Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Boże stary jestem

Masz na poprawę humoru "staruszku". Ściągaj blutaczem, a jeżeli nie masz jeszcze tej technologii to ściągaj irdą podczerwienią ;)>KLIK1 >KLIK2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stany Zjednoczone opuszczają WHO. Trump zapowiedział też kolejne restrykcje wobec chińskich firm

 

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra decyzja. Chińskie skurczysyny opłacają wygodne im fundacje i organizacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz na poprawę humoru "staruszku".
Na poprawę humoru mamy: https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2020-05-29/wichniarek-ostro-o-otwarciu-stadionow-dla-kibicow/

 

Tak, tak, Morawiecki i TVPiS (w tym na pasku) ogłosili koniec epidemii 19 czerwca. 10 tys kibiców na stadionie Lecha :lol2: :lol2: :lol2: Ale jak pisałem idą wybory i ludzie muszą się przestać bać, niektórzy biskupi już anulują dyspensę na msze od 6 czerwca, czyli już od 7 czerwca tłum starszych osób ma siedzieć bodajże co 2 metry i w maskach, ale że nikt o tym nie wie to będą siedzieć obok siebie i połowa bez masek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na poprawę humoru "staruszku". Ściągaj blutaczem, a jeżeli nie masz jeszcze tej technologii to ściągaj irdą podczerwienią ;)>KLIK1< >KLIK2<

 

No w sumie na labie to już jesteśmy dobre 15 lat :E A irde pamietam, co więcej jak miałem mój pierwszy telefon który dostałem od szwagra to był taki i to było jakoś w 2000r :E

8701eefd3ce8f8fbmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oj pamiętam w cube ( łodzki klub zaamkniety chyba w 2008 ) w 2003-2004r jak się bawiłem to sporo było tego, gwizdki, maski, jakieś te swiecace fluorescencyjne gadżety :D Swoja drogą kiedyś dawałeś dyche do legitki i wchodziłeś, nawet jak miałeś te 15 lat. Teraz w dużych miastach już nie przechodzą chyba te numery :P

Boże stary jestem

O właśnie, gwizdki i te świecące gadżety to też wtedy był standard, A do tego jeszcze sety grane w stylu manieczek z krzyczącym do mikrofonu DJ-em: "Jaaaaazdaaaaaaaaaaaaaa". I była impra, że klękajcie narody. :P

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj pamiętam w cube ( łodzki klub zaamkniety chyba w 2008 ) w 2003-2004r

 

Tez latalem do CUBE w 2002-2004 :E. Raz skonczylo sie to zlamanym nosem od ochrony na sylwestra :E. Pomylili mnie z kims innym i dostałem kopa na ryja :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z urzędników polskiego MZ napisał do mnie, że to NA PEWNO Bóg zesłał nam taki chłodny maj i polecił mi żebym się modlił o taki sam czerwiec (to jest istotny parametr u mnie w modelu modyfikujący u nas śmiertelność).

 

Serio, polecił, użył sformułowania "proszę się modlić o podobną pogodę w czerwcu". Co oni tam mają w tych głowach? : (

 

Ponieważ majowa iteracja mojego modelu stała się w pewnym sensie własnością publiczną, do najbliższego covid-lotka wrzucę chyba trochę więcej ciekawostek. Znaczy zmian wobec marcowego modelu jest bardzo mało i są mało istotne ale może coś tam wyłuskam dla ludzi, których to bawi lub ciekawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy gorącym, suchym czerwcu nie powinno być właśnie mniej zarażeń? Ludzie wyjdą w plener i będą woleli przyrodę niż tłumy. Trzeba tez się częściej myć z potu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają 3x więcej ludności niż Polska i większe zagęszczenie w miastach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczba zarażeń jest bardzo mało wrażliwa w moim modelu na taki parametr jak średnia temperatura. Dzieje się tak dlatego, że pewnie z grubsza znoszą się dwa efekty: sucha i gorąca pogoda zmniejsza dystans społeczny oraz jednocześnie utrudnia wirusowi propagację poziomą, bo krócej wirus może w stanie aktywnym przetrwać poza organizmem człowieka.

 

Natomiast takie typowe osiągnięcia majowe i czerwcowe u nas, czyli +33C, powinny sporo podnieść śmiertelność.

