Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Spec_20 napisał:

Tak Powidz to mojemu koledze który miał udar po szczepieniu ... Ok niech będzie że trafił do grupy szczęśliwców którzy mają tą przypadłość co 8 minut w Polsce. Tylko wytłumacz mi czemu jego brat w tym samym czasie też dostał udar tylko mi nie mów że minęło 8 minut.

Nikt nie zaprzecza ze takie przypadki sie zdarzaja.  Ale smiertelnosc powiklania sa mieksze niz powiklania po szczepiace. i to znacznie Ja swoje  dzieci nie szczepie 3 i 5 lat i nie zamierzam mimo ze Ja jestem zaszczepiony,zona i corka 23 wiosenki. 12 up OK ale tez jestem wkorwiny jak mowia 5+ gdzie moja zona siedzi w tym i ma to na codzien i pisala papier na tema leczenia i testowania Covid przy grupie krorej potrzebowala leczenia na raka chemia .

Ale ogolmie jak k

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Karroo napisał:

Wiadomo a przy strajku do Tv pokaże sie kawałek kwitka z wypłaty.

Nie ma opcji bym dożył aby ich wrzucili na 12tki.Kasta nie dopuści

Po prostu to pańsko jest tak bogate ze może płacić za sen ?

 

A teraz opowiem nie zwiazanym z tym tematem.

Ogolnie lekarze a szczegolnie pielegniarki w Polsce zarabiaja zdecydownie za malo za to co wykonuja. Jestem pol Polakiem  majac daleko w DUPIE co u was sie sieje czasami za glowe sie. lapie Gdzie budowlaniec moze zarobic wiecej niz lekarz. Bingo Polska.

Studia OK dostac sie trudno .Zony kuzynka mimo ze kojon chciala robic dentystyke , o fuck zostala nourologiem

20 godzin temu, B@nita napisał:

Chyba nie warto patrząc po tobie i twoich KOMURKACH....:rotfl:

Zycze CI twojego  angielskiego  jak mojego Polskiego piszac na telefonie bez slownika. Gdzie jezyk polski jest jednym z najtrudnijszych na swiecie.( sorry jedno z rdzicow jest Polakiem)

PS .

(Nie uzywam klawiatury PL a EN)

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Subman napisał:

I co masz napisane na pierwszej stronie? Ile razy trzeba tłumaczyć definicję NOP? Ile razy trzeba pisać że do NOP zaliczają się WSZYSTKIE zaburzenia stanu zdrowia do 4 tygodni po szczepieniu NIEZALEŻNIE od tego czy przyczyną tego zaburzenia była szczepionka czy też nie? Ile razy trzeba powtarzać że przeciętnie co 8 minut ktoś w Polsce ma udar i że te udary też tam lądują do NOPów ale nie stwierdzono zwiększonego statystycznie ryzyka udaru po szczepionkach na COVID-19?

 

I jeszcze mała refleksja:

Po jakiego wielkiego h "robią" ustawę skoro nie ma NOP-ów? Równie dobre mogli wpisać że za jeden dzień w szpitalu jeden tryliard dolarów skoro brak odczynów. Zbyt biednie jak na odszkodowania.

 

57 minut temu, MaxForces napisał:

Zycze CI twojego  angielskiego  jak mojego Polskiego piszac na telefonie bez slownika. Gdzie jezyk polski jest jednym z najtrudnijszych na swiecie.( sorry jedno z rdzicow jest Polakiem)

PS .

(Nie uzywam klawiatury PL a EN)

Troche ciężko czyta się twoje wypowiedzi, moje zapewne również ? ale dodanie języka do słownika .... No proszę Cię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Karroo napisał:

Nie jest to raczej jakaś szczególnie wyjątkowa kwota.

