Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, galakty napisał:

Co prawda rzadko korzystam z komunikacji, ale serio aż tak źle jest? Jeszcze z 2-3 tygodnie temu widziałem większość ludzi w maseczkach w tramwajach, na ulicy to inna sprawa bo sam jak nie ma skupiska dużego to ściagam z nosa (ten nakaz jest idiotyczny, bo w parku/lesie jest więcej ludzi i tam masek nie musisz mieć).

Nosy odkryte wiara ma. Dzieciaki i ludzie młodzi.

Jak ktoś taki pojawia się obok mnie to idę w inne miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Szambo napisał:

Nosy odkryte wiara ma. Dzieciaki i ludzie młodzi.

Jak ktoś taki pojawia się obok mnie to idę w inne miejsce.

Pewnie kwestia tego że jak już jadę, to późnym wieczorem, a dzieciaki wtedy w domach. Tak poczawszy od wieku studenckiego to już ludzie raczej maski maja.

12 minut temu, Zigu17 napisał:

No no zapewne, szczególnie jak masz rozkopane 20 spraw i klientów w trakcie procesu. Wzięcie 5 dni urlopu + weekendy graniczy z cudem a Ty mi mówisz że hohoho mogę tak sobie wyskoczyć na skok w bok na chorowanko na dwa tygodni xE Powiem tylkko tyle że czy miałem zapalenie płuc i 39c czy zerwane ścięgna to normalnie pracowałem, bo nie oleje ludzi z którymi współpracuje już np 13 lat, ludzi co popłacili zaliczki na hipoteke, ludzi dla których wielu gonia terminy i jest to często być albo nie być. Nie byłem ani jednego dnia na l4 od 7 lat :P

Ja tylko dodam fakt, że jakbym poszedł na 1-2 tygodnie urlopu to po powrocie miałbym tyle zaległości, że nie wiedziałbym od czego zaczać. Korzystniej wychodzi nie brać urlopu niestety. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Zigu17 napisał:

No no zapewne, szczególnie jak masz rozkopane 20 spraw i klientów w trakcie procesu. Wzięcie 5 dni urlopu + weekendy graniczy z cudem a Ty mi mówisz że hohoho mogę tak sobie wyskoczyć na skok w bok na chorowanko na dwa tygodni xE Powiem tylkko tyle że czy miałem zapalenie płuc i 39c czy zerwane ścięgna to normalnie pracowałem, bo nie oleje ludzi z którymi współpracuje już np 13 lat, ludzi co popłacili zaliczki na hipoteke, ludzi dla których wielu gonia terminy i jest to często być albo nie być. Nie byłem ani jednego dnia na l4 od 7 lat :P

Sam sobie to narzuciłeś, aby mieć więcej pieniędzy, więc pretensje możesz mieć tylko do siebie, że nie masz wolnego. Proste. Jeśli to Twoja strefa komfortu to w porządku.

Edytowane przez mlody_tarnow
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Szambo napisał:

Mnie tylko interesuje tylko to czy zakładasz prawidłowo maseczkę poza chatą. Masz prawo myśleć co chcesz... bylebyś miał na twarzy szmate :P

No mam jakąś zużytą z marca/kwietnia.

I noszę pod nosem, żeby nie przeszkadzała tak bardzo.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kamiyan napisał:

No mam jakąś zużytą z marca/kwietnia.

I noszę pod nosem, żeby nie przeszkadzała tak bardzo.

https://www.medexpress.pl/zbyt-dlugo-noszona-maseczka-to-powazne-zagrozenie-dla-zdrowia/77248

Martyna Chmielewska 2020-04-10 14:50 P.G.: Jeśli wszystkie modele matematyczne ,które obecnie kreślimy są słuszne, to pierwsza fala skończy się mniej więcej po 3-4 miesiącach od pierwszego potwierdzonego przypadku, czyli pod koniec czerwca. Potem mamy okres 3-5 miesięcy przerwy i zaczyna się druga fala. Ona wtedy zwykle przychodzi sezonowo. Moglibyśmy się zatem spodziewać w październiku powrotu wirusa i ponownie 3-4 miesięcy aktywności i dużej liczby zachorowań.

Skąd nasz rząd mógł wiedziec, że naukowcy w kwietniu mówią prawde?:E

 

Edytowane przez kepler334

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mlody_tarnow napisał:

Sam sobie to narzuciłeś, aby mieć więcej pieniędzy, więc pretensje możesz mieć tylko do siebie, że nie masz wolnego. Proste. Jeśli to Twoja strefa komfortu to w porządku.

