Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Juz raz z panika w GB wyszlo, ze calosc przekazu wykreowala jedna z polskojezycznych stacji tv. Zdjecia i reportaz zrobiony przez mieszkanca pokazal wszystko z drugiej, prawdziwej strony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, ODIN85 napisał:

Własnie wróciłem z Tesco, wszystko jest nikt się nie zabija o srajtasme i chleb, ludzie robią zakupy jak zawsze, jest spokój i kulturka, nie powielaj bezmyślnie dezinformacji.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie róbcie taniej sensacji jak to było kilka miesięcy temu bo tylko straszycie ludzi więc warto byłoby zweryfikować pierw to co się wstawia...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ODIN85 napisał:

No spoko ale główny problem to to że wszystko inne zeszło na drugi plan i tam jest dramat dopiero.

Dokładnie. Więcej ludzi teraz cierpi, bo nie może się nawet dostać do lekarza.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

118573.png

podobno kapitan miał covid... a gdyby założył maseczkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy faby papieru toaletowego mają wystarczające zapasy na kolejne 6 miesięcy jazdy bez trzymanki aby zaspokoić popyt  :E
 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociesze was. Może będe miał covida. Złape go od swojej baby która jest duża szansa przywiezie go z pracy. Ścieżka jest taka, u męża jednej z pracownic w Piotrkowie ( a nie mówiłem wam, też pracuje w bankowości. Robi jako doradca w oddziale w Łodzi. Czasami robie u niej swoich klientów ) w odziale stwierdzono koronawisa. Źle się czuł od tamtego weekendu ( więc już długu ) Dziś przyszły już wyniki że ma korone. Można więc śmiało założyć że jego żona też jest pozytywna. I teraz, w  wtorek dyrektorka w łodzi spędziła tam w tamtym oddziale cały dzień, a w czwartek przyjechała do łodzi gdzie spędziła w łodzkim oddziale cały dzień ( w tym z moją Karolina ) I teraz nasuwa mi się pytanie, czy przez te dwa dni wędrująca dyrektorka zdazyła się zarazić, a jeżeli tak to czy już zaczeła zarażać innych. Więc to że nosiłem czy nie nosiłem tej maseczki nie ma znaczenia bo i tak przyniesie mi go moja stara z roboty

Edytowane przez Zigu17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

11 godzin temu, marcinx26 napisał:

dzisiaj tez nie ma 36-M na liscie więc coś tutaj śmierdzi :)

Tak, coś tu śmierdzi.

Nie wiem co wpisali w akcie zgonu, czy jakichś papierach ze szpitala.
Wiem natomiast, że nie można zrobić normalnego pogrzebu (ciało w worku nie w ubraniu, trumna zamknięta w kostnicy szpitala jedzie prosto do kremacji, brak pożegnania itd.) - więc chyba covid był?
Dodatkowo matka zmarłego u której był dwa tygodnie przed śmiercią gdy zaczynały się objawy jest w szpitalu z potwierdzonym covidem.

Wierzcie lub nie, w sumie mnie to nie obchodzi.

Mam tylko nadzieje, że nasz rząd wreszcie się obudzi. Czechy i Słowacja już działają, a u nas nic... te strefy to śmiech na sali.

8 godzin temu, LeBomB napisał:

Mogło być jak z 25 latkiem z Ostrowa Wielkopolskiego

W zasadzie tu jest wszystko

https://smiertelnosc-koronawirusa.pl/oficjalne.php

Może tak być... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Zigu17 napisał:

Pociesze was. Może będe miał covida. Złape go od swojej baby która jest duża szansa przywiezie go z pracy. Ścieżka jest taka, u męża jednej z pracownic w Piotrkowie ( a nie mówiłem wam, też pracuje w bankowości. Robi jako doradca w oddziale. Czasami robie u niej swoich klientów ) w odziale stwierdzono koronawisa. Źle się czuł od tamtego weekendu ( więc już długu ) Dziś przyszły już wyniki że ma korone. Można więc śmiało założyć że jego żona też jest pozytywna. I teraz, w  wtorek dyrektorka w łodzi spędziła tam w tamtym oddziale cały dzień, a w czwartek przyjechała do łodzi gdzie spędziła w łodzkim oddziale cały dzień ( w tym z moją Karolina ) I teraz nasuwa mi się pytanie, czy przez te dwa dni wędrująca dyrektorka zdazyła się zarazić, a jeżeli tak to czy już zaczeła zarażać innych. Więc to że nosiłem czy nie nosiłem tej maseczki nie ma znaczenia bo i tak przyniesie mi go moja stara z roboty

Możesz mieć Covida ale nie chorować, także spokojnie, czas pokaże. 

Ja znam tylko jeden przypadek chorego, który był zdrowy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Myst napisał:

Własnie wróciłem z Tesco, wszystko jest nikt się nie zabija o srajtasme i chleb, ludzie robią zakupy jak zawsze, jest spokój i kulturka, nie powielaj bezmyślnie dezinformacji.

Tez mieszkam w UK, byłem dziś w aldiku jak co tydzień i wszystko dostępne bez problemu, jedynie kolejki do sklepu jak by większe się zrobiły ( z 5 minut trzeba poczekać przed sklepem)

#stopfakenews :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szturmu na sklepy jeszcze nie ma, ale raczej nie będzie kolorowo. Madryt już zamknięty w Hiszpanii, mieszkańcy mają zakaz opuszczania miasta :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle miesiecy tej szopki, manipulacji i jedyna konkluzja to - ludzie to idioci. Jedyny kraj ktory szybko i na luzie ogarnął sprawę to Szwecja, reszta została zaszczuta, daje sobą pomiatać i jeszcze są za to wdzięczni.

