Skocz do zawartości
vascuez00

Wymiana leciwego Radeona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Noszę się z zamiarem wymiany leciwego już Radzia 7850 2 GB, na coś z lepszego sortu ;)

Specyfikacja komputera:

MSI GA43 Z77

I5 3570 stock

2x4GB DDR3

OCZ ModXStream Pro 700W

 

RX570, czy dołożyć do lepszego GTX1650 Super?

A może brać 580 8GB?

Nie wiem, na jak długo starczy te 4GB VRAM...

Czy bootleneck na tym bądź co bądź również leciwym i5 nie będzie dusił tych kart?

Komp głównie pod Wieśka 3(teraz córa gra na tym kompie w ustawieniach ~medium w około 30-40fps...a chciała by ciut coś więcej:D)

 

Z góry dzięki za poradę.

 

PS: Budżet, maks 800PLN, więcej do tego złomka szkoda, a nie chce mi się(na razie budować nowej platformy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z twoim CPU trochę lepiej będzie działał gtx1650 super ale sam wziął bym rx580 8gb.

Na tak długo wystarczyl ci 7850 więc to mocny argument za amd, zasilacz spokojnie go nakarmi.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z twoim CPU trochę lepiej będzie działał gtx1650 super ale sam wziął bym rx580 8gb.

Na tak długo wystarczyl ci 7850 więc to mocny argument za amd, zasilacz spokojnie go nakarmi.

 

No właśnie też mi po głowie lata ta 8GB wersja tej 580-tki ;)

Tylko mam w związku z tym dwa pytania:

- jaką wersję wziąć?

- ponawiam pytanko o bootleneck...nie wiem ile na tej płycie wyduszę z procka, ale może mi się uda poprzez mnożnik wydusić te stabilne 3,8GHz na czterech jajkach(na procku mam założonego PC Silent Fortisa z 1 wentylkiem 120mm Enermax-a)

 

Dzięki za szybką odpowiedź, wiedziałem że tu znajdę najszybciej poradę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są sapphire nitro plus ale pod obciążeniem też są ciepłe i słyszalne. Jak coś znajdziesz to wrzuć to nazwę. Ustawienie Uv i krzywej wentylatorów raczej konieczne. Za nową nie ma sensu dac więcej niż 700-750zl.

Gtx1650 super będzie mniej ograniczmy przez twój CPU niż rx580, szczególnie w grach ubi.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważyłbym kupno używanego gtx 1070, jeśli masz sprawdzone źródło. Polowałbym na sztukę do 700-800 zł, chyba że się śpieszysz, wtedy ta opcja nie wchodzi w grę.

Możesz kupić używanego RX 570 za około 400-450 zł, który daje radę w FullHD w grach obecnej generacji. Dzięki temu szybciej uzbierasz na zmianę platformy lub konsolę. ;)

Tylko uważaj na modele po koparkach, bo wtedy pracowały 24h/7.

 

Gtx 1650 super ma wydajność trochę lepszą od gtx 1060, a z rx580 czasem przegrywa i wygrywa.

RX 580 za 800 zł to dla mnie lekka przesada, ale niedawno była to dobra cena za 8GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- ponawiam pytanko o bootleneck...

Tyle lat miałeś bootleneck na karcie graficznej i jakoś przeżyłeś a teraz się martwisz na zapas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle lat miałeś bootleneck na karcie graficznej i jakoś przeżyłeś a teraz się martwisz na zapas?

Bootleneck na duecie i5 + 7850 :) dobre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle lat miałeś bootleneck na karcie graficznej i jakoś przeżyłeś a teraz się martwisz na zapas?

Że co??

Jaki bootleneck?

Na Radeonie HD7850?

Tutaj nie było nawet wąskiego gardła 7 lat temu, kiedy stery od AMD fest kulały;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że co??

Jaki bootleneck?

Na Radeonie HD7850?

Tutaj nie było nawet wąskiego gardła 7 lat temu, kiedy stery od AMD fest kulały;)

 

W niektórych nowych gierkach i5 nie będzie wyrabiać (bf5, metro exodus), mowa o przesiadce na rx 580.

