Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, lokiju napisał:

Obojętnie czy jest pandemia czy nie ma to plucie komuś w twarz normalne nie jest. Tylko ciekawi mnie co było wcześniej co ją sprowokowało bo raczej nikt normalny nie pluje drugiemu w twarz...

Siedział ten gość przy przed  ta babka i zapewne jej zwracał uwagę by założyła maseczkę ,ale to jakaś pewnie antycovidianka , koronasceptyczka wywiązała się pyskówka ot co, dzięki Bogu, że nie muszę jeździć komunikacja miejska...Chodzę z buta lub jeżdżę na hulajnodze ( w lato) jak już muszę gdzieś iść...

Edytowane przez WPW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, crush napisał:

@lokiju

Co ma do rzeczy czy każdy umiera? 

to zarazę Cie grypą bym nie umierał sam (samobójstwo rozszerzone)

rozumiesz absurd sytuacji? i nieudolność takiego działania?

zęby było ciekawiej w latach '70 XX wieku chrześcijańscy misjonarze zawlekli europejskie choroby do Amazonii ... niektóre z plemion zostały zdziesiątkowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Zigu17 napisał:

Kolega załamany. Pub prowadzi ( bez jedzenia ) Drugi raz go zamykają, ciężko to widzi

Zawsze możesz mu skołować jakiś tani kredycik na przetrwanie :whee:

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie płakać że "go zamykają" tylko jest sytuacja taka.  Mógł zostać lekarzem albo sprzątaczką.  Sprzedawać w jakimś lokalu szklankę whisky za 50zł to nie jest ani sztuka ani coś bez czego społeczeństwo upadnie.

Edytowane przez licho52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Auberon napisał:

to zarazę Cie grypą bym nie umierał sam (samobójstwo rozszerzone)

rozumiesz absurd sytuacji? i nieudolność takiego działania?

zęby było ciekawiej w latach '70 XX wieku chrześcijańscy misjonarze zawlekli europejskie choroby do Amazonii ... niektóre z plemion zostały zdziesiątkowane

Nie mam pojęcia jak to o czym Ty piszesz ma się do mojej odpowiedzi na jego wpis. :brow:

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, licho52 napisał:

Nie płakać że "go zamykają" tylko jest sytuacja taka.  Mógł zostać lekarzem albo sprzątaczką.  Sprzedawać w jakimś lokalu szklankę whisky za 50zł to nie jest ani sztuka ani coś bez czego społeczeństwo upadnie.

mógł zostać politykiem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, crush napisał:

Koronasceptycy nie są normalni więc wszystko się zgadza

To się zgadza, wszyscy z którymi się spotkałem którzy mówią "nie będą mi kazać chodzić z szmatą na twarzy", "covid to ściema" itp. to albo patologia, albo cwaniaczki co z podwiniętym ogonem wrócili do kraju w marcu, bo pewnie ze zmywaka wyrzucili, albo osoby niezrównoważone psychicznie - i to teraz pięknie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Auberon napisał:

mógł zostać politykiem :E

Tudzież żoną polityka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, crush napisał:

Tyle dobrego. 

Chciałbym tylko zaznaczyć że nie miałem kaszlu ani nie kichałem :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie zamknęli seniorów w domach, gdyby zamknęli to musieliby się nimi zajmować. I tak będą, tymi samotnymi, stworzyli jakiś fundusz na sto baniek, przesuwają jeszcze więcej terytorialsów i pracowników organizacji społecznych oraz trąbią by sami mieszkańcy interesowali się czy są starsze samotne osoby w ich okolicy.

Młodzież do lat 16 pomiędzy 8 a 16 "tylko za rączkę z mamusią albo tatusiem [osobą dorosłą", a po 16 mogą "śmigać solo bez mamy" :lol2: Mnie to bardziej wygląda na "szkolną godzinę policyjną" (na wzór USA gdzie nawet bez wirusa młodzież  w godzinach lekcyjnych gdy była "łapana na mieście" to były pytanka "a co ty tu robisz? w szkole nie jesteś?!") niż na faktyczną walkę "z koronawirusem w godzinach od 8:00 do 16:00".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Áltair napisał:

80% ich nie nosi wcale albo nieprawidłowo - na brodach albo ze sterczącym nochalem. Wiele tez osób myśli, że przyłbica chroni przed wirusem. Więc o czym my panie mówimy...

A noszenie maseczek coś da? Problem leży w idiotycznych testach, pokazujących wyniki z doopy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Auberon napisał:

to czemu jeszcze nie mamy epidemii HIV?

wirus czy inna bakteria nie może być bardzo letalna bo ogranicza to roznoszenie (zabija pacjenta zanim zarazi kogoś innego)

w sensie ścisłym nieprawda - jeśli jest roznoszona przez ogniwo pośrednie może - np dżuma roznoszona przez szczury i pchły z nich, gorączka nilowa(wirus) roznoszona przez komary, itd; czyli zależy, jakie miejsce zajmuje człowiek w łańcuchu "pokarmowym" wirusa i bakterii

co do hiv - dzieci nie roznoszą ze zrozumiałych względów, ale jeszcze chyba i dlatego, że wbrew pozorom hiv niełatwo się zarazić, czyli jest wymagany długotrwały kontakt np śluzówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już pewne - czeski minister zdrowia Roman Prymula straci posadę w rządzie. Premier Andrzej Babis uznał zachowanie polityka za "niewytłumaczalne" w dobie pandemii koronawirusa. Prymula nie dostosował się do rygorów sanitarnych, które sam kilka dni temu wprowadzał.