Moja teściowa pracuje w szpitalu, więc coś tam wiem. Lekarze na kontrakcie mają po 200zł/h, przyjadą na normalny etat + dyżur nocny na spanie i wychodzą ładne kwoty (przejazdy między szpitalami są wliczane do czasu pracy). Domyślam się, że niektórzy mogą mieć wyższe kwoty w kontakcie i wtedy wychodzi 1mln zł.

Edytowane przez Bliss
literówka
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Spec_20 napisał:

Troche ciężko czyta się twoje wypowiedzi, moje zapewne również ? ale dodanie języka do słownika .... No proszę Cię...

Zabawne, że kilkanaście lat temu miał lepszy styl pisania i nie robił takich błędów jak teraz, potwierdza się zatem teoria, że na starość człowiek głupieje, co tez nie jest niczym dziwnym obserwując starsze otoczenie :)  Wymówki z telefonem na forum komputerowym to śmiech na sali. EOT.

Edytowane przez مارتشين
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu jeden z użytkowników zamieścił tutaj przygotowaną przez niego tabelę przedstawiającą statystyki zgonów spowodowanych COVID z podziałem na zaszczepionych i niezaszczepionych w różnych przedziałach wiekowych.

Szukam analogicznej statystyk hospitalizacji. Mogę je przygotować tylko skąd wziąć dane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, SebastianFM napisał:

Jakiś czas temu jeden z użytkowników zamieścił tutaj przygotowaną przez niego tabelę przedstawiającą statystyki zgonów spowodowanych COVID z podziałem na zaszczepionych i niezaszczepionych w różnych przedziałach wiekowych.

Szukam analogicznej statystyk hospitalizacji. Mogę je przygotować tylko skąd wziąć dane?

https://www.facebook.com/102990628638982/photos/a.109884257949619/236144555323588 tu masz takie dane

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Spec_20 napisał:

Tak Powidz to mojemu koledze który miał udar po szczepieniu ...

No patrz a ja nie znam nikogo kto by miał udar po szczepieniu... Jedna osoba miała krótko gorączkę, inna powiększone węzły chłonne. Ale znałem też osobę w rodzinie i innego znajomego którzy zmarli na COVID. Tylko czy na tej podstawie będę wyciągał pochopnie jakiekolwiek wnioski o częstotliwości tej gorączki po szczepieniu albo jak często umiera się na COVID po zakażeniu? Oczywiście że nie...

1 godzinę temu, Spec_20 napisał:

Po jakiego wielkiego h "robią" ustawę skoro nie ma NOP-ów? 

A kto napisał że nie ma NOPów potwierdzonych przez szczepionki? Przeczytałeś w ogóle o co chodzi w tej ustawie? Przecież wyraźnie napisali że będą odszkodowania za wstrząs anafilaktyczny oraz za POTWIERDZONE NOPy w Charakterystyce Produktu Leczniczego skutkujące hospitalizacją powyżej 14 dni. I co masz w tej charakterystyce dla np. Pfizera? Bardzo rzadkie przypadki zapalenia mięśnia sercowego o czym już wcześniej WIELOKROTNIE pisałem. Udaru tam nie znajdziesz bo tak jak napisałem w badaniach nie stwierdzono zwiększonego ryzyka udarów po szczepieniach.

Charakterystykę Pfizera masz tu:

https://www.gov.pl/attachment/cab05df4-09c6-4d5e-af31-02db318b8a56

Tylko znów jak ktoś patrzy na taką ulotkę to niech też spojrzy i porówna jakie mogą być potencjalne powikłania po przechorowaniu COVIDa, bo o potencjalnym ryzyku hospitalizacji i śmierci po COVID chyba nie trzeba pisać. I co widzimy w tych badaniach? Że COVID skutkuje jeszcze wyższym ryzykiem zapalenia mięśnia sercowego niż po szczepionkach, ale co bardziej istotne statystycznie - zwiększa się aż 15 krotnie ryzyko ostrego uszkodzenia nerek, 12 krotnie - ryzyko zatorowości płucnej,  7 razy - krwotoków wewnątrzczaszkowych, 5 razy - zapalenia osierdzia, ok. 4 razy zwiększa się ryzyko zawału, zakrzepicy żył i arytmii serca.

