Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

569 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

• Tak - obojętnie którą
      102
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      309
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, lukadd napisał:

Serio nie widziałeś? :E To jedna z najbardziej kultowych covidiańskich akcji w Polsce. Memy z tej akcji  "Z rybom" do dziś latają po polskim necie i są wykorzystywane w razie potrzeby.

No właśnie gdzieś to przeleciało z tą rybą ale nie widziałem o co chodzi, a najlepsze że mieszkam 15km od Mikołowa :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielka Brytania. Powstał raport, który wieści największą katastrofę nowotworową wszechczasów.

Wynika z niego, że z powodu obostrzeń w Wielkiej Brytanii nie zostało zdiagnozowanych 740 000 osób chorych na nowotwór, które powinny podjąć pilne leczenie.

https://www.telegraph.co.uk/news/2021/12/01/biggest-cancer-catastrophe-ever-hit-nhs-740000-potential-cases/

https://www.telegraph.co.uk/news/2021/12/01/biggest-cancer-catastrophe-ever-hit-nhs-740000-potential-cases/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, marekkraw napisał:

Wielka Brytania. Powstał raport, który wieści największą katastrofę nowotworową wszechczasów.

Wynika z niego, że z powodu obostrzeń w Wielkiej Brytanii nie zostało zdiagnozowanych 740 000 osób chorych na nowotwór, które powinny podjąć pilne leczenie.

To ciekawe ile w Polsce, też umrze na jakieś nowotwory niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Stjepan666 napisał:

Najważniejsze, że umrą bez katarku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Griszah napisał:

miejsce na cmentarzu masz już wykupione ?

Nigdzie nie sugerowałem, że umieram więc i miejsce się nie przyda 😄

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Flik napisał:

Jeśli w zabudowanym jadę 130 km/h to chciałbyś by to pozostawało bez kary?  Tak wiem...odległy przykład.  Niepłacenie podatków też puszczać płazem?

Po prostu jak jest jakiś zakaz/nakaz/przymus państwowy, to władza musi mieć instrumenty do egzekwowania tego, w taki czy inny sposób.  Inaczej po co w ogóle mówić o przymusowych szczepieniach. 

Nie jestem zwolennikiem wsadzania ludzi do więzienia za niezaszczepienie się. 

Ze też trzeba tłumaczyć takie rzeczy...

😂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Pepers napisał:

Skad te 70% szczepionych w polsce? I skad te 75% zgonow niezaszczepionych? 

3 godziny temu, Griszah napisał:

pewnie jak większość danych covidoentuzjastów, z pupy.

Wiem, że to zbyt trudne dla ludzi o IQ < 70, ale postaram się wytłumaczyć (choć już tam tłumaczyłem):
-o 75% zaszczepionych nic nie pisałem, natomiast pisał Subman i wziął to stąd: https://vaccinetracker.ecdc.europa.eu/public/extensions/COVID-19/vaccine-tracker.html#age-group-tab
-moje 70% to szacowana średnia ważona biorąca pod uwagę to, że grupa 80+ jest znacznie mniej zaszczepiona
-70% jest też wyższe od średniej krajowej 54%, bo w niej są także niemowlaki, 6-latki czy choćby 30-latki, wszyscy słabo zaszczepieni, zaniżający średnią ale mający minimalny wpływ na zgony, dlatego do średniej ważonej największą wagę ma oczywiście grupa 80+, zaś 40- znikomą.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Australia zaprasza na najlepsze escape roomy :E czy tam obozy jak kto woli.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie, otóż moja żona poszła dzis do lekarza i skierował ją na test jutro, jak znam życie to wyjdzie pozytywny, jest jakiś sposób abym ja uniknął tej bezsensownej kwarantanny. Pomocne może być to że mam meldunek w dowodzie inny niż miejsce w którym mieszkam, wiem też z pewnego źródła że jeśli zgłosiłbym że dzień przed wizytą u lekarza zobaczyłem że żona źle się czuje i wyprowadziłem się do rodziców, to moja kwarantanna potrwa tylko te 7 dni jako okres wylegowy wirusa, oczywiście w tym czasie będę musiał naprawdę u rodziców mieszkać. Potwierdzi ktoś takie rewelacje?

