Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

W aptece np. Ziko sprzedają tylko maseczki chirurgiczne 38 zł za 6 sztuk

 

Jak myślicie brać czy nie?

 

es22wqy.jpg

 

Ktoś wie na ile wystarczą takie filtry :hmm: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No brać jak będziesz malował auta pod blokiem czy w garażu to się przyda :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na światowych rynkach rosną ceny mąki,...

 

Wczoraj czytałem, że jaja mają być sakramencko drogie. Serio.

 

 

Czyli, że jak.... z szumnie zapowiadanych 212 mld zostało już tylko 12 mld i to rozłożone na 10 lat?

 

Mój link

 

Jak to jest, że 460 posłów nie chce obradować razem w obawie przed wirusem, a 30 mln Polaków wysyła się na wybory? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj czytałem, że jaja mają być sakramencko drogie. Serio.

 

 

Czyli, że jak.... z szumnie zapowiadanych 212 mld zostało już tylko 12 mld i to rozłożone na 10 lat?

 

Mój link

 

Jak to jest, że 460 posłów nie chce obradować razem w obawie przed wirusem, a 30 mln Polaków wysyła się na wybory? :hmm:

Ale czym ty h jesteś zaskoczony ?

Jeb&&^ PiS rozwalił ten kraj ludzie sobie jeszcze z tego nie zdają sprawy ,ale jesteśmy poniżej dna ,gospodarki nie mamy . Ta szopka będzie trwać do wyborów po 10 maja ludzie zobaczą brutalną prawdę jak bochenek chleba za 10-15 zl a kilogram parówek po 50zl .... chociaż wspomniane parówki już w niektórych sklepach po 39zl/kg

 

P.S. Wiecie jak rząd chce "ratować" gospodarkę po 10 maja ? , takie zmiany w kodeksie pracy są juz przygotowane ... pewnie jedno nocne głosowanie i rano budzimy się w kołchodzie :

 

- 12 h system pracy (w każdej branży )

- skrócenie czasu odpoczynku z 11 do 8 h

-roczne rozliczenie nadgodzin

 

I kilka innych kwiatków które dają totalną władze pracodawcy

 

Mój link

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tymi jajami (a bardziej jajkami) bym się aż tak nie przejmował. U nas po wsiach widzę niemało gospodarstw z nioskami na wybiegu. takich 100-300 szt i latają po ogrodzonym terenie, ludzie sobie dorabiają. Ceny jaj chyba ok 0,8-1 zł. Jeśli to skoczy nieco w górę, a ludzie trochę prace potracą, to przynajmniej częściej zaczniemy jeść normalne jaja.

 

Indie zatrzymały ponad miliard ludzi na 21 dni. Ciekaw jestem skutków. Może u siebie to wtedy wyłapią/zablokują, choć w 100% skuteczność wątpię, ale za chwilkę dowloką im to z sąsiednich krajów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy Indiach

 

 

Szpital na 10 tys. łóżek prosi o pomoc twórców polskiego respiratora drukowanego w 3D.

 

Twitter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy Indiach

 

 

Szpital na 10 tys. łóżek prosi o pomoc twórców polskiego respiratora drukowanego w 3D.

 

Twitter

 

Oo i moje miasto się tu też znalazło, super za wsparcie lekarzy i za sam pomysł drukowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętajcie Panowie, że to na razie tylko prototypy. Trzymam kciuki za całą inicjatywe. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy Indiach

 

 

Szpital na 10 tys. łóżek prosi o pomoc twórców polskiego respiratora drukowanego w 3D.

 

Twitter

 

Teraz Polska brawo :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam posłuchać całego materiału.

 

A gosc mowi cos sensownego czy wciska kit by lokowac oszczednosci w kryptowaluty? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy Indiach

 

 

Szpital na 10 tys. łóżek prosi o pomoc twórców polskiego respiratora drukowanego w 3D.

 

Twitter

 

Najpierw niech zadbają o Polskie szpitale i chorych ,później pomagajmy innym .. nie rozumiem tego do końca ... biegniemy pomagać innym jak u nas się pali ,nam jakoś nikt nie pomaga czy któreś sąsiednie państwo zaproponowało pomoc w materiałach medycznych czy personelu ? NIE możemy za pieniążki kupić od naszych "przyjaciół " z ChrL respiratory , maseczki itp ... podobnie od czechów .

 

Środki do dezynfekcji szpitali itp produkuje u nas jedna firma która ma dział w rynku PL poniżej 10 % reszta środków jest kupowana u sąsiadów np u słowaków ..:) .Mało tego u nas brakuje środków do dezynfekcji a do norwegii takie środki sprzedajemy :o .

 

W kraju brakuje alkoholu do produkcji środków do dezynfekcji ... musimy go kupować ... za granicą :lol2:

 

Polska wspaniałomyślność :thumbup:

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o pomysł drukowania i dzielenia się wiedzą a nie oddawanie za darmo cennych surowców. Wyszystkie kraje pomagają sobie przekazując informacje o walce z wirusem to źle że Nasi też coś robią pożytecznego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o pomysł drukowania i dzielenia się wiedzą a nie oddawanie za darmo cennych surowców. Wyszystkie kraje pomagają sobie przekazując informacje o walce z wirusem to źle że Nasi też coś robią pożytecznego?

Ja nie mówię ze robią źle ,owszem trzeba pomagać ale ta pomoc trzeba zacząć od własnego podwórka ! .

