Skocz do zawartości
Lexi95

[około 6000zł] Laptop gamingowy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Zastanawiam się nad kupnem laptopa do około 6000 zł (z systemem)

 

Jak na razie ze wszystkich, które przejrzałam (a było ich sporo) został MSI GL65 lub Lenovo legion Y740

 

Poszczególne specyfikacje w linku poniżej

 

https://allegro.pl/o...-w10-8863689177

https://allegro.pl/o...-w10-8573531049

 

Ogólnie zależy mi na grafice min. 2060 RTX (lub pochodnej), min. 12 RAMu, procesor min. Intel i7 9 gen (lub pochodne) matryca odświeżanie min 120 hz oraz SSD podstawa to 256 GB.

 

Jest ktoś mi w stanie poradzić sensownie, który model wybrać oraz dlaczego. Ewentualnie inne modele, które będą spełniać te wymagania mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim budżetem możesz mieć już o wiele lepsze laptopy pod względem wykonania, układu chłodzenia czy matrycy, mam na myśli m.in HP Omen:

 

Wersja z GTX 1660 Ti:

HP OMEN 15 i7-9750H/16GB/512/Win10x 1660Ti 144Hz - 5849 zł

 

Wersja z RTX 2060:

HP OMEN 15 i7-9750H/16GB/512/Win10x RTX2060 144Hz - 6245 zł

Osobiście wybrałbym wersję z GTX 1660 Ti bo jednak te 400 zł różnicy to sporo jak na różnicę ok. 10% w wydajności tych kart graficznych. Do RT i tak 2060 jest zbyt słaba więc z tego w zasadzie nie skorzystasz.

 

Po przemyśleniu jednak w świetnej cenie jest 17 calowy OMEN z GTX 1660 Ti i to jego Ci polecam najbardziej:

HP OMEN 17 i7-9750H/16GB/512/Win10x 1660Ti 144Hz - 6099 zł

 

Tutaj masz link do testu w wariancie z I5 także wydajności nie bierz dosłownie bo z i7 będzie lepsza ale większość opisywanych rzeczy będzie taka sama: Test OMEN by HP 15 - laptop do gier z Core i5-9300H i GTX 1660 Ti

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP omen 17 i7 9750h z 1660ti. Szkoda kasy na 2060.

 

No właśnie tak ciagle się zastanawiam nad 1660ti a RTX2060.

 

Z 1660ti rozważam jeszcze HP PAVILION Gaming

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak ciagle się zastanawiam nad 1660ti a RTX2060.

 

Z 1660ti rozważam jeszcze HP PAVILION Gaming

 

Też bardzo dobra opcja, jednak tam masz 1660 Ti w wersji max-q czyli z obniżonymi zegarami co daje -10% wydajności względem pełnej 1660 Ti.

 

Tutaj masz test 15 calowego HP Pavilion Gaming: HP Gaming Pavilion 15 Laptop Review: A powerful yet pleasingly quiet gaming laptop

 

A tutaj test 17 wersji HP Pavilion Gaming: HP Pavilion Gaming 17 Review: Finally, a Quiet Gaming Laptop

 

A tutaj wersja 15 cali z Ryzenem (nie polecam w tym budżecie): HP Pavilion Gaming 15 in Review: HP's 15.6-inch laptop combines gaming prowess and stamina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bardzo dobra opcja, jednak tam masz 1660 Ti w wersji max-q czyli z obniżonymi zegarami co daje -10% wydajności względem pełnej 1660 Ti.

 

Tutaj masz test 15 calowego HP Pavilion Gaming: HP Gaming Pavilion 15 Laptop Review: A powerful yet pleasingly quiet gaming laptop

 

A tutaj test 17 wersji HP Pavilion Gaming: HP Pavilion Gaming 17 Review: Finally, a Quiet Gaming Laptop

 

A tutaj wersja 15 cali z Ryzenem (nie polecam w tym budżecie): HP Pavilion Gaming 15 in Review: HP's 15.6-inch laptop combines gaming prowess and stamina

 

Dziękuję za pomoc, w takim razie popatrzę rzeczywiście na te OMENy :) HP nigdy nie kojarzyło mi się dobrze, ale skoro tak polecasz to może jednak warto spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP nigdy nie kojarzyło mi się dobrze

 

No swego czasu mieli bardzo złą opinię przez padające układy grafiki ale to raczej nie była ich wina. Aktualnie mają naprawdę świetną ofertę w zasadzie w każdym segmencie rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była ich wina. Na przykład, Paviliony z serii DV5/DV6 miały źle zaprojektowany układ chłodzenia. Padały na potęgę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była ich wina. Na przykład, Paviliony z serii DV5/DV6 miały źle zaprojektowany układ chłodzenia. Padały na potęgę.

