Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

569 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

• Tak - obojętnie którą
      102
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      309
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59

Rekomendowane odpowiedzi

Niemcy: Lockdown dla niezaszczepionych. Rząd chce obowiązku szczepień.

Jak poinformowała w czwartek odchodząca kanclerz Angela Merkel, niezaszczepieni przeciw COVID-19 nie będą mogli korzystać z restauracji, wchodzić do placówek kulturalnych, hoteli i ośrodków noclegowych czy miejsc wypoczynku takich jak baseny, spa czy aquaparki. Ponadto nie zrobią zakupów w sklepach, które oferują produkty inne niż potrzebne do "podstawowego" przeżycia - przekazało Euronews.

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-niemcy-lockdown-dla-niezaszczepionych-rzad-chce-obowiazku-sz,nId,5682492,via,1?utm_source=webpush&utm_medium=push&utm_campaign=CampaignName&parametr=mechcpc

--------------

Ciekawe, co takie kraje by zrobiły, jakby zaszczepili prawie wszystkich (poza niemowlętami i tymi, co nie mogą się szczepić), a dalej byłoby po kilkadziesiąt tysięcy zarażeń dziennie.

Edytowane przez Áltair
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, Áltair napisał:

Ciekawe, co takie kraje by zrobiły, jakby zaszczepili prawie wszystkich (poza niemowlętami i tymi, co nie mogą się szczepić), a dalej byłoby po kilkadziesiąt tysięcy zarażeń dziennie.

Znajdą nowego winnego, a jakiś zawsze sie znajdzie. Partia ma zawsze rację. Teraz to niezaszczepieni, później to będą dzieci, później niemowlęta, później ci co przyjęli 2 dawki, a nie chcą trzeciej itd. Ale to na pewno się nie stanie, to tylko teorie spiskowe.

Ja to już od początku roku powtarzam, że na tym etapie, JEDYNE rozwiązanie, to publiczne powieszenie paru decyzyjnych politykow, w krajach gdzie robia taki gnój. Zawsze w historii ludzkości tak się to kończyło, jak urzedasy dostali za dużo władzy, a przestali czuć nad sobą bata od ludu. Widać wyraźnie, że raz na jakiś czas muszą mieć przypomniane, że to oni służą ludziom, a nie na odwrót.

Edit:

http://www.archiwum.chorzowianin.pl/zapiski-z-ukrycia,n-1700.html

„Po maju 1940 roku skończyły się dobre czasy: najpierw wojna, potem kapitulacja, wkroczenie Niemców, i dla nas Żydów zaczęło się pasmo udręk. Ustawy antyżydowskie następowały jedna po drugiej i nasza wolność została mocno ograniczona. Żydzi muszą nosić gwiazdę Dawida; Żydzi muszą oddać swoje rowery; Żydom nie wolno do tramwaju; Żydom nie wolno do auta, także do prywatnego; Żydzi mogą robić zakupy tylko od godz. 15.00-17.00; Żydzi mogą chodzić wyłącznie do żydowskiego fryzjera; Żydom nie wolno być na ulicy od godz. 20.00 wieczorem do 6.00 rano. Żydom nie wolno przebywać w teatrach, kinach, ani innych miejscach służących rozrywce; Żydom nie wolno na basen, a tym bardziej na korty tenisowe, boisko hokejowe czy inny teren sportowy; Żydom nie wolno wiosłować; Żydom nie wolno publicznie uprawiać żadnego sportu; Żydom nie wolno już siedzieć w swoim ogrodzie po godzinie ósmej wieczorem ani u znajomych; Żydom nie wolno przychodzić do domów chrześcijan; Żydzi muszą chodzić do żydowskich szkół i tym podobne. Tak toczyło się nasze życie i nie było nam wolno tego, ani tamtego”.

Edytowane przez DziubekR1
  • Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, Áltair napisał:

Jak poinformowała w czwartek odchodząca kanclerz Angela Merkel, niezaszczepieni przeciw COVID-19 nie będą mogli korzystać z restauracji, wchodzić do placówek kulturalnych, hoteli i ośrodków noclegowych czy miejsc wypoczynku takich jak baseny, spa czy aquaparki. Ponadto nie zrobią zakupów w sklepach, które oferują produkty inne niż potrzebne do "podstawowego" przeżycia - przekazało Euronews.

