Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

No nawet tutaj na forum zdarzały się wypowiedzi mówiące o tym, że np. w Czechach trzeba wychodzić w masce i dlaczego u nas nie ma takiego nakazu.

Jeśli to prawda to trochę przykre. Noszenie masek może być dużo gorsze od nie noszenia ich przez m.in samo-zanieczyszczenie.

 

 

To samo mówił Dr Shiva 12 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dostajecie po kilka wiadomości z alertem RCB? Zaczyna mnie to lekko irytwać, bo potrafią przyjść 3 jednocześnie :E

U mnie tylko jedna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie doskonale zdaję sprawę, że zawsze uzyskałbym odpowiedź na każde pytanie, ale wydaje mi się, że łatwiej kontrolować sytuację u fryzjera, gdzie w lokalu jest fryzjer + klient niż sklep wielkopowierzchniowy, gdzie w ciągu godziny mija się dziesiątki/setki ludzi w przypadku tych wielkich sklepów. Obostrzenia do wprowadzenia dla takich usług jak np. fryzjer są przecież proste do realizacji.

Z jakiegoś powodu na otwarcie zakładów fryzjerskich i w Czechach będzie trzeba poczekać bo otwierają je w drugim lub trzecim etapie musiałbym dokładnie poszukać, więc nie tylko u nas tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TVP info oglądałem, żeby dostać przekaz subliminalny co mam robić z życiem.

Jeden z ich redaktorów, nie znam ich -taki niezbyt symetryczny na twarzy, powiedział, że w miejscach kultu religijnego ma być 15 osób na metr kwadratowy :lol2:

Przejęzyczył się?

A może wyliczyli, że przy takim tłoku już nawet wirusa się nie wciśnie :hmm: To ma sens :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to prawda to trochę przykre. Noszenie masek może być dużo gorsze od nie noszenia ich przez m.in samo-zanieczyszczenie.

 

 

 

To samo mówił Dr Shiva 12 min.

 

To zależy, w miejscach takich jak sklepy; galerie handlowe, muzea, biblioteki czy chodnik jak najbardziej powinny być. Natomiast; w pracy (za wyjątkiem obsługi klienta), parki, lasy, w samochodzie, na motorze czy rowerze to oczywiście nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak co do szczepionek, powiedzmy za 8-16 miesięcy wychodzi w ekspresowym tempie szczepionka na koronawirusa. Niby sprawdzona. Zalecana przez WHO, państwa wprowadzają nacisk na szczepienia, wydają certyfikaty itd.

 

Co robicie?

 

Rzucacie się na pierwszą falę alpha testów?

 

Czekacie do beta testów?

 

A może czekacie do oficjalnej premiery?

 

Czy może jednak zdecydujecie się poczekać jeszcze do momentu, aż wyjdą patche do tej szczepionki :hmm::E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woj.pomorskie - 181 przypadków,2 ofiary śmiertelne(Gdańsk,pow.pucki),21 wyleczonych - stan na 16.04.2020

Miasta:

Gdańsk(59,1 śmiertelny)

Gdynia(26)

Słupsk(4)

Sopot(1)

 

Powiaty:

wejherowski(42)

gdański(17)

kartuski(9)

pucki(8,1 śmiertelny)

tczewski(4)

słupski(3)

nowodworski(3)

kościerski(2)

kwidzyński(1)

chojnicki(1)

starogardzki(1)

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak co do szczepionek, powiedzmy za 8-16 miesięcy wychodzi w ekspresowym tempie szczepionka na koronawirusa. Niby sprawdzona. Zalecana przez WHO, państwa wprowadzają nacisk na szczepienia, wydają certyfikaty itd.

 

Co robicie?

 

Rzucacie się na pierwszą falę alpha testerów?

 

 

 

Ty na serio uważasz, że dadzą nam jakiś wybór :lol2: ?

 

Co do Szumowskiego i "maseczek do szczepionki" to chyba ten brak snu albo dzisiejsze słońce...

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiesz. Doświadczenia z gier jasno mówią -czekać na patche :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wczoraj było zarażonych 10 dziś 20 a jutro 30 to jest źle. Ale jak wczoraj było 10 dziś 10 jutro 10 to jest dobrze ponieważ nie ma wzrostu zachorowań. Jak to pięknie brzmi: nie ma wzrostu zachorowań. I już można iść na piwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak co do szczepionek, powiedzmy za 8-16 miesięcy wychodzi w ekspresowym tempie szczepionka na koronawirusa. Niby sprawdzona. Zalecana przez WHO, państwa wprowadzają nacisk na szczepienia, wydają certyfikaty itd.

 

Co robicie?

 

Rzucacie się na pierwszą falę alpha testerów?

 

Czekacie do beta testów?