Edytowane przez Palladino19
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
36 minut temu, Palladino19 napisał:

Mam pytanie, otóż moja żona poszła dzis do lekarza i skierował ją na test jutro, jak znam życie to wyjdzie pozytywny, jest jakiś sposób abym ja uniknął tej bezsensownej kwarantanny. Pomocne może być to że mam meldunek w dowodzie inny niż miejsce w którym mieszkam, wiem też z pewnego źródła że jeśli zgłosiłbym że dzień przed wizytą u lekarza zobaczyłem że żona źle się czuje i wyprowadziłem się do rodziców, to moja kwarantanna potrwa tylko te 7 dni jako okres wylegowy wirusa, oczywiście w tym czasie będę musiał naprawdę u rodziców mieszkać. Potwierdzi ktoś takie rewelacje?

Ciężko się to czyta, mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem.

- kwarantanna obejmuje wszystkie osoby z kontaktu, z 3 dni przed wystąpieniem objawów. W teorii jeśli jesteś zaszczepiony co najmniej dwa razy nie ma kwarantanny, problem niestety jest taki, że szczepieni też mogą przenosić wirusa (szczepionka zabezpiecza przed respiratorem. Respirator/ECMO = w większości przypadków to zgon).

- po drugie co to za problem iść na kwarantannę? Zgłoszenie do szefa i tyle. Sytuacja jest jaka jest i co poradzisz?

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, sino napisał:

Wiem, że to zbyt trudne dla ludzi o IQ < 70, ale postaram się wytłumaczyć (choć już tam tłumaczyłem):
-o 75% zaszczepionych nic nie pisałem, natomiast pisał Subman i wziął to stąd: https://vaccinetracker.ecdc.europa.eu/public/extensions/COVID-19/vaccine-tracker.html#age-group-tab
-moje 70% to szacowana średnia ważona biorąca pod uwagę to, że grupa 80+ jest znacznie mniej zaszczepiona
-70% jest też wyższe od średniej krajowej 54%, bo w niej są także niemowlaki, 6-latki czy choćby 30-latki, wszyscy słabo zaszczepieni, zaniżający średnią ale mający minimalny wpływ na zgony, dlatego do średniej ważonej największą wagę ma oczywiście grupa 80+, zaś 40- znikomą.

Jak robisz wyliczenia na samych starych dziadkach to cudownie, wiadomość dla człowieka z IQ ponad 70, bo ja jestem na to za głupi -> stare dziadki umierają ze starości, nie trzeba im covida. Dodatkowo mają dużo innych chorób. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam uprzejmie

Takie pytanie do zorientowanych w tym naszym rządowym szambie... Czy jak w klasie syna ktoś ma COVID-19 i klasa jest na kwarantannie, to czy dotyczy to też osób zaszczepionych, bo nic z Sanepidu nie przyszło. Czy dotyczy to też pozostałych członków rodziny? Na logikę powinno, ale to jest Polska, dlatego wolę się upewnić.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zaszczepieni i ozdrowieńcy nie podlegają kwarantannie. Także do pracy. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kompromitacja głównego celebryto-covidowca telewizyjnego ! 🤣

28 minut temu, mindstorm napisał:

zaszczepieni i ozdrowieńcy nie podlegają kwarantannie. Także do pracy. :)

jaka jest obecnie definicja ozdrowieńca?

Edytowane przez Griszah
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znajoma z ryjobooka właśnie napisała, że...

Cytat

Mojej córki klasa ma od poniedziałku zdalne nauczanie ponieważ jedna dziewczynka ZASZCZEPIONA chodziła do szkoły, gdy jej mama również ZASZCZEPIONA chorowała w tym czasie na covid (w tym gorączką 40 stopni). Z dzieci w klasie kwarantanną mają być objęte tylko te, które są niezaszczepione, reszta dzień może sobie swobodnie roznosić wirusa.

