Skocz do zawartości
RamirezZgr

Upgrade starego komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje niewielkim kosztem ulepszyć swój komputer, na używanych częściach. Mianowicie, żeby nie zmieniac ram z ddr3, kolega z forum podpowiedział żeby z am3+ przejść na lga1155 i wybrać coś z H61/B75/P67/Z68/Z77.

Pytanie jakiej dokładnie (najlepiej) płyty szukać. Chciałbym zacząć od jakiejś i5 (gdyż tańsza), ale żeby z czasem móc wsadzić może i7 Ivy Bridge. Oczywiście jak byście mogli mi doradzic oprócz tej płyty głównej to jaki procesor na początek dokupić (żeby był lepszy od phenoma ii x4 965 be)

 

Zasilacz mam chieftec 550w, więc raczej wystarczy. Grafika słaba radeon hd5830, ale póki co musi zostać.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez RamirezZgr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuje niewielkim kosztem ulepszyć swój komputer, na używanych częściach. Mianowicie, żeby nie zmieniac ram z ddr3, kolega z forum podpowiedział żeby z am3+ przejść na lga1155 i wybrać coś z H61/B75/P67/Z68/Z77.

Pytanie jakiej dokładnie (najlepiej) płyty szukać. Chciałbym zacząć od jakiejś i5 (gdyż tańsza), ale żeby z czasem móc wsadzić może i7 Ivy Bridge. Oczywiście jak byście mogli mi doradzic oprócz tej płyty głównej to jaki procesor na początek dokupić (żeby był lepszy od phenoma ii x4 965 be)

 

Zasilacz mam chieftec 550w, więc raczej wystarczy. Grafika słaba radeon hd5830, ale póki co musi zostać.

 

Pozdrawiam

 

1. Podaj budżet

2. RAM jest tani więc tutaj nie jest problem z wymianą i przejściem na ddr4 i całkowitą zmianą platformy.

3. Zasilacz jakiś jest, ale od kiedy jest użytkowany, bo pod nową budę raczej bym tego nie brał.

4. Patrz nr 1 i wszystko będziemy wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet hmm, nie wiem chciałem na płytę plus procesor wydać może max 600, jeśli jest taka opcja oczywiście.

Ten chieftec fakt, działa chyba od 2012 roku, ale póki działa, zaryzykuje i nie będę go ruszał. Możliwe, że ram nie jest drogi, ale widzę że na 16gb te 300zl trzeba wydać.

Znalazłem coś takiego na allegro, jest sens się tym zainteresować czy odpuścić?

 

https://allegro.pl/oferta/asus-p8p67-intel-core-i5-2500k-2x4gb-hyperx-8885968370?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

https://allegro.pl/oferta/gigabyte-ga-p67a-d3-b3-i5-3550-16gb-ram-8879031589?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

https://allegro.pl/oferta/asrock-p67-pro3-b3-box-do-i7-3770k-2700k-2600k-8880287466?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...