dzień?

Zasapali. Jego wychowawczyni dzwoniła że ma zadzwonić do sanepidu dowiedzieć się co i jak. Tam mówią że kwarantanna jest do północy. A dzwoniła około 11:00 tego samego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, rambek911 napisał:

i cyk poparcie spadnie, już nie mówiąc o frekwencji na wyborach.

Ci co chodzą na dyskoteki nie głosują w większości na PiS a co do szkół tutaj może być gorzej ale najwidoczniej wkalkulowali, że mogą to zrobić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawi mnie też czy dyskoteki się tak bez walki poddadzą czy czekają nas obrazy z zeszłej zimy czyli jakieś akcje typu "spotkanie partii" i naloty policji....czyżby powtórka z rozrywki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Bono[UG] napisał:

Po pierwsze to czy wiadomo, że faktycznie do zakażenia doszło dopiero na kwarantannie, a nie przed? W końcu chyba nie trafili tam przypadkiem.

Po drugie, to już na samym początku były podobne historie, że ludzie bez bezpośredniego kontaktu zaczynali chorować. Jeśli dobrze pamiętam, to właśnie sugerowano rozprzestrzenianie się przez wentylację w budynku, czy na tym wycieczkowcu.

https://wwwnc.cdc.gov/eid/article/28/2/21-2422_article

Drugi objawy zaczął mieć 7 dni po rozpoczęciu kwarantanny. Pierwszy owszem, mógł być zakażony wcześniej, ale w przypadku tego drugiego trochę to trwało, dlatego jest podejrzenie że doszło do zarażenia drogą powietrzną. Lecz zaznaczam jeszcze raz, jest podejrzenie, że taką transmisja miała miejsce, a wynika ono oo prostu z okoliczności jakie miały miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szło by to obronić bo "obowiązek" można rozumieć jako coś moralnego, że fajnie byś to zrobił ale jak nie zrobisz to po prostu źle będziesz wyglądał w oczach innych. W przypadku gdy ktoś się nie zaszczepi i dostanie za to karę to jest to zwykły przymus a wpisami MZ na twitterze można sobie podetrzeć :zadek: Dlatego wszystko zależy od tego co się stanie po tym jak ktoś odmówi.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, مارتشين napisał:

Pan Ding Dong ma swoje 5 minut jak i nasi specjaliści, więc się wykazuje. Czy przypadkiem nie dopuścili szczepionek od 5 roku życia ostatnio?

Pan Ding Dong w innym swoim wpisie zaznaczył, że super roznosicielami są dzieci do 12 roku życia a z tego co mi wiadomo niedługo właśnie mają ruszyć szczepienia dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Taki zwykły przypadek, że zgrało się to czasowo 😆

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, ODIN85-272 napisał:

W sumie w tych grupach od których zaczynają już teraz ludzi brakuje do pracy a na pewno wszyscy nie będą się chcieli zaszczepić.

Kto będzie za nich robił?

jak to kto?

Zolnierze z WoT :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, Griszah napisał:

Czyli wychodzi na to że nawet robienie testów nic nie daje. To chyba by każdy musiał robić po kilka testów dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i zapomnieliście o jednym na dyskotekach szczepionki nie działają ale w restauracjach itp. już tak bo tam zaszczepieni mają dostęp i nawet nie wliczają się do limitu.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
40 minut temu, مارتشين napisał:

comment_1638885235cfmJEpkB5Ti81RDxeUruPY,w400.jpg

Skoro medycy widzą codziennie tysiące zgonów, i pełne szpitale to po co ich zmuszać do szczepienia? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma przymusu, jest obowiązek. Nie ma ciemnego ludu, jest suweren. Nie ma podatku, jest danina. Nie ma kradzieży środków z konta prosumenta na nowych zasadach PV, jest zawłaszczenie. Czego się spodziewaliście 8:E

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robiąc sobie parę dni przerwy, nie ma szans nadążyć nad tym tematem :E 
Mam w rodzinie kogoś, kto jeździ remontować wnętrze statków i to w kilkaset osób. Niestety we Włoszech ustanowili politykę - nikt nie wychodzi ze statku podczas remontu i zaczęli testować... 30(teraz pewnie więcej) rosłego chłopa siedzi na kwarantannie i ma płacone za pozytywny test bezobjawowy, a reszta niekiedy zasuwa do 22:00, żeby nadrobić.

Moim zdaniem jeśli ktoś odżywia się sensownie i jest poniżej 50 roku życia, to może sobie nie zawracać głowy wirusem. Jeśli żrąc przysłowiowe parówki, popijane colą złapie covida, to równie ciężko przejdzie inne choroby. Mam taką ~22 letnią znajomą, która właśnie w taki sposób przeszłą ciężej wrusa, a raczej jego podejrzenie, siedząc w domu.  Nie dostała żadnych zaleceń, jedynie siedzieć i mierzyć saturację. Poleciłem jej kurkumę, 1g witaminy C, D oraz brała swoje znane leki. Przebyła to czując się okropnie, ale zawsze przesadza. Bywa na tyle niekumata, że zamiast rozpuścić "musującą" wit. C to na początku ssała jak cukierka miętowego :E Na szczęście kontakt się zatarł, więc cyrków z mazur już nie słyszę.
Teraz wyobraźcie sobie, że tacy ludzie mają tylko teleporadę i brak zaleceń.

Edytowane przez musichunter1x
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, Kaiketsu napisał:

Nie ma przymusu, jest obowiązek. Nie ma ciemnego ludu, jest suweren. Nie ma podatku, jest danina. Nie ma kradzieży środków z konta prosumenta na nowych zasadach PV, jest zawłaszczenie.

Nie ma emocji - jest spokój. Nie ma ignorancji - jest wiedza. Nie ma namiętności - jest pogoda ducha. Nie ma chaosu - jest harmonia. Nie ma śmierci - jest Moc.

hRMk9kqTURBXy9kZjkwZThlNTVjZjBhNjJhNGRhO

• Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma Lucasa, jest Disney... :E

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma dyskotek, jest koncert murem_za_munderem w TVpis 😆

• Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Austria od przyszłego roku chce wprowadzić nawet więzienie dla osób, które nie chcą się szczepić. Jak dodano w artykule policja nie będzie nikogo siłą doprowadzać na szczepienia.  

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-austria-obowiazek-szczepienia-przeciwko-covid-19-planowane-o,nId,5692788

Powiem, krótko. Ja pierdole. 😲.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, sabaru napisał:

Austria...

Myślałem, że wspominałem, ale pewnie zapomniałem. Był film z polakiem z Austrii:

Niektóre filmy ma dobre, szczególnie po zmianie "lektorki". Kanał znowu sporadycznie śledzę, ponieważ próbuję nakłonić rodzinę do czegoś spoza TV, a to wydaje się najlżejsze i apolityczne.

Edytowane przez musichunter1x
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie po co zmuszać do szczepień i jeszcze do więzień pakować jak sami się przyznają, że szczepionki nie działają bo przecież W Austrii lockdown dla wszystkich. Z kolei u nas szczepionki już nie działają w dyskotekach, w domach(obowiązek testowania się) i zaraz pewne dojdą kolejne miejsca.

@galaktyChyba się pospieszyłeś wczoraj z tym powiedzeniem, że u nas jest "normalnie" bo zaczynają się cyrki a myślę, że to nie koniec.

Edytowane przez lokiju
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...