Skocz do zawartości
MPro

Czy kupienie karty dźwiękowej pomoże na to?

Rekomendowane odpowiedzi

Często gram na słuchawkach. W niektórych tytułach mam problem, taki że mimo suwaka z głośnością na maksa dalej jest za cicho. Ustawienia w grach też na maksa. Czy zakupienie zwykłej karty dźwiękowej pozwoli na większą głośność maksymalną na słuchawkach w porównaniu do Realtek® ALC1150 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie wyraźnie lepsza. Musi być taka ze wzmacniaczem słuchawkowym. Dużo lepszym wyborem jest Audigy RX i to już będzie grało jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z góry mówię, ekspertem nie jestem, ale trochę ostatnio z ciekawości się tematem zainteresowałem i wiele osób poleca Audiotrak Maya U5 jako tanią alternatywę dla wbudowanych dźwiękówek; niewiele droższa niż ten SB FX (z linka OP) a powinna być zauważalnie lepsza jakościowo - ale niech mnie ktoś bardziej ogarnięty w temacie poprawi jeśli się mylę

Edytowane przez kater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to co polecacie co będzie grało lepiej Realtek® ALC1150, a przede wszsytkim GŁOŚNIEJ na słuchawkach. Myślę, że ~300 zł, które chcę dać za kartę dźwiękową.

 

EDIT: Czy zakup Creative SB Audigy RX będzie najlepszym wyborem do ~300 zł ?? Czy ona ma ten wzmacniacz słuchawkowy w sobie ?

 

EDIT2: Dobra nikt nie odpowiada to kupuje RX ;)

Edytowane przez MPro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie potrzebujesz wejścia na mikrofon to DragonFly Black, jak go potrzebujesz to Audiotrak Prodigy Cube Black.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to co polecacie co będzie grało lepiej Realtek® ALC1150, a przede wszsytkim GŁOŚNIEJ na słuchawkach. Myślę, że ~300 zł, które chcę dać za kartę dźwiękową.

 

EDIT: Czy zakup Creative SB Audigy RX będzie najlepszym wyborem do ~300 zł ?? Czy ona ma ten wzmacniacz słuchawkowy w sobie ?

 

EDIT2: Dobra nikt nie odpowiada to kupuje RX ;)

 

 

Bierz Sound Blaster Z , też ma wzmacniacz i będzie jeszcze trochę głośniejsza od RX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sound Blaster Z tak daje na słuchawkach, że aż uszy rozwala jak się da suwak głośności zbyt wysoko. Potrafi obsłużyć słuchawki nawet 600ohm. Do tego bardzo ładnie gra. Od siebie też polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo możesz jeszcze bardziej podbić, maksymalną głośność dzięki tej opcji w oprogramowaniu:

 

 

 

9n4OWBZ.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupić używkę DAC ze wrzmaczniaczem słuchawkowym, albo coś z ali

sprawdzić ile słuchawki mają omów (od tego zależy skuteczność wzmacniacza słuchawkowego)

np

https://pl.aliexpress.com/item/32963229276.html?spm=a2g0o.detail.1000014.17.9a0240c77qdyXL&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.146400.0&scm_id=1007.13338.146400.0&scm-url=1007.13338.146400.0&pvid=bf0f16f0-461d-40d2-94f6-cff2988f2633&_t=gps-id:pcDetailBottomMoreOtherSeller,scm-url:1007.13338.146400.0,pvid:bf0f16f0-461d-40d2-94f6-cff2988f2633

 

(tylko przykład) dziła to po usb i możesz do głośników używać po wyjściu rca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wezmę tego Sound Blaster Z. Mam nadzieje, że warto dopłacić zamiast RX.

 

 

A Asus Xonar AE nie będzie lepszy od Sound Balster Z ? W pdobnej cenie jest

Edytowane przez MPro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak dalej nie wiem czy Sound Blaster Audigy Rx czy Sound Blaster Z :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To weź te dwie i zrelacjonuj różnice tutaj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sound Blaster Audigy RX to rebrand Audigy 4 ze sterownikami pod nowsze Windowsy i dostosowany do działania pod PCIe x1. Ja bym wolał kupić Z-tkę.

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem brać wersję Z. Ale naczytałem się na polskim i anglojęzycznym tyle złego o wersji Z, szczegolnie jej plastikowym i sztucznie podbitym basie, że się zastopowałem. Tego problemu z basem niby w RX nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku dźwiękówek, zwłaszcza tych tanich, zawsze pojawi się jakaś charakterystyka brzmienia. Jednym będzie pasować, innym nie. Masz 14 dni na sprawdzenie sprzętu, więc kup z darmowym zwrotem i po prostu wypróbuj sprzęt. Karta dźwiękowa to nie karta graficzna, którą dałoby się tak po prostu zmierzyć fpsem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecałem Ci RX, bo właśnie ma ta karta wzmacniacz słuchawkowy, ja sam parę miesięcy kupiłem XFI Titanium za grosze na allegro, ale ta karta akurat wzmacniacza nie ma. RX dość tanio można wyrwać na okazjach. Używek bym się nie bał, bo nikt tym nie kopie, ani nie podkręca :) Oczywiście to nie jakaś mega karta ale w porównaniu do zintegrowanych zrobi sporą różnicę. Jeśli trafisz w zbliżonej cenie SB Z, to go bierz, jak dużo taniej będzie RX - to ją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pytanie... mam super starego... Sound Blaster Live! 1024 24bit, czy jeżeli kupię przejściówkę z PCI- na PCI-e to ta karta ma wzmacniacz na słuchawki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pytanie... mam super starego... Sound Blaster Live! 1024 24bit, czy jeżeli kupię przejściówkę z PCI- na PCI-e to ta karta ma wzmacniacz na słuchawki ?

