Skocz do zawartości
Siakuntala

Czy warto iść do szkoły na grafika i technika informatyka?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 29 lat i nie mam wyrobionego zawodu, bo chorowałem i jestem na rencie.

 

Zainteresowałem się więc technikiem informatykiem w szkole policealnej lub grafikiem.

 

Teraz nie wiem czy warto kończyć te szkoły czy może lepiej samemu uczyć się obsługi photoshopa i innych programów z filmików czy książek.

 

Proszę o odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoła ucząca "na grafika": Photoshop jest banalny w użyciu. Jednak jak nie umiesz nic z grafiki bez fotoszopa, to nie będziesz umiał nic z grafiki z fotoszopem. Wszystkie programy to tylko narzędzia.

 

Prawdopodobnie będzie z bardziej zaawansowaną informatyką: jak się tym nie interesowałeś przed szkołą, to i po szkole nie będziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko wrzucę, że z pracą grafika nie jest kolorowo. 2 znajomych tym się zajmuje (od gazetek dla Netto po animacje w aplikacjach) i biedni nie są, ale zarobki nie powalają.

A zmiana pracy wymaga naprawdę wiele miesięcy szukania, więc jakby coś się stało (wypowiedzenie, zamknięcie firmy) to by mieli problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelam że podobnie jak w innych, kreatywnych i dynamicznych branżach.

Zawód grafika po części ubił Internet: korpo nie widzą problemu w outsourcingu tych wspomnianych gazetek do Bangladeszu. Na miejscu zostawiają sztuk jeden grafika, którego pracą jest korekta i opierdzielanie Bangladeszu mailami za błędy :)

 

Jeżeli robota jest z gatunku takich, które można zlecić internetowo, to się konkuruje z Iszmailem z tego Bangladeszu oraz Swietlaną z Irkucka. Ona też jest tania, zdesperowana i nakarmiona nadzieją.

Różnicę może zrobić (oprócz portfolio) perfekcyjne podejście do klienta i modelowy angielski, bo ciułacze zagramanyczni mają z tym problem.

Oczywiście, nie każda robota może pójść do tego Bangladeszu, czy innego Pakistanu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem już w innym temacie, zapytam również tu

Jak to jest z UX/UI Designerem? Czy w Polsce to stanowisko w IT ma jakieś miejsce czy po prostu wiszą ogłoszenia które nigdy nie są zajmowane bo zapotrzebowanie jest znikome i inni web devi robią to po godzinach?

Spotkaliście kiedyś takiego specjalistę? warto się tym zainteresować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UX/UI design ma przyszłość moim zdaniem. Strony internetowe i technologia rozwijają się coraz bardziej, potrzeba jest specjalistów w tej dziedzinie. Coraz więcej ludzi z marketingu zwraca uwagę na to aby strony internetowe były przyjazne dla użytkowników co z kolei przekłada się na lepsze konwersje i sprzedaż. A tutaj właśnie kłania się UX :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...