Tu już nie chodzi o kase, serio. Tylko jak mógłbym porzucić rozgrzebane sprawy ludzi którzy na mnie liczą? Nie jestem paprochem który po prostu przestanie się odzywać i ma w dupie. Te sprawy po prostu się zazebiają i tyle. Staram się być zawsze profesjonalny i oddany mojej pracy

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Kamiyan napisał:

No mam jakąś zużytą z marca/kwietnia.

I noszę pod nosem, żeby nie przeszkadzała tak bardzo.

To dobrze, że wreszcie będzie ta pierdzielona ustawa i dostaniesz mandat. Oczywiście jak Cię złapią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Zigu17 napisał:

Tu już nie chodzi o kase, serio. Tylko jak mógłbym porzucić rozgrzebane sprawy ludzi którzy na mnie liczą? Nie jestem paprochem który po prostu przestanie się odzywać i ma w dupie. Te sprawy po prostu się zazebiają i tyle. Staram się być zawsze profesjonalny i oddany mojej pracy

Ale ja to doskonale rozumiem, sęk w tym, że ilość narzuconych spraw nie wzięła się znikąd.

Więcej spraw, więcej kasy, więcej obowiązków, mniej (brak) wolnego czasu.
Mniej spraw, mniej kasy, mniej obowiązków, więcej wolnego czasu.

Trzeba znaleźć zloty środek i wtedy człowiek dobrze prosperuje.

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Szambo napisał:

To dobrze, że wreszcie będzie ta pierdzielona ustawa i dostaniesz mandat. Oczywiście jak Cię złapią.

Ja w Halloween wychodzę w masce przeciwgazowej, kombinezonie ABC, z czytnikiem Geigera w łapie i repliką pistoletu, chcemy apokalipsę więc będziemy ją mieli, szkoda że butli z tlenem nie mam.  Tam maseczki. :E Stalker, Metro, Fallout, Wastelands mówi Ci to coś. :E

Edytowane przez Stjepan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakaz organizacji konferencji onlinie z powodu koloru strefy (żólta/czerwona) to już jednak lekka patologia.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Teraz tylko, czy rzeczywiście placebo, czy parcie na kasę ze szczepionek?

Cytat

Zmarł uczestnik badań klinicznych szczepionki na koronawirusa. Testy będą kontynuowane.

Dziennik "O Globo" poinformował, powołując się na anonimowe źródła, że zmarły uczestnik badań nie otrzymał dawki szczepionki, a placebo. Informuje o tym również agencja Bloomberga. Jak informuje "The Washington Post", zmarły był 28-letnim lekarzem z Brazylii, który był uczestnikiem testów szczepionki.

Ponieważ Instytut Butantan jest zarządzany przez władze stanu Sao Paulo, którym rządzi przeciwnik polityczny Bolsonaro, gubernator Joao Doria, istnieją podejrzenia, że ta decyzja może mieć podłoże polityczne, nie merytoryczne - ocenia agencja Associated Press.

Dyrektor instytutu Dimas Covas zapowiedział, że przygotowywana przez jego instytucję szczepionka będzie produkowana i dostępna, nawet jeżeli nie zostanie objęta planem szczepień rządu federalnego.

Źródło

 

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Klakier1984 napisał:

Zakaz organizacji konferencji onlinie z powodu koloru strefy (żólta/czerwona) to już jednak lekka patologia.

Niech ktoś zatrzyma tę karuzelę absurdu... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Klakier1984 napisał:

Zakaz organizacji konferencji onlinie z powodu koloru strefy (żólta/czerwona) to już jednak lekka patologia.

Nie jestem na bieżąco, czyli internet jest strefą żółtą/czerwoną? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Szambo napisał:

To dobrze, że wreszcie będzie ta pierdzielona ustawa i dostaniesz mandat. Oczywiście jak Cię złapią.

Większość to tę maskę i tak na brodzie nosi. Żaden problem szybko nasunąć przy kontroli.

Swoją drogą, wasz ból dupy słychać aż na śląsku. To aż przykre, jak dajecie sobie wcisnąć, że kawałek mokrej szmaty w czymś wam pomoże. No ale takim tłumem łatwo sterować.