 

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-czechy-skompromitowany-minister-zdrowia-straci-posade-6567746911230656a

Czyli jednak da sie być przyzwoitym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, licho52 napisał:

Nie płakać że "go zamykają" tylko jest sytuacja taka.  Mógł zostać lekarzem albo sprzątaczką.  Sprzedawać w jakimś lokalu szklankę whisky za 50zł to nie jest ani sztuka ani coś bez czego społeczeństwo upadnie.

Być może uratował więcej żyć niż niejeden lekarz, tworząc świetny lokal, miejsce spotkań towarzyskich, miejsce w którym stres zostawiamy za drzwiami i pozwalamy odetchnąć po ciężkim tygodniu pracy ;) Tego nie wiesz. Po za tym nie tobie randomie oceniać czyja praca jest ważniejsza

1 godzinę temu, Myst napisał:

Zawsze możesz mu skołować jakiś tani kredycik na przetrwanie :whee:

Nawet nie wiesz jak mocno te branże wysokiego ryzyka są teraz obwarowane przez banki. Mógłbym, ale to by było gówno nie kredyt, więc mu odradziłem. Namawiam go na patronite, sam chętnie się dołoże, bo chodzę w to miejsce od ponad 10 lat ale gość "nie chce żebrać" Rozumiem go

Edytowane przez Zigu17
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, glauks napisał:

w sensie ścisłym nieprawda - jeśli jest roznoszona przez ogniwo pośrednie może - np dżuma roznoszona przez szczury i pchły z nich, gorączka nilowa(wirus) roznoszona przez komary, itd; czyli zależy, jakie miejsce zajmuje człowiek w łańcuchu "pokarmowym" wirusa i bakterii

co do hiv - dzieci nie roznoszą ze zrozumiałych względów, ale jeszcze chyba i dlatego, że wbrew pozorom hiv niełatwo się zarazić, czyli jest wymagany długotrwały kontakt np śluzówek

płucną przenosi się z człowieka na człowieka

jeśli dżuma zabije wiwiurke albo szczura zanim dosięgną go pchły to bakterie nie zostaną przeniesione (pchły nie są padlinożercami)

same bakterie są w ropieniach i przechodzą do np.  pościeli wiec je palono

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płucna zabija błyskawicznie, nawet w 1 dzień - ale chyba płucna była rzadka

chodzi o to, że np dżuma średniowieczna objęła taki obszar, bo roznosiły ją szczury, i to specjalny gatunek, rattus norvegicus, który jest wędrowny- gdyby to były inne, np bardziej przywiązane do terytorium, i nie wędrujące, ofiar byłoby na pewno miliony mniej

ps- z drugiej strony większość tych szczurów raczej na pewno przetransportowały statki, albo barki rzeczne, i dopiero z portów wnikały w głąb terytoriów- inaczej trudno byłoby wytłumaczyć szybkie szerzenie się i  wielkość obszaru, jaki objęła epidemia; zresztą z tego co czytałem u nas dżuma zaczęła się od Gdańska albo Elbląga, a w Niemczech chyba Hamburga

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Covida rozprzestrzeniły po całym świecie samoloty przewożące bogatych turystów. Afryka się trzyma zaskakująco dobrze, bo turyści obecnie nie są tam mile widziani, a poza tym większość ludności jest rozproszona, a nie skupiona w wielkich miastach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Zigu17 napisał:

 

Kogo i jak oceniam to już moja sprawa. Mam nadzieję że zbankrutuje. Pozdrowienia!

Edytowane przez licho52
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym dzisiejszym prikazem to dowalili. Czy oni chcą naprawdę gospodarkę dojechać dla garstki boomerów która się przekręci? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Andree napisał:

Covida rozprzestrzeniły po całym świecie samoloty przewożące bogatych turystów. Afryka się trzyma zaskakująco dobrze, bo turyści obecnie nie są tam mile widziani, a poza tym większość ludności jest rozproszona, a nie skupiona w wielkich miastach.

Jak mamy szukać winnego, to tylko Chińczycy (oficjalna wersja epicentrum). Powinni zamknąć granice dla każdego na jakieś 2 miesiące, do czasu wygaszenia wirusa, z którym umieli sobie poradzić. Przez ten czas byliby samowystarczalni. Ewentualnie do nich tylko by przychodzili ludzie (np. lekarze z innych krajów) i towary, ale potem musieliby tam siedzieć.

17 minut temu, galakty napisał:

Każdy będzie miał, nie wiem co w tym śmiesznego xD 

Nigdy tak nie jest, że przy epidemii cały świat choruje. Zawsze mniejszość. Choć w tym przypadku globalizacja jest wrogiem. Każda epidemia dotąd była regionalna (większe i mniejsze obszary).

Btw. Kolejne stadiony może zmienią na szpitale polowe https://radioszczecin.pl/1,413742,nieoficjalnie-szpital-polowy-ma-powstac-w-netto-?fbclid=IwAR1GbVCx9Dt8yi4O_S6IFoW_sRuBxBncpvgC2IIPuDe2U7U1mM-zz7juasc

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...