Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Suchy211 napisał:

Kochani to nie off polityczny, gdzie jak w polityce trzeba rżnąć głupa zawsze, po same kule i aż do spełnienia.

Treściwe, trafne i dosadne :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

śmiertelność spada, bo średnia wieku zarażonych spada, tzn np  w USA zarażają się stosunkowo młodzi, na wakacjach, imprezach, obozach letnich, itd; ponadto gros zakażeń w coraz młodszych średnio społeczeństwach, np w Brazylii; do tego chyba ludzie już ostrożniejsi w stosunku do starszych, odpowiednie środki w domach opieki, itp

co do omdlenia w maseczce - nie bardzo wierzę - zdarzyło mi się raz zemdleć, i to błyskawiczne, po prostu ciemno przed oczami, i to wszystko; natomiast z niedotlenienia chyba inaczej, trochę to trwa, człowiek czuje się coraz gorzej, i chyba czuje, co się dzieje - jaki problem zerwać\odsunąć maseczkę (i wtedy reakcja mózgu jest błyskawiczna, aż niewiarygodne - wiem, boi kiedyś omal się nie zatrułem czadem, wystarczyło dosłownie sek i haust świeżego powietrza, i wszystko było ok ) - nie wierzę, że ktoś by czekał do ostatniej chwili i nic nie czuł i nie rozumiał; choć jeśli za kierownicą może być oczywiście problem wcześniej, bo niedotlenienie może powodować dezorientację, spowolnienie reakcji, itd; na początku epidemii widywało się kierowców w maseczkach (częściej panie), teraz od dłuższego czasu nie widziałem takiego przypadku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przed chwilą na FOKUS TV leciał kilkuminutowy propagandowy materiał komunistycznego rządu Chin na temat Wuhan. Chwalili że pokonali wirusa i nam też kibicują.

Koniec przekazu.

Kupujcie chińskie testy i szczepionki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oho chyba się rządowi kasa nie zgadza - mają być wzmożone kontrole tak gdzie nadal jest nakaz noszenia maseczek np: w sklepach (ciekawe jak będą wyglądać te zorganizowane masowe "łapanki"). Najbardziej mi się podobało jak wspomnieli wesela, już to widzę jak bez asysty policji ktoś "ja mam uprawienia by wejść na weselę i sprawdzić czy biesiadnicy mają maseczki" wejdzie na zamkniętą prywatną imprezę :lol2: 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, RyszardGTS napisał:

Oho chyba się rządowi kasa nie zgadza - mają być wzmożone kontrole tak gdzie nadal jest nakaz noszenia maseczek np: w sklepach (ciekawe jak będą wyglądać te zorganizowane masowe "łapanki"). Najbardziej mi się podobało jak wspomnieli wesela, już to widzę jak bez asysty policji ktoś "ja mam uprawienia by wejść na weselę i sprawdzić czy biesiadnicy mają maseczki" wejdzie na zamkniętą prywatną imprezę :lol2: 

Skoro skarbówka sprawdza prezenty weselne to i z maskami nie będzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, .winter. napisał:

Skoro skarbówka sprawdza prezenty weselne to i z maskami nie będzie problemu.

Zobaczymy co z tego będzie i kogo będą musieli brać "ludzie z uprawnieniami", pewnie policję.

Niby pracownicy poczty mają uprawnienia by wejść ci do mieszkania i sprawdzić czy posiadasz radio lub/oraz telewizor, a później sprawdzić czy opłacasz należny i obowiązujący abonament.

Jakoś nie słyszę by ładowali się listonosze do mieszkań :) w UK, BBC nawet zatrudniło specjalną ekipę "kontrolerów" których obywatele "mieli obowiązek" wpuszczać by sprawdzili czy ktoś posiada przedmiot do odbioru streamu-live czyli "cuś z dekoderem dvbt" przeważnie zwane telewizorem ;) 

Nawet w asyście angielskiej policji nie wejdą do twojego domu jak ich nie wpuścisz, działają na zasadzie "a nuż kogoś przestraszymy tym że 'mamy prawo' wejść do domu/mieszkania".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, RyszardGTS napisał:

Zobaczymy co z tego będzie i kogo będą musieli brać "ludzie z uprawnieniami", pewnie policję.

Niby pracownicy poczty mają uprawnienia by wejść ci do mieszkania i sprawdzić czy posiadasz radio lub/oraz telewizor, a później sprawdzić czy opłacasz należny i obowiązujący abonament.

Jakoś nie słyszę by ładowali się listonosze do mieszkań :) w UK, BBC nawet zatrudniło specjalną ekipę "kontrolerów" których obywatele "mieli obowiązek" wpuszczać by sprawdzili czy ktoś posiada przedmiot do odbioru streamu-live czyli "cuś z dekoderem dvbt" przeważnie zwane telewizorem ;) 

Nawet w asyście angielskiej policji nie wejdą do twojego domu jak ich nie wpuścisz, działają na zasadzie "a nuż kogoś przestraszymy tym że 'mamy prawo' wejść do domu/mieszkania".

W UK zdaje się, że abo radiowo-telewizyjny jest dopisany do rachunków za prąd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, .winter. napisał:

W UK zdaje się, że abo radiowo-telewizyjny jest dopisany do rachunków za prąd.

>KLIK<

Raczej nie :) (no chyba że BBC załatwiło sobie od 2020 by był, u nas TVP też kombinuje z "abo dla wszystkich i do prądu dorzucić niech płacą")

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, RyszardGTS napisał:

>KLIK<

Raczej nie :) (no chyba że BBC załatwiło sobie od 2020 by był, u nas TVP też kombinuje z "abo dla wszystkich i do prądu dorzucić niech płacą")

Takie cuda w UK? Do tego wszechobecne CCTV i rzygać się chce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, .winter. napisał:

Takie cuda w UK? Do tego wszechobecne CCTV i rzygać się chce.

Co jest złego w CCTV? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, crush napisał:

Co jest złego w CCTV? 

Sex na ławce w parku :E

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj mierzyli temperaturę przed kolacją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi