Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

569 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

• Tak - obojętnie którą
      102
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      309
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Spec_20 napisał:

A ja znam masę osób które przeszły bezobjawowo lub skąpo objawowo i co? Czemu cowidianie mają takich słabych znajomych/ rodzinę?

Fakt sąsiedzi moich rodziców niestety zmarli lecz wiek zapewne zrobił swoje. Nie wiem czy byli szczepieni.

PS.

Zgonów spowodowanych paleniem to około 80.000 więc czemu fajki nie są zakazane ?

Przypomne ci że koncenrny tytoniowe kilkadziesiąt lat wstecz przekupywały lekarzy a ci wmawiali ludziom że palenie "jest zdrowe" i nie wplywa negatywnie na zdrowie. Wnioski wyciągnij sb sam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, cr1mson napisał:

Kpisz czy o drogę pytasz??? Znam osobiście kilka osób, które wylądowały pod respiratorem w szpitalu i ledwo wylazły z tego gówna. Inne parę osób nie przeżyło - zabrakło miesiąca lub tygodni do szczepienia...

Chłopie ogarnij się. Miałem Covida jeszcze przed szczepionką, więc mi nie mów czym grozi bo sprawdziłem na własnej skórze. Mało mnie obchodzi że Twój znajomy zginął, czemu nie powiesz że 100 znajomych przeszło jak przeziębienie? Pójdzie chyba ignor bo Covidianów już nie mogę znieść.

• Confused 1
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, ZetMcKey94 napisał:

Przypomne ci że koncenrny tytoniowe kilkadziesiąt lat wstecz przekupywały lekarzy a ci wmawiali ludziom że palenie "jest zdrowe" i nie wplywa negatywnie na zdrowie. Wnioski wyciągnij sb sam

To teraz mi udowodnij że koncerny farmaceutyczne nie przekupiły lekarzy iż szczepionki są ok... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Spec_20 napisał:

To teraz mi udowodnij że koncerny farmaceutyczne nie przekupiły lekarzy iż szczepionki są ok... 

Czas pokaże, takie rzeczy nie wychodzą od tak

Edytowane przez ZetMcKey94

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, cr1mson napisał:

Kpisz czy o drogę pytasz??? Znam osobiście kilka osób, które wylądowały pod respiratorem w szpitalu i ledwo wylazły z tego gówna. Inne parę osób nie przeżyło - zabrakło miesiąca lub tygodni do szczepienia....sam osobiście byłem zakażony covidem. Mimo, że po szczepieniu to czułem się jak gówno - gdyby nie szczepienia to rodzina musiałaby wywieszać klepsydrę na drzwiach. Skoro po szczepieniu tak to przeszedłem to bez nich byłoby 2-3x gorzej.

Ja też już byłem na tamtym świecie, uratował mnie jezus chrystus.

Edytowane przez Pepers
  • Haha 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
46 minut temu, Spec_20 napisał:

To działa cały czas w tej branży i dotyczy promowania różnych leków czy szczepionek danych marek.

Duże koncerny farmaceutyczne rzucają hajsami na różne projekty, czy na uniwerkach, czy w różnych firmach powiązanych z branżą. Jak nie śpiewasz do muzyki którą ci grają to tracisz różne benefity.

Edytowane przez lukadd
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, musichunter1x napisał:

A niby dlaczego ukrywa? 