Edytowane przez Kamiyan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że jak będe na kwarantannie to będzie piękna pogoda. Jak mi się skończy to pewnie będzie plucha i szaro :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

2 minuty temu, Zigu17 napisał:

Wiedziałem że jak będe na kwarantannie to będzie piękna pogoda. Jak mi się skończy to pewnie będzie plucha i szaro :(

No umilę Ci czas ;) Opowiedz nam, jak tam aplikacja, czy jednak obowiązkowa, czy nie, czy trzeba jakieś zadania robić, zdjęcia wysyłać? Czy policja przychodzi sprawdzać, czy jesteście w domu itp. itd.? No i najważniejsze, zdrowi?

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ODIN85 napisał:

12107 dziś.

Ilu z nich zostało ghulami, a ilu super-mutantami masz jakieś dane? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już w Europie doganiamy innych, znów będziemy mistrzami Europy :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Czechoslaw napisał:

Nie jestem na bieżąco, czyli internet jest strefą żółtą/czerwoną? :E

 I Love Marketing z Warszawy ich wywalili bo strefa czerwona wiec przenieśli się do Pruszkowa bo tam żółto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wyjść na jakiegoś foliarza, ale całe te zamieszanie z tym wirusem jest dla mnie zajebiście śmieszne, rząd od początku wali sprzecznymi sygnałami na prawo i lewo, np. Szumowski nabijający się z masek, a potem jednak, że są potrzebne, podobnie sprzeczne wypowiedzi WHO i milion innych przykładów (maseczki na pustej ulicy muszą być, w przepełnionym parku masz immunity XD), ja się naprawdę dziwię, że jeszcze ludzie biorą to wszystko na poważnie i robią wielkie inby jak ktoś nie ma bezużytecznej maseczki, w końcu od dotyku też się można zarazić, a jakoś rękawiczek w komunikacji miejskiej czy w sklepach, gdzie tysiące osób dziennie wszystko maca, nosić już nie trzeba. Te całe zwalczanie wirusa ma tyle sensu, ile założenie dziurawego kondoma na fujarę i mówienie, że się zabezpiecza. Nie, ja nie z tych, co będą robić wielki problem, bo trzeba nosić maseczki, trzeba to trzeba, noszę dla świętego spokoju, co nie zmienia faktu, że cisnę mocno z całej tej śmiesznej pandemii.

 

Gdybym tak czytał o tym będąc na marsie, to pomyślałbym, że na ziemi ludzie umierają na ulicy jak za czasów dżumy, czy innej hiszpanki, a jest drama na cały świat o wirusa, który dla 99% osób nie różni się zupełnie niczym od zwykłej grypy. Jak bardzo bym się nie starał i ile empatii nie chciałbym w to włożyć, to nie umiem brać tego na poważnie, sorry : D

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Stjepan napisał:

Ilu z nich zostało ghulami, a ilu super-mutantami masz jakieś dane? :E

Grunt, żeby wybiło jak najwięcej PiSowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Zigu17 napisał:

No no zapewne, szczególnie jak masz rozkopane 20 spraw i klientów w trakcie procesu. Wzięcie 5 dni urlopu + weekendy graniczy z cudem a Ty mi mówisz że hohoho mogę tak sobie wyskoczyć na skok w bok na chorowanko na dwa tygodni xE Powiem tylkko tyle że czy miałem zapalenie płuc i 39c czy zerwane ścięgna to normalnie pracowałem, bo nie oleje ludzi z którymi współpracuje już np 13 lat, ludzi co popłacili zaliczki na hipoteke, ludzi dla których wielu gonia terminy i jest to często być albo nie być. Nie byłem ani jednego dnia na l4 od 7 lat :P

Ja sobie robię wolne na DG praktycznie kiedy chce :E To był główny powód założenia działalności i pracy na swoim, zero uwiązania jak się wszystko dobrze po ogarnia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lukadd napisał:

Ja sobie robię wolne na DG praktycznie kiedy chce :E To był główny powód założenia działalności i pracy na swoim, zero uwiązania jak się wszystko dobrze po ogarnia. 

Ja sobie czasami pozwalam wydłużyć weekend o jeden dzień ( najczęściej o piątek ) No i wstaje o 9 bo lubie się wysypiać i siedze po nocach. Więc najczesciej robie sobie taki 7godzinny dzień pracy. Więc nie jest najgorzej, ale żeby wyciąć tydzień pracy jednym ciągiem z miesiąca to trudne zadanie

Edytowane przez Zigu17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...