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-niemcy-lockdown-dla-niezaszczepionych-rzad-chce-obowiazku-sz,nId,5682492,via,1?utm_source=webpush&utm_medium=push&utm_campaign=CampaignName&parametr=mechcpc

--------------

Zależy którą dawką :cool:

Szef Pfizera: coroczne szczepienia przeciw COVID-19 mogą być konieczne przez wiele lat

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/szef-pfizera-coroczne-szczepienia-przeciw-covid-19-moga-byc-konieczne-przez-wiele-lat/4ve58xs

Edytowane przez مارتشين

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, مارتشين napisał:

Zależy którą dawką :cool:

Szef Pfizera: coroczne szczepienia przeciw COVID-19 mogą być konieczne przez wiele lat

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/szef-pfizera-coroczne-szczepienia-przeciw-covid-19-moga-byc-konieczne-przez-wiele-lat/4ve58xs

Nie zdziwi mnie to, jak osoby nie w pełni zaszczepione, czyli mające 13 dawek a nie 14, będą miały lockdowny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, ODIN85-239 napisał:

Forumowi eksperci już to przewidzieli dwa lata temu🤗

Pff, też wiedziałem, że tak się to skończy. Za duża kasa, żeby to olać.

Teraz, Áltair napisał:

Nie zdziwi mnie to, jak osoby nie w pełni zaszczepione, czyli mające 13 dawek a nie 14, będą miały lockdowny.

No osoby bez dawek przypominających zostaną zwykłymi antyszczepami. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Michaelred napisał:

Shopping time :D
Pojawił się Omikron, więc Wielka Brytania kupuje 114 mln dawek szczepionek

https://www.rp.pl/ochrona-zdrowia/art19158531-pojawil-sie-omikron-wiec-wielka-brytania-kupuje-114-mln-dawek-szczepionek

Ciekawe czy szczepią tam jeszcze Astrą Zenka ? :E Bo te nowe zakupy to już tylko Moderna i Pfizer/BioNTech

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
48 minut temu, DziubekR1 napisał:

Ja to już od początku roku powtarzam, że na tym etapie, JEDYNE rozwiązanie, to publiczne powieszenie paru decyzyjnych politykow, w krajach gdzie robia taki gnój. Zawsze w historii ludzkości tak się to kończyło, jak urzedasy dostali za dużo władzy, a przestali czuć nad sobą bata od ludu. Widać wyraźnie, że raz na jakiś czas muszą mieć przypomniane, że to oni służą ludziom, a nie na odwrót.

no tak, tylko że ten lud w większości się zaszczepił, to skąd naraz ta nędzna resztka, tzn niezaszczepiony lud, ma nabrać tyle siły, żeby móc wieszać polityków, tym bardziej decyzyjnych (jeszcze do niedawna mówiło się "decydentów") - garstka policjantów przeciwko nim wystarczy; wymyśl jakieś bardziej realistyczne "jedyne" rozwiązanie

no i przecież oni służą ludziom  - większość się zaszczepiła i jest za szczepieniami; już to powinno ci dać do myślenia i zwrócić uwagę, że lud to pojęcie z przeszłości, a teraz mamy tyle odłamów "ludu", że zanim dojdą do porozumienia i ukręcą ten bat (z piasku?), już dawno będzie po covidzie i bat pójdzie na śmietnik 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@glauks

Przestań jarać ten syf od swojego dealera, bo ci mocno szkodzi. W każdym większym mieście w Europie Zachodniej są regularne protesty na kilkadziesiąt tysięcy ludzi, tylko w TVN24 tego nie zobaczysz. No i zobaczymy jak to będzie wyglądać jak tym po 2 dawkach skasują "przywileje", bo nie będą chcieli trzeciej.

Nie wiem czy sobie z tego zdajesz sprawę, ale w tych protestach biorą udział również zaszczepione osoby, które nie życzą sobie budowania faszyzmu w swoich krajach, bo dobrze wiedzą czym się coś takiego kończy. 

Edytowane przez DziubekR1
  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Áltair napisał:

--------------

Szopka i tyle.

W Irlandii mają zaszczepione coś w okolicy 90% czy nawet ponad dorosłej populacji. Grupa 12-18 jest również bardzo dobrze wyszczepiona i dalej mają masę zakażeń, czołówka światowa w ilości zakażeń u nich(w przeliczeniu na ilość mieszkańców),  jak również znowu wprowadzają różne ograniczenia lockdownowe .