108 dni zajęło zespołowi FDA przejrzenie dokumentów z III faz badań klinicznych, teraz dokumentacja po prawie 2 latach rozrosła się do 329 tysięcy stron. 500 stron miesięcznie przy takiej ilości daje 55 lat... Lecz jest zasadnicza różnica przy obrabianiu dokumentów w tym przypadku. Zespół FDA przetwarzał dane jak leci, bo mógł mieć dostęp do wszystkich danych w nich zawartych. Wydanie tych dokumentów na zewnątrz wymaga co najmniej anonimizacji danych wrażliwych, a może też wymagać odrzucenia niektórych dokumentów do wydania ze względu na rodzaj danych, które zawierają. Dlatego to nie jest proces, który można pogonić w 100 dni i nie każdy to może zrobić. Pozostaje opcja zwiększenia ilości kadry, która by się tym zajmowała. Zatem albo zatrudnienie ludzi z już odpowiednimi kompetencjami, albo szkolenie nowych pracowników.  Kwestia jakie mają wymagania na tego typu stanowisko i jak wygląda dostępność tego typu pracowników na rynku pracy. Jakiś kompromis na pewno da się znaleźć, ale powoływanie się na te 100 dni jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:rotfl: 

Tylko czemu ograniczają się do np: "kichania/kaszlenia". Podobno kolejne wersje wirusa są tak bezobjawowe, a zarazem potrafią przenieść się pomiędzy dwoma osobami które NIGDY nie miały kontaktu z sobą że co się będą szczypać? ;) dawać mandaty każdemu "dajcie mi człowieka a znajdzie się mandacik dla niego"

ps. Palący papieroski to mają przewalone teraz... typowy kaszelek palacza itd itp :E Kaszelek=Covid=Mandacik. Z drugiej strony kolejny bodziec by nie palić dla palących tytuń.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Ten kryzys epidemiczny będzie kontynuowany" czyżby Minister się przejęzyczył? a może powiedział prawdę? albo po prostu zły dobór słów? 😂

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, lukadd napisał:

Z tego co czytałem na zagramanicznej stronce to tam pisali, że wszyscy przeszli testy lub mieli 3 dawkę wbitą przed imprezą. Więc tak jakby wynikało, że tych po 3 dawkach traktowali ulgowo i bez testów wpuszczali.

A w Niemczech ten typ co zabił rodzinę i popełnił samobójstwo, to ześwirował przez covid passa i całą szopkę. Obawiał się konsekwencji sfałszowanego passa i, że zabiorą mu dzieci, pójdzie siedzieć etc. Ludzie, zaczynają świrować od tej covidowej polityki. Szczepionki, niby dalej dobrowolne, ale do pracy bez passa już nie wejdziesz.

https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-niemcy-sfalszowal-certyfikat-szczepienia-nie-zyje-5-osobowa-,nId,5692682

Gdyby się zaszczepił, to by żył. I jego rodzina też. Bo by miał Certificate of Vaccination Identifier.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, raiders napisał:

Oby nie ,bo z dziećmi to  jak  "zabawa z otwartym ogniem przy beczce prochu" . młode organizmy ,dopiero się kształtujące   nikt tak naprawdę nie  jakie skutki uboczne będą   po xx latach  jak choćby bezpłodność ,wady płodu ..

no i wczesne łysienie

dzieci na całym świecie przyjęły już łącznie miliardy szczepionek, i to od b. niskiego wieku, czyli od 3 miesięcy - wymień choć 1 znany skutek uboczny, który pojawił się po xx latach

Edytowane przez glauks
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

właśnie dlatego prawie 60-letnie doświadczenie przemawia za tym, że akurat szczepionki są wyjątkowo bezpieczne dla dzieci, bo żadnych poważniejszych długotrwałych skutków nie spowodowały; dlaczego te miałyby być wyjątkiem, tym bardziej, że wbrew temu co się i myśli i pisze, są prostsze od innych, więc teoretycznie i mniej niebezpieczne; poza tym , o ile wiem, Amerykanie stosują dla dzieci od 11 lat i zaszczepiono już ich miliony - amerykańscy pediatrzy nie zgłaszają żadnych obaw o skutki za xx lat

