Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Nie zrozumiałem o jakie fotki chodzi. Co do luku bagażowego to znalazłem tylko takie info: W „dziewiątce” przestrzeń transportowa w luku bagażowym urosła ze 115 do 140 metrów sześciennych, tonażu niestety nie znalazłem .

 

Maksymalna masa staryowa: 249 475 kg. Wiem, że nie do końca o to chodziło. ;)

 

Źródło

 

Nieco się uczepiłem, bo nie można tak wprost porównać tego, co ładuje się do "osobowych" samolotów LOT, z tym co pakowane do cargo. Choć sam jestem przekonany, że z Antkiem było przegięcie. Antek 225 ma sens główne tam i wtedy, gdzie "towaru" nie można "podzielić" na więcej częsci, wtedy się za Antka słono placi, ale alternatywy nie ma i tak. Tu pewnie odwalono propagandowego "Misia".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a przecież nasz aparat gębowy nie produkuje aż tyle drobin pod ciśnieniem, tylko raczej większe i mniejsze kropelki mela :E

 

Uj warta taka "ochrona"

 

sQqZ92I.jpg

 

Prof. Krzysztof Simon też to potwierdza - rozsądne minimum to maseczka chirurgiczna która ma działać w dwie strony (wyśmiał szaliki)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było ?

 

U nasz się to samo zaczyna jak wspominałem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości przypadków nawet nie chodzi o jakieś fałszerstwo a o ograniczoną wykrywalność (osób bez objawów się nie wykryje inaczej jak w szeroko zakrojonych badaniach przesiewowych a ciężkie przypadki same się ujawnią)

Ponoć Niemcy się właśnie do takich zabierają, więc może się trochę wyjaśni wkrótce.

 

przyjęte metody klasyfikacji zgonów (we Włoszech wszystkie przypadki śmierci zakażonych przypisywano wirusowi bo nie było komu badać tego dokładniej a w Niemczech z automatu obwiniano choroby współistniejące) czy inne takie szczegóły.

Widziałem wywiad z patologiem, który twierdził, że nawet pomijając epidemię w wielu kartach zgonu jest podawana nieprawda. I nie wynika to z niewiedzy czy błędów w sztuce, tylko po prostu nasza diagnostyka nie wyłapuje wielu rzeczy, zmian i chorób które widać dopiero po pokrojeniu delikwenta. No ale każdemu się sekcji nie robi, bo nie ma jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy będą egzekwować to noszenie "maseczek" (osłony) bo dzisiaj widzę wiele osób które mają to w d...

 

MlYZ3g5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Francja zwiększyła zamówienie na maseczki do prawie 2 miliardów i w związku z tym rozważa możliwość wprowadzenia obowiązku ich noszenia (skoro będą dostępne).

 

 

Mój link

 

Najtragiczniejsze 24 godziny w USA.

 

2228 chorych na COVID-19 zmarło w ciągu ostatnich 24 godzin w Stanach Zjednoczonych - to w tym kraju najtragiczniejsza doba od początku epidemii. W USA wykryto dotąd ponad 600 tysięcy przypadków zakażeń koronawirusem, zmarło ponad 28 tysięcy chorych. W Polsce aktualny bilans epidemii mówi...

 

Otwarcie gospodarki nie nastąpi szybko – jak wynika z ustaleń naszych dziennikarzy, później niż zapowiadano mają być otwarte m.in. sklepy odzieżowe w galeriach handlowych, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Premier Mateusz Morawiecki powiedział także, że obecnie Polska potrzebuje działań stymulujących gospodarkę na wielu poziomach. Aktualnie w naszym kraju jest ponad 7400 zakażeń koronawirusem oraz 268 ofiar śmiertelnych.

 

 

Kolejnych 761 osób zmarło w Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa, co oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wzrosła do 12868 - poinformowało ministerstwo zdrowia tego kraju.

 

 

 

Mój link

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było ?

 

U nasz się to samo zaczyna jak wspominałem :E

Ja tego nie widziałem, ale piękna akcja. Oby więcej ludzi się przyłączyło i pokazało naszemu sztucznemu rządowi co myślą o tym co robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Francja zwiększyła zamówienie na maseczki do prawie 2 miliardów i w związku z tym rozważa możliwość wprowadzenia obowiązku ich noszenia (skoro będą dostępne).