 

Ogólnie model z marca rewelacyjnie przewidywał ewolucję liczby zarejestrowanych zakażeń (i nadal to robi), ale jak się okazuje uparcie zawyżał liczbę zgonów dla Polski (ale nie dla świata). Jego przewidywanie z początku kwietnia na 30 czerwca to było 1790 zgonów, a tydzień temu dawał przewidywanie 1720 zgonów. Raczej nie wygląda na to, aby to się sprawdziło dlatego nastąpił adjust parametrów dla zgonów dla naszego kraju. Przypuszczałem, że jednak przynajmniej lokalnie będzie u nas zapaść szpitali, a takiej nie było. W tym kontekście minister Szumowski poradził sobie świetnie z ogarnięciem sytuacji.

 

W modelu z marca przeciętny wskaźnik śmiertelności był losowany z przedziału od 1,5% do 4,0%, bo WHO wtedy podało, że śmiertelność to około 3,5% i trudno było to zignorować. Obecnie jednak widać, że był to wskaźnik zawyżony i teraz ten wskaźnik jest losowany z przedziału od 1,2% do 2,0%. A ogólnie myślę, że ocena naturalnej śmiertelności covid-19 na około 1,4-1,7% jest obecnie dobra.

 

To jest naturalnie w modelu korygowane wektorem parametrów dla każdego państwa lub kontynentu innym, gdzie jest uwzględniana m.in. jakość opieki zdrowotnej i aspekt kulturowy, ale to już są kwestie techniczne. Wektor ma 5 składowych, ale można go w uproszczeniu przedstawić jako jedną liczbę, opisującą jakość opieki nad chorymi wobec przeciętnego poziomu na świecie. Im niższa liczba tym lepiej. Np. dla Polski to 0,32 dla Niemiec 0,17. Intuicyjnie jesli zachorujemy w Polsce na covid-19 mamy 3x mniejszą szansę, że umrzemy, niż gdybyśmy zachorowali w losowo wybranym miejscu na świecie. A jak w Niemczech to prawie 6x niższą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie na labie to już jesteśmy dobre 15 lat :E A irde pamietam, co więcej jak miałem mój pierwszy telefon który dostałem od szwagra to był taki i to było jakoś w 2000r :E

https://images92.fotosik.pl/374/8701eefd3ce8f8fbmed.jpg

 

Taki z antenką ci dał :E, w ~2000 to była modna nokia 3210 więc pewnie na nią zmienił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na poprawę humoru "staruszku".

Proponuję na sobotni wieczór muzyczne streszczenie tematu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W U.S.A poradzili sobie ciekawie już nikt tam nie mówi o COVID-19 teraz mają inne "atrakcje ".

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

416 dziś.

Dokładnie tyle co we Włoszech. Tylko, że u nich spadło z ~5-6 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='30 Maj 2020 - 19:05' timestamp='1590858340' post='15924609']

Proponuję na sobotni wieczór muzyczne streszczenie tematu:

Dzięki :) dobre nutki, noga sama się rusza wystukując rytm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tyle co we Włoszech. Tylko, że u nich spadło z ~5-6 tys.
Trzeba wiedzieć ile testów, a to ściśle tajne (jest tylko total).

 

U nas do końca epidemii 19 czerwca też spadnie:

-zaczną robić mniej testów

-wniosek epidemia zmniejsza się

-więc zaczną robić jeszcze mniej testów

-wniosek epidemia zmniejsza się

-19 czerwca śladowe ilości

-ogromne tłumy 25% na trybunach ...

-pójście na wybory jest super-bezpieczne (nawet gdy masz 80 lat i jesteś na 65% wyborcą Dudy).

 

Czy to może się nie udać? Owszem, dyspensa z mszy zdjęta więc trzeba reagować szybko i szybko zmniejszać ilość testów, by gdy 7 czerwca zrobi się ostro (czyli realnie ok. 12 czerwca) robić tak mało testów żeby nie było skoku. Trzeba też zapytać Łukaszenkę i speców z Brazylii jak ukrywać trupy, bo PIS robi to mało skutecznie (a nie może z testami zejść do Brazylii), a skok trupów na 100 dziennie przy 50 chorych będzie wyglądać dziwnie, ale jeśli ich przytrzymać na respiratorach to może dotrwają do II tury wyborów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Uważasz, że Brazylia ukrywa trupy covidowe? Na jakiej podstawie i co by im to miało dać? Tam i tak będzie hekatomba trupów.