To nie zawsze działa tak jak powinno...ktoś tutaj u nas pisał o tym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem brać wersję Z. Ale naczytałem się na polskim i anglojęzycznym tyle złego o wersji Z, szczegolnie jej plastikowym i sztucznie podbitym basie, że się zastopowałem. Tego problemu z basem niby w RX nie ma.

Na każdą kartę można znaleźć różne opinie. Każdy ma też inny sprzęt grający. Ktoś podłączył może jakieś gównogłośniczki, to na każdej karcie będzie miał plastikowy bas. Sam byłem zaskoczony jak Z-tka ładnie gra. Ma bardzo dobry, głęboki, miękki bas, a jak komuś jeszcze go za mało, to jest dodatkowe podbicie basu i equalizer. Po włączeniu tego podbicia rzeczywiście robi się trochę sztucznie i może ktoś do tego pił, ale to podbicie jest według mnie zbędne, bo bez niego bas jest wystarczająco dobry.

 

A jeszcze pytanie... mam super starego... Sound Blaster Live! 1024 24bit, czy jeżeli kupię przejściówkę z PCI- na PCI-e to ta karta ma wzmacniacz na słuchawki ?

To nie zadziała, bo ta karta nie ma chyba sterowników pod Windows 10. A i same te przejściówki często też sprawiają problemy i są dość drogie.

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele się naczytałem i raczej nie zamówię Creative Sound Blaster Z. Przeważają negatywne opinie, w szczególności dotyczące basu.

 

Skłaniam się chyba ku AUDIGY RX.

 

I teraz pytania 2 odnośnie Audigy:

 

1. Czy ona posiada swój procesor jak Z ?

2. Jaki jest wzmacniacz słuchawkowy w Audigy RX a jaki w Z ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jak szukałem opinii, to widziałem coś zupełnie odwrotnego, no i sam osobiście się po kupnie przekonałem, że te niektóre, złe opinie, to kompletne bzdury. Sam RX-a bym nie wziął, bo jest to karta po prostu gorsza. No ale twoja kasa i rób jak uważasz. ;)

 

1. Audigy RX posiada ten sam procesor co stare Audigy 4 i Audigy 2ZS (E-MU CA10300). SB Z, to już nowszy procesor Sound Core3D.

2. Jedna i druga karta posiada wzmacniacz słuchawkowy i radzi sobie z słuchawkami o impedancji do 600 Ohm.

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audigy RX ma nieco inne oprogramowanie, ale też powinna być niezła w swojej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To ciekawe czy wyżej by poszło jakby kombinować dalej z fclk bo u mnie wstawał i na 106, ale mnożnik już nie wchodził wyżej jak x36. Ja już się nie pobawię bo wczoraj proce podmienione i x3d rano wrzucony do one boxa.   Jakiś przyrost w fpsach jest dzieki tym prawie 200 MHz?
    • 8k za używkę gdzie dostępna na stronie nvidia nowa za 7750? 
    • Może czas panowie się nauczyć języka angielskiego, pisze do tych, którzy MUSZĄ czytać napisy.
    • Koszt pracodawcy w Polsce zawsze trzeba brać pod uwagę, bo jest sporo ofert B2B i to właśnie koszt pracodawcy jest porównywany z kwotą netto na faktura (+ ew. brak płatnego urlopu, chorobowego itp.). Najmniej przydatną informacją o zarobkach przy UoP jest kwota brutto, bo nie mówi pracownikowi jaki dostanie przelew, pracodawcy ile będzie go kosztować zatrudnienie pracownika, ani nie jest podstawą opodatkowania. Ta wartość nie ma żadnego znaczenia i nie mam pojęcia po co się ją stosuje. W Polsce studia są bezpłatne bez względu na wyniki, a wszystkie publiczne uczelnie, z politechnikami włącznie, walczą o studentów łatwością zdobycia tytułu, a nie prestiżem. Ameby matematyczne bez najmniejszego problemu zdobywają tytuł inżyniera. Ogólnie to studia w Polsce coraz mniej znaczą. Ogólnie uznaje się, że kto ich nie ma jest plebsem znacznie gorszym niż kiedyś osoba bez zdanej matury czy po zawodówce. Z drugiej strony wiele branż gdzie wykształcenie nie jest prawnie wymagane zatrudnia ludzi po zarządzaniu itp. na stanowiska techniczne, bo i tak za dużo te studia nie dają. Z jednej strony uczelnie chwalą się współpracą z firmami w regionie, a z drugiej strony ta współpraca faktycznie nie ma miejsca. Zapewne chodzi o dodacje. A student na uczelni to rzecz święta, bo uczelnia ma płacone od pogłowia, a nie efektów nauczania. Wykładowcy i adiunkci, którzy starają się trzymać poziom są terroryzowani przez dziekanaty i najczęściej szybko przepuszczają osoby z zerową wiedzą. Praca na uczelni najczęściej opłaca się wyłącznie po to, aby zdobywać granty na badania potrzebne w prywatnym biznesie. Yo.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...