Skocz do zawartości
tomp86

Wyłączanie komputera przy próbie włączanie gry

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry , na początku zaczęło się gdy grałem w Ligę Legend gdy wczytała mi się rozgrywka ekran zaczął lekko falowac wiec wyciągnąłem kartę graficzna i ją dokładnie przeczyściłem , problem dalej się pojawiał ale po chwili gry znikał. Dzisiaj jak grałem komputer się wyłączył , postanowiłem odpalić Rainbow six siege ale gra nie zdążyła się włączyć bo komputer się wyłączył. Teraz przy każdej próbie odpalenia jakiejkolwiek gry komputer się wyłącza. Sprawdzałem temp gpu , miała w spoczynku 29 stopni. ( Jak sprawdzić temp GPU podczas gry jeśli komputer się wyłącza ). Karta nie jest kręcona. Czy to możliwe że coś robi pod obciążeniem zwarcie?

Edytowane przez tomp86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej zasilacz lub płyta główna ale gpu na upartego też może być ,najpierw to ty podaj co za cuda masz w tej obudowie czyt.jakie podzespoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU: GeFroce GTX 980 inno3d

zasilacz: corssair RM850

Płyta głowna: płyta asusa pod i7-2700k

dawno nie był czyszczony, wiec czy to możliwe przez kurz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurz nie ma nic do rzeczy, jeśli chcesz sprawdzić temp pobierz MSI Afterburner i przy instalacji zaznacz RivaTuner to pozwoli ci zobaczyć parametry podczas gry.

Co do problemu obstawiam zasilacz jak kolega wyżej, najlepiej jakbyś oddał go do sprawdzenia, ale poczekaj aż wypowiedzą sie inni bo zemnie żaden szpec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zasilacz zdechł, grafika wchodzi w tryb boost, brakuje mocy i wywala kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuu jakość zasiłki dobra więc może to i być grafa,płyta nie ma co gdybać bo to nic nie da trzeba sprawdzać części :E a płyta to pewno p67 ???? i nie ma wyjść obrazu ??? bo tak to można by było choć w jakimś stopniu obadać ,wyjąć grafikę i na zintegrowaną się przerzucić ,sprawdzić jakimś softem obciążającym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też stawiam na zasilacz. Niemniej różnie bywa. Płyta główna często losowo wywala. Za dużo do sprawdzania. Najlepiej jakby dał komuś kto tym się zajmuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem teraz na zintegrowanej, tylko dział mi cs inne gry na tej grafice nie pociągną,

Jak sprawdzić grafikę po obciążeniem tak aby program obsłużył zintegrowaną kartę z Chipset Intel® Z77

jak sprawdzić zasilacz pod obciążeniem.

wcześniejszy karta potrzebowała na pewno dużo prądu bo oprócz pci miał dodatkowe zasilanie z 2 kabli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program occt ale często gęsto te różne softy obciążające tak nie do końca potrafią wyłapać babola co nie zmienia faktu że jak najbardziej pokatuj kompa tym programem.Najlepiej załatwić inna grafikę i wtedy masz pewność wkładasz grasz z godzinkę dwie i jak nic się nie dzieje to już widome co jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat occt mi wywal, włącza się, jak daj na test gpu to sie wyłącza i nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...