Idzie jesień czyli pora złej pogody, katarów i przeziębień czyli będą mieli kolejny powód do zakładania kagańca bo każdy smark będzie +1 do statyski koronawirusa.

Chcą na nas od poniedziałku wymusić noszenie maseczek w budynku, zarówno personel jak i uczniowie. Coś czuje że będę pracować zdalnie bo nie będę jak baran nosił ścierki na twarzy przed katarem...paranoja. W sumie nawet lepiej bo praca z domu to win-win.

3a33e7850c818526b5f07184b5ba6f18.jpg

Edytowane przez
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, napisał:

Tyle miesiecy tej szopki, manipulacji i jedyna konkluzja to - ludzie to idioci. Jedyny kraj ktory szybko i na luzie ogarnął sprawę to Szwecja, reszta została zaszczuta, daje sobą pomiatać i jeszcze są za to wdzięczni.

My też mieliśmy chyba pod koniec lipca po 200-300 zarażeń, a teraz mamy 10x więcej. Szwedzi mają teraz po kilkaset przypadków dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lukadd napisał:

Ciekawe czy faby papieru toaletowego mają wystarczające zapasy na kolejne 6 miesięcy jazdy bez trzymanki aby zaspokoić popyt  :E
 

W biedronce były teraz w promocji duże paczki 32 rolki, max 2 paczki na jedną kartę. Koleś kupił na trzy albo cztery karty moja biedronka (6-8 paczek) :E

Pewnie na handel kupił, będzie dilował na lollegro jak przyjdzie kolejny duży kryzys na papier toaletowy, 1 rolka = 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, marcinx26 napisał:

Tutaj tez nie ma pasującego rekordu. Zreszta ta strona jest podejrzana, w "inne przypadki" ostatni wpis z czerwca, w "niepotwierdzone" 1 z początku maja reszta jest starsza, więc albo komuś się jednak nie opłaca tego prowadzić albo nie było już takich newsow gdy ludziom się to zaczęło nudzic :D

Ale przeczytałeś co napisałem? Chory zmarł zanim pobrano od niego próbkę do badania, więc nie potwierdzono u niego zarażenia i w związku z tym nie wliczono do oficjalnych statystyk.

A link specjalnie dałem od razu do danych oficjalnych, bo tylko takie są dostępne i potwierdzone, reszta z tych zakładek co są nie jest aktualizowana, bo coraz trudniej znaleźć takie dane.

7 godzin temu, galakty napisał:

a wirusy mają w pupie maski i to że umyłeś rączki

I stąd właśnie wynika twoje mocno błędne myślenie, bo jakbyś się choć trochę wysilił i sprawdził jak działają maski i mycie oraz dezynfekcja rąk na wirusy, to może nie brnąłbyś w niemądre tezy, które głosisz.

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chore. Po co na zwykłą grypę kogoś do szpitala ładować? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trumpowi nic nie jest. Poszedł do szpitala żeby go przebadali, tak na wszelki wypadek. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, LeBomB napisał:

I stąd właśnie wynika twoje mocno błędne myślenie, bo jakbyś się choć trochę wysilił i sprawdził jak działają maski i mycie oraz dezynfekcja rąk na wirusy, to może nie brnąłbyś w niemądre tezy, które głosisz.

I dlatego mamy duże wzrosty w okresie jesiennym nie? Bo nie nosimy masek. A nie czekaj, nosimy... 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, LeBomB napisał:

Ale przeczytałeś co napisałem? Chory zmarł zanim pobrano od niego próbkę do badania, więc nie potwierdzono u niego zarażenia i w związku z tym nie wliczono do oficjalnych statystyk.

A link specjalnie dałem od razu do danych oficjalnych, bo tylko takie są dostępne i potwierdzone, reszta z tych zakładek co są nie jest aktualizowana, bo coraz trudniej znaleźć takie dane.

I stąd właśnie wynika twoje mocno błędne myślenie, bo jakbyś się choć trochę wysilił i sprawdził jak działają maski i mycie oraz dezynfekcja rąk na wirusy, to może nie brnąłbyś w niemądre tezy, które głosisz.

No i co takiego napisałeś? Wysłałeś link do "nieoficjalnych" statystyk i napisałem Ci że są nieaktualne i g** można z nich wywnioskować. Ciekawe też niby dlaczego teraz ciężej zdobyć takie dane... co się niby zmieniło?

A o brakującym rekordzie pisałem o 36-M z tego forum.

Cytat

Chore. Po co na zwykłą grypę kogoś do szpitala ładować? :hmm:

No u nas to średnio 500 osób tygodniowo w okolicach sezonu. Specjalnie dla forum znalazłem tydzien z poprzedniego roku gdy do szpitala trafiło prawie 1800 osób w tydzien z powodu grypy. W tygodniach ościennych było podobnie, też ponad 1k tydzien w tydzien

http://wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/grypa/2019/G_19_02B.pdf

Aktualne 150 hospitalizacji dziennie z powodu covida to jeszcze pikuś

Edytowane przez marcinx26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sytuacja w chinach, gdzie to wszystko się zaczeło? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugiego zamknięcia w Polsce nie będzie, bo gospodarka tego nie wytrzyma. Przewiduję powrót części obostrzeń: limit klientów w sklepach, obowiązkowe maski wszędzie, zakaz zgromadzeń, a jeśli sytuacja się nie poprawi, to wprowadzą godzinę policyjną i nie będzie można się przemieszczać w celach rekreacyjnych.

Przegrywamy walkę, bo nie umiemy poradzić sobie z ogniskami. Pierwszy lockdown przeprowadzono nieudolnie, ale gdybyśmy wtedy wygasili wirusa w kraju, to trudno by było to utrzymać bez izolacji od reszty świata.

Edytowane przez WebCM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...