Skocz do zawartości
Emise

Redukcja zasilania / kontroler obrotów wentylatorów

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam trzy wentylatory 120mm. Wszystkie podłączone do molexa (przejściówka 3x 12v 3 pin). Są strasznie głośne.

Szukam sposobu aby to wyciszyć, znalazłem na allegro kable obniżające napięcie z 12v do 9v 3pin, ale wedłgu mnie to za mało.

Drugi sposób to podłączenie przejściówek molex > 2x5v 3pin (też w niskiej cenie znalałzłem) - Chociaż obawiam się, że wentylatory z takiego napięcia nie wystartują.

 

Może ktoś z was ma jakiś inny pomysł. Nie potrzebuję regulatora obrotów z przodu obudowy (może to byś jakieś urządzonko które mógłbym schować do budy, podłączyć wentylatory i zapomnieć o tym).

Edytowane przez Emise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam trzy wentylatory 120mm. Wszystkie podłączone do molexa (przejściówka 3x 12v 3 pin). Są strasznie głośne.

Szukam sposobu aby to wyciszyć, znalazłem na allegro kable obniżające napięcie z 12v do 9v 3pin, ale wedłgu mnie to za mało.

Drugi sposób to podłączenie przejściówek molex > 2x5v 3pin (też w niskiej cenie znalałzłem) - Chociaż obawiam się, że wentylatory z takiego napięcia nie wystartują.

 

Może ktoś z was ma jakiś inny pomysł. Nie potrzebuję regulatora obrotów z przodu obudowy (może to byś jakieś urządzonko które mógłbym schować do budy, podłączyć wentylatory i zapomnieć o tym).

 

Najlepiej to znaleźć jakiś regulator obrotów zdemontowany z jakiejś budy, tanio sprzedają i lepsze to wyjście niż jakaś przejściówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij środkowy pin z molexa wentyla i przełóż go w ostatni, tak żeby piny były w 2 skrajnych i wentyle powinny ruszyć na 7V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem inną opcję.

Hub Rozdzielacz SATA na 8x 3 PIN (podkleję na obudowę, ustawię na low i powinno wszystko hulać).

 

Mam stary kontroler wentylatorów z zalmana r1, ale on tylko dwa wentylatory mi obsłuży.

Wymiana pinów w molexie nie zadziała - molex posiada tylko dwa piny (12v i dodatkowy - jest to molex rozgałeźnik w zestawie z obudową) - dziwne rozwiązanie.

Ten molex dzieli się na 3x 3pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopłacisz 40 i masz nawet ciekawy kontroler https://www.ceneo.pl/45209261

jak nie jakaś używka na allegro czy byle jaki też będzie działał tu już tylko wrażenia wizualne

Edytowane przez wiktoras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...