Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Maseczki w W-wie są w kilku miejscach np. na hali Banacha, ale szykujcie 10 PLN/sztukę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podobno w Polsce kadencja prezesa SN kończy się 30 kwietnia i dopiero po tej dacie rząd będzie chciał wprowadzić stan wyjątkowy i obostrzenia z nim związane bo w tym stanie trwające kadencje muszą być zamrożone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca tak jest. W zeszłym roku miałem nieciekawą sytuację, szedłem na spacer z psem, a mam cocker spaniela, duże to nie jest. W wąskim osiedlowym przejściu z naprzeciwka szła parka emerytów, na oko 65-70 lat z owczarkiem niemieckim, mój na smyczy, ich bez. Zatrzymali się, bo owczarek rzucił się na mojego kurdupelka z zębiskami i co? I nic, mieli to gdzieś, musiałem pociągnąć smycz i stanąć przed moim psem, bo tamten by go pogryzł, wydarłem się na dziada, żeby wziął swojego na smycz, a on mnie wyśmiał. Psiknąłem gazem pieprzowym po oczach jego pieskowi. Wielkie oburzenie, podszedł i zamachnął się, że niby chce uderzyć, mi to wisiało, krzywdy by mi nie zrobił, ale jak zobaczył, że to nie skutkuje, to zaczął grozić mi policją. Sam zadzwoniłem, w międzyczasie zrobiłem zdjęcia jego psa bez smyczy. Hardo czekali na policję, bo uważali, że to ja zawiniłem, obrażali mnie, jestem rocznik 84 a oni do mnie od gówniarza i że nie będę ich pouczać jak mają chodzić z psem. Dopiero patrol zmienił ich nastawienie, ale nie gadaniem, tylko wezwaniem na komendę. Więc dlatego się nie zgadzam z tym co piszesz, nagrywając emerytów bym tylko ryzykował, że dostanę w zęby, a oni chyba i tak się policji nie boją, bo są starsi i wiedzą lepiej, a policja to też chyba dla nich gówniarze i nie mogą ich pouczać. Na koniec dodam, że gość dostał grzywnę 5000zł za wyprowadzanie psa bez smyczy, może to go czegoś nauczyło. Więc owszem, policja wystawi emerytowi duży mandat, a nagrywanie filmików tylko ich rozjuszy. Oczywiście nie wszyscy tacy są, ale po tym co widzę w ostatnich dniach mam wrażenie, że emeryci to samobójcy. Inny przykład to moja babcia, lat 90. Dostała mandat za wyrzucanie śmieci w miejscu publicznym, wyrzuciła duży worek, chyba 60l, cały zawalony śmieciami w krzaki :E Potem narzekała, że głupia policja się czepia, śmieci wszędzie leżą, a oni jej dają mandat zamiast pozbierać :E Wniosek z tego taki, że z emerytami trzeba ostro, bo oni nie rozumieją, nie chcą zrozumieć i duża część niestety już nie potrafi zrozumieć. Przypadków takich jak ten pajac z psem też pewnie jest sporo, skoro żyjemy dwa razy dłużej od tych gówniarzy, to oni powinni nas słuchać, nie my ich. Nie wiem dlaczego, ale tak jest.

 

To nie dziadki to homosowietikusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedronki czynne od 6 do 24, a od 7 do 10 kwietnia wszystkie będą czynne całodobowo. Lidle czynne od 6 do 24 i niektóre w dużych miastach całodobowe. Grubo :E

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedronki czynne od 7 do 24, a od 7 do 10 kwietnia wszystkie będą czynne całodobowo. Lidle czynne od 6 do 24 i niektóre w dużych miastach całodobowe. Grubo :E

Biedronka i Lidl obcina pracownikom etaty do 3/4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darmowe rękawiczki jednorazowe są w każdym sklepie.

Byłem wczoraj wieczorem (ok 21, już bez kolejek) i już w moim nie było Carrefour express.

 

Dwa dni temu moja mama kupowała maseczki w lokalnej, osiedlowej aptece. Mieli tego dużo, w witrynie widniała duża informacja, że w sprzedaży są maseczki i jakoś ludzie wcale nie ustawiali się w kolejkach, apteka była pusta. Kupiła kilka po 6 zł za sztukę.

6 zł za jednorazową to nie jest jakiś wielka okazja. Pamiętam jeszcze czasy jak w hurcie były po 30 groszy.Jak ktoś potrzebuje codziennie to zbankrutuje, chyba, że będzie cudował z praniem czy dezynfekcją.

 

To nie dziadki to homosowietikusy.

Nie sądzę, by sowiety miały z tym coś wspólnego. Miałem taką ciotkę, w zasadzie to była starsza siostra dziadka, rocznik nie pamiętam dokładnie, ale ok 1920 i jak się ją podwoziło na zakupy to trzeba było stanąć pod jej ulubionym sklepem, nic to, że jest zakaz i podwójna ciągła, ona ma 90 lat i jej wolno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj wieczorem (ok 21, już bez kolejek) i już w moim nie było Carrefour express.

