Skocz do zawartości
StormBoy

[Zestaw] 3500zł Gry/System/Monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Niebanalne zadanie, budżet 3500zł(mniej więcej ale bez jakichś hardcore'owych odchyleń :D) a w jego zakres wchodzi monitor wraz z systemem który jestem zmuszony kupić z uwagi na przesiadkę z laptopa :D Komputer głównie do gier.

Myślałem o Ryzenie 5 1600 AF 12nm oraz o RX 590 OC 8Gb(z racji na jego atrakcyjną cene aktualnie na morele), co do płyty nie wiem czy istnieje jakaś z tańszych(poniżej 400zł) nadająca się do OC procesora.

Edytowane przez StormBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko podpowiem że ponad 850 zł za najgorsze chłodzenie od MSI to nie jest dobra cena. Tym bardziej że rx580 ma taką samą wydajność po podkręceniu, ale pobiera więcej prądu.

Są takie płyty, a do podkręcenia do 3.9 GHz wystarczą praktycznie wszystkie, ale lepiej mieć te z dobrze chłodzoną sekcją zasilania. Płyty MSI z serii MAX chyba odpadają przez bios który radzi sobie gorzej ze starymi konstrukcjami, ale może jest już lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko podpowiem że ponad 850 zł za najgorsze chłodzenie od MSI to nie jest dobra cena. Tym bardziej że rx580 ma taką samą wydajność po podkręceniu, ale pobiera więcej prądu.

Są takie płyty, a do podkręcenia do 3.9 GHz wystarczą praktycznie wszystkie, ale lepiej mieć te z dobrze chłodzoną sekcją zasilania. Płyty MSI z serii MAX chyba odpadają przez bios który radzi sobie gorzej ze starymi konstrukcjami, ale może jest już lepiej.

 

Dzięki ;)

Co sądzicie o tym? https://www.x-kom.pl/lista/agk4i3rz6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem jeszcze nad Radeon RX 580 Phantom Gaming X OC 8GB GDDR5 co myślicie? Czy jednak zostać przy tym Gtx'ie 1650? Szczerze mówiąc zamiast tego M2 wolałbym dwa dyski, jeden SSD i drugi HDD możecie coś polecić w tej konfiguracji w podobnej cenie? Czy to jednak nie ma sensu i zostać tylko przy tym M2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amd daję gry do procków i grafik,może oblukaj na owocowym i odsprzedaż kody do gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;)

Co sądzicie o tym? https://www.x-kom.pl/lista/agk4i3rz6

 

Jak masz płacić 500 zł za windows to poszukaj wersji BOX w innym sklepie za 520-550 zł.

Będziesz mógł wtedy bezproblemowo przenosić windowsa na inne płyty główne do śmierci, a nie tylko raz po zadzwonieniu na infolinię w przypadku "awarii" ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już naprawdę mam mętlik w głowie, mógłby ktoś poratować koszykiem? :D Monitor wybrałem taki: "LG 24MP59G" z góry wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce tutaj reklamowac ale masz na sferis praktycznie taki sam zestaw od firmy na "A" tylko procesor lepszy AMD Ryzen 5 2600 i grafika od radeon AMD® Radeon RX 570. a za 3300 to samo tylko procesor ryzen 5 2600x i GTX 1660 geforce karta. Jak nie ogaarniasz w ogole składania to warto moze od gotowca zacząć? to nie najbardziej optymalne ale przynjamniej masz spokój i czacha nie paruje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce tutaj reklamowac ale masz na sferis praktycznie taki sam zestaw od firmy na "A" tylko procesor lepszy AMD Ryzen 5 2600 i grafika od radeon AMD® Radeon RX 570. a za 3300 to samo tylko procesor ryzen 5 2600x i GTX 1660 geforce karta. Jak nie ogaarniasz w ogole składania to warto moze od gotowca zacząć? to nie najbardziej optymalne ale przynjamniej masz spokój i czacha nie paruje :D

 

Razem z systemem? Piszesz dalej o tych nieopłacalnych, przepłaconych Actinach? Sklepy oferują składanie za 1 zł czy za darmo więc i tak można zrobić to lepiej

 

Jak masz płacić 500 zł za windows to poszukaj wersji BOX w innym sklepie za 520-550 zł.