 

Ja to kojarzę bardziej z:

 

Zimne luty. Czym są, skąd się biorą i jak się mają do komputerów.

 

Żeby wyjaśnić co powoduje zimne luty, musimy się cofnąć kilka lat w czasie. No więc “wysyp” zimnych lutów w komputerach a szczególnie w notebookach zaczął się w roku 2006, kiedy to Unia Europejska wprowadziła w życie dyrektywę, zakazującą używania ołowiu do produkcji sprzętu elektronicznego (za wyjątkiem sprzętu medycznego).

 

Gdzie dalej czytamy:

W połączeniu z innymi wymienionymi tutaj czynnikami, mamy praktycznie pewną awarię. Dobrym przykładem jest tutaj seria laptopów HP Pavilion dv6000 i dv9000 opartych na układzie graficznym GeForce 8.

A jak wiemy układy graficzne produkuje producent GPU a nie producent laptopa ;)

 

Tak czy inaczej - opinia wtedy wyrobiona nie ma nic wspólnego z aktualną rzeczywistością a o to się rozchodzi. Aktualnie problemy z chłodzeniem ma Acer Helios 300 który ma wadę fabryczną wentylatorów - główny konkurent cenowo/jakościowy HP Omena.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak czy inaczej - opinia wtedy wyrobiona nie ma nic wspólnego z aktualną rzeczywistością a o to się rozchodzi. Aktualnie problemy z chłodzeniem ma Acer Helios 300 który ma wadę fabryczną wentylatorów - główny konkurent cenowo/jakościowy HP Omena.

Takie problemy dotyczą raczej pojedyńczych egzemplarzy i zależą od konkretnej sztuki, a nie całej serii.

Tym bardziej, że tak jak napisano Helios 300 jest w całkiem niezłej cenie:

Acer Helios 300 i7-9750/16G/512/W10 GTX1660Ti 144Hz za 6199zł

W tych tematach masz nieco więcej o Heliosie 300 (i nie tylko):

https://forum.pclab.pl/topic/1301880-U%C5%BCywka-do-gier-za-5000-zl/

https://forum.pclab.pl/topic/1301807-Hp-omen-z-i5-8300h-i-rtx-2060/

 

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie problemy dotyczą raczej pojedyńczych egzemplarzy i zależą od konkretnej sztuki, a nie całej serii.

Tym bardziej, że tak jak napisano Helios 300 jest w całkiem niezłej cenie:

Acer Helios 300 i7-9750/16G/512/W10 GTX1660Ti 144Hz za 6199zł

W tych tematach masz nieco więcej o Heliosie 300 (i nie tylko):

https://forum.pclab.pl/topic/1301880-U%C5%BCywka-do-gier-za-5000-zl/

https://forum.pclab.pl/topic/1301807-Hp-omen-z-i5-8300h-i-rtx-2060/

 

 

Trochę gadasz glupoty. Helios ma wadę konstytucyjną wentylatorów aeroblade 3d. Zła konstrukcja doprowadza do uszkodzenia łożysk. U jedynych problem pojawi się po kilku dniach u innych kilku tygodni, ale na pewno się pojawi a tu zaczyna się zabawa. Odgłos jest nie do zniesienia przy pracy czy oglądaniu filmu komputer chodzi jakbyś stał obok ursusa 300C. Kolejny paradoks to w całej Europie nie ma wentylatorów na wymianę, dlatego serwis wystawił mi oświadczenie o nienaprawialnosci czekałem 45 dni na pieniądze. Serwis Acer ich statystyki, że 95% napraw wykonują w 5 dni można sobie wsadzić głęboko, Acer nie posiada serwisu tylko korzysta z firmy asplex Wrocław. I zachęcam do czytania warunków gwarancji acer jako firma ma najdłuższy termina naprawienie sprzętu jest to 30dni co świadczy już o dziadostwie

Edytowane przez ADAM140

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem brać Omena lub Lenovo, ale osobiście poczekam chwilę na premierę APU Renoir Ryzen 7 4800H. Ten procesor zapowiada się, że będzie szybszy niż Intel Core i7-9700K, a to nie lada wyczyn jak na jednostkę mobilną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem brać Omena lub Lenovo, ale osobiście poczekam chwilę na premierę APU Renoir Ryzen 7 4800H. Ten procesor zapowiada się, że będzie szybszy niż Intel Core i7-9700K, a to nie lada wyczyn jak na jednostkę mobilną.

Ryzen 7 4800H będzię dostępny w lapkach typu ASUS Zephyrus, które zaczynają się od 7000+ :o

Życzę powodzenia z zakupem, na twoim miejscu odpuściłbym sobie padliny typu HP Omen i Lenovo od biedy możesz kupić Acer-a Helios 300. Chcesz dobrego lapka kup Alienware R4/R5, Clevo, MSI GL, GP, GE ewentualnie ASUS SCAR jeśli plastik Ci nie straszny.