Btw, niech autor postara się znaleźć coś używanego na gwarancji, z 4gb. Do 400-450zł można już saphire nitro dostać na gwarancji.

Po co wydawać kupe szmalu na rx 580, jak za 1300zł jest już o 40-50% wydajniejszy rx 5600 xt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że co??

Jaki bootleneck?

Na Radeonie HD7850?

Tutaj nie było nawet wąskiego gardła 7 lat temu, kiedy stery od AMD fest kulały;)

Ja na i5 4460 i gtx 660 miałem we wszystkim bottlenecka. Procek 40%, karta 100%. Nie sądzę by 7850 się jakoś znacząco różniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bootleneck jest jak jest odwrotnie.

Bottleneck znaczy wąskie gardło. Może występować przy hdd ssd gpu cpu. Nie wiem czy ram również, ale chyba raczej tak. Głównie chodzi o to że jakiś podzespół trzyma całą resztę. Bottleneck jest zawsze, ważne żeby nie był duży ten bottleneck. Najczęściej omawiany jest bottleneck CPU i GPU.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej omawiany jest bottleneck CPU i GPU.

Dołącz jeszcze bottleneck Vram i Ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na i5 4460 i gtx 660 miałem we wszystkim bottlenecka. Procek 40%, karta 100%. Nie sądzę by 7850 się jakoś znacząco różniło.

To znaczy że nie miałeś bootlenecka. Co ty człowieku wypisujesz. Karta ma właśnie chodzić na 100%, a CPU na tyle ile potrzebuje konkretną gra. Jakby karta chodziła na 60-80%, to byłoby bootleneck na GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że nie miałeś bootlenecka. Co ty człowieku wypisujesz. Karta ma właśnie chodzić na 100%, a CPU na tyle ile potrzebuje konkretną gra. Jakby karta chodziła na 60-80%, to byłoby bootleneck na GPU.

A w opisywanej sytuacji analogicznie jet bottleneck na CPU. Proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że nie miałeś bootlenecka. Co ty człowieku wypisujesz. Karta ma właśnie chodzić na 100%, a CPU na tyle ile potrzebuje konkretną gra.

Jest tak i już, bo ekspert się wypowiedział. Więc najlepiej mieć gównianą kartę, bo wtedy będzie tak jak radzi ekspert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w opisywanej sytuacji analogicznie jet bottleneck na CPU. Proste.

Wykorzystanie cpu nie świadczy bezpośrednio o bootlenecku cpu, o czym wy piszecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystanie cpu nie świadczy bezpośrednio o bootlenecku cpu, o czym wy piszecie...

Serio? To oświeć nas co świadczy, by można Ci odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio? To oświeć nas co świadczy, by można Ci odpowiedzieć.

Poczytaj, google nie boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj, google nie boli.

Tak myślałem. Na własne zdanie cię nie stać. Nie jesteś na poziomie osoby która potrafi sformułować w formie pisemnej własną opinię, tylko kopiuj/wklej bez zrozumienia o czym się pisze.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xtn co ty pierniczysz. 30 procent GPU i 100 procent CPU to bottleneck jest przy CPU. 100 procent GPU i 30 procent CPU to bottleneck jest przy GPU. Piszesz tak jakby bottleneck mógł istnieć tylko w przypadku GPU co jest nieprawdą. bottleneck = wąskie gardło

 

qrek1 opanuj się. Twoje zachowanie niczego nie poprawia.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bierzesz pod uwagę obecna sytuację CPU

4/4 w nowych grach to tak ale to nie ma żadnego przełożenia na CPU 6/12 i 8/16. One nie są ograniczone przez najmocniejsze GPU, tylko silniki gier nie potrafią wykorzystać wszystkich rdzeni i wątków.

Kolejna sprawa mój ryzen bez OC mimo że działa w grach na 50% ogranicza rx'a 5700xt w grach do 80% wykorzystania. Ograniczanie CPU przez GPU to dużo bardziej skomplikowana sprawa niż ograniczenie GPU przez CPU. Nie da się tego stwierdzić wyłącznie po procentach wykorzystania CPU.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrek1 opanuj się. Twoje zachowanie niczego nie poprawia.