 

 

Mój link

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mój link

Spokojnie po wakacjach będziemy w czarnej d.... jak zachorowania dobiją do 20K służba zdrowia się załamie i będzie cyrk. Czyli max miesiąc lub dwa. Ja siedze na tylku od 2 miesiecy w domu mam 80 letniego dziadka, którym się opiekuję i nie mam zamiaru tego dostać gdyż wtedy dziadek, by zapewne zmarł na ten badziew. Mam nadzieje, że policja do..bie srogie kary spacerowiczom czy wędkarzom itp. Jest kwarantanna to siedzi się na d..ie w domu. Większość moich znajomych robi sobie imprezy na chacie bo gdzie tam wirusa złapią. A dzieciaki grają w piłkę przed blokiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Florida classifies pro sports as "essential services" during pandemic

:E

 

WWE deemed essential by Florida Gov. Ron DeSantis

:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie po wakacjach będziemy w czarnej d.... jak zachorowania dobiją do 20K służba zdrowia się załamie i będzie cyrk. Czyli max miesiąc lub dwa. Ja siedze na tylku od 2 miesiecy w domu mam 80 letniego dziadka, którym się opiekuję i nie mam zamiaru tego dostać gdyż wtedy dziadek, by zapewne zmarł na ten badziew. Mam nadzieje, że policja do..bie srogie kary spacerowiczom czy wędkarzom itp. Jest kwarantanna to siedzi się na d..ie w domu. Większość moich znajomych robi sobie imprezy na chacie bo gdzie tam wirusa złapią. A dzieciaki grają w piłkę przed blokiem :D

Ty siedź lepiej tylko w domu i dbaj o siebie i dziadka ! resztą się nie przejmuj :) oni wiedza co robią ! I nie czyn drugiemu co tobie niemiłe więc pozwól im robić te imprezy a dzieci niech grają przed blokiem.

Edytowane przez Treys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Do Polski też AN 124 dostarczył ponad 50 ton maseczek, dosłownie kilka dni temu. Da się, da się.

 

https://www.se.pl/wroclaw/ogromny-samolot-wyladowal-we-wroclawiu-przywiozl-z-chin-maseczki-i-kombinezony-zdjecia-aa-hRqL-MNJy-bvt9.html

 

 

An-225 Mrija to jest zwykła propaganda przed wyborami, tak samo jak ta papierowa tarcza antykryzysowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=1awSkiIRDnA

 

Do Polski też AN 124 dostarczył ponad 50 ton maseczek, dosłownie kilka dni temu. Da się, da się.

 

https://www.se.pl/wroclaw/ogromny-samolot-wyladowal-we-wroclawiu-przywiozl-z-chin-maseczki-i-kombinezony-zdjecia-aa-hRqL-MNJy-bvt9.html

 

 

An-225 Mrija to jest zwykła propaganda przed wyborami, tak samo jak ta papierowa tarcza antykryzysowa.

Nie przemówisz wyznawcom jarka ze ten AN-225 to pokazówka .Będziesz na nich pluł to powiedzą ze deszcz pada i to oni mają rację .

 

Nie jeden tu się fachowiec dusił ze nie chodzi o 400ton ładunku ( co władze sam rozpowiadały ) to nagle m3 :) .Jak pokazujesz ze te ich m3 wejdą do 2 Beoingów to już szukają innej wymówki ..ze to opozycja tak powiedziała . :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja tego nie widziałem, ale piękna akcja. Oby więcej ludzi się przyłączyło i pokazało naszemu sztucznemu rządowi co myślą o tym co robią.

 

Ktoś mnie uświadomi może, co jest pięknego w tym, że kilkadziesiąt "ameb umysłowych" naśladuje kilkunastu "buców"? Bo robienie tego w czasie epidemii inaczej nazwać nie można.