 

 

6 zł za jednorazową to nie jest jakiś wielka okazja. Pamiętam jeszcze czasy jak w hurcie były po 30 groszy.Jak ktoś potrzebuje codziennie to zbankrutuje, chyba, że będzie cudował z praniem czy dezynfekcją.

 

 

U mnie we Wrocławiu już od od kilku dni niemal wszędzie są rękawiczki jednorazowe w sklepach. Od dziś wszedł przepis, że każdy sklep obowiązkowo musi je zapewnić.

 

 

Oczywiście, że 6 zł to żadna okazja, to bardzo drogo jak za takie maseczki, no ale już ich tak mocno nie brakuje jak ktoś koniecznie chce sobie je kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wiele firm na to poszło ,a co robi z pracownikami :hmm:ZWALNIA DYSCYPLINARNIE :o

 

Szczyt cwaniactwa i chamstwa ludzie są zwalniani dyscyplinarnie z byle powodu istne polowanie na pracownika aby się go pozbyć nie ponosząc kosztów .

 

Luzie zostają na lodzie ,do sądu pójdą sprawe maja wygraną ale kiedy sądy ruszą ? kiedy sprawę rozpatrzą to minimum rok jak nie dłużej .

 

Art. 4772. § 2. Uznając wypowiedzenie umowy o pracę za bezskuteczne, sąd na wniosek pracownika może w wyroku nałożyć na zakład pracy obowiązek dalszego zatrudnienia pracownika do czasu prawomocnego rozpoznania sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Art. 4772. § 2. Uznając wypowiedzenie umowy o pracę za bezskuteczne, sąd na wniosek pracownika może w wyroku nałożyć na zakład pracy obowiązek dalszego zatrudnienia pracownika do czasu prawomocnego rozpoznania sprawy.

No i co z tego ,sprawę wygrają nie wcześniej jak za rok może dwa .Bo wszystko stoi włącznie z sądami ,a jak ruszy to ruszy fala pozwów i spraw . A co przez ten czas mają robić te zwolnione osoby :hmm:

 

Zeby to było zwolnienie "po ludzku" z odprawa to hooj człowiek jakoś to przełknie ale nie z partyzanta z byle powodu

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo januszów biznesu, cwaniaków sama jest sobie winna. I to jest plus tej epidemii, że dużo takich januszowych, szemranych "byznesmenów" się wykruszy. Jedynie ludzi, którzy przez to stracą pracę trochę szkoda.

 

Dokładnie za dużo januszy było nie szkoda mi ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusze biznesu to już jest osobny temat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem w Nowym Jorku:

 

b7511430f235d556.jpg

 

:E

Lepszy niz Jezus po roku zmartwychwstal . A dziwne ze ludzie to lykaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedni ludzie mają w dupie obecną sytuację inni są po prostu nieedukowanymi debilami .

Stałem 35 minut na mrozie przed Biedronką 2/8 kas otwarte i wpuszczali tylko po 3 osoby na kasę.

 

Zrobiliśmy zakupy na dwa wózki bo nie będę jak debil co 2 dni do sklepu śmigał , kobita przy kasie się zapytała po co tyle zakupów czy rodzina duża

Ja odpowiadam że 3 osobowa a ona że na 7 osób powinno wystarczyć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno w Polsce kadencja prezesa SN kończy się 30 kwietnia i dopiero po tej dacie rząd będzie chciał wprowadzić stan wyjątkowy i obostrzenia z nim związane bo w tym stanie trwające kadencje muszą być zamrożone.

 

Nie po to taką szopke z wyborami robią, by teraz wprowadzać stan nadzwyczajny. Moim zdaniem tegoż stanu i tak by nie wprowadzili, nawet gdyby nie było wyborów na horyzoncie.

 

 

W miniony wtorek - ostatni dzień marca - przestało działać 10 i pół tysiąca polskich firm - wynika z oficjalnych danych Ministerstwa Rozwoju. Ponad 9 tysięcy firm zawiesiło działalność, a półtora tysiąca zostało definitywnie

 

zamkniętych.

 

Za RMF.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba wprowadzać tylko wyprowadzić zdrajców z kraju a wszystko samo wróci do normy.

Za miesiąc na Bank będziemy już po drugiej stronie szczytu zarażeń , w wybory w Maju na 75% nie wierzę ale w Czerwcu jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czerwca to będzie gorzej niż jest teraz.

Edytowane przez jarecki94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duda wygra w Maju a w Czerwcu ogłoszą bankructwo kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba wprowadzać tylko wyprowadzić zdrajców z kraju...