 

BTW, widzieliście plakaty z Szumim?

 

s8Sz70Z.jpg

 

b9SBdxc.jpg

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

na tym plakacie jest duży błąd .

Maseczki do dupy nie za 5 mil tylko za 17mil złotych tyle pójdzie /poszło do spalenia wszystko kupione w chhinach z certyfikatami drukowanymi na domowej drukarce :lol2: .

 

Tak to te same certyfikaty na które zarzekali się SASIN ,Morawiecki ,dyrekcja KGHM ,LOTOS ze są w pełni oryginalne i potwierdzone przez prawników i fachowców rządowych :P:lol2: .

 

 

Komedia lepsza niż u BareJi

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Do szpitali i placówek medycznych nie mogą dać bo sprzęt nie spełnia norm ochronnych i tyle . jak by lekarz mógł używać byle czego to by kawałkiem szmaty zasłaniał sobie twarz przy zabiegu :P

 

PO drugie to sprzęt podrobiony .. rząd podróbkami nie może handlować i wprowadzać ich do obrotu .

 

 

Nikt teraz z rządu oficjalnie się nie przyzna ze dali dupy i umoczyli grubą kasę ,wszyscy udają że nic się nie stało i próbują po cichu temat zamknąć .

 

Na wybory 10 maja sasin wydał 70mil złotych ... pytanie na co poszły takie pieniądze ? też nikt się nie wypowiada i udaje ze tematu nie ma .

 

Karty do głosowania na 10 maja ..... zaginęły , niby PP trzyma je w kilku strzeżonych magazynach na terenie kraju ,ale czy tak naprawdę jest to nikt tego nie wie .

 

Dane personalne wyborców które otrzymała PP ... też brak informacji co się z nimi stało ,czy pliki zostały zniszczone/skasowane czy poszły w świat ,czy leżą na biurku jakiegoś urzędasa ,a może zaraz będą walać się po ulicach miast.

 

Testy na COvid19 .. rząd kupuje dużo droższe testy na zachodzie od pośredników .spółek powiązanych z działaczami z PiS zamiast kupić tańsze od Polskiego producenta .

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gnidy zarabiają i dają swoim bo w tarczy 2.0 wprowadzili przepis który w czasie pandemii wyłącza ich odpowiedzialność za lewe interesy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym plakacie jest duży błąd .

Maseczki do dupy nie za 5 mil tylko za 17mil złotych tyle pójdzie /poszło do spalenia wszystko kupione w chhinach z certyfikatami drukowanymi na domowej drukarce :lol2: .

 

 

Serio z dymem ma to pójść? To słabo. Owsiak odzyska kasę z reklamacji od Chińczyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Serio z dymem ma to pójść? To słabo. Owsiak odzyska kasę z reklamacji od Chińczyków.

Nie wiem czy z dymem ( gdzies czytałem ze niby mają spalić) bo mowa o utylizacji .A jak takie maski i kombinezony zutylizować ?.

 

Ogólnie to już nikt nie wie jak z twarzą wyjść z tej sytuacji każdy kto brał udział w tych zakupach udaje ze nic się nie stało ,albo o niczym nie wie :P

 

Jak ktoś teraz powie ze ośmiorniczki PO wyglądały źle to jak wyglądają obecne rządy i działania PiS.. :kwasny: tyle co kasy ,rozdali ,przepuścili i wywali w błoto to masakra :o

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Do szpitali i placówek medycznych nie mogą dać bo sprzęt nie spełnia norm ochronnych i tyle . jak by lekarz mógł używać byle czego to by kawałkiem szmaty zasłaniał sobie twarz przy zabiegu :P

 

PO drugie to sprzęt podrobiony .. rząd podróbkami nie może handlować i wprowadzać ich do obrotu .

 

 

Rozdanie za darmo (np. przy wejściach do sklepów, kin) i zakaz handlowania tym to chyba nie wprowadzenie do obrotu.

 

Jeśli mają to spalić, to strasznie szkoda. Durna polityka kraju konsumpcjonistycznego.

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...