Skocz do zawartości
RyszardPetrus

Karta do lustrzanki 95 mb vs 170mb?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, uzywam amatorsko lustrzanki canona 70d. Musze kupić ciut wieksza karta gdyz mam tylko 4 gb, zastanawiam się nad Sandiskiem extreme, ale sa 2 rodzaje. Chodzi o predkosc pobieranie jest:

95mb oraz 170mb. Nie wiem czy jest jakaś super różnica pomiedzy tymi kartami aby doplacac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu dopłacać. Jeżeli robisz zdjęcia seryjne po kilkadziesiąt w serii albo nagrywasz filmy to wtedy istotna jest prędkość zapisu a nie odczytu

Edytowane przez e2140

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz odpowiedni czytnik, żeby taką prędkość wykorzystać?

 

Popatrz jeszcze na micro sd. Wypadają ciut taniej i szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w ogóle nie patrz na mikro SD! Są dużo bardziej awaryjne. Poza tym aparat ma złącze SD, po co w ogóle komplikować z jakimiś przejściówkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam farta albo ty pecha, bo od ładnych kilku lat jadę na micro i żadna mi nie padła.

 

Na moje oko rynek kart SD powoli umiera, może zostaną jakieś profesjonalne za chorą cenę. Po prostu zwykłe aparaty (kompakty) wypadają z gry na rzecz telefonów. Gdzie nie spojrzysz, to to wszędzie siedzi mocro, jedynie w aparatach jeszcze zostały pełnowymiarowe.

Nie zdziwiłbym się również jakby w tańszych seriach siedziały identyczne czipy, czy wręcz to co widać na zewnątrz to adapter (tylko bez możliwości wyjęcia karty micro).

 

Ale co to za komplikacja z adapterem? Raz wsadzasz i masz. Do tego masz kompatybilność z większością urządzeń, więc zamiast bawić się w ciurkanie po kablu, wsadzasz micro w np. tablet i kilkukrotnie szybciej zrzucisz/przejrzysz zdjęcia. W razie potrzeby możesz wykorzystać taką kartę w telefonie, czy kamerce.

 

Jak ktoś zajmuje się profesjonalnie fotografią, to nie będzie patrzył na koszty i pójdzie w karty o wiele szybsze i trwalsze, tutaj zostają już tylko pełnowymiarowe.

Tylko jeżeli ktoś się pyta czy potrzebuje szybszej karty, to profesjonalistą zapewne nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...