A wracając do Niemiec to już teraz jest tutaj cyrk dla małp. Zależy od regionu. Ale w wielu regionach już teraz, aby wejść do np. komunikacji musisz mieć passa :E To samo do pracy. Jak jesteś nie zaszczepiony to pracując w jakimś kołchozie corpo i/lub dojeżdżając komunikacją musisz według wytycznych robić codziennie test na covida :E Bo inaczej mandat jak cie złapią, a ostatnio coraz częściej trzepią z tego co słyszę. :E

A najlepsze, że jak masz szczepowego passa, to praktycznie zero testów, bez ograniczeń możesz chodzić do pracy wsiadać do komunikacji i zarażać, tak samo braki kwarantanny po kontaktach z zakażonymi dla zaszczepionych :E Bo zaszczepieni są traktowani jak święte krowy, mimo, że jak bardzo dobrze wiemy zarażają i chorują. Normalnie cyrk zrobił się z tej pandemii.

W szkołach też trzepią dzieciaki tyle, że 3 x w tygodniu mają testy.

Edytowane przez lukadd
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Griszah napisał:

Ja mam wyje.... na srovida, bo jest tak groźny dla mnie i moich najbliższych jak katar. 

Też tak myślałem jeszcze niedawno ;) nie życzę Ci żebyś się musiał przekonywać czy na pewno na katarze się skończy w twoim wypadku :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Griszah napisał:

Ja mam wyje.... na srovida, bo jest tak groźny dla mnie i moich najbliższych jak katar. 

ja mam dokładnie tak samo, ale to nie znaczy że mam lekceważyć zdrowie i życie innych ludzi

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Klakier1984 napisał:

Też tak myślałem jeszcze niedawno ;) nie życzę Ci żebyś się musiał przekonywać czy na pewno na katarze się skończy w twoim wypadku :)

Już się przekonałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, glauks napisał:

ja mam dokładnie tak samo, ale o nie znaczy że mam lekceważyć zdrowie i życie innych ludzi

Ty ciągle jesteś na etapie, że swoją szczepionką chronisz innych. Już nawet Małysz i Pazura temu wiary nie dają.

Edytowane przez Griszah
  • Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Griszah napisał:

Ty ciągle jesteś na etapie, że swoją szczepionką chronisz innych. Już nawet Małysz i Pazura temu wiary nie dają.

No bo zaszczepieni nie zarażają. To znaczy zarażają, ale mniej. Znaczy w sumie to tak samo zarażają, ale jednak lepiej sie zarazić od zaszczepionego człowieka na poziomie niż od jakiegoś foliarza.

• Like 1
  • Haha 9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Griszah napisał:

Już się przekonałem.

I tylko katarek był?? To zazdroszczę. Ja przez pierwsze 3 fale ;) się nawet zarazić nie potrafiłem ale jak już mnie ścięło to konkretnie pomimo końskiego zdrowia dlatego uważam, że tu nie można generalizować na zasadzie " mnie na pewno nigdy nic nie będzie"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Klakier1984 napisał:

I tylko katarek był?? To zazdroszczę. Ja przez pierwsze 3 fale ;) się nawet zarazić nie potrafiłem ale jak już mnie ścięło to konkretnie pomimo końskiego zdrowia dlatego uważam, że tu nie można generalizować na zasadzie " mnie na pewno nigdy nic nie będzie"

Ale to nie chodzi o covid, tylko z każdym wirusem tak jest, że nie wiadomo jak zareagujesz. Kiedys moja matka zaszczepiła się na grype z czystej ciekawości, bo nigdy nie próbowała. Zaraz po zaszczepieniu zachorowała na najgorsza grype w swoim życiu, która do dzisiaj pamięta (2tyg nie mogła wyjsc z łóżka). Losowa sytuacja, nie do przewidzenia. O covidzie wiemy jedno na pewno, jest grozny dla osób starszych, młodzi, którzy przechodzą ciężko to losowa sytuacja w stylu szczepienia na grype mojej matki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, DziubekR1 napisał:

@glauks

Przestań jarać ten syf od swojego dealera, bo ci mocno szkodzi. W każdym większym mieście w Europie Zachodniej są regularne protesty na kilkadziesiąt tysięcy ludzi, tylko w TVN24 tego nie zobaczysz. No i zobaczymy jak to będzie wyglądać jak tym po 2 dawkach skasują "przywileje", bo nie będą chcieli trzeciej.

Nie wiem czy sobie z tego zdajesz sprawę, ale w tych protestach biorą udział również zaszczepione osoby, które nie życzą sobie budowania faszyzmu w swoich krajach, bo dobrze wiedzą czym się coś takiego kończy. 

mnie szkodzi syf od dealera? - co powiedzieć o tobie, jak proponujesz wieszanie polityków - jakiego trzeba mieć "kopa" od syfu, żeby wysuwać takie krwiożercze propozycje - w końcu zaszczepienie aż tak nie boli - nie lepiej zaszczepić choćby tysiące ludzi niż powiesić jednego polityka - chyba masz od tego twojego syfu jakieś krwawe omamy i krwiożercze zapędy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Klakier1984 napisał:
9 minut temu, Griszah napisał:

Już się przekonałem.