 

Za tą kase masz Hyperbook-a SL704 z thuderboltem, aluminiową obudową i nie wygląda jak z odpustu jakością wykonania bije na głowe te Lenovo i Omeny.

Miałem większość tych lapków w robocie i w skrócie większość gostków z biura siedzi na MSI GS nikt kto używa lapka do pracy i gier nie poleci Ci "Zabawek" typu Lenovo Y540, Acer Nitro 5 lub HP Omen.

Jak bardzo chcesz Lenovo poszukaj modelu Y740 nic poniżej tego modelu nie jest warte uwagi od Lenovo. W kompuszrocie masz aktualnie ASUS SCAR za 5400zł bardzo dobra opcja :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dobrego lapka kup (...) , Clevo, MSI GL, GP, GE

 

:lol2: :lol2: :lol2:

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: :lol2: :lol2:

Może uzasadnisz co tak Cię śmieszy? GL 63 plastikowy graty jak w GE i matryca 120hz TN bardzo dobra zresztą, GP 65 144hz IPS i plastikowy palmrest GE wykracza poza budżet.

Sam miałem Hyperbook-a SL950VR (Clevo) i był świetny, a te Paviliony, które polecałeś nie mają startu do Clevo PB70RF-G, który kosztuje tyle samo, a jest wykonany jak MSI GT.

Do tego każdy lapek od MSI ma binowany procek i GPU niezależnie od modelu zawsze podkręcisz grafe do 1873Mhz na sztywno i nie trzeba instalować badziewów typu MSI Dragon Center, ASUS Armory Crate czy Acer Predator Sense bo same z siebie dobrze działają nie to co polecany wszędzie Helios 300.

 

Link do GP75 oczywiście dokupić 8GB ram i lapek śmiga.

https://www.komputronik.pl/product/662562/msi-gp75-leopard-9se-861pl.html

https://www.x-kom.pl/p/536821-notebook-laptop-17-3-msi-gp75-i7-9750h-16gb-256-1tb-win10-gtx1660ti-144hz.html

 

Ewentualnie ASUS SCAR III, do którego trzeba zainstalować ASUS Armory Crate, by odblokować sterowanie power limitem CPU i podkręcić grafe. Również wiatraki bez tego softu chodzą dziwacznie, wiec MSI jest bezpieczniejszą opcją.

https://www.komputronik.pl/product/653692/asus-rog-strix-scar-iii-g531gu-es016t.html

 

Hyperbook SL704 laptop do konfiguracji bez wypasionego softu jak MSI, ale i bez tego wszystko działa po wyjeciu z pudełka 144Hz G-Sync i thunderbolt, więc prawie jak Alienware 17 R5, którego już nie produkują.

Link

 

Na drugi raz proszę zastanówcie się zanim polecicie komuś niedorobiony produkt którym jest Helios 300. Lapek ma 96C na CPU i GPU po undervolcie w BF5. Wiatraki w idle chodzą na 2000 RPM i bez Predator Sense laptop jest trupem, który chodzi jak chce. Klawisze turbo bez tego softu też nie działają, gdzie MSI bez Dragon Center działa elegancko wystarczy XTU i MSI Afterburner. Acer stara się robić dobre laptopy, ale u niego jakość dopiero zaczyna się od serii Triton.

Edytowane przez ŁysyZBrazzers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat bo szukam lapka w podobnej kwocie. Co myślicie o lapku Acer Helios 300? Szukam czegoś z i7, Win10 i 1660 Ti. Preferuję raczej markę Acer, bo mam obecnie VX15 i służy mi on dzielnie i bezproblemowo od prawie 3 lat, ale przydała by się lepsza karta(ten ma 1050) i Mini Display Port bo obecnie po podłączeniu monitora 4k przez HDMI nie mogę ustawić częstotliwości wyższej jak 30Hz. Jest sens dopłacać do grafy 2060?

Edytowane przez lukaszk99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukaszk99, najlepiej będzie jak założysz własny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniacie ASUSy z serii ROG?

Czy jest jakiś model warty uwagi? Jak z chłodzeniem i jego głośnością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniacie ASUSy z serii ROG?

Czy jest jakiś model warty uwagi? Jak z chłodzeniem i jego głośnością?

Znajomy ma SCAR II 17 cali i bardzo sobie chwali, 15stki lubią się grzać do niebotycznych temperatur na CPU 90C+ zaś GPU zawsze 75C nie ważne czy to GTX 1060/1070 czy RTX 2060.