 

A może czekacie do oficjalnej premiery?

 

Czy może jednak zdecydujecie się poczekać jeszcze do momentu, aż wyjdą patche do tej szczepionki :hmm::E

Ale miałeś już tak i scenariusz przy świńskiej albo ptasiej grypie już teraz nie pamiętam gdzie Ewa Kopacz odmówiła zakupu szczepionek dla Polski(za co byłą mocno krytykowana ) gdzie całą zachodnia europa się szczepiła .

Na efekty nie trzeba było długo czekać szczepionka okazała się trefna mało skuteczna i było jest do tej pory sporo powikłań u osób które ją przyjęły .

 

Co do szczepionki na Covid19 na pewno się nie zaszczepię ani ja ani moja rodzina ani przy pierwszej ,drugiej czy 10 serii .Bo to wszystko jest szyte grubymi nićmi . Powtórzę się jeszcze raz poczytajcie o wydarzeniu EVENT 201 i Billu Gejtsie .Na ich stronie jak i na YT jest przebieg całego eventu o czym rozmawiali ,jak rozmawiali i nagle 7 tyg później mamy Pandemię

 

Nie szczepię się na grypę i nie chorowałem na grypę od 24lat ,kumpel szczepi się na grypę co roku w pracy i prawie co roku choruje na grypę .

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up na grypę ostatni raz szczepiłem się kilkanaście lat temu i od tamtej pory nie chorowałem, jakieś lekkie przeziębienia tylko.

 

Ty na serio uważasz, że dadzą nam jakiś wybór :lol2: ?

To nas jest miliardy, my głosujemy/decydujemy ;)

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nas jest miliardy, my głosujemy/decydujemy ;)

Ciekawe ilu zostanie z tych głosujących/decydujących jak będą chcieli wprowadzić jakieś sankcje dla tych co nie chcą się zaszczepić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojna domowa :hmm:

 

Ciężko na dzień dzisiejszy sobie wyobrażać co by było gdyby zaczęli zmuszać ludzi do wstrzykiwania sobie nie sprawdzonego gówna.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno szpiepionki na grypę są tylko na określone rodzaje których w Polsce praktycznie nie ma, a na pozostałe nie działają.

Ja za młodu dużo chorowalem. Lepsze niż szczepionki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc wolałbym zapłacić grzywnę czy pójść do więzienia niż brać coś przygotowanego w takim pośpiechu. Sprawy o skutki uboczne są bardzo siermiężne. Jeśli lek na łysienie czy antydepresant mogą trwale z kogoś zrobić impotenta i wyszło to po kilku dekadach, to trudno przewidzieć co tutaj może przejść przez sito zwane badaniami klinicznymi. Na pewno nic co byłoby proste do udowodnienia, bo od tego jest dział prawny by takie projekty wygaszać na początku.

 

Co innego jak taką szczepionkę bierze starsza osoba, która jest realnie zagrożona, a co innego dwudziesto-, trzydziestolatek który później może się męczyć przez kilkadziesiąt lat jak jakieś trwałe powikłanie go dopadnie

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w moim Urzędzie miasta rozdawane były darmowe maseczki w dzień, darmowe oczywiście !!!

 

Kto stoi w kolejce

 

93501470_3186306351401022_490906343796899840_o.jpg?_nc_cat=105&_nc_sid=8024bb&_nc_oc=AQl7O1BsUUyAV8vpxsQNEs4HnHioUjln1C9Yz5so7bnz7luk5Q7OlpI6rgrmRKqSjJNOyjxsU8jw86n-yF7EUWB8&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&_nc_tp=6&oh=e808fc38cfb50f4778412bacd7be2257&oe=5EBF347E

93802631_3186306428067681_8073145791729893376_o.jpg?_nc_cat=103&_nc_sid=8024bb&_nc_oc=AQlH9C8J3wNMWojBpT4Fx3sA4xXkb68shnU9w6Pb_DC4_g1rsJUtr51ldNcYrjXaAvQTsnW7tXRpr2mQuz_rrK7f&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&_nc_tp=6&oh=4390b882483a76405f1adc66dba0d15a&oe=5EBF3F2A

93363137_3186306468067677_6682391529669001216_o.jpg?_nc_cat=105&_nc_sid=8024bb&_nc_oc=AQnf4Jr0P4U1QM8_63C5mHe8Po_WTZ12x66U3knRMs4fjLHvdvWaO3JYPouYxTGSE1-CTzcj049pBlwNzbRZhiSf&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&_nc_tp=6&oh=741181f2afb70b6e282dfaa8b01efc73&oe=5EBCF123

 

Oczywiście kolejka tak na 2-3 km przez kilka ulic

 

Zobaczcie sobie, kto głównie po to stoi jaki jest średni wiek, ludzie mają już na sobie maseczki ale idą brać darmowe....

