Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma tragedii z dostawą zamówień. Zamówiona we wtorek w xkom paczka, dotarła do mnie w czwartek przed południem.

48 godzin, zamiast 24, jak było przed świrusem.

Edytowane przez stanko11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Są naprawdę biedne kraje o znacznie wyższym poziomie ubezpieczenia niż stany.

 

Biedny kraj to biedni ludzie, których najczęściej nie stać na opłacenie sobie wysokiego/ponadstandardowego ubezpieczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bób, hummus, włoszczyzna!

Zapomniałeś podpisać: Klaudia Jachira

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to strach paczki odbierać nawet, bo to przez tonę łap przechodzi. Na kartonie się może wirus utrzymywać 1-2 doby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inpost daje radę ale Pp ładnie w uja leci.

UPS też daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, w poniedziałek rano wysłana była paczka priorytetem z Czeskiego Cieszyna do Katowic. Czekam teraz na dostawę i myślę kiedy mogę się jej spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to strach paczki odbierać nawet, bo to przez tonę łap przechodzi. Na kartonie się może wirus utrzymywać 1-2 doby.

Otwierasz karton w rękawiczkach, wyjmujesz przesyłkę, a wewnętrze opakowanie spryskujesz środkiem odkażającym. Trzeba mieć sposoby :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

comment_1585307213P4wbzeJzAF2DUWn3F50Y74.gif

 

 

 

:E

 

Wyłącz tv na 2 3 dni i nie wchodź na onet wp interię itp.

 

 

Otwierasz karton w rękawiczkach, wyjmujesz przesyłkę, a wewnętrze opakowanie spryskujesz środkiem odkażającym. Trzeba mieć sposoby :D

 

 

Paczki i tak odbieram w rękawiczkach. Większe mniej potrzebne na już rzucam na 2 dni na kwarantannę :P

 

Małe, czy te potrzebne na już dezynfekuję także ten.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ten to musiał złamać zakaz wychodzenia z domu już przynajmniej drugi raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostanie solidny wpierdziel, to zrozumie co to znaczy kwarantanna i drugi raz już tak nie wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ten to musiał złamać zakaz wychodzenia z domu już przynajmniej drugi raz.

Przynajmniej dostał prawdziwy(nie internetowy) wp.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem dbać o higienę i przestrzegać pewnych zasad, ale co poniektórzy już popadają w obłęd i psychozę jeśli chodzi o to co teraz się dzieje. Ludziom to tak siądzie na banie, że nawet jakby nagle ogłosili, że sytuacja z wirusem została opanowana i nie ma zagrożenia to by mieli problem z jakimkolwiek kontaktem międzyludzkim. Zdrowie psychiczne również jest ważne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca zrozumiałem opisaną logikę tego lekarza: skoro zielona strona maseczki lepiej trzyma się twarzy i biała powinna być na zewnątrz kiedy "nie chcę zarażać" to dlaczego to zielona na zewnątrz jest używana przy operacjach? Tam też przecież dobrze by było gdyby maseczka lepiej przylegała i by chirurg "nie chciał zarażać" pacjenta.

 

Ja rozumiem to tak, że zielona strona nie lepiej się trzyma twarzy, ale lepiej przytrzymuje zarazki. Chodzi zapewne o te trzy "listwy" skierowane ku górze po zielonej stronie.

 

Zauważyliście, że wszystkimi youtuberom komercyjnym czy nie wrzucają informacje gov.pl pod każdym filmem z tagiem o koronie?

 

 

Było kilka dni temu. Prorok ;) USA oczywiście we wszystkim musi być najlepsza. Pasowałoby idealnie, gdyby zamiast Włoch była tam Rosja.

 

Otwierasz karton w rękawiczkach, wyjmujesz przesyłkę, a wewnętrze opakowanie spryskujesz środkiem odkażającym. Trzeba mieć sposoby :D

 

Wystarczy nawet rękoma otwierać, wyrzucić opakowania i dobrze umyć ręce. Wirus nie przenika przez skórę.

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.geekwire.com/2020/univ-washington-epidemiologists-predict-80000-covid-19-deaths-u-s-july/?fbclid=IwAR35LpEtMxZqxD59UPaOBAPHChTaou7D6DSYswOwNdUn_IhxfFx04g065hE

 

szczyt w połowie kwietnia z ~2,3k smierci dziennie w całych stanach. Wygaszenie epidemi niemal całkowite w czerwcu (mniej niz 10 dziennie zgonów). Finalny wynik 80k zgonów w kolejnych 4 miesiącach. To jet przy założeniu że "gaps in health care resources aren’t filled"

 

Pierwsze symulacje z Londynu były dużo gorsze, bazowały głównie na danych z Chin.

 

Dokładne dane aktualizowane codziennie z Waszyngtonu dostępne tutaj: https://www.doh.wa.gov/Emergencies/Coronavirus (aktualnie serwery mogą być przeciążone)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wrzuć coś lepszego :E

 

Premier zapewnił, że rząd nie chce dopuścić, by w Polsce doszło do takiej sytuacji jak we Włoszech. - Jestem przekonany, że w nowej dyscyplinie sanitarnej wrócimy do naszego codziennego życia - mówił premier.