 

Ale to już chyba taka natura ameby, że "musi", jak jej coś pójdzie nie tak, to później wszyscy winni, a najbardziej Tusk/Kaczyński/kartonowe państwo. Klasyka tego, co odstawił pewien kopacz gały z Lublina - do Mediolanu musiał, a jak mu ojciec zmarł, to winne było państwo.

 

ps

lukadd, wybacz, ale tych co fascunują sią takimi akcjami, oceniam tak samo jak biorących udział w takich akcjach - zero odpowiedzialności za siebie i innych, ważne by tylko popajacować.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie, oglądałem całego, ale przewinąłem do momentu gdzie akurat mówił, a raczej pierdzieli głupoty odnośnie zmiany zdania odnośnie rekomendacji noszenia masek :E.

Nowe fakty, nowe badania itd :E

 

Bzdury, Chińczycy wiedzieli o tym już od dawna, że osłanianie twarzy pomaga w ograniczaniu roznoszenia się wirusa, nasi też o tym wiedzieli, tylko bali się powiedzieć o tym głośno, aby ludzi nie wykupili maseczek. Dla tego rząd zablokował, sprzedaż przez allegro, olx, aliexpres etc. Więc trzeba było siać propagandę jak Szumowski to robił, że maseczki nic nie dają. Traktują ludzi jak idiotów :E Może do TV PiS się to nadaję, ale każdy normalny człowiek ich oceni za to co robią.

 

Ktoś mnie uświadomi może, co jest pięknego w tym, że kilkadziesiąt "ameb umysłowych" naśladuje kilkunastu "buców"? Bo robienie tego w czasie epidemii inaczej nazwać nie można.

 

Ale to już chyba taka natura ameby, że "musi", jak jej coś pójdzie nie tak, to później wszyscy winni, a najbardziej Tusk/Kaczyński/kartonowe państwo. Klasyka tego, co odstawił pewien kopacz gały z Lublina - do Mediolanu musiał, a jak mu ojciec zmarł, to winne było państwo.

 

ps

lukadd, wybacz, ale tych co fascunują sią takimi akcjami, oceniam tak samo jak biorących udział w takich akcjach - zero odpowiedzialności za siebie i innych, ważne by tylko popajacować.

Cóż, albo ktoś wyjdzie na ulicę nawet z narażeniem zdrowia i zacznie o tym głośno mówić co się dzieje, albo siedzieć w domach oglądać TV PiS i biernie patrzeć jak nasz rząd rujnuje wszystko co było budowane od wielu lat w tym kraju.

 

Innych opcji nie widzę.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

...

 

 

Cóż, albo ktoś wyjdzie na ulicę nawet z narażeniem zdrowia i zacznie o tym głośno mówić co się dzieje, albo siedzieć w domach oglądać TV PiS i patrzeć jak nasz rząd rujnuje wszystko co było budowane od wielu lat w tym kraju.

 

Innych opcji nie widzę.

 

To kup gdzieś kałacha, wskocz do jakiego marketu, puść serię po ludziach i krzycz głośno, że to w ich interesie, bo walczysz o słuszną sprawę, a taki sposób działania da rozgłos tej "słusznej sprawie". Nieco może przejaskrawiłem, ale dokładnie ten kierunek działań sugerujesz. Ja już wyżej napisałem, co o tym sądzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty siedź lepiej tylko w domu i dbaj o siebie i dziadka ! resztą się nie przejmuj :) oni wiedza co robią ! I nie czyn drugiemu co tobie niemiłe więc pozwól im robić te imprezy a dzieci niech grają przed blokiem.

Tylko, że z takim podejściem będziemy mieli Ameryke tutaj lub Włochy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup gdzieś kałacha, wskocz do jakiego marketu, puść serię po ludziach i krzycz głośno, że to w ich interesie, bo walczysz o słuszną sprawę, a taki sposób działania da rozgłos tej "słusznej sprawie". Nieco może przejaskrawiłem, ale dokładnie ten kierunek działań sugerujesz. Ja już wyżej napisałem, co o tym sądzę.