Edytowane przez glauks
  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, glauks napisał:

właśnie dlatego prawie 60-letnie doświadczenie przemawia za tym, że akurat szczepionki są wyjątkowo bezpieczne dla dzieci, bo żadnych poważniejszych długotrwałych skutków nie spowodowały; dlaczego te miałyby być wyjątkiem, tym bardziej, że wbrew temu co się i myśli i pisze, są prostsze od innych, więc teoretycznie i mniej niebezpieczne; poza tym , o ile wiem, Amerykanie stosują dla dzieci od 11 lat i zaszczepiono już ich miliony - amerykańscy pediatrzy nie zgłaszają żadnych obaw o skutki za xx lat

Ja tak zapytam Ciebie , bez jakiejś spiny czy coś. Szczepili Nas na grypy, odry, świnki czy inne dziadostwa, możesz mi powiedzieć ile lat minęło od testów do momentu ogólnego stosowania? Do tego zapytam, kiedy się dowiemy o nieporządanych skutkach , każdej szczepionki na covid? Co mi ze szczepionki jak muszę x3 dawki brać... A ile jeszcze będę musiał brać x5, x10... Jak loteria na maszynie. Dla mnie to jest borok rozum, nie chcę aby ktoś odebrał tego posta za atal na szczepionki, no ale na chłopski rozum... Co jest grane?

• Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, glauks napisał:

właśnie dlatego prawie 60-letnie doświadczenie przemawia za tym, że akurat szczepionki są wyjątkowo bezpieczne dla dzieci, bo żadnych poważniejszych długotrwałych skutków nie spowodowały

To że kiedyś dana szczepionka była bezpieczna nie oznacza, że wszystkie kolejne też będą! 

Spójrz na żywność, cały czas wychodzi wadliwa partia, z jakąś bakterią czy inną substancją i zostają wycofane. To że kurczak 10 lat temu był bezpieczny nie znaczy, że dziś też i można olać badania. 

Natomiast przy szczepionkach już spoko, są bezpieczne bo tak mówią koncerny. Tylko że koncerny zostały zwolnione z odpowiedzialności za skutki uboczne! Gdyby były tak bardzo bezpieczne to by zależało im na braku odpowiedzialności? Dla mnie producent który mówi "jak coś się stanie, to będzie nasza wina i zapłacimy odszkodowanie" jest dużo bardziej wiarygodne. 

Zaszczepiłem się, ale mocno rozważam czy robić to dalej, bo patrzę co się dzieje na świecie i przestaje mi to odpowiadać. Skuszony byłem "powrotem do normalności", brakiem kwarantanny i innymi benefitami, ale widzę że nic z tego niedługo nie będzie miało miejsca, a sam Covid jest dla mnie niegroźny więc po co mam się dalej kłuć? 

• Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, glauks napisał:

Co to za argumenty?

To co się stało w Szwecji w 2009 r.? 

Wtedy było doświadczenie 50 letnie.

Skąd się wzięło kilkaset przypadków narkolepsji po szczepieniu na świńską grypę, głównie dzieci i młodzież?

• Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, lokiju napisał:
"Ten kryzys epidemiczny będzie kontynuowany" czyżby Minister się przejęzyczył? a może powiedział prawdę? albo po prostu zły dobór słów? 😂

O, czyli Pan minister już wie. Well done. A może żeby było szybciej niech od razu poda datę kiedy ten kryzys się skończy - jak już zmuszą kolejne grupy do szczepień czy może jak przyjdzie maj ? 

52 minuty temu, B@nita napisał:

No jak to czym ? A no najnowszą aferą w UK. W zeszłym roku kiedy nałożono w UK najostrzejszy lockdown z praktycznie całkowitym zakazem wychodzenia z domu ludzie którzy tak zdecydowali imprezowali sobie w najlepsze bez jakichkolwiek ograniczeń, masek czy dystansów społecznych organizując imprezy które "oficjalnie" zostały odwołane z powodu Covida. Dziwne że jakoś nikt z nich się nie bał...

In it Oldfield asks a question about 'a Downing Street Christmas party on Friday night', to which Ms Stratton laughed and replied: 'I went home.'