Będziesz mógł wtedy bezproblemowo przenosić windowsa na inne płyty główne do śmierci, a nie tylko raz po zadzwonieniu na infolinię w przypadku "awarii" ;).

 

Kolega chyba licencji MS nie czytał już kilka lat. OEM jest przypisany do konta użytkownika a nie do "płyty głównej" także można przenosić go na inne konfigi tyle, że po uprzednim deaktywowaniu na starym sprzęcie. Dopłacanie do wersji BOX od dłuższego czasu nie ma już sensu.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razem z systemem? Piszesz dalej o tych nieopłacalnych, przepłaconych Actinach? Sklepy oferują składanie za 1 zł czy za darmo więc i tak można zrobić to lepiej

 

 

 

Kolega chyba licencji MS nie czytał już kilka lat. OEM jest przypisany do konta użytkownika a nie do "płyty głównej" także można przenosić go na inne konfigi tyle, że po uprzednim deaktywowaniu na starym sprzęcie. Dopłacanie do wersji BOX od dłuższego czasu nie ma już sensu.

 

Hmmm, to jest możliwe przeniesienie systemu z obecnego laptopa na nowy PC? Mam naklejkę z kodem na nim, był tutaj windows 7 ale został zaktualizowany do windows 10, tylko pytanie: nadal jest tam wersja 32bit, da się ją zmienić na 64bit? czy jednak trzeba kupić nowy OS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up z 7 do 10 to licencja cyfrowa więc to raczej przypisane do płyty ale telefonicznie zapewne pójdzie i na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, to jest możliwe przeniesienie systemu z obecnego laptopa na nowy PC? Mam naklejkę z kodem na nim, był tutaj windows 7 ale został zaktualizowany do windows 10, tylko pytanie: nadal jest tam wersja 32bit, da się ją zmienić na 64bit? czy jednak trzeba kupić nowy OS?

 

Możesz zmienić na 64 bit, lecz musisz zrobić format komputera. Czyli wkładasz nośnik z systemem i bootujesz go i wtedy go instalujesz, ale pamiętaj na nośniku musisz mieć wersje 64bit lub oba, jeżeli pobierasz z oficjalnej strony windows'a, to przy "pobieralni" zaznacz 64 bit lub both(obie). A 32 bit pewnie miałeś zainstalowany przez specyfikacje twojego laptopa, bo 32 bit był stosowany do słabszych komputerów.

 

Up z 7 do 10 to licencja cyfrowa więc to raczej przypisane do płyty ale telefonicznie zapewne pójdzie i na PC.

 

Czemu telefonicznie? Jak kupujesz windows'a to tylko WERSJE, czyli, np. Home, Pro. A 64bit lub 32bit wybierasz odnośnie specyfikacji twojego komputera. To nie jest tak, że kupujesz windows 32bit i 64bit nie możesz... i nie musisz do nikogo dzwonić, tylko przy instalacji systemu wybrać 64bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu telefonicznie? Jak kupujesz windows'a to tylko WERSJE, czyli, np. Home, Pro. A 64bit lub 32bit wybierasz odnośnie specyfikacji twojego komputera. To nie jest tak, że kupujesz windows 32bit i 64bit nie możesz... i nie musisz do nikogo dzwonić, tylko przy instalacji systemu wybrać 64bit.

 

Mowa tutaj o systemie Windows 7 który był zakładam preinstalowany na laptopie. Upgrade do Win10 to licencja cyfrowa przypisana do sprzętu.

Wg mnie nie musi to pójść po przeniesieniu na PC bez konieczności aktywacji telefonicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega chyba licencji MS nie czytał już kilka lat. OEM jest przypisany do konta użytkownika a nie do "płyty głównej" także można przenosić go na inne konfigi tyle, że po uprzednim deaktywowaniu na starym sprzęcie. Dopłacanie do wersji BOX od dłuższego czasu nie ma już sensu.

 

U mnie nie chciało to pójść i załatwiłem telefonicznie. Jak teraz czytam to pewnie wynika z aktualizowanego windows 7 do 10.

Niepotrzebne zamieszanie z mojej strony :P.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Jak był upgrade z win7 na win10, to tak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...