Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Mr_Schrodinger napisał:

Myślę, że miną 2 tygodnie i mamy coś na kształ stanu wyjątkowego. 

Ja to bym puścił wirusa samopas jak w Szwecji i tyle.

Nie wygląda na to, żeby jakiekolwiek izolacje i szczepionki miały dać wymierne efekty.

Już chyba lepiej byłoby się uodparniać i przyzwyczaić, jak do grypy.

Przecież ta pandemia będzie wracać dwa razy do roku. A inne choroby dalej występują i trzeba je leczyć. W czym koronapanika nie pomaga.

Edytowane przez Kamiyan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co czytałem to samo WHO przyznaje, że lockdown to nie jest najlepszy sposób na walkę z tym wirusem.

@Áltair Słyszałem, że już koniec z southparkiem i nie będzie nowych odcinków, lipa trochę.

Edytowane przez lokiju
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Áltair napisał:

Ponoć pobieranie próbki z nosa jest bolesne. Czy to powoduje krwotok?

Jeżeli nie robi tego jakiś partacz to poczujesz co najwyżej lekki dyskomfort w czasie badania i tyle.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 godzin temu, adashi napisał:

Szumi przyjęty na oddział zakaźny. :)

Dobrze, ze zdążył zorganizować respiratory dla NFZ :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może jednak warto było kupować prawdziwe respiratory a nie takie wirtualne, których nie ma.

• Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

Od piątku w Irlandii Północnej rozpocznie się czterotygodniowy lockdown, który ma na celu powstrzymanie rosnącej liczby zakażeń koronawirusem - ogłosił w środę rząd tej prowincji. To zwiększa presję na brytyjskiego premiera Borisa Johnsona, by podobny krok wprowadził w Anglii.

Od godz. 18 w piątek zamknięte zostaną wszystkie puby, bary, restauracje i kawiarnie, z wyjątkiem sprzedaży na wynos i z dostawą, która może trwać najwyżej do godz. 23. Sklepy, w tym supermarkety, nie będą mogły sprzedawać alkoholu po godz. 20. Wstrzymane zostaną wszystkie usługi, które wymagają bliskiego kontaktu między ludźmi, takie jak salony fryzjerskie czy kosmetyczne.

Zalecane są praca z domu, jeśli to tylko możliwe, i unikanie przemieszczania się, jeśli to nie jest konieczne. Zamknięte zostaną szkoły - choć w odróżnieniu od pozostałych działań tylko na dwa tygodnie, z czego tydzień jest normalną przerwą w połowie semestru - zaś uniwersytety powinny wprowadzić naukę zdalną, jeśli to tylko możliwe.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/W-Irlandii-Polnocnej-od-piatku-czterotygodniowy-lockdown-7980910.html

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, bo to nie możliwe by przez szkoły - dzieci roznosił się koronowirus, to nie może być prawda! :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Mr_Schrodinger napisał:

Brejkin nius: Od soboty maseczka również na oczy. 

Koronawirus rozsiewany przez mruganie. :E

A tak serio, ciekawostka: https://www.o2.pl/informacje/zbadali-zwloki-pacjentow-zmarlych-na-covid-19-niezwykle-odkrycie-6564478171552416a

Czyli jest obecny w wydzielinach ciała. Ciekawe, czy ktoś badał pod tym kątem sperme.

Właśnie mówili w TV o panu w dojrzałym wieku, który po wirusie ma powikłania neurologiczne w postaci zapalenia rdzenia kręgowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, Flik napisał:

Właśnie mówili w TV o panu w dojrzałym wieku, który po wirusie ma powikłania neurologiczne w postaci zapalenia rdzenia kręgowego.

A ile w tym prawdy? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobno rząd zrewidował sensowność niektórych obostrzeń i postanowił wprowadzić bardziej odpowiednie, w tym:

Zakaz sprzedaży grzebieni między 13 a 18, zakaz śpiewu pod prysznicem, zakaz uzywania lewej wycieraczki w samochodzie, zakaz udziału w maratonach osób 90+.

:E

Edytowane przez Mr_Schrodinger

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i nie zapomnij  o pubach, restauracjach itp. wirus nie atakuje do 22 bo jest taki uprzejmy.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A spokojnie, jak chodzi o knajpy to ostrzejsze ograniczenia są w drodze. Choć zapewne jeszcze nie w tym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, lokiju napisał:

No i nie zapomnij jeżeli chodzi o puby, restauracje itp. wirus nie atakuje do 22 bo jest taki uprzejmy.

