Skocz do zawartości
Gość andilol

Mój pierwszy laptop (mam ok. 15 pytań)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość andilol

Witam, proszę o odpowiedzi na moje podstawowe pytania.

 

 

1. czy laptopy gamingowe faktycznie nadają się do gier?

 

2. czy można obyć się bez podstawki chłodzącej, jeśli jedyne gry jakie mnie interesują to te sprzed ponad 6 lat?

 

3. czy da sie kupić nowy laptop 17,3 cali do kwoty 4000 zł z dyskiem ssd, bez hdd, na którym pójdzie gta 5 na ultra jakości? Chodzi mi tylko o odpowiedź tak lub nie, na razie bez linków. Szanuję zasady działu, ale ja naprawde na razie nie szukam ofert. Chcę tylko zrozumieć o jakich widełkach cenowych jest mowa.

 

 

4. czy mysz bezprzewodowa naprawdę nie ma opóźnień i jest ogólnie fajnym urządzeniem?

 

5. czy internet 4G (router domowy) będzie w laptopie działać dobrze, jeśli internet 4G (karta sim) na smartfonie działa super?

 

 

6. czy z poziomu zainstalowanego już systemu, da się bez reinstalacji zmienić partycje (ich nazwy, ilość, podział, ilość GB na partycje, etc.)?

 

 

7. czy na laptopie z zainstalowanym oryginalnym systemem Windows 10, da sie sformatować ten system i na nowo zainstalować, gdy producent nie dołączył nośnika?

 

 

 

8. czy format i instalacja Windows 10 jest: banalnie prosta / prosta / średnia / trudna?

 

 

 

9. czy sam dysk SSD 128 GB wystarczy na system operacyjny, GTA 5 i GTA 6 jak wyjdzie czy na wszelki wypadek lepiej szukać laptopów z 256 GB?

 

 

10. czy da się dziś przewidzieć minimalna cene laptopów, które w przyszłości odpala GTA 6 na najwyższych ustawieniach?

 

 

11. jak producenci z reguły dzielą dysk SSD, jakie partycje tworzą, ile nadają GB, jakie nazwy, itd.?

 

 

 

12. jakie są minusy grania np. w gta 5 na laptopie, w porównaniu gdybym miał komputer? (oprócz mniejszego ekranu i klawiatury)

 

 

13. co tuż po pierwszym włączeniu laptopa, użytkownik powinien zmienić/ustawić/włączyć/wyłączyć? Tzn. na pewno pobrać aktualizacje, ale z takich innych rzeczy w systemie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Nie.

 

Ad 2. Można.

 

Ad 5. Zależy.

 

Ad 6. Tak.

 

Ad 7. Tak.

 

Ad 8. Prosta.

 

Ad 9. 256 GB to śmiech na sali - zwłaszcza do gier - a co dopiero 128 GB!

 

Ad 11. Z reguły jest jedna partycja plus ukryte (np. partycja odzyskiwania systemu).

 

Ad 12. Grzeje się, szumi i dmucha.

 

Ad 13. Odinstalować bloatware, triale itp., powyłączać programy w autostarcie (lub je również całkowicie odinstalować).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, ale komfort jest niższy niż na PC

2. Tak,

3. Tak

4. Tak

5. Tak

6. Tak

7. Tak

8. Tak, banalnie prosta

9. 512 GB to must have.

10. ?

11. ? Aktualnie nie stosuje się partycji odzyskiwania, windows jest do pobrania ze strony MS

12. Patrz punkt 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o odpowiedzi na moje podstawowe pytania.

 

 

1. czy laptopy gamingowe faktycznie nadają się do gier?

2. czy można obyć się bez podstawki chłodzącej, jeśli jedyne gry jakie mnie interesują to te sprzed ponad 6 lat?

3. czy da sie kupić nowy laptop 17,3 cali do kwoty 4000 zł z dyskiem ssd, bez hdd, na którym pójdzie gta 5 na ultra jakości? Chodzi mi tylko o odpowiedź tak lub nie, na razie bez linków. Szanuję zasady działu, ale ja naprawde na razie nie szukam ofert. Chcę tylko zrozumieć o jakich widełkach cenowych jest mowa.

4. czy mysz bezprzewodowa naprawdę nie ma opóźnień i jest ogólnie fajnym urządzeniem?

5. czy internet 4G (router domowy) będzie w laptopie działać dobrze, jeśli internet 4G (karta sim) na smartfonie działa super?

6. czy z poziomu zainstalowanego już systemu, da się bez reinstalacji zmienić partycje (ich nazwy, ilość, podział, ilość GB na partycje, etc.)?

7. czy na laptopie z zainstalowanym oryginalnym systemem Windows 10, da sie sformatować ten system i na nowo zainstalować, gdy producent nie dołączył nośnika?

8. czy format i instalacja Windows 10 jest: banalnie prosta / prosta / średnia / trudna?

9. czy sam dysk SSD 128 GB wystarczy na system operacyjny, GTA 5 i GTA 6 jak wyjdzie czy na wszelki wypadek lepiej szukać laptopów z 256 GB?

10. czy da się dziś przewidzieć minimalna cene laptopów, które w przyszłości odpala GTA 6 na najwyższych ustawieniach?

11. jak producenci z reguły dzielą dysk SSD, jakie partycje tworzą, ile nadają GB, jakie nazwy, itd.?

12. jakie są minusy grania np. w gta 5 na laptopie, w porównaniu gdybym miał komputer? (oprócz mniejszego ekranu i klawiatury)

13. co tuż po pierwszym włączeniu laptopa, użytkownik powinien zmienić/ustawić/włączyć/wyłączyć? Tzn. na pewno pobrać aktualizacje, ale z takich innych rzeczy w systemie?

 

1. Tak nadają się, trzeba tylko zaakceptować pewne oczywiste kompromisy.

2. Zależy od modelu sprzętu jaki zakupisz, jedne mają lepszy układ chłodzenia, drugi gorszy, generalnie da się, ale hałas i temperatury mogą doskwierać.

3. Ciężko będzie, kilka ustawień będziesz musiał poluzować, tyle że i jak nie zauważysz różnicy w obrazie.

4. Tutaj wiele zależy od zakupionego sprzętu, te z wyższej póki działają bez zarzutu, jedynie trzeba mieć świadomość że mysz bezprzewodowa dla graczy to żonglowanie akumulatorami bądź ich częste ładowanie.

5. Będzie działać tak samo jak na smartfonie.

6. Da się, ale zależy, od topologii partycjonowania, czasami mogą być problemy, nazwy zmienisz bez problemu.

7. Tak da się możesz