 

Nasz dotychczasowy świat kończy się na naszych oczach :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy okazji i język polski - co to jest dyscyplina sanitarna - lepszy byłby chyba reżim sanitarny albo rygor sanitarny; ponadto chyba "dzięki..", a nie w ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się zastanawiam jak będzie wyglądać nowa "dyscyplina sanitarna" Po wstępnym opanowaniu wirusa :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, że chodziło o mycie rąk, a nie o pozostawienie pewnych ograniczeń "prewencyjnie" :E

 

https://polskatimes.pl/koronawirus-noblista-michael-levitt-przewidzial-koniec-epidemii-w-chinach-do-kiedy-swiat-bedzie-zmagal-sie-z-problemem/ar/c1-14876211

 

Ten gość ma dość optymistyczne prognozy a z Chinami się nieźle wstrzelił. Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się zastanawiam jak będzie wyglądać nowa "dyscyplina sanitarna" Po wstępnym opanowaniu wirusa :kwasny:

 

Będą wyrzucać żuli z autobusów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile już przytyliście na tym przymusowym wolnym?

Dziś dopiero 5 dzień ale mam już dość. Codziennie przez kilka godz. w domu szkoła i pomoc przy lekcjach, jakbym sam cofnął się do lat podstawówki.

W poniedziałek wracam do pracy, to sobie psychicznie odpocznę ;)

 

Aaa przytyliście, przeczytałem przeżyliście.

A waga raczej bez zmian już od 10 lat.

Edytowane przez stanko11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile już przytyliście na tym przymusowym wolnym?

Nie wiem, nie ważę się ale myślę, że bez zmian. Nie jeżdżę do roboty na rowerze ale mniej jem, mięśnie sflaczeją ale sadła przybędzie.

Bilans wyjdzie na zero ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile już przytyliście na tym przymusowym wolnym?

Coś czuję że będzie przybrane :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem ostatnio piwka z neta, dostawa 1 dzień.

Gdzie można piwo przez internet zamówić z takim czasem dostawy? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą wyrzucać żuli z autobusów ;)

A do ilu osób zwiększą ilość osób w zgromadzeniach i ile razy będzie można wychodzić dziennie na spacer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jagular, ja o tym wiem  Odpowiadałem jedynie na pytanie jakie są możliwości po wyjściu z UE. Nie na pytanie, czy to ma sens  Na pytanie o sens odpowiedziałbym inaczej.
    • Tak, na pewno po to żeby robić z nami gospodarcze eldorado Przecież oni grają na osłabienie Europy, na skłócenie, na rozwalanie gospodarki, a nie chęć współpracy z nami. Czym chcesz wynegocjować te warunki? Jak chcesz ominąć wymagania na normy produktów, produkcji itp? Jeżeli Polska jest silna, to ma możliwość negocjacji, ale w takim razie ma też możliwość nadawania kierunku w jakim idzie UE. Jeżeli Polska jest słaba, to nie ma czym negocjować warunków, te będzie dyktować UE. Postulaty prawicy o wyjściu z unii to typowe zjeść ciastko i mieć ciastko, czyli zachować warunki handlowe, ale pozbyć się narzutu zielonego i kolorowego. To czysty populizm i mrzonki, bo chcąc mieć umowę handlową, gospodarczą, Unia może dowolnie nam narzucać warunki, w tym te związane z ekologią, prawami człowieka i czymkolwiek innym.
    • Płatność poszła jako BLIK - już dostali kilka zgłoszeń o problemie z tym sposobem zapłaty przy większych kwotach. Zero tematu "przepraszamy za zaistniałą sytuację" mega słabo...
    • Oficjalnie o silniku Ego w F1. Lee Mather, starszy dyrektor kreatywny ds. F1 24. Ego jest używany od 15 lat, i zmienia się znacząco co roku (XD) w tym roku zostanie usprawniony o  dynamic diffuse global illumination (DDGI) dla oświetlenia, pod względem graficznym wygląda że to będzie jedyna zmiana. W przeszłości zdecydowana większość gier od Codemasters śmigało na silniku EGO, w tej chwile jest on stosowany jedynie w serii F1, wszystko to po przejęciu przez EA. Lee uważa to za zaletę ponieważ zespół zna ten silnik na wylot ponieważ sami go stworzyli. "Mamy całkowitą elastyczność, aby zrobić z nim, co chcemy. Nie sądzę, że bylibyśmy w stanie tak łatwo wprowadzić ogromne zmiany w fizyce, gdyby nie nasza technologia." Zapytany, czy team odpowiedzialny za F1 rozważyłby pójście drogą ludzi od WRC i przejście na Unreal Engine, Mather odpowiedział: nie ma żadnego wymogu ani potrzeby, abyśmy wykonywali ten ruch. Nie dałoby nam to żadnych  większych korzyści w serii F1. W EA WRC oczywistym powodem była potrzeba generowania długich OS-ów,  i unreal engine daje taką możliwość, w F1 tego nie potrzebujemy. Wybiegając w przyszłość silnika EGO „Będziemy go nadal budować i rozwijać” – podkreśla Mather.   Dziękuje, tyle w temacie obiecanek zmian, przez te same osoby przez ostatnie 2 lata.  
    • Czyli bardziej atrakcyjna opcja nie jest lepsza? I jak tu nie chwytać za słówka?  Warunki handlu 'minimalnie' gorsze, hehehe...a jaka na to jest gwarancja? Scenariusz idealny? Obudźmy się i przedstawmy scenariusz realny: Polska się foszy, Unia się foszy, Polska wychodzi, Unia napina mięśnie, Polska napina mięśnie. Wygrywa silniejszy. Słabszy klęka i się podporządkowuje warunkom stawianym przez silniejszego. Jak już Unia kończy, warunkowanie przez gwałt zaczynają kolejni silniejsi od Polski; Wschód, USA, czy nawet republika moczarów zielarskich. W świecie realnym rozmyślania o tym co byśmy mogli zrobić gdybyśmy byli kimś nie mają za dużego sensu, jeżeli się tym kimś nie jest
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...