Skocz do zawartości
Notte

Laptop 13.3.-14 do 5500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuję laptopa do kwoty 5500. Laptop będzie wykorzystany do napisania pracy licencjackiej, oglądania filmów, zwykłej konsumpcji treści, dodam że nie gram w gry. Przeglądając recenzje i porównania laptopów, często natykałem się na model hp envy 13. Zależy mi na dobrym ekranie w laptopie i płynności w działaniu oraz mobilności. Co myślicie o tym laptopie ? Mam parę pytań odnośnie wersji 13-aq1000nw z 2020 roku ( 16gb ramu, i7-10510u, mx250, 1tb ssd).

 

1. Co zostało zmienione w tym modelu względem wersji 2019 z i7-8565u po za procesorem i pamięcią na dane, która wynosi 1tb zamiast 512gb ?

2. Czy model ten ma ekran 120hz ?

3. Jaki pokrowiec byście mi polecili na tego laptopa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten model w wersji z i5-8250U (13-ah0900ng) , wątpię żeby cokolwiek zostało zmienione w nowszej wersji jeśli chodzi o wykonanie czy układ chłodzenia. Ekran nie jest 120 Hz (bo takie są w laptopach gamingowych a nie ultrabookach) i miej na uwadze że jest to laptop z matrycą błyszczącą - odbija światło i pojawiają się refleksy ale kolory są bardzo żywe i jasność maksymalna bardzo wysoka.

Różnice to głównie przejście na DDR4 ( bez większego znaczenia) i nowszy procesor ( wydajność nadal ta sama) także kosmetyka. Jest jeszcze Sure View czyli tryb pracy zgodny z RODO ( nie widać z boku co masz na ekranie).

 

MX250 w laptopie 13 calowym to w mojej opinii absurd - karta i tak nie jest prawdziwym MX250 bo jest okrojona dodatkowo w takiej obudowie mija się to z celem - tym bardziej skoro nie grasz w gry, jej obecność w Twoim egzemplarzu jest totalnie bezcelowa.

Idąc dalej - różnicy w wydajności pomiędzy i5-8250U, i7-8650U czy najnowszym i7-10510U i tak nie odczujesz, tak samo jak 8 GB jest w zupełności wystarczające do codziennej pracy (pracuję na tym laptopie własnie w takiej konfiguracji od ponad roku, jeszcze nie zdarzyło mi się mieć z tego powodu problemu). A wybierając starszy wariant oszczędzasz bardzo dużo:

 

HP Envy 13 i5-8265U/8GB/480/Win10 - 3749 zł

 

Tak czy inaczej, zwróciłbym jednak uwagę ponownie na fakt błyszczącej matrycy oraz tego że przy 13,3 calach mocno dopłacasz za miniaturyzację. Podobny laptop w 14 calach pozwoli Ci na wybranie matrycy matowej, komfort użytkowania będzie większy a za mniej otrzymasz więcej ( tutaj nawet już nie schodzę do 8 GB RAM bo i tak jest o wiele taniej z 16 GB):

HP Pavilion 14 i5-8250U/16GB/480PCIe/W10/IPS Gold - 3399 zł

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13,3" to grupa laptopów która moim zdaniem została niejako wyparta przez 14" laptopy, co zresztą widać po ofercie producentów.Troszkę większa modele wcale nie są cięższe, czy też mniej mobilne, a oferują nieco większą przestrzeń.

Szczególną uwagę można tu zwrócić na udaną serię Asus'a Zenbook. Przykładowo:

ASUS ZenBook 14 UX434FAC i5-10210U/16GB/512/Win10 za 4499zł

Jest lekki (1,22kg), posiada 16GB pamięci (a trzeba pamiętać że pamięć jest tu b.często wlutowana-czyli nie ma możliwości jej rozszerzenia) i matową matrycę FHD . Na uwagę zasługuje również b.dobra jakość wykonania oraz długie czasy pracy na akumulatorze.

 

A jeżeli szukasz czegoś naprawdę mobilnego i ultralekkiego, to masz jeszcze:

Acer Swift 5 i7-1065G7/16GB/512/W10 IPS Touch Biały za 4899zł

Ten laptop waży poniżej 1kg (dokładnie 0,95kg), a do tego jest bardzo dobrze wyposażony (posiada m.in. port Thunderbolt 3). W opisie jest że matryca jest dotykowa, ale nie jestem pewien czy jest ona jednocześnie matowa (poprzedni model z i5-8250U miał błyszczącą). Wykonanie tego modelu jest natomiast b.dobre- jest tu chociażby obudowa ze stopów magnezu.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...