Możesz brać te modele w linkach tylko każdy to 15 cali. Jak ograniczysz częstotliwości turbo dla procesora to masz 75C dla CPU\GPU w grach. Bez zabawy z UV i dławieniem turbo masz 86-92C na CPU w grach i niezły grzejnik po 2 latach laptop leci na śmietnik bo coś nie wytrzyma takiego wypiekania. Ewentualnie możesz poszukać czegoś z thunderboltem i za 5 lat kupić eGPU i dać lapkowi drugie życie niż znów wydawać 6K.

Zawsze możesz iść do salonu zamówić i zobaczyć na miejscu co kupujesz lub wstrzymać się z zakupem do kwietnia, wtedy wychodzi nowa seria lapków z natywnym thuderboltem i CPU 10 generacji.

Kupujesz wtedy MSI GE 66 lub coś starszego w promocji.

 

ASUS ma lepsze głośniki i łatwiej się go rozbiera niż MSI. Niestety ma mniej slotów na dodatkowe dyski SSD w MSI możesz wsadzić 2 SSD i HDD.

ASUS jest bardzo plastikowy no, ale jak chcesz metal to masz od tego serie Zephyrus.

Lapek działa jak sobie życzysz tylko musisz mieć ASUS Armory Crate można go tak zdławić, by w wiekszości gier mial 60FPS i nie przekraczał 70C na CPU i GPU. Jeśli to dla Ciebie za gorąco kupujesz podkładkę chłodząca za 40zł i zbijasz kolejne 3-4C. Chłodzenia w ASUS-ach i MSI są najlepsze na rynku i podkładki nie dają dużej różnicy w temperaturach, ale zawsze jest lepiej, gdy tyłek lapka ma dostep do świeżego powietrza, wtedy każda I7 7700HQ, 8750H, 8850H i 9750H po UV -150 będzie Ci trzymać turbo przy renderingu lub pracy z jakimś projektem.

Tymi prockami się bawiłem, ale nie dam sobię ręki uciąć czy inne marki lapków niż ASUS i MSI pozwalają na taką zabawę z procesorem bez throttlingu.

 

https://www.komputronik.pl/product/654128/asus-rog-strix-scar-iii-g531gv-az201.html

https://www.komputronik.pl/product/666556/asus-rog-strix-scar-iii-g531gu-az419.html

https://www.komputronik.pl/product/653692/asus-rog-strix-scar-iii-g531gu-es016t.html

https://www.komputronik.pl/product/654131/asus-rog-strix-scar-iii-g531gv-az201t.html

Edytowane przez ŁysyZBrazzers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwus.

 

Nie jestem pewien czy to dobre miejsce na pytanie (świeżak). Była tu mowa o laptopach Hyperbook. Sam mam jednego:

chipset: z170

CPU: intel core i7 6700k

RAM: 32gb ram 2133mhz

GPU gtx 1080

 

Model X77v2 2016 (nie pamiętam modelu Clevo). Orientujecie się, czy te laptopy można modernizować? Mam na myśli wymianę wszystkich podzespołów, ponieważ gpu dokonało żywota po 4 latach. Wiem, że CLEVO ma wymienne komponenty. Stąd pytanie czy np płyta główna typu z370 będzie pasować do modelu sprzed 4 lat? Kadłub jest ten sam, sloty te same, rozmieszczenie elementów na płytach widziałem, ze też nie różni się. Nie chce mi się kupować nowego laptopa, a gdyż aktualny trochę kosztował, a miał służyć przez kilka lat do pracy (tworzenie gier i oprogramowania).

Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 7 4800H będzię dostępny w lapkach typu ASUS Zephyrus, które zaczynają się od 7000+ :o

Życzę powodzenia z zakupem, na twoim miejscu odpuściłbym sobie padliny typu HP Omen i Lenovo od biedy możesz kupić Acer-a Helios 300. Chcesz dobrego lapka kup Alienware R4/R5, Clevo, MSI GL, GP, GE ewentualnie ASUS SCAR jeśli plastik Ci nie straszny.

 

Za tą kase masz Hyperbook-a SL704 z thuderboltem, aluminiową obudową i nie wygląda jak z odpustu jakością wykonania bije na głowe te Lenovo i Omeny.

Miałem większość tych lapków w robocie i w skrócie większość gostków z biura siedzi na MSI GS nikt kto używa lapka do pracy i gier nie poleci Ci "Zabawek" typu Lenovo Y540, Acer Nitro 5 lub HP Omen.

Jak bardzo chcesz Lenovo poszukaj modelu Y740 nic poniżej tego modelu nie jest warte uwagi od Lenovo. W kompuszrocie masz aktualnie ASUS SCAR za 5400zł bardzo dobra opcja :cool:

 

 

irytują mnie tacy fan boye jak ty. Jak szczekasz na jakiś model laptopa to przedstaw merytoryczne argumenty i podaj wady ale nie takie które wyczytałeś w necie tylko jakich sam doświadczyłeś siedząc po kilka godzin z danym modelem

Edytowane przez andrzej1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...