Skocz do zawartości
DyndaS

Jaki router kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zastanawiam się w kwestii routera. Miałem przez 2 lata Asusa RT-N12+, lecz niestety mi się wieszał co jakiś czas. Poleciał na rękojmię do sklepu. Teraz mam dylemat czy wziąć taki sam nowy (79 zł), czy też może zwrot gotówki i poszukać czegoś innego.

 

Neta i tak mam po kablu. Router głównie do podłączenia drukarki po wi-fi. Może z czasem dojdzie i konsola.

 

 

Budżet? Nie wiem, ale raczej nie chciałbym wydawać więcej niż ~150 zł. No a w sumie im mniej tym lepiej.

 

 

Coś prostego podstawowego do obsługi. Istotne aby nie było takich sytuacji, że się zawiesza czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście kupiłem używanego netgear 6220 za 90 pln, po pół roku używalności jak dotychczas zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

totolink a3002ru, polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że liczyłem na większy odzew.

 

Chyba wezmę zwrot kasy i kupię TP-LINK Archer C6, bo widzę, że bardzo dużo ludzi to kupuje. Pewnie też dojdzie do mnie światłowód gdzieś bliżej końca tego roku, to i dużo szybszy net.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Netis WF2780 od bodajże 4 lat. Najpierw był jako główny router a teraz jako AP podłączony do Ubiquiti Edgerouter X. Bardzo stabilny, wszystkie porty Gbit, 4 anteny, 2 dla 2,4GHz i 2 dla 5GHz wifi. Sporo funkcji. Wszystkie urządzenia ładnie się z nim łączą i nie zrywają połączenia (w przeciwieństwie do poprzedniego tplinka wdr3500 z lede/gargoyle). Ubiquiti postawiłem jako główny tylko dlatego że miał możliwość customowych profili DDNS a także jakichś ustawień przez ssh których już sam nie pamiętam.

 

Kosztuje ok 120zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrany TP-LINK Archer C6.

 

Co do samego działania się nie wypowiem, bo nie moja działka. Pewnie i tak go podłączę dopiero za kilka dni.

 

Jedyne co, to że jest bardzo duży w porównaniu do Asusa RT-12N+.

 

Ma durny błyszczący plastik na górze, co też w sumie przypuszczałem.

 

Nie wiem kto wpadł na pomysł zabezpieczana antenek folią i to w taki sposób, że ładnie trzeba się nawalczyć aby ją z nich zdjąć.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...