To właśnie teraz robi nasz rząd :E, tylko, że wali z kałacha do praktycznie wszystkich obywateli naszego kraju. Jak ktoś tego nie powstrzyma to będzie pozamiatane.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie widziałem, ale piękna akcja. Oby więcej ludzi się przyłączyło i pokazało naszemu sztucznemu rządowi co myślą o tym co robią.

Pieknie powinni dostac pala po plecach by odstep utrzymac. Wybacz ale to piekna glupota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mnie uświadomi może, co jest pięknego w tym, że kilkadziesiąt "ameb umysłowych" naśladuje kilkunastu "buców"? Bo robienie tego w czasie epidemii inaczej nazwać nie można.

 

Ale to już chyba taka natura ameby, że "musi", jak jej coś pójdzie nie tak, to później wszyscy winni, a najbardziej Tusk/Kaczyński/kartonowe państwo. Klasyka tego, co odstawił pewien kopacz gały z Lublina - do Mediolanu musiał, a jak mu ojciec zmarł, to winne było państwo.

 

ps

lukadd, wybacz, ale tych co fascunują sią takimi akcjami, oceniam tak samo jak biorących udział w takich akcjach - zero odpowiedzialności za siebie i innych, ważne by tylko popajacować.

Zero odpowiedzialności to jest to co rządy wyprawiają, jak widać inne kraje już pomału zaczynają widzieć, że przyjęły błędną taktykę. Amebami są ludzie, którzy dają się głodzić w domach/mieszkaniach tracą pracę - pal licho tych co mają jakieś oszczędności ale większość żyje na kredytach.

 

Nagle nie ma innych chorób tylko Covid19

Edytowane przez Treys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mnie uświadomi może, co jest pięknego w tym, że kilkadziesiąt "ameb umysłowych" naśladuje kilkunastu "buców"? Bo robienie tego w czasie epidemii inaczej nazwać nie można.

 

Ale to już chyba taka natura ameby, że "musi", jak jej coś pójdzie nie tak, to później wszyscy winni, a najbardziej Tusk/Kaczyński/kartonowe państwo. Klasyka tego, co odstawił pewien kopacz gały z Lublina - do Mediolanu musiał, a jak mu ojciec zmarł, to winne było państwo.

 

ps

lukadd, wybacz, ale tych co fascunują sią takimi akcjami, oceniam tak samo jak biorących udział w takich akcjach - zero odpowiedzialności za siebie i innych, ważne by tylko popajacować.

Pomyślałeś o ludziach, którzy nie mają oszczędności? którzy stracili pracę bądź byli zmuszeni zamknąć własny biznes? Nie jeden żył z miesiąca na miesiąc za co w takiej sytuacji ma egzystować? Tym bardziej, że ciężko o nową pracę i brak możliwości wyjazdu za granicę. Sam mam kolegę, który już wie, że pracodawca mu umowy nie przedłuży z powodu tego co się dzieje, jego kobieta nie pracuje bo musi zając się dwójką dzieci z czego jedno jest niepełnosprawne, a w dodatku mają odwołaną rehabilitację, więc sorry, ale trochę empatii. Ja się nie dziwię ludziom, że już mają dość, że wychodzą na ulicę, że chcą godnie żyć. Przez dalszą izolację będą większe dramaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałeś o ludziach, którzy nie mają oszczędności? którzy stracili pracę bądź byli zmuszeni zamknąć własny biznes? Nie jeden żył z miesiąca na miesiąc za co w takiej sytuacji ma egzystować? Tym bardziej, że ciężko o nową pracę i brak możliwości wyjazdu za granicę. Sam mam kolegę, który już wie, że pracodawca mu umowy nie przedłuży z powodu tego co się dzieje, jego kobieta nie pracuje bo musi zając się dwójką dzieci z czego jedno jest niepełnosprawne, a w dodatku mają odwołaną rehabilitację, więc sorry, ale trochę empatii. Ja się nie dziwię ludziom, że już mają dość, że wychodzą na ulicę, że chcą godnie żyć. Przez dalszą izolację będą większe dramaty.

Dokładnie o tym samym mówię, medal ma zawsze dwie strony 80% przechodzi to bezobjawowo a dla każdej osoby, która ma słaby układ immunologiczny nawet najdrobniejsze przeziębienie może być śmiertelne.