https://www.nejm.org/doi/10.1056/NEJMoa2110475

Nic nie jest czarno-białe i oczekiwanie że jakiś lek albo jakaś szczepionka będzie w 100% bezpieczna i nie będzie żadnych skutków ubocznych jest zupełnym nieporozumieniem. Dlatego zawsze ocenia się korzyści nad potencjalnymi ryzykami. W przypadku szczepionek na COVID te potencjalne korzyści są zdecydowanie większe od ryzyka potwierdzonych powikłań. 

Nie wierzysz tym badaniom? Twoja sprawa, Twoja decyzja i przede wszystkim Twoje zdrowie. Mnie to mało interesuje.

Tak a propo powikłań to stwierdzono ostatnio zwiększone ryzyko (2,6 razy) cukrzycy po przejściu COVIDa u dzieci. Inne infekcje dróg oddechowych nigdy nie powodowały zwiększonego ryzyka cukrzycy. To się oczywiście dopisuje do wielu innych powikłań po COVID.

https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/71/wr/pdfs/mm7102e2-H.pdf

17 minut temu, SebastianFM napisał:

Jakiś czas temu jeden z użytkowników zamieścił tutaj przygotowaną przez niego tabelę przedstawiającą statystyki zgonów spowodowanych COVID z podziałem na zaszczepionych i niezaszczepionych w różnych przedziałach wiekowych.

Szukam analogicznej statystyk hospitalizacji. Mogę je przygotować tylko skąd wziąć dane?

Obawiam się że takich statystyk dla Polski nie znajdziesz. Sam ich szukałem i nie znalazłem. Takie statystyki są natomiast dostępne w UK: https://www.ons.gov.uk/peoplepopulationandcommunity/healthandsocialcare/conditionsanddiseases/articles/coronaviruscovid19latestinsights/hospitals i w Kanadzie: https://health-infobase.canada.ca/covid-19/epidemiological-summary-covid-19-cases.html 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzono również jako objawy wzwód członka i brak dolegliwości... wiec wszystkie te covidowe sp...liny można w kiblu spuścić, zwłaszcza że mz w odpowiedzi na podanie informacji publicznej odpisało, że nie prowadzi statystyk odnośnie powikłań po covidzie.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Subman napisał:

Obawiam się że takich statystyk dla Polski nie znajdziesz. Sam ich szukałem i nie znalazłem. Takie statystyki są natomiast dostępne w UK: https://www.ons.gov.uk/peoplepopulationandcommunity/healthandsocialcare/conditionsanddiseases/articles/coronaviruscovid19latestinsights/hospitals i w Kanadzie: https://health-infobase.canada.ca/covid-19/epidemiological-summary-covid-19-cases.html 

Dzięki, niestety nadal nie jestem na ich podstawie stwierdzić kto ma statystycznie większą szansę trafić do szpitala, np. niezaszczepiony 40 latek czy zaszczepiony 70 latek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Subman napisał:

Ale znałem też osobę w rodzinie i innego znajomego którzy zmarli na COVID. 

Na jakiej podstawie twierdzisz że te osoby zmarły na Covid-19? Czy Twoje stwierdzenie poparte jest wynikami sekcji zwłok?

Sam fakt że osoby miały Covid-19 a nie miały innych chorób współistniejących nie oznacza że przyczyną zgonu był wirus. Jedynie sekcja zwłok jest wstanie dać odpowiedź co było przyczyną a tej jak wiadomo nie można wykonać w przypadku zakażenia Covid-19. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@T_G

Oczekujesz że Polska w której stan opieki zdrowotnej jest katastrofalny będzie robiła jakieś porządne statystyki odnośnie powikłań po COVID albo po szczepionkach? Uśmiałem się. Przecież takie porządne badania dot. powikłań po szczepieniach i po COVID nie robi się w Polsce tylko na zachodzie - np. w UK albo USA.