 

Oczywiście Policji nie było specjalnie lub nie, była w innym miejscu i karała "innych"

 

Generalnie dzisiaj wybrałem się w miasto bo musiałem załatwić trochę spraw i wiecie co ? To nie przejdzie góra miesiąc później będzie więcej ludzi bez masek.

 

A ludzie, którzy opowiadają, że siedzą w domu i 90% społeczeństwa robi to samo są albo ślepi albo sami sobie "coś" wmawiają....

 

:boink: :boink:

Edytowane przez Treys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak co do szczepionek, powiedzmy za 8-16 miesięcy wychodzi w ekspresowym tempie szczepionka na koronawirusa. Niby sprawdzona. Zalecana przez WHO, państwa wprowadzają nacisk na szczepienia, wydają certyfikaty itd.

 

Co robicie?

 

Rzucacie się na pierwszą falę alpha testów?

 

Czekacie do beta testów?

 

A może czekacie do oficjalnej premiery?

 

Czy może jednak zdecydujecie się poczekać jeszcze do momentu, aż wyjdą patche do tej szczepionki :hmm::E

Tak mi się skojarzyło https://www.dw.com/pl/szwecja-p%C5%82aci-odszkodowania-ofiarom-szczepionki-przeciwko-%C5%9Bwi%C5%84skiej-grypie/a-19257185

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kwarantanny dla powracających do Polski, to nie byłoby absolutnie z tym problemu - jak zwykle brak chęci i tumiwisizm... U nas w powiecie w kilka dni (2-3) przygotowano trzy nieużywane kompleksy szkolne z internatami oraz koszarowiec w pobliskiej jednostce wojskowej na potrzeby sanepidu... Kwestia zapewnienia wyżywienia i nadzoru medycznego. Ale po co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co? :o

 

No szczepienia nie będzie, bo na koronawirusy ciężko się robi, więc na zawsze trzeba będzie nosić maseczki ;)

Chyba że się zrobi własne państwo i wprowadzi w nim swoje reguły :EMój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale tylko najbardziej sk***ski kraj w momencie kryzysu pokazuje fakulca własnemu obywatelowi. Podczas epidemii nawet Chińczycy, którzy zakazali wychodzić z domu całemu miastu i odcięli całą prowincje szczelnym kordonem nigdy nie zamknęli granic dla własnych obywateli. Z tego co się orientuję jako jedyne zachowały się tak drugorzędowe dyktaturki z różnych azjatyckich regionów. Inna sprawa jak rozwiązano badania, kwarantannę itp. Ale samo pozwolenie na powrót to jest psi obowiązek cywilizowanego kraju.

 

Kilka krajów w Ameryce Południowej tak zareagowało, np. Kolumbia. Dały 48 godzin na powrót potem koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brać Chiny jako przykład gdzie państwo traktuje Cię jak szmatę, jak mrówkę w mrowisku i inwigiluje na każdym kroku lol2.gif Gdybym nie był bogaczem w CN to nawet nie miałbym zamiaru wracać, dobry moment na nowe osiedlenie.

Który kraj nie pokazuje 'faka' obywatelowi? Chyba tylko ten kraj w którym to ty ciągniesz za lejce.

 

To jak to w końcu jest w tej Polsce?

https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,premier-oglasza-rozluznienie-obostrzen-z-powodu-koronawirusa--czy-to-dla-nas-bezpieczne-,artykul,84790875.html

Dopiero mieli zaostrzyć, sanepid wymyśla kwoty na mandaty kompletnie wyssane z palca a tu już odpuszczają?

Cały ten koronowirus to jeden wielki pieprzony teatrzyk.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w przypadku jak nie zostanie wynaleziona szczepionka ? :E

 

Pozostanie wynaleźć względnie niedrogi lek oraz będą zapewne wtedy dostępne izolaty przeciwciał. Bo przetaczanie osocza to bardzo duże ryzyko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odmrażanie gospodarki według PiS: Od poniedziałku możecie wejść do lasu i do parku, a potem się zobaczy co dalej, bo na razie to sami nic nie wiemy. Ch..j tam, że coraz więcej ludzi idzie na bezrobotne i firmy padają, co ich to obchodzi, przecież jak to mówił kiedyś pewien klasyk: "Rząd się zawsze wyżywi." :lol2:

 

I jeszcze te maseczki noszone do wynalezienia szczepionki. Chyba ich poj..... i to równo. Ja już dziś ledwo w tym wytrzymałem. Niemal cały czas i tak nosiłem to na brodzie, bo twarz cała mokra i oddychać w tym nie idzie. Zakładałem to na twarz tylko jak gdzieś w oddali policjantów wypatrzyłem. :/

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...