Skocz do zawartości
OrkiOrkczak

Monitor do wypasionego kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poszukuje monitora do komputera składającego się z części widocznych na załączonym zdjęciu. Monitor będzie głównie słyżył do serfowania po sieci, ogładania filmów, czasami do gier. Chciałbym by był to monitor 4k i max 32 cale, chyba że doradzacie coś innego, optymalny mi się wydaje 27 cali. Chciałem kupić coś takiego https://www.x-kom.pl/p/359267-monitor-led-27-asus-rog-pg27uq-quantum-dot-4k-hdr.html ale użytkownik "Minciu" mówi że to fatalny wybór, czytałem trochę o nim i się z tym nie zgadzam ale ja mało wiem więc moje zdanie jest niczym. Budżet nawet do 15 tysięcy złotych :hmm:

 

P.S Generalnie komp jeszcze nie zrobiony więc jak ktoś ma jakieś sugestie to chętnie wysłucham

post-609552-15798023609931_thumb.jpg

Edytowane przez OrkiOrkczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jaki monitor chodzi, bo link źle wkleiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.tftcentral.co.uk/reviews/asus_rog_swift_pg27uq.htm

Monitor ciekawy, ale 9000zł? Chyba tak lekko przesadzili z tą ceną. Kontrast statyczny bez wygaszania lokalnego niecałe 1100:1 (są IPS z większym kontrastem i tańsze). Natomiast można ten kontrast "podnieść" wygaszaniem lokalnym, ALE "jedynie" 384 strefy, to jednak jakiś efekt halo będzie (na napisach końcowych powinien być doskonale widoczny). Za taką cenę, chciałbym czegoś więcej (2000 stref? ... 2mln stref? - takie matryce są w planach). Cóż mogę rzec: cena wysoka, to i wymagania miałbym w tej cenie wysokie (wyższe niż "tylko" 384 strefy).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając taki budżet, wolał bym kupić jakiś monitor 1440p/4k 27 cali do 3000 zł który by służył do codziennej pracy, a resztę wpakować w wypasiony TV na OLED 4K 120Hz, do gier i filmów, pod względem jakości obrazu z tego przepłaconego Asusa nie będzie co zbierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... albo kup tego ASUS i napisz jak tam się spisuje ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W morelkach jest za 10.300 zł dostępny :E

 

Nie jest to zły monitor ale w tej cenie sporo ograniczeń i do tego ten nieszczęsny wentylatorek który hałasuje.

144Hz dostępne tylko przy YUV 4:4:2, w SDR max 120Hz, natomiast po odpaleniu HDR spadek do 98Hz, mało stref wygaszania, 32 cale też by tutaj lepiej pasowały.

 

No i przede wszystkim w dalszym ciągu jest to klasyczne LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to zły monitor ale w tej cenie sporo ograniczeń i do tego ten nieszczęsny wentylatorek który hałasuje.

Zapomniałem o tym wentylatorku ... w takim razie jak on tak hałasuje, to nawet szkoda na test kupować (osobiście nie cierpię hałaśliwego PC, a tutaj takie coś z ... monitora?!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips 328M1R - 4k, 120 Hz, FreeSync, VA, HDR600, Ambilight, 599 Euro -> ~3000 zł, ma wyjść w Q1 2020.

ASUS CG32UQ lub Philips 326M6VJRMB jeżeli musisz mieć na teraz, do 32" nie dostaniesz lepszej jakości obrazu.

Oczywiście OLED byłby najlepszy, tylko 55" jest nieużywalne jako monitor do PC. :D

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FPGA sam się nie schłodzi ;)

 

Jeżeli masz 15k zł to kup OLED LG z HDMI 2.1 do gier, rozrywki i multimediów, resztę przeznacz na monitor, szczerze wątpię, że będziesz często używał tego monitora jak już przyzwyczaisz się do grania na OLEDa LG :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FPGA sam się nie schłodzi ;)

 

Jeżeli masz 15k zł to kup OLED LG z HDMI 2.1 do gier, rozrywki i multimediów, resztę przeznacz na monitor, szczerze wątpię, że będziesz często używał tego monitora jak już przyzwyczaisz się do grania na OLEDa LG :E

 

Jak się idzie na łatwiznę i wstawia kosmiczne drogie i prądożerne FPGA to tak jest, dedykowany procesor do obsługi G-Synca byłby sporo tańszy i prostszy, ale trzeba się wysilić, co jak widać było nie na rękę NVidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skłaniał bym się do propozycji kupienia tego TV OLED ale tv nie dość, że musiał bym zawisnąć na ścianie to wisiał by na prawo od komody (zdjęcie pokoju w załączniku) czyli po przeciwnej stronie jak siedzę przy biurku. Musiał bym przestawiać całe biurko, przenieść je żeby pograć w jakąś gierkę komputerówkę :hmm:

 

 

Więc jak nie macie złotej myśli jak to rozporządzić to zostaje monitor :E

post-609552-15798098816904_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe :]

 

mówiłem Ci w temacie z głośnikami to samo co już tutaj padło.