Znaczy nasz nierząd z prezesem na Sybir zesłać ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie mamy milion przypadkow. Ciekawe na ilu milionach zarazonych ostatecznie sie skonczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duda wygra w Maju a w Czerwcu ogłoszą bankructwo kraju.

Nie ogłoszą bo Bolzga jak zawsze dostanie mega kase z unii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na siedmiu tysiącach milionów.

 

W tej Twojej są dwie dobre informacje. Pierwsza - nie będzie rosnąć w nieskończoność, liszby siedmiu tysięcy milionów raczej nie przebije. Druga dobra taka, że w najgorszym wypadku, to w okolicach 2-3 tysięcy milionów powinno już mocno zwalniać z nowymi przypadkami ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej Twojej są dwie dobre informacje. Pierwsza - nie będzie rosnąć w nieskończoność, liszby siedmiu tysięcy milionów raczej nie przebije. Druga dobra taka, że w najgorszym wypadku, to w okolicach 2-3 tysięcy milionów powinno już mocno zwalniać z nowymi przypadkami ;)

Zawsze trzeba

(napisane na inną okazję, ale pasuje). ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A mi w ich testach VRR coś nie gra, testowali AOC którego mam (VA) i według nich i tej scenki migocze jak diabli. Posiadam go od dwóch dni i ani jednego mignięcia nie widziałem.  Tutaj też ludzie się sprzeczali, który model migocze, a który nie.
    • Model ASUS TUF Gaming , o którym wspominasz jest to fajnie prezentujący się 27 calowy monitor IPS 2K (2560 x 1440) z natywnie 240 Hz, po OC 260Hz (1ms) dodatkowo pokrycie barw DCI-P3 wynosi 90 % więc monitor zapewni dobrą jakość i wyrazistość a obraz będzie płynny i przyjemny. Niektóre gry wykorzystują HDR więc z tym monitorem również można skorzystać z tej funkcji. Według mnie plusem jest też jasność na poziomie 400 nitów oraz technologie synchronizacji FreeSync i G-Sync (dla amd i nvidia).  Oczywiście są też tańsze modele z rozdzielczością 2K 240Hz patrz Lenovo Legion z lepszym pokryciem bartw DCI-P3 95% i z funkcją PIVOT - aby móc dostosować sobie wysokość i kąt pochylenia monitora do swoich potrzeb.
    • Chociaż faktycznie, niezawarcie umowy o produkcji w Polsce plus offset to wina Plaszczaka który brał wszystko z półki. Z samolotami bez uzbrojenia też się popisał, więc pewnie MON odkręca wszystko i spróbuje podpisać offset + produkcję w ostatniej umowie. Czemu się nie dało w drugiej? A no Plaszczak to Plaszczak co tutaj więcej dodawać.   Jak podpisywać umowy z Niemcami potrafią Czesi którzy w Europie mniej znaczą niż Polska ale jednak potrafią negocjować. Pomysł żeby brać pociski z Korei jako lewar na Niemcy nawet nie skomentuję, bo to poziom debila mógł wymyślić. 
    • Przede wszystkim to przynajmniej moim zdaniem zmiana bez sensu. Co do OC to jest to poblokowany CPU (coś jak non k u intela), więc tylko UV  
    • Fajnie że podałeś typ tego extendera bo z samego zdjęcia tak niskiej jakości trudno wywnioskować. Po zdjęciu wnioskuje, że to ten typ:  https://rbline.pl/extender-poe-pft1320-36882.html    Ogólnie standardowe extendery jakie stosowałem tylko regenerują sygnał nie są switchami czyli nie rozdzielają sygnału. W tym przypadku mają w sobie switcha. Różnica jest taka, że takie urządzenie różni się od typowego switcha tym, że zasilanie bierze z "głównego" switcha POE i nie ma w sobie zasilacza (taka jest idea extenderów). Na stronie którą podlinkowałem jest informacja  Więc można łączyć kaskadowo. Jednak pod 1 wyjście nie podłączysz kolejnych 2 extenderów (pewnie sam z siebie pobiera na własne działanie ze 2 W) oraz 3 kamer (każda np. po 6W). Czyli nie możesz podłączyć urządzeń które w sumie biorą więcej niż 15W. Jeszcze jedna uwaga. W specyfikacji masz 1 x PoE (802.3af/at). Oznacza to, że aby na 2 wyjściach w expanderze mieć 15W to switch musi być POE+ 802.3at, czyli na jednym porcie musi dać 30W. Jak dasz standardowego switcha 802.3af (czyli 15W) to w extenderze nie możesz podłączyć do każdego z dwóch wyjść urządzeń biorących 15 W. Wtedy tylko 1 port będzie działał z teką mocą  albo 2 gdzie suma mocy nie przekroczy 15W (Możesz wtedy np. podłączyć tylko 2 kamery np. po 6W).   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...