Edytowane przez Subman
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Subman napisał:

Oczekujesz że Polsce w której stan opieki zdrowotnej jest katastrofalny będzie robiła jakieś porządne statystyki odnośnie powikłań po COVID albo po szczepionkach? Uśmiałem się. Przecież takie porządne badania dot. powikłań po szczepieniach i po COVID nie robi się w Polsce tylko na zachodzie - np. w UK albo USA.

Uśmiałem się setnie, że ludzie wierzą w jakieś badania i statystyki bo są np. z UK albo USA.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, DjXbeat napisał:

Na jakiej podstawie twierdzisz że te osoby zmarły na Covid-19? Czy Twoje stwierdzenie poparte jest wynikami sekcji zwłok?

Sam fakt że osoby miały Covid-19 a nie miały innych chorób współistniejących nie oznacza że przyczyną zgonu był wirus. Jedynie sekcja zwłok jest wstanie dać odpowiedź co było przyczyną a tej jak wiadomo nie można wykonać w przypadku zakażenia Covid-19. 

A kto powiedział że nie mieli chorób współistniejących? Po drugie jak wcześniej taka osoba normalne funkcjonowała, a potem ma stwierdzonego COVIDa i przestaje normalnie oddychać to na co według Ciebie umarła? Tylko nie pisz mi że umarli na te przewlekłe choroby...

6 minut temu, T_G napisał:

Uśmiałem się setnie, że ludzie wierzą w jakieś badania i statystyki bo są np. z UK albo USA.

Oczywiście - mamy spisek ogólnoświatowy zorganizowany pewnie przez Gates'a i te paskudne "BigPharma" które wrzucają nam chipy w szczepionkach :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Spec_20 napisał:

Tak Powidz to mojemu koledze który miał udar po szczepieniu ... Ok niech będzie że trafił do grupy szczęśliwców którzy mają tą przypadłość co 8 minut w Polsce. Tylko wytłumacz mi czemu jego brat w tym samym czasie też dostał udar tylko mi nie mów że minęło 8 minut.

D_Lo48yXUAAHfq6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Subman napisał:

A kto powiedział że nie mieli chorób współistniejących? Po drugie jak wcześniej taka osoba normalne funkcjonowała, a potem ma stwierdzonego COVIDa i przestaje normalnie oddychać to na co według Ciebie umarła? 

Przed tą psudo pandemią ludzie wcześniej nie mieli zapaleń płuc, problemów z oddychaniem, powikłań po chorobach, problemów z zapaleniem mięśnia sercowego po grypie, nie było respiratorów, nie podawano tlenu ??. Byłem w szpitalu, rozmawiałem z tam pracującymi osobami i stwierdził że przez tą panikę w tv i pandemie strachu ludzie walą do szpitala bo się boją a tak naprawdę 80% powinno leżeć w domu i się samemu kurować ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Camis napisał:

D_Lo48yXUAAHfq6.jpg

No widzisz jak kowidian widzi zwłoki w parkach bo cmentarze przepełnione to mu bijesz brawo. Jednak jak ktoś (w tym przypadku) ja mówią o powikłaniach od szczepienia to twierdzisz że to ściema ... ok twoja sprawa. Podejrzewam że wypisu z szpitala od nich nie otrzymam .... 

 

Godzinę temu, Subman napisał:

Bardzo rzadkie przypadki zapalenia mięśnia sercowego o czym już wcześniej WIELOKROTNIE pisałem. Udaru tam nie znajdziesz bo tak jak napisałem w badaniach nie stwierdzono zwiększonego ryzyka udarów po szczepieniach.

