Skocz do zawartości
blackstr8

Jakie 2 ciche wentylatory do chłodzenia procka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..tak jak w tytule, przejrzałem już 1000 stron, setki porównań i dalej nie wiem..posiadam chłodzenie Thermalright HR-02 Macho 140 i powoli wentylator zaczyna się odzywać a przy ,,wysiłku'' wyje jak kombajn.. czym mogę go zastąpić i dwa czy warto dorzucić drugi na tył? bo nie ma nic obecnie,nawet na obudowie.. Jaki wentylator obecnie jest najcichszy przy średnich/maksymalnych obrotach? po czytałem też opinie,gdzie niektóre przy zakupie nawet dwóch takich samych,jeden potrafił wpadać w rezonans.. Dzięki za odpowiedzi. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

budżet ? i nawet nie musisz zakładać 2 wystarczy z tyłu obudowy na wyciąg dodatkowy już dużo da ps jaką masz obudowę ?

Edytowane przez wiktoras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet? Jaka obudowa? Jak w obudowie nie ma wentylatorów, to warto pomyśleć nad ich dołożeniem.

 

Generalnie masz dwie drogi co do wentylatora na cooler. Albo możesz wziąc coś podobnego do fabrycznego śmigła, czyli wentylator typu oversized (rozmiar 140mm, a rozstaw otworów montażowych jak wentylator 120mm), ewentualnie zwykły wentylator 120mm.

 

Z oversized masz Venturi HP-14 (ma wymienne rogi) czy Noctua NF-A15

 

Z typowych 120mm Noiseblocker B12-PS czy Noctua NF-A12x25 PWM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że gdzieś tak do 3stówek,kupiłem używańca i chciałbym go trochę odświeżyć, obudowa to A4TECH X7-C1 LEVEL2 ,Wczoraj wymieniłem pasty, czy praca na wysokich obrotach mogła być z tego powodu że układ od grafy był uwalony pastą? no ale jednak łożysko dalej co jakiś czas się odzywa więc chyba długo ten wiatrak nie pociągnie..Aha miałem dołączony jakiś mały wiatraczek ale nie podłączony,tylko też chodzi jak czołg..załączam foto obecnego,tego drugiego nie mogę czemuś dodać ale to jakiś Enermax UCTB12

post-606721-15800368959906_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za obudowa ?? ja osobiście dałbym dodatkowy na tył i dużo miejsca tam nie masz pewnie ?

fajnie by też było dać z przodu jakieś na pewno GPU by ci się odwdzięczyło

Edytowane przez wiktoras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem A4 Tech x7-C1 lvl2 , mi tam też średnio się podoba,ale w takiej były bebechy ;) z tyłu jest 5cm miejsca to lepiej zrobić opcje 140 przód i tył radiatora, czy 140 przód radiatora i 120/140 tył obudowy..brał bym jednak te z Noctua. P.S. nie mogę dodać linku do morale gdzie była ta obudowa, ale jak skopiujesz tą nazwę z góry to dziadek google znajdzie :)

Edytowane przez blackstr8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w budzie mam tylko silentwings 3 na niskich obrotach i nawet w stresie nie słyszę w ogóle komputera.

W kompie same SSD, a wentylatory Strixa 1070 nie wchodzą na więcej niż 780 rpm (ręcznie ustawiałem charakterystykę).

Główna zaleta to niesłyszalne łożyska.

 

Moim zdaniem warto kupić przynajmniej 1 wentyl na przód i 1 na tył.

U siebie mam 2x 140 na froncie, 120 z tyłu i 120 na coolerze procka.

Od roku noszę się z fanswapem na zasilaczu, bo przy starcie wali maksymalne obroty, ale póki co wentylator leży i czeka na lepsze czasy :P

Edytowane przez michasm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy starym kompie nie będzie za mało te 1000 obrotów na silentwings3 ? Bo nie powiem trochę na BattleTech'u się wkręca na obroty, choć temperatury są gdzieś tak bodajże do 30 stopni..Druga sprawa,Głównie zależy mi na ciszy,więc przy tylu wentylach nie będzie mi to chodzić jak mini kombajn? :) Trochę ta obudowa też badziewna, no ale opcja 1 przód,1 radiator,1 tył dała by radę :)

Edytowane przez blackstr8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silentwings są chyba najcichsze na rynku.

1000 obrotów to nie mało. Mógłbym sprawdzić ile u mnie jest dokładnie, ale wydaje mi się, że mam fixed 800 rpm na 120mm cpu i ~700 rpm na 140mm u budzie (2 z przodu i 1 z tyłu).

Temperatury przy sztucznym stresie na CPU przekraczają 90 stopni, ale nie wiem czy pasta jest dobrze nałożona, bo kupiłem używany zestaw płyta+cpu+cooler.