Natomiast dziś rano wszyscy brytyjscy politycy odwołali swoje publiczne wystąpienia w TV ze względu na nową aferę (czy nawet nie tyle odwołali co po prostu ze wstydu się nie pojawili).   A zrobili to dlatego bo właśnie zamierzali wprowadzić NOWE obostrzenia i dalej robić z ludzi idiotów, podczas gdy sami mają ten cały wielki "kryzys" w totalnym poważaniu.  

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, galakty napisał:

Tylko że koncerny zostały zwolnione z odpowiedzialności za skutki uboczne! Gdyby były tak bardzo bezpieczne to by zależało im na braku odpowiedzialności? 

To już nawet średnio rozgarniętym osobnikom, powinna zapalić się czerwona lampka.
Z umowy firmy Pfizer z rządem Brazylii, to wręcz wynika, że nawet jeśli po tej szczepionce zmarłaby większość ludzi, to rząd wręcz nie może podjąć żadnych środków prawnych wobec Pfizem, nie może zrezygnować z dostawy szczepionek, również jeśli w miedzy czasie postałoby lekarstwo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/beda-kolejne-restrykcje-rzad-wypowie-wojne-osobom-niezaszczepionym/ljtje0x,79cfc278

No i się zaczęło. A dopiero co ktoś pozazdrościł nam że będziemy mieć normalne święta, a tu bęc.

31 minut temu, ODIN85-274 napisał:

No dobra a takie 5letnie dziecko co 6 miesięcy też trzeba będzie szczepić czy co 4 jak mają mniejsze dawki?

Weź im już nie tłumacz. Oni wszelkimi siłami będą zachwalać tą szczepionkę i nic to nie zmieni. Zauważ też że zawsze odwracają kot ogonem. Tutaj w tym poście co zacytował znowu pominą fakt że te szczepienia, które się odbywają to o tych szczepionkach wiadomo już raczej wszystko. Jak działają itd.

Nie dalej jak wczoraj, był artykuł gdzie pisano że przy preparacie astrazeneca dopiero teraz wykryto co powoduje zakrzepicę. Ale wcześniej twardo twierdzono że to nie przez to. Swoją drogą jak zaczęto szczepić dzieci to jeden specjalista wypowiadał się że oni nie wiedzą do końca jak na nich ta szczepionka zadziała i żeby wiedzieć czy wytworzyły się przeciw ciała to trzeba będzie zrobić zrobić.

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, galakty napisał:

Natomiast przy szczepionkach już spoko, są bezpieczne bo tak mówią koncerny. Tylko że koncerny zostały zwolnione z odpowiedzialności za skutki uboczne! Gdyby były tak bardzo bezpieczne to by zależało im na braku odpowiedzialności? Dla mnie producent który mówi "jak coś się stanie, to będzie nasza wina i zapłacimy odszkodowanie" jest dużo bardziej wiarygodne. 

dlaczego firmy odrzucają odpowiedzialność oczywiste - tryb przygotowania i testowania szczepionek nie był normalny, uległ kilkakrotnemu skróceniu, więc firmy muszą się zabezpieczyć przed pozwami, gdyby pojawiły się z powodu skutków, których w trakcie z konieczności skróconych testów nie można było sprawdzić; ponadto już z powodu tego skróconego procesu dopuszczania mogą się pojawiać pozwy z błahych powodów, i choćby zostały odrzucone kosztować firmy dużo pieniędzy choćby na same koszta sądowe, itd; dlatego jest to normalna taktyka i trudno się dziwić firmom; dlaczego państwowe agencje dopuszczające to zaakceptowały też nie takie dziwne - raz z powodu konieczności przeciwdziałania pandemii i braku innych skutecznych środków - dwa z tego powodu, że technologie używane do produkcji szczepionek i zasady ich działania zostały już dość gruntownie zbadane i wg stanu dostępnej obecnie wiedzy nie stanowią poważniejszego zagrożenia dla życia ludzi ani nie powinny spowodować masowych poważnych skutków ubocznych

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi