Skocz do zawartości
GGuu

Sapphire Radeon RX 5600 XT Pulse 6GB GDDR6

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz kupić za 1300 ta kartę to ciężka sprawa. Dasz na rękojmę i jak stwierdzą że wszystko jest dobrze bo tak to prawdopodobnie minie 14 dni na zwrot i zostaniesz z problemem. Ciężka decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panowie , lepiej jest jak coś zwrócic w ramach tych 14 dni , czy normalnie oddać na gwarancję z powodu tego trzeszczenia? A może ubiegać się o wymianę? Ktoś coś poradzi? Tak żebym długo nie był bez karty ?

 

Spróbuj to nagrać jakoś. Ale ja na Twoim miejscu jednak bym reklamował, jeśli rzeczywiście to tak mocno przeszkadza :) Masz prawo, korzystaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem nagrywac ale zagłuszaja to wentylatory i nic nie słychac ;/ Chyba nie zostaje mi nic i nnego jak reklamacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wentylatory można wyłączyć, nie? Chwile się pogrzeje, ale przynajmniej nagrane będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam panowie ! Nie wiem jak ja to wczoraj sprawdzałem, ale to wentylatory tak hałasuja ! w idle nie pracuja, a wystarczy ze wlącze gre, automatycznie ruszają i slychac jak by ktorys gdzies obcierał. Wylączyłem całkowicie i problem zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musisz podjąć jakąś akcję. Jak obciera to kwestia czasu jak sytuacja się pogorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddam chyba na gwarancje i tak bedzie najlepiej, trudno jakos przezyje bez karty jakis czas. Mam nadzieje ze uznają to, bo to nie jest normalne.

Edytowane przez rudzik12345

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam panowie ! Nie wiem jak ja to wczoraj sprawdzałem, ale to wentylatory tak hałasuja ! w idle nie pracuja, a wystarczy ze wlącze gre, automatycznie ruszają i slychac jak by ktorys gdzies obcierał. Wylączyłem całkowicie i problem zniknął.

 

A jak pytałem wcześniej to mówiłeś że palcem zatrzymywałeś i nic.

 

Sprawdź jeszcze dokładnie co jest pomiędzy łopatkami, bo może wystarczy lekko kabelek odgiąć i będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może uda się palcem. Sam kiedyś cudownie ożywiłem jeden wentylator poprzez delikatne pchnięcie palcem ;)

 

Jeśli chcesz naprawiać to reklamuj z tytułu rękojmi, nie z tytułu gwarancji. To duża różnica. W przypadku rękojmi do roku uważa się że wada produktu istniała już przed wysłaniem produktu. W przypadku gwarancji producent ma własny regulamin i już tak różowo nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pulse ma taki ficzer, że wentylatory są odpinane (zobacz na yt jak to wygląda). Wystarczy 1 śrubkę odkręcić. Możesz je wypiąć i sprawdzić pojedynczo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis znów podczas gry wywaliło mi raz do pulpitu a raz wogole komp sie wylączył ;/

 

oto co znalazłem :

 

bfv.exe

1.0.80.22617

5dee5500

ATIDXX64.DLL

26.20.15017.1005

5e2b4643

c0000005

00000000000974f1

28d4

01d5d6c58a3e2582

C:\Program Files (x86)\Origin Games\Battlefield V\bfv.exe

C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository\u0351282.inf_amd64_c235bc9782254a78\B351278\ATIDXX64.DLL

8b69a136-8caf-409e-bd29-10a642e62519

 

 

Co do gwarancji , zgłosiłęm na stronie morele wade i wybrałęm opcję natychmiastowej wymiany. Zobaczymy co odpiszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zrób test w czymś innym, niż ta gra.