Ministerstwo Zdrowia - zaszczep się już dziś = nie będziesz podlegał kwarantannie!

Ministerstwo Zdrowia - mamy coraz więcej chorych

Ministerstwo Zdrowia - nadchodzi 6 fala

Ministerstwo Zdrowia - niezaszczepieni mają pełny lockdown!

Ministerstwo Zdrowia - Osoby zaszczepione tylko trzema dawkami, mogą nadal zarażać, trzeba zaszczepić wszystkich kolejną dawką uzupełniającą, przypominającą, pobudzającą....

Będzie naprawdę zabawnie, gdy Ci po trzeciej dawce, będą się bać tych po dwóch 🤣

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, Griszah napisał:

jaka jest obecnie definicja ozdrowieńca?

Ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi z dnia 5 grudnia 2008

[ nie wiem czy to się zmieniło czy nie ]

Najprościej - Ozdrowieniec - osoba, u której ustąpiły objawy choroby zakaźnej

Edytowane przez mindstorm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, Jack White napisał:

Będzie naprawdę zabawnie, gdy Ci po trzeciej dawce, będą się bać tych po dwóch 🤣

No i ci po dwóch nie przyjmując 3-ciej będą antyszczepami, foliarzami i płaskoziemcami :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, mindstorm napisał:

Ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi z dnia 5 grudnia 2008

[ nie wiem czy to się zmieniło czy nie ]

Najprościej - Ozdrowieniec - osoba, u której ustąpiły objawy choroby zakaźnej

No ja już nie jestem ozdrowieńcem, bo minęło więcej niż 180 dni od pozytywnego testu :D

image.png.03c6b95ac53724c07e9e844b70a6c750.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Stjepan666 napisał:

Orientacyjnie będzie nadmiar o około 25000 osób w ciągu najbliższego roku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

podobno dla krajów prowadzących odpowiednie statystyki średnio nadmiarowe śmierci w 2020 wyniosły 16%

17 godzin temu, Dario+ napisał:

Ja takiego covida19 od czasów pandemii miałem ze 3-4 razy . Myślę że przed 2019 rokiem miałem covid-18, 17,16,15 itd 🤣 ze dwa razy w roku .

no i skutki jednak pozostały - widać, że rzuciło ci się na mózg

W dniu 1.12.2021 o 06:40, Griszah napisał:

@glauks wymień w końcu klawiaturę na taką gdzie działa Shift albo przynajmniej Caps Lock

wymień sobie dowcip na lepszy

23 godziny temu, DziubekR1 napisał:

Jeszcze jeden ważny czynnik, łatwość przemieszczania się. Porównaj dzisiaj z tamtymi czasami. Ten zabojczy srovid to jakaś popierdółka w porownaniu z tym, co ludzkosc doświadczała w przeszłości.

no tak, w przeszłości ludzkość przechodziła gorsze rzeczy, to olać ten głupi covid, co za problem

czy ty się zastanawiasz czasem, co piszesz?

no i jeszcze to przekręcanie słów, w założeniu komiczne - nie jest komiczne, tylko infantylne - małe dzieci, jak nie mają argumentów, to obrzucają się wyzwiskami, przekręcają swoje imiona, itd - stosujesz dokładnie tę samą taktykę - spędzasz większość czasu w piaskownicy?

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, marekkraw napisał:

Twoje obłąkanie mnie przeraża.

jeśli nawet, to jestem obłąkany razem ze światem - to obłąkany świat stosuje szczepienia, wprowadza ograniczenia, maseczki, itd, i to raczej powszechnie

tylko paru "obłąkanych inaczej" z forum twierdzi, że to wszystko niepotrzebne, bo covid to grypka, itp, i najlepiej go po prostu olać, itp

jeśli mam wybierać między rodzajami obłąkania wolę zwykłe obłąkanie ze światem niż "nadzwyczajne" paru osesków

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no akurat to że słucha jest pewne jak to że założysz kolejne konto

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, glauks napisał:

wymień sobie dowcip na lepszy

To nie dowcip tylko porada. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

• Dodaj nową pozycję...