Ogólnie to trzymałem się zasady, że im wyższa temperatura tym szybsza wymiana ciepła.

i5 3570k na 4,2 GHz z małym udervoltage jest w pełni stabilny.

W grach poniżej 60 stopni.

 

Staram się nie włączać kompa w domu jak nie muszę, ale jak poczekasz do jutra to podejrzę jak to rzeczywiście mam ustawione.

Fabryczny wentyl w zasilaczu jest puszczony na minimum, tylko na start ma 100%.

Ogólnie to kompa podczas gry np. w czołgi w ogóle nie słychać nawet z 10cm. I w maksymalnym stresie też, bo nie korzystam z kontroli obrotów. Wszystko fixed.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pakować kilkaset zł w topowe wentylatory zmień po prostu tą przestarzałą skrzynkę na coś dobrze wentylowanego z pełnym panelem z meshu na froncie jak Phanteks P400A.

 

SW3 są spoko, ale najlepszymi i najcichszymi wentylatorami bym ich nie nazwał, a już na pewno nie najwydajniejszymi, bo dmuchają średnio. Jeśli już mówimy o topie to Noctua NF-A12x25 PWM lub Noiseblocker B12-PS są lepsze od SW3 - to nadal bardzo dobre wentylatory, ale moim zdaniem nie warte tej kasy, którą chce BeQuiet za nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajna ta skrzynka,z tym że dodatkowo dojdzie i tak jeszcze wentyl na radiator więc całość wyjdzie już mnie koło 5 stów..Dwa dobrze gadacie, nie ma chyba już co ładować kasy w tą jednostkę,ma posłużyć jeszcze do września,później przesiadka na Ryż złożony od podstaw,więc chyba wymienię ten padający już na radiatorze ewentualnie jakiś na tył żeby w wakacje się nie zagotował i tyle :) Więc doradźcie tylko jaka konfiguracja jest najbardziej optymalna jeśli nic z tyłu skrzynki nie ma 2x140 czy 140radiator tył 120 czy odwrotnie.. model już se wybiorę ale po opiniach skłaniam się nadal do tych z Noctua :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że lepsza opcja to wentyl na radiator + wentyl na tyle żeby wyciągał całe ciepło z obudowy. Co do wentylatorów to popatrz też na to, że przełożysz je później do nowej obudowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pakować kilkaset zł w topowe wentylatory zmień po prostu tą przestarzałą skrzynkę na coś dobrze wentylowanego z pełnym panelem z meshu na froncie jak Phanteks P400A.

 

SW3 są spoko, ale najlepszymi i najcichszymi wentylatorami bym ich nie nazwał, a już na pewno nie najwydajniejszymi, bo dmuchają średnio. Jeśli już mówimy o topie to Noctua NF-A12x25 PWM lub Noiseblocker B12-PS są lepsze od SW3 - to nadal bardzo dobre wentylatory, ale moim zdaniem nie warte tej kasy, którą chce BeQuiet za nie.

Miałem sporo wentylatorów w rękach i królem ciszy są bezapelacyjnie Silent Wings 2 a właśnie trójeczki są głośniejsze i nie chodzi tu o szum powietrza dlatego że są wydajniejsze ale o łożysko w SW2 jest niesłyszalne a w SW3 już tak i faktycznie od SW3 są cichsze wentylatory ale od SW2 jak dla mnie nie :D

tutaj porównanie, kiedyś myślałem że facet trafił gorszą sztukę ale u mnie było to samo na 3 sztukach Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, nawet przyjmując tą teorie, to gdzie jeszcze kupisz Silent Wings 2 ? wypuścili 3ki już dawno temu to o 2kach chyba można zapomnieć,przynajmniej nowych :) dwa w 120kach nie były 3 pinowe wejścia?

Edytowane przez blackstr8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, nawet przyjmując tą teorie, to gdzie jeszcze kupisz Silent Wings 2 ? wypuścili 3ki już dawno temu to o 2kach chyba można zapomnieć,przynajmniej nowych :) dwa w 120kach nie były 3 pinowe wejścia?

Ja mam w budzie 3 używane i tylko jeden nowy SW2 i te używane były tak samo ciche i są jak ten nowy, to łożysko jest niezniszczalne jeżeli wentylator nie jest mechanicznie uszkodzony lub scentrowany

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie, że SW3 JEST CICHE, to nie jest jak, że SW3 jest głośne i nie ma sensu go kupować, jest odrobinę głośniejsze od SW3 ale nadal jest bardzo ciche + ma lepsze ciśnienie więc bardziej nadaje się na radiatory względem SW2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pakować kilkaset zł w topowe wentylatory zmień po prostu tą przestarzałą skrzynkę na coś dobrze wentylowanego z pełnym panelem z meshu na froncie jak Phanteks P400A.