 

Furmark 20 minut

3Dmark

Firestrike

 

Obojętnie jakaś inna gra, choćby darmowa.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ano właśnie, możliwe więc że to tylko kwestia gry i jej ustawień. Ew reinstallu windowsa, czy używania programów typu msi afterburner i innych działających w tle.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki do AMD to jest nie porozumienie jakieś, miałem rx 5700 i w BF5 nie da się grać, co chwilę wywalało do pulpitu, w rdr 2 też dziwne spadki fps, wymieniłem na gtxa 1660 super + jeszcze zostało trochę kasy, i wszystko chodzi jak należy, Nie do przyjęcia moim zdaniem jest w tym momencie seria rx 5700/xt. Nie wiem jak to ma się do 5600xt, ale na ten moment żadnej karty ze stajni AMD, tylko procesory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sterowniki do AMD to jest nie porozumienie jakieś, miałem rx 5700 i w BF5 nie da się grać, co chwilę wywalało do pulpitu, w rdr 2 też dziwne spadki fps, wymieniłem na gtxa 1660 super + jeszcze zostało trochę kasy, i wszystko chodzi jak należy, Nie do przyjęcia moim zdaniem jest w tym momencie seria rx 5700/xt. Nie wiem jak to ma się do 5600xt, ale na ten moment żadnej karty ze stajni AMD, tylko procesory.

 

Problem w tym, że wiele z tych rzeczy to wina userów. Nie reinstalują windowsa, mają konflikty oprogramowania i sprzętu etc.

 

Zapewne miałeś NV, kupiłeś AMD i stąd problem.

 

Potem powrót na NV dał to samo co miałeś.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma największej opłacalności, to co podał pclab to śmiechem można zlać bo za 999 zł nie znajdziesz 1660S z podobnym chłodzeniem jak Sapphire. Gigabyte, Palit, MSI X chodzą po 1050-1200 zł.

 

Jak to nie? Ja 2 dni temu kupiłem palita 1660 super stormx OC za 850zl....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja nie wiem mi na chwile obecna działają wszystkie gry bez problemu co prawda nie gram za dużo ale jednak sprawdziłem GPU w

 

Wiedzmin 3

Wiedzmin 2

Forza 4

Darksiders 3

They are Billions

Civ 3

 

 

szkoda ze nie ma w Xbox pass Battlefield 5 to bym sprawdził

 

Tylko ja wywaliłem wszystko sterowniki (bez neta) jak jeszcze miałem rx 580 potem wsadziłem nowe GPU zainstalowałem sterowniki co miałem juz przygotowane na pulpicie update biosu i potem podłączyłem neta update drivers.

 

A i dodam jeszcze ze jak ktoś zmienił kartę z Nvdia na AMD i na odwrót to proszę gry na steam sprawdzić spójność plików.

Edytowane przez GGuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że wiele z tych rzeczy to wina userów. Nie reinstalują windowsa, mają konflikty oprogramowania i sprzętu etc.

 

Zapewne miałeś NV, kupiłeś AMD i stąd problem.

 

Potem powrót na NV dał to samo co miałeś.

 

 

 

Komp po formacie akurat, także żadne pliki ze sobą nie kolidowały, nawet jest napisane, że w sterownikach amd, możliwy czarny ekran podczas gier na rx 5700/xt. I pełno jest tego na forach o problemach ze sterownikach, co mi po wydajności jak co chwilę freezy i czarne ekrany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ciekawe jest jak to jest z tymi biosami. Zaraz się okaże że uszkodzenie pamięci będą odrzucane na RMA.

Teoretycznie 5600xt w wersji fabrycznej jest około 9% szybszy niż 1660ti. Jednak w tej cenie nie miałby sensu, stąd drugi BIOS. Wszystkiego dlatego że NVIDIA obniżyła cenę 2060. W pierwowzorze miał walczyć z gtx na turingu. Okazał się wydajny niczym rtx.

Oczywiście firmy za dodatkową wydajność sobie doliczą. Ale jaja.

Edytowane przez semperis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zdążyłem zgłosić w morele problem ze swoją karta , że Głosno pracuje i harczy , tak dziś karta padła. Zero odzewu, wiatraczki nawet się nie kręcą i nie ma obrazu. Jedyne co , to jest podświetlenie LED. Mam nadzieję że mi uznają gwarancję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to miałeś pecha rzeczywiście , może dlatego Tobie wywalał bf5. daj znać co na to morele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panowie, zdążyłem zgłosić w morele problem ze swoją karta , że Głosno pracuje i harczy , tak dziś karta padła. Zero odzewu, wiatraczki nawet się nie kręcą i nie ma obrazu. Jedyne co , to jest podświetlenie LED. Mam nadzieję że mi uznają gwarancję

 

Nieźle. Ciekawe, że przecież to wentyle skwierczały i temp były okej.

 

Na pewno nie próbowałeś coś grzebać z biosem? ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no robił update biosu z tego co pisał, a sprawdziłeś na 2 biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...