 

Jestem za tym, że ludzie chcą godnie żyć i bardzo dobrze, że wyszli na ulice działo się to samo we Włoszech/Honkongu/Belgi/Niemcach teraz Polska, jakoś we Szwecji nic się nie dzieje szczególnego a wszystko u nich działa.

 

Bez sztucznego medialnego nagłaśniana sprawy nie było by takiej paniki, poza tym Wirus jest tylko przykrywką czegoś większego.

Edytowane przez Treys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zero odpowiedzialności to jest to co rządy wyprawiają, jak widać inne kraje już pomału zaczynają widzieć, że przyjęły błędną taktykę. Amebami są ludzie, którzy dają się głodzić w domach/mieszkaniach tracą pracę - pal licho tych co mają jakieś oszczędności ale większość żyje na kredytach.

 

Nagle nie ma innych chorób tylko Covid19

 

Treys, moje dzieci w wieku "gimbusiarskim" są zdecydowanie bardziej odpowiedzialne od Ciebie. Z nimi mógłbym wchodzić w polemikę w tego typu tematach, z Tobą nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ależ to piękne co się dzieje. Droga do delegalizacji pis otwarta jak nigdy
    • Jak obudowa ci się tak podoba to bierz bo to ostatnie sztuki i zaraz będzie niedostępna. Zasilacze Gigabyte w zdecydowanej większości nie są udane, stąd ich niskie ceny. XPG Core Reactor II 850W za 490zł: https://lp.morele.net/gaming-promocja/?kategoria=Zasilacze+komputerowe Dysk albo odpowiednik Lexara tyle że od polskiej firmy: https://www.ceneo.pl/160503416 Albo ADATA z DRAMem za 1300zł: https://www.ceneo.pl/150752709 Chłodzenie - Navis F360 jest wydajniejszy i potencjalnie mniej awaryjny niż MSI: https://www.ceneo.pl/148968467 Ale to i tak głównie dla wyglądu, dla 7800X3D wystarczy chłodzenie powietrzne za 220zł. PS. 8 rdzeni to nie za mało do stawiania maszyn wirtualnych? W cenie zwykłej 4080 możesz mieć cichą 4080 Super: https://www.ceneo.pl/163671313 Wiem że różnica jest praktycznie żadna, ale nowszy model to nowszy model. MSI B650 Gaming Plus to solidna płyta z dobra sekcją zasilania i niezłym wyposażeniem jeśli chodzi o złącza, ale - ma tylko podstawowy chip audio oraz wspiera wyłącznie PCI-E 4 zarówno dla karty graficznej (4090 dalej korzysta z PCI-E 4), jak i dla dysku.
    • Tak sobie podsumowuje jakie co ma wady. Poprawcie mnie jeśli coś źle zrobiłem. Mamy QD-OLEDy: ASUS - firmware, brzydka nóżka, problemy z HDR? MSI - brak aktualizacji, cable management też kuleje, nóżka jako taka, dioda DELL - zakrzywiony ( dla mnie wada ) Gigabyte - nie wiem, dostępność   WOLED  LG - Dual Mode tylko mnie interesował, bo i tak matowy ( - ) i jak już mat to z Dual Mode dla którego miałbym zastosowanie, Plus pivot by mi się przydał ale to bardziej miły dodatek. No i wizualnie mi pasuje najbardziej. Tylko ten mat, chyba wszystko inne bym przebolał ale z tego co ten Display Guy na swoim kanale głosi to mam ogromne wątpliwości. Rozumiem że to bardziej gamingowy monitor i odblask by się nie sprawdził ale też super profesjonalny to on nie jest, tu raczej najnowszy Zowie 540Hz były lepszy.
    • 5min temu byl maly update. https://steamdb.info/app/2420110/patchnotes/ Ale nie podali nic poki co.
    • W DE może i zarabiają więcej ale przynajmniej mają OLEDy taniej Nawet 83" C3 2458eur ~10585zł  https://www.mydealz.de/deals/83-lg-4k-oled-evo-tv-c3-120-hz-cb-2338840
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...