 

SW3 są spoko, ale najlepszymi i najcichszymi wentylatorami bym ich nie nazwał, a już na pewno nie najwydajniejszymi, bo dmuchają średnio. Jeśli już mówimy o topie to Noctua NF-A12x25 PWM lub Noiseblocker B12-PS są lepsze od SW3 - to nadal bardzo dobre wentylatory, ale moim zdaniem nie warte tej kasy, którą chce BeQuiet za nie.

 

Przecież SW3 są zwykle dużo tańsze od Noctuy i trochę tańsze Noiseblockerów. Gorsze może są ale kosztują 80 zł, Eloopy 100 zł, a Noctua 130 zł. (wersja 120mm PWM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak dokładnie liczyć,to :

 

Silent Wings 3- 80 zł

 

NoiseBlocker B12-PS- 89 zł

 

Miałem te i te wentylatory, NoiseBlocker jest cichszy i wydajniejszy przy tym samym RPM

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ przesyłka Angela nie ma darmowej dostawy <800 zł :).

 

Nie piszę, że SW3 jest lepsze, tylko dziwi mnie skąd stwierdzenie jakoby BeQuiet jakoś szczególnie zdzierało kasę, skoro jest to najtańszy z wspomnianych wentyli i 80 zł to przyzwoita według mnie cena.

Czy dokładanie kilkunastu procent ceny do lepszego Eloopa, albo jeszcze lepszej i droższej o ponad połowę Noctuy ma sens to już kwestia ile kto ma kasy do wydania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie, że SW3 JEST CICHE, to nie jest jak, że SW3 jest głośne i nie ma sensu go kupować, jest odrobinę głośniejsze od SW3 ale nadal jest bardzo ciche + ma lepsze ciśnienie więc bardziej nadaje się na radiatory względem SW2.

Oczywiście że SW3 to wydajniejsze wentyle bo ogarnęli w nich ciśnienie mi tylko chodziło o kwestię ciszy gdzie SW2 nie mają dla mnie konkurencji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to eLoopy Phobya są już za 56zł i to dopiero są moim zdaniem opłacalne wentyle ;) Sam do tej pory miałem większość wentyli PWM, ale teraz jak mam praktycznie zawsze ustawione stałe obroty to jest to zbędne, a i tak mogę nimi normalnie sterować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam najnowszej generacji Arctiki: P14 PWM PST. https://www.arctic.ac/eu_en/p14-pwm-pst.html

 

Dobra siła statyczna, bezgłośne łożysko, sterowanie PWM już od 170obr (do 700 obr niesłyszalne, potem tylko delitatny szum), 10 lat gwarancji i 32 zł. Możliwość pracy w poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • U mnie RX 6700 XT Nitro też coś bzyczy delikatnie ale to się muszę wsłuchać, karta po UV i limit 60 fps. 
    • Całe szczęście. Ja bym poszedł jeszcze dalej - zlikwidował te RODy, które są w dobrych lokalizacjach i pobudował tam osiedla. 
    • Jestem bardzo na nie. Wymęczyłem się do połowy drugiego odcinka. [uwaga, lekkie spoilery] To nie jest serial, to jest zestaw przydługich teledysków z losowymi scenami mającymi tylko zaakcentować charakterystyczne elementy z gier. Tępa jak maszynka do golenia z promocji na aliexpress laska wychodzi ze swojej nory, w której jej klan spędził ostatnie kilkaset lat, ot tak sobie i nagle to wywołuje heheheszki na całego, bo joj, ma niebieski kostium! Mimo że zachowuje się jak upośledzona, nic kompletnie nic jej nie zagraża na ziejącym promieniowaniem, wypełnionym szkieletami i mutantami terenie. Wielki rycerz Braterstwa Stali ma problemy z wielkim, zmutowanym misiem, ale na szczęście jego giermek załatwia misia jednym strzałem ze starożytnego rewolweru. Przed genetycznym laboratorium stoją wieżyczki gatlinga, ale nie są w stanie trafić w szybko idącego przed nimi staruszka.  Scenariusz tego dzieła jest tak prosty, że gierki, na które przecież narzekano, przy nim są historiami wartymi nagród literackich. Całość wypełniona jest stereotypowymi "dads jokes". Mimo że serial jest wypełniony zwłokami, mutantami, nie ma żadnego zagrożenia, nawet nikt nie udaje że cokolwiek tępej głównej bohaterce może się przydarzyć. Żarcik za żarcikiem i tyle.  Dobitnie to przypomina, że jedynym powodem produkcji jest przyciągnięcie więcej ludzi do prime poprzez maksymalne uproszczenie wszystkiego, co można uprościć. Można obejrzeć...tylko po co?
    • Nie będziesz miał niczego i będziesz szczęśliwy 😆
    • Ubi + i po problemie, dla mnie to gra na jeden raz wiec nawet zeby absolutnie pelna wersja kosztowala 250zl i tak bym wzial +.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...