Skocz do zawartości
hantix123

który procesor wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pomożecie mi w wyborze procesora?? który budżetowy procesor nada sie do średnich gier typu ets2 czy spintires ? z góry dziekuje za pomoc w wyborze

 

Intel q6600

Amd phenom ii x4 955

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch wybrałbym AMD,szybszy,niewiele,ale jednak szybszy. Można go wykręcić i swoje zyska,tak z q6600 można zrobić magiczny trick i mieć 3Ghz,lecz nie każdemu się chce z tym bawić itp.Różnica nie jest wielka,procesory prawie że na identycznym poziomie,jednak do gier które mówisz dadzą sobie radę z odpowiednią grafiką.Jaki posiadasz pozostały zestaw komputerowy.Oraz ile chcesz wydać na procesory te,posiadasz już jakieś części?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w podkręcanie nie będe sie bawił procka zamawiam razem z płytą ms 7646 a obecną grafe mam radeona hd7770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pomożecie mi w wyborze procesora?? który budżetowy procesor nada sie do średnich gier typu ets2 czy spintires ? z góry dziekuje za pomoc w wyborze

 

Intel q6600

Amd phenom ii x4 955

A dlaczego nie A320 + Ryzio 3 1200? Lepszy upgrade, szybszy cep ........... wiele plusów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w podkręcanie nie będe sie bawił procka zamawiam razem z płytą ms 7646 a obecną grafe mam radeona hd7770

 

Ta ms 7646 to wykastrowana płyta główna.Ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na modernizację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe gry często wymagają instrukcji AVX, więc już lepiej i3 2100 za grosze, ewentualnie i5 2400, różnica w cenie wyjdzie pewnie do 50 zł.

No chyba, że nie zamierzasz grać w nic nowego, wtedy i tak i3 2100. :D

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe gry często wymagają instrukcji AVX, więc już lepiej i3 2100 za grosze, ewentualnie i5 2400, różnica w cenie wyjdzie pewnie do 50 zł.

No chyba, że nie zamierzasz grać w nic nowego, wtedy i tak i3 2100. :D

 

 

 

tu sie kolego mylisz bo różnica to prawie 200zł a po cholere mam sie pchać znowu 2 rdzeniowy i to i3

 

A dlaczego nie A320 + Ryzio 3 1200? Lepszy upgrade, szybszy cep ........... wiele plusów!

 

 

budżet ziomuś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdzenie to nie wszystko.Co ciekawe taka i3-2100 może wyprzedzić tego phenoma bez problemu,dlaczego? Po pierwsze ma dodatkowe instrukcje,a po drugie pojedynczy rdzeń jest mocny,a w większości gier pojedynczy rdzeń ma dużo do gadania,a nie wielordzeniowość czy wątkowość.Jak to jest że intel w grach często osiąga lepsze wyniki niż jego odpowiedniki AMD? Jest tak,ponieważ pojedynczy rdzeń ma silny i w grach korzystających z siły jednego rdzenia to widać.

i5 2400 to świetny procesor,cenowo też nie stoi wysoko.Kupić i5-2400 i najtańsza płyta na h61 i masz mocny config,w przeciwieństwie do tego phenoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu sie kolego mylisz bo różnica to prawie 200zł a po cholere mam sie pchać znowu 2 rdzeniowy i to i3

Q6600 i Phenom to starocie, i3 ma ze 40% szybszy wątek, do tego kiedyś możesz chcieć wrzucić i7 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...