Te ulotki są aktualizowane z tego co pamiętam to chyba astra musiała wpisać na listę NOP-ów zakrzepy? - o ile dobrze pamiętam więc to że nie jest napisane to nie znaczy że nie dostaniesz w gratisie innego nop-a. Trzeba mieć na uwadze że to jest produkt dość nowy i dopuszczony warunkowo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Subman napisał:

Oczywiście - mamy spisek ogólnoświatowy zorganizowany pewnie przez Gates'a i te paskudne "BigPharma" które wrzucają nam chipy w szczepionkach

Uuuu budżet okroili na 2022 ? Chyba tylko najmarniejsze trole jeszcze rzucają takim niby-argumentem... no chyba że to ta wasza mgła mózgowa pocovidowa, to by się nawet zgadzało.

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Subman napisał:

Po drugie jak wcześniej taka osoba normalne funkcjonowała, a potem ma stwierdzonego COVIDa i przestaje normalnie oddychać to na co według Ciebie umarła? 

Codziennie umierają osoby, które normalnie funkcjonują, nie mają żadnych chorób i stwierdzonego wirusa. W takich sytuacjach sekcja zwłok wyjaśnia co było przyczyną zgonu. 

W przykładzie który podałeś nie jesteś w stanie dokładnie stwierdzić co było przyczyną zgonu bo nie wykonano sekcji. Możesz jedynie PRZYPUSZCZAĆ a to nie jest żaden argument do merytorycznej dyskusji.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Spec_20 napisał:

Te ulotki są aktualizowane z tego co pamiętam to chyba astra musiała wpisać na listę NOP-ów zakrzepy? - o ile dobrze pamiętam więc to że nie jest napisane to nie znaczy że nie dostaniesz w gratisie innego nop-a. Trzeba mieć na uwadze że to jest produkt dość nowy i dopuszczony warunkowo.

AstraZeneki nie ma już Polsce. Te bardzo rzadkie dodatkowe przypadki zapalenia mięśnia sercowego po szczepionkach mRNA nie wykryto w badaniach klinicznych, bo po prostu były one tak rzadkie... Wykryto je na dopiero po rozpoczęciu powszechnych szczepień - to był kwiecień/maj 2021. Od tamtego momentu  nie wykryto nic nowego i prawdopodobieństwo że po roku od tak powszechnych szczepień zostanie wykryty nowy NOP spowodowany szczepionką jest bardzo niskie - a jeśli nawet zostanie wykryty to znów będą to jakieś bardzo rzadkie przypadki i nie zmieni to zdecydowanych korzyści szczepionek nad ryzykiem potencjalnych powikłań. To też dobrze wiadomo z historii badań bezpieczeństwa innych szczepionek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z tym trollem piszecie, pewnie siedzi w kondonie na głowie przed kompem i w dziesięciu maseczkach. :rotfl:

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, T_G napisał:

Uuuu budżet okroili na 2022 ? Chyba tylko najmarniejsze trole jeszcze rzucają takim niby-argumentem... no chyba że to ta wasza mgła mózgowa pocovidowa, to by się nawet zgadzało.

Tylko najmarniejsze trole i foliarze piszą bzdury o spisku zorganizowanym przez UK albo USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wyjściu z EKG ludzie maja zawały.Taka jakość badań xD

Edytowane przez Karroo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mamy jakiś kryzys na rynku leków, chyba że to dotyczy tylko Polski. IYKWIM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DjXbeat napisał:

Na jakiej podstawie twierdzisz że te osoby zmarły na Covid-19? Czy Twoje stwierdzenie poparte jest wynikami sekcji zwłok?

To zatem na jakiej podstawie można stwierdzić że ktoś miał udar czy inną przypadłość po szczepieniu, gdy np. wcześniejszy stan jego zdrowia nie  był do końca znany? Sugerujesz tomograf lub rezonans przed szczepieniem?

54 minuty temu, Dario+ napisał:

nie było respiratorów, nie podawano tlenu ??.

Nie na taką skalę...

35 minut temu, Spec_20 napisał:

Te ulotki są aktualizowane

Wszystkie ulotki są aktualizowane. Na tym polega 4 faza badań klinicznych, która w zasadzie nigdy się nie kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...