To to jest w ogóle absurd, bo pogłębia problem. Czemu? A temu, że ludzi będzie więcej bo będą chcieli zdążyć się napić/zjeść. Tak to się rozkładało na cały wieczór i noc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, galakty napisał:

To to jest w ogóle absurd, bo pogłębia problem. Czemu? A temu, że ludzi będzie więcej bo będą chcieli zdążyć się napić/zjeść. Tak to się rozkładało na cały wieczór i noc.

No to prawda tak samo jak to, że nie możesz zdjąć maski na dworze by się napić, zresztą sama maska na dworze to głupota. Druga sprawa, że z tego co piszę @Adashi to mają wejść jakieś nowe obostrzenia dotyczące knajp więc niedługo może wcale nie będzie można się napić lub zjeść.

Edytowane przez lokiju
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O, alkohol mają sprzedawać do 19 w ramach walki z wirusem. Dobrze że nie do 20, bo nie wiem co by to było. Nie wiem jak wy, ale ja czuje się bezpiecznie. Mateusz pokrzepił moje serce i dodał mi otuchy tymi restrykcjami. Mati spoko ziomek

https://msp.money.pl/wiadomosci/koronawirus-nowe-obostrzenia-w-polsce-kilka-pomyslow-na-rzadowym-stole-6564576450554496a.html?fbclid=IwAR3LGlV21H1Gd6QKRUn-3iuP2wZktZpudD0mTnDXhR4RdglCPgkTGrFMZgA

Edytowane przez Zigu17
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, lokiju napisał:

No to prawda tak samo jak to, że nie możesz zdjąć maski na dworze by się napić, zresztą sama maska na dworze to głupota. Druga sprawa, że z tego co piszę @Adashi to mają wejść jakieś nowe obostrzenia dotyczące knajp więc niedługo może wcale nie będzie można się napić lub zjeść.

Może to przypadek, może tylko moje wrażenie ale u mnie naprawdę jeździ masa patroli i rozgląda się po ludziach. Sprawdzają na parkingu wychodzących ze sklepów itd. Z tym alkoholem do 19 to już komedia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, bo rdzeniem zakażeń są ludzie kupujący alkohol w Żabce XDDD 

Boża co za parodia z tego państwa.

5 minut temu, Mr_Schrodinger napisał:

Może to przypadek, może tylko moje wrażenie ale u mnie naprawdę jeździ masa patroli i rozgląda się po ludziach. Sprawdzają na parkingu wychodzących ze sklepów itd. Z tym alkoholem do 19 to już komedia.

Ja na szczęście mieszkam na obrzeżach i policji u mnie kompletnie nie ma. Nie wiem jak w centrum.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
42 minuty temu, lokiju napisał:

No i nie zapomnij  o pubach, restauracjach itp. wirus nie atakuje do 22 bo jest taki uprzejmy.

Też mnie to ogólnie dziwiło, ale się dowiedziałem, że z racji zamkniętych klubów, puby i restauracje organizowały wieczorne potańcówki i podobnoż limit czasowy dla lokali gastronomicznych wprowadzono właśnie z tego powodu. Ile w tym prawdy, to nie wiem. 

Ogólnie nie rozumiem jak można zostawić gastronomię otwartą a kazać wszystkim latać w maskach na świeżym powietrzu z wyszczególnieniem zakazu jedzenia i picia, co w ogóle jest paranoją, bo jak się trzeba gdzieś dalej przejść, to przecież właściwe nawodnienie jest istotne dla zdrowia. Nie wspomnę już o np. pracownikach budowlanych, którzy teoretycznie zgodnie z tymi przepisami nie będą mogli normalnie zjeść niczego ani napić się (wody ma się rozumieć) w czasie pracy.

Edytowane przez Radar28

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, galakty napisał:

No tak, bo rdzeniem zakażeń są ludzie kupujący alkohol w Żabce XDDD 

Boża co za parodia z tego państwa.

Ja na szczęście mieszkam na obrzeżach i policji u mnie kompletnie nie ma. Nie wiem jak w centrum.

Dlatego zostałem anarchokapitalistycznym turbo liberałem. Nienawidzę tego zidiociałego aparatu państwowego i społeczeństwa jako takiego. Tfu kufa :E 

Ankap_flaga.png

Edytowane przez Zigu17
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi