Skocz do zawartości
R4V3N

Połączenie płyty z obudową a RGB

Rekomendowane odpowiedzi

Po mału składam sobie komputer, mam już większość części ale nie mogę sobie poradzić z uzyskaniem efektu RGB żeby moc sterować tym za pomocą oprogramowania na komputerze. Mineło około 10 lat od czasu kiedy składałem swój ostatni PC więc wybaczcie.

 

- płyta MSI B450 Carbon Gaming AC

- obudowa SilentiumPC Armis AR5X TG RGB

- chłodzenie procka (to ważne) AMD Wraith Max

 

Jak wygląda sytuacja:

 

1. Z wyjść RGB na płycie mam: 1x JRGB (12V, do podłączania pasków LED), 1x JRAIBOW (5V, to co mnie interesuje - adresowalne RGB) i jakieś złącze Corsaira

2. Cooler oprócz zwykłego podłączenia kabelkiem CPU_FAN ma jeszcze z boku wyjścia: 3-pin (z końcówką USB) po lewej i 4-pin z końcówka 4 pinową po prawej

http://urbanconnection-sa.org/wp-content/uploads/2019/04/81TuG0U0SiL._SL1500_.jpg

 

 

które mam wykorzystać? (jest to model Max więc nie mam kolorowego wentylatora tylko ten okrąg się świeci) i do którego złącza podłączyć - zająć to jedno gniazdo JRAINBOW, czy może można podłączyć do tej płytki w obudowie?

SilentiumPC_Armis_AR5X_TG_RGB_-_test_obudowy-7.jpg

Sorry ale nic nie rozumiem z załączonej intrukcji (przypominam że chciałbym sterować LEDami na wentylatorze z PC)

 

3. Jak mogę sterować kolorem wentylatorami w obudowie z poziomu PC. Narazie wszystko popodłączałem tak że mogę naciskać przycisk reset i się zmienia (wentylator też)

4. Mam zasilacz RGB który ma taką wtyczkę

 

Lux-RGB-550W-Image-Circles-500X500-03-300x300.png

 

I tu też zastanawiam się w które miejsce go podłączyć...

 

Bardzo dziekuję z góry za odpowiedź. chciałem to napisać prościej, a wyszło jak wyszło...

Edytowane przez R4V3N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...