Skocz do zawartości
chodnik96

RX 5700 XT Nitro + SE, podkręcanie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niedawno zakupiłem RX 5700 XT Nitro + (w wersji SE-ta o wyższym taktowaniu) i tu moje pytanie, jak podkręcić tą kartę ? Dodam, że jestem kompletnie zielony w tym temacie xD

Temp złącza 49-50 w spoczynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego złącza ta temperatura?

Jak w spoczynku masz 50 stopni to nie wróżę sukcesów z podkrecaniem, predzej undervolting bym robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcać można w Wattmanie lub MSI Afterburner. Pytanie po co żyłować i tak wykręconą na maksa kartę? Na tym modelu ugrasz może z 30-50 MHz kosztem znacznego wzrostu poboru prądu i temperatur, a wzrost wydajności będzie praktycznie zerowy. Znacznie sensowniejszy jest UV żeby karta była chłodniejsza - dłużej pożyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego złącza ta temperatura?

Jak w spoczynku masz 50 stopni to nie wróżę sukcesów z podkrecaniem, predzej undervolting bym robił.

:lol2:

Przecież w spoczynku ma wyłączone wentylatory i prawie każdy model ma 50 stopni w idle.

 

W sterowniku masz zakładkę Wydajność i tam kręcisz suwakami. Daj power limit na maksa, pamięci na maksa i testuj. Jak jest stabilnie to możesz podkręcić trochę rdzeń. Niektóre sztuki robią nawet 2100-2200MHz.

 

 

https://www.techpowerup.com/review/sapphire-radeon-rx-5700-xt-nitro-special-edition/32.html

https://www.techpowerup.com/review/sapphire-radeon-rx-5700-xt-nitro-special-edition/33.html

Edytowane przez mick.alderr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

Przecież w spoczynku ma wyłączone wentylatory i prawie każdy model ma 50 stopni w idle.

 

W sterowniku masz zakładkę Wydajność i tam kręcisz suwakami. Daj power limit na maksa, pamięci na maksa i testuj. Jak jest stabilnie to możesz podkręcić trochę rdzeń. Niektóre sztuki robią nawet 2100-2200MHz.

 

https://www.techpowerup.com/review/sapphire-radeon-rx-5700-xt-nitro-special-edition/33.html

 

Hehe no to sorry ale ja na gtxie w spoczynku (też przy wylaczonych wentylach) mam 30 stopni max, myślałem że na AMD jest podobnie ale widzę że nie bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę źle się wyraziłem, chciałbym aby karta byłą chłodniejsza czyli chciałbym zrobić uv, teraz gdy karta wystygła po wiedźminie 46 stopni bieżąca i ta sama na złączu.

Zaraz się pobawię i podam więcej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...