 

Albo kompresja obrazu, albo 98Hz max w tym monitorze. I to jest ciągle kupowaty IPS jak za taką cenę. Do tego cena jak za dwa LG OLED 55" C9 :D

 

Niedługo ma wejść do sklepów 48" jak możesz poczekać. Premiera oficjalna już była.

Jak nie możesz czekać, to zostaje 55" , ale przydałoby się głębokie biurko (120cm?) chociaż będzie to sprzęt uniwersalny, TV i monitor w jednym..

https://hdtvpolska.com/czy-48-calowy-oled-tv-bedzie-tani-i-odniesie-sukces-czy-taki-rozmiar-ma-sens/

Przy 48" oczywiście biurko 1,8-2m x 1m też by się przydało.

 

Zrób jakiś bardziej czytelny plan pokoju, bo teraz to nie wiem gdzie są drzwi, gdzie jest okno ani gdzie prowadzi szczałka 3,3metra.

 

Co takiego znajduje się na komodzie? TV czy kwiatki? :D

Co to za pokój? Do oglądania TV- Salon czy może Twój pokój zabaw ? :)

 

 

 

ps, pamiętaj że do OLEDa potrzeba karty z HDMI 2.1 żeby cieszyć się jego pełnią możliwości. Jak będziesz brał RTXa to najlepiej z myślą o wymianie jeszcze w tym roku. Na HDMI 2.1 prześlesz sygnał bez żadnych kompromisów z VRR.

 

 

Jeżeli będziesz chciał monitor do 32" to w zasadzie wszystkie są qupowate. Wszystkie 4K 144Hz 10Bit HDR nie obsługują tego co mają na pudełku bez kompresji lub cięcia odświeżania do 98Hz. I nigdy nie obsłużą bo monitory mają stare, za wolne złącze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądanie filmów z kanapy

Granie z padem na kanapie

Granie z myszką i klawiaturą

Słuchanie muzyki

 

Coś w ten deseń. albo odrwotnie cały pokój. Narożnik na drugą ścianę a tam gdzie narożnik komputer + OLED + Kolumny.. W aktualny Twoim ustawieniu wszytko jest o kant dupy rozbić, jak chcesz sluchać muzyki z kolumn za 10k pln siedząć z ich boku. Toż to zbrodnia :D

 

52d6b3ea9e11b4c21efd4231d62e8bbe.md.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załączam zdjęcie mojego lokum, 3,3 m to jest długość ściany tam gdzie masz kaloryfer i okno. Jak widzisz, od prawej całe miejsce jest już zagospodarowane, tylko po lewej gdzie jest komoda zostaje trochę miejsca, dokładnie 1,8 m ściany "pustej", mam na myśli ten fragment po lewej stronie przed odkurzaczem który sobie stoi na ziemi. Mieszkam w kawalarce, jest to mój pokój do wszystkiego.

 

Jak wszyskie monitory są słabe do 32 cali to nie ma jakiegos lepszego między rozmiarem 32 cali a 40 cali? Więcej " to już jest przesada dla mnie :hmm:

 

Niezły plan mi zrobiłeś, jak przyjedzie właścicielka i zapyta czy jestem normalny to powiem, że ty mi tak kazałeś :E Ale granie z padem na narożniku do dobra inspiracja ale boje się, że trudno będzie grać w FPS'y na padzie...

 

Nie mogę zrobić żadnego przemeblowania w pokoju, myślałem nad tym z pół godzinki teraz i nie da rady.. :hmm: Jak ustawię narożnik koło okna to będzie za głośno dla moich uszu podczas spania bo za oknem centrum Wa-wy można powiedzieć, jak zamienię krzesło z biurkiem miejscami to będzie za mało miejsca w pokoju, jak ustawię telewizor nad narożnikiem to nie będzie go można oglądać komfortowa z narożnika itd.

post-609552-15798171444293_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
    • 14700F nigdy bym nie brał bo to totalny crap. Dostaniesz zawyżone napięcie, to ten CPU będzie siorbał niesamowicie dużo papu i nic z tym nie zrobisz. Do tego kompletnie nic nie wiesz jakie podzespoły otrzymasz. Druga sprawa, połączenie i7 + RTX 4070S jest dalekie od opłacalnej wydajności w zestawie do gier. Za 9200 zł na gotowo masz https://proline.pl/koszyk/35ad9d7d z Ryzen 7 7700 i RTX 4080 Super albo możesz dać i https://proline.pl/koszyk/8f26d0eb 7800X3D + RX 7900 XTX Office w jakiej wersji? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...