Wypisują bzdury. Odpowiada się im merytorycznie. Jak ktoś nie zrozumie, to uwierzy i w horoskopy. Nic nie poradzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko silniki gier nie potrafią wykorzystać wszystkich rdzeni i wątków.

To według Ciebie procesor serwerowy z 100 rdzeniami nie będzie bottleneckiem? Co z tego że jest 100 rdzeni jak w CS będzie miał z 20 fps, ale to według Ciebie wina silnika... Dobrze wiesz że wydajność pojedynczego rdzenia/wątku ma duże znaczenie dla gier, ale też nie gramy na jednordzeniowych procesorach.

 

Edit: Procenty podałem obrazowo i nie trzymaj się kurczowo tych 100 procent bo sam jak zauważyłeś wiele zależy od tego ile gra wykorzystuje rdzeni/wątków i jak dobrze jest zoptymalizowana. Są również gry gdzie GPU nie dobija 100 procent tylko 99 albo 96 i na upartego też mógłbym stwierdzić że nie ma bottlenecka bo nie osiąga 100 procent, co jest oczywiście nieprawdą.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem dokładnie, że % wykorzystania CPU nie jest dowodem na bootleneck, bo jest dużo innych zmiennych, jak właśnie silnik gry. Nie napisałem, że słaba karta graficzna nie ograniczy w grach procesora, który potrafi być w pełni wykorzystany przez silnik gry.

 

To co napisałeś wyżej to jest dowód na ograniczcie GPU przez CPU, a nie odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To ciekawe czy wyżej by poszło jakby kombinować dalej z fclk bo u mnie wstawał i na 106, ale mnożnik już nie wchodził wyżej jak x36. Ja już się nie pobawię bo wczoraj proce podmienione i x3d rano wrzucony do one boxa.   Jakiś przyrost w fpsach jest dzieki tym prawie 200 MHz?
    • 8k za używkę gdzie dostępna na stronie nvidia nowa za 7750? 
    • Może czas panowie się nauczyć języka angielskiego, pisze do tych, którzy MUSZĄ czytać napisy.
    • Koszt pracodawcy w Polsce zawsze trzeba brać pod uwagę, bo jest sporo ofert B2B i to właśnie koszt pracodawcy jest porównywany z kwotą netto na faktura (+ ew. brak płatnego urlopu, chorobowego itp.). Najmniej przydatną informacją o zarobkach przy UoP jest kwota brutto, bo nie mówi pracownikowi jaki dostanie przelew, pracodawcy ile będzie go kosztować zatrudnienie pracownika, ani nie jest podstawą opodatkowania. Ta wartość nie ma żadnego znaczenia i nie mam pojęcia po co się ją stosuje. W Polsce studia są bezpłatne bez względu na wyniki, a wszystkie publiczne uczelnie, z politechnikami włącznie, walczą o studentów łatwością zdobycia tytułu, a nie prestiżem. Ameby matematyczne bez najmniejszego problemu zdobywają tytuł inżyniera. Ogólnie to studia w Polsce coraz mniej znaczą. Ogólnie uznaje się, że kto ich nie ma jest plebsem znacznie gorszym niż kiedyś osoba bez zdanej matury czy po zawodówce. Z drugiej strony wiele branż gdzie wykształcenie nie jest prawnie wymagane zatrudnia ludzi po zarządzaniu itp. na stanowiska techniczne, bo i tak za dużo te studia nie dają. Z jednej strony uczelnie chwalą się współpracą z firmami w regionie, a z drugiej strony ta współpraca faktycznie nie ma miejsca. Zapewne chodzi o dodacje. A student na uczelni to rzecz święta, bo uczelnia ma płacone od pogłowia, a nie efektów nauczania. Wykładowcy i adiunkci, którzy starają się trzymać poziom są terroryzowani przez dziekanaty i najczęściej szybko przepuszczają osoby z zerową wiedzą. Praca na uczelni najczęściej opłaca się wyłącznie po to, aby zdobywać granty na badania potrzebne w prywatnym biznesie. Yo.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...