Skocz do zawartości
Heartstick

Brak obrazu na monitorze złącze DP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zmieniałem podkręcenie procka w biosie i po ponownym odpaleniu kompa nie ma obrazu przez kabel DP. Mam dokładnie 3 monitory, jeden podpięty złączem DVI, drugi HDMI a trzeci DP. Karta graficzna geforce gtx970

 

Tak więc monitor który był podłączony kablem DP nie pokazał obrazu ale działał to znaczy mogłem przejechać myszką z jednego monitora na drugi a nawet na ślepo przeciągnać jakieś ikonki z tego nie pokazującego obrazu. Po zmianie kabla to znaczy, podłączeniu tego monitora wejciem hdmi wszystko śmiga, no ale przez to nie moge uzywac 3 monitorow bo nie mam tylu wejść w karcie. Inne monitory nie maja wejscia DP wiec nie moge sprawdzic czy to wina tylko tego.Ktoś jest w stanie jakoś pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz pozostałe monitory i spróbuj podłączyć przez DP ten jeden.

Jeśli masz inny kabel DP - warto i to sprawdzić.

Należy rozważyć możliwość uszkodzenia portu DP w karcie graficznej lub monitorze, ale żeby to sprawdzić trzeba próbować je podłączać z innym sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sterowniku NV można podejrzeć (zakładka Zmiana Rozdzielczości), czy karta graficzna "widzi" monitor i za pomocą jakiego kabla jest podłączony. Jeżeli nie wykrywa monitora, to problem jest po stronie kabla DP (z którymi potrafi być wiele problemów - znam z własnego doświadczenia) lub poru w karcie graficznej. Warto też mocno docisnąć/wcisnąć kabel DP w obu portach, bo precyzja ich wykonania często ma wiele do życzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy kabel masz zgodny z normami (jeden z pinów ma być rozłączony - nie pamiętam który)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: obraz powrócił. Nie zrobiłem totalnie nic, po prostu z ciekawości dziś wieczorem podłączylem znowu kabel DP i działa, teraz tylko boje się go odłączyć i sprawdzić o co chodziło ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...