 

Myślisz ze takie niemcy ,uk czy włochy były by takie szczodre i chętne do pomocy jak to był by ich projekt ? uwierz mi że nie to by nawet światła dziennego nie ujrzało do puki by nie nasycili swojego rynku minimum w 50% zapotrzebowania ,a później i tak by odsprzedali ten pomysł za €€€ . Życie to nie bajka i to nie czas na zabawę w szlachetnych rycerzy . Może i brutalne ale prawdziwe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenzurę czas zacząć

 

 

pqZ94cr.png

 

 

Yhvknch.png

 

 

Cytaz z link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gosc mowi cos sensownego czy wciska kit by lokowac oszczednosci w kryptowaluty? ;)

Aż tak Ci szkoda poświęcić godzinę żeby samemu sobie wyrobić zdanie?

Jak dla mnie bardzo rzeczowa rozmowa z Panem Mentzenem. Najbardziej mi się spodobał pomysł, który Pan Sławomir chce w przyszłości zrealizować, projekt "Kongres polskiego biznesu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy Indiach

 

 

Szpital na 10 tys. łóżek prosi o pomoc twórców polskiego respiratora drukowanego w 3D.

 

Twitter

Przyznam, że trochę tego nie rozumiem. Bo jeżeli coś można zrobić na drukarce 3d za 200zł, to Chińczyk na wtryskarce zrobi to spokojnie za 20 w hurtowych ilościach. Rozumiem, gdyby dotyczył prototypu, krótkiej serii, czy części zapasowych do czegoś nie produkowanego, ale to chyba nie ten przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając pomysły komunistycznej cenzury (w końcu u władzy utrzymało się wielu gwiazdorów "tamtego okresu") :

 

Polska szybko wyprzedziła kraje, gdzie korona pojawiła się wcześniej w ilości kilkuset przypadków (Rumunia, Estonia, Grecja) - wygląda na to, że idziemy ścieżką niemiecką. Nie pomaga też "lot do domu". Spodziewam się, że ok. 7-8 kwietnia będzie 10 000 chorych. :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo brakuje jednak jakiegoś porządku w tym wszystkim - wszelkie zmiany wprowadzane są nagle, bez uprzedzenia.

Muszą tak być wprowadzane jeżeli mają być skuteczne.

Dasz krótki czas, to będzie panika i szturm byle zdążyć przed. Dasz dłuższy, to wydłużasz czas do zadziałania.

 

Tak wyglądają zdjęcia z dużych miast w Polsce w godzinach szczytu po tym jak została ograniczona ilość autobusów, tramwajów itd.

 

img]https://cdn.galleries.smcloud.net/t/galleries/gf-wfi6-K9Y6-nr5L_prezydent-kisi-pasazerow-w-autobusach-w-czasie-pandemii-664x0-nocrop.jpg[/img]

A w każdych wiadomościach puste busy pokazują :hmm:

Kwestia pory. W ciągu dnia, wieczorami komunikacja wozi powietrze. W porannym szczycie nabita jak puszka sardynek.

 

To jest bzdura. W Warszawie jeden taki "mądry" wprowadził kursy świąteczne a nie w całej Polsce tak jest.

Nie tylko w Warszawie. W Gdańsku jest podobnie, najpierw przeszli na rozkłady wolne od nauki, potem na sobotnie.

 

Powinni w szczytach puścić więcej niż zwykle (niekoniecznie na wszystkich liniach), a w ciągu dnia mocno ograniczyć, żeby nie robić pustych kursów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak Ci szkoda poświęcić godzinę żeby samemu sobie wyrobić zdanie?

Jak dla mnie bardzo rzeczowa rozmowa z Panem Mentzenem. Najbardziej mi się spodobał pomysł, który Pan Sławomir chce w przyszłości zrealizować, projekt "Kongres polskiego biznesu".

 

Obejrzalem, na szczescie o kryptowalutach nie bylo duzo wiec dalo sie ogladac. Ciekaw jestem czy faktycznie nasze panstwo wypusci atrakcyjnie oprocentowane obligacje by zrownowazyc budzet. Sam chetnie bym w takie obligacje zainwestowal czesc oszczednosci bo obecnie oprocentowanie lokat to zart, a samodzielne inwestowanie obarczone sporym ryzykiem.

Edytowane przez AUTO6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajebisty pomysl na strajk, rząd tak się obkaka że nie będą mieli wyjścia niż dać grube podwyżki :E Albo po prostu importują sobia Chińczyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajebisty pomysl na strajk, rząd tak się obkaka że nie będą mieli wyjścia niż dać grube podwyżki :E Albo po prostu importują sobia Chińczyków.

Albo wyciągną jakąś ustawę z czasów PRL-u, że lekarzy można powołać do wojska i wydać rozkaz pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym samym mysle, chociaz i tak bym sie nie wyzbywal calych zapasow gotowki tylko powiedzmy, hmm... jakiś tam procent tak aby miec spokojna glowe odnosnie przyszlosci i kryzysu.

Nie no wiadomo, że nie byłby to drenaż oszczędności do zera.

Chciałem to ruszyć z rachunku bieżącego, około rocznej sumy spłat na obniżenie raty. Tyle że to by było tylko ze stówę miesięcznie mniej, a z drugiej strony około kwartału na przeżycie w razie co.

Może to przerzucę na rachunek oszczędnościowy. Lipa oprocentowanie ale przynajmniej jakieś, a nadal łatwe do ruszenia w miarę potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...