I tylko katarek był?? To zazdroszczę.

Ja z żoną lżej przeszedłem niż przeziębienie w latach poprzednich, a moje dzieciaki to nawet nie poczuły, gorączka przez jeden wieczór pod 38 i tyle. Mój ojciec tak był mocno chory, że odebrał pozytywny test i poszedł biegać do lasu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Griszah napisał:

Ja z żoną lżej przeszedłem niż przeziębienie w latach poprzednich, a moje dzieciaki to nawet nie poczuły, gorączka przez jeden wieczór pod 38 i tyle. Mój ojciec tak był mocno chory, że odebrał pozytywny test i poszedł biegać do lasu.

No to nic tylko pogratulować. 

8 minut temu, DziubekR1 napisał:

Ale to nie chodzi o covid, tylko z każdym wirusem tak jest, że nie wiadomo jak zareagujesz. Kiedys moja matka zaszczepiła się na grype z czystej ciekawości, bo nigdy nie próbowała. Zaraz po zaszczepieniu zachorowała na najgorsza grype w swoim życiu, która do dzisiaj pamięta (2tyg nie mogła wyjsc z łóżka). Losowa sytuacja, nie do przewidzenia. O covidzie wiemy jedno na pewno, jest grozny dla osób starszych, młodzi, którzy przechodzą ciężko to losowa sytuacja w stylu szczepienia na grype mojej matki.

Zgoda. Niestety przy tym covidzie losowość jest nie do końca po naszej stronie. Ktoś jednak te szpitale zapycha :/ no chyba że to wszystko tylko dla tv reżyserują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, glauks napisał:

mnie szkodzi syf od dealera? - co powiedzieć o tobie, jak proponujesz wieszanie polityków - jakiego trzeba mieć "kopa" od syfu, żeby wysuwać takie krwiożercze propozycje - w końcu zaszczepienie aż tak nie boli - nie lepiej zaszczepić choćby tysiące ludzi niż powiesić jednego polityka - chyba masz od tego twojego syfu jakieś krwawe omamy i krwiożercze zapędy

Moj drogi glauksie, ja jestem jak Miss Francji - o niczym innym nie marzę jak o pokoju na swiecie. Ale jednocześnie zdaję sobie sprawę, że czasami tak w życiu jest, że trzeba zrobić coś nieprzyjemnego, bo jak się tego nie zrobi, to będzie jeszcze gorzej (do dentysty chyba chodzisz?). Jak by Hitlerowi ukręcili łeb w ciemnej alejce, to może uniknęlibyśmy II Wojny Światowej. Jak by ukręcili łeb Maduro w Wenezueli, to może ludzie nie musieliby tam jeść szczurów złapanych na ulicy, kiedy ten psychol tyje w oczach. Takich przykładów można mnożyć, czy odstrzelenie takich psycholi jest krwiożercze? Nie, to co te psychole robia jest krwiożercze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, Griszah napisał:

a ty już przezwyciężyłeś ten etap; to udowodnij mi, że szczepionka nie ogranicza w pewnej mierze transmisji, nie chroni w wielu przypadkach przed poważnym przebiegiem, a także śmiercią - czyli że jest całkowicie bezużyteczna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, DziubekR1 napisał:

Moj drogi glauksie, ja jestem jak Miss Francji - o niczym innym nie marzę jak o pokoju na swiecie. Ale jednocześnie zdaję sobie sprawę, że czasami tak w życiu jest, że trzeba zrobić coś nieprzyjemnego, bo jak się tego nie zrobi, to będzie jeszcze gorzej (do dentysty chyba chodzisz?). Jak by Hitlerowi ukręcili łeb w ciemnej alejce, to może uniknęlibyśmy II Wojny Światowej. Jak by ukręcili łeb Maduro w Wenezueli, to może ludzie nie musieliby tam jeść szczurów złapanych na ulicy, kiedy ten psychol tyje w oczach. Takich przykładów można mnożyć, czy odstrzelenie takich psycholi jest krwiożercze? Nie, to co te psychole robia jest krwiożercze.

no tak, zaszczepienie się, i to za darmo, to taka straszliwa ofiara, że jako porównanie na myśl przychodzi tylko apetyczna strawa w postaci szczurów i nieapetyczny antypatyczny Hitler, i to w ciemnej ulicy - idź się zaszczep i sprawdzisz jakie to proste i nic w tym nieapetycznego - wprost przeciwnie, to proste i miłe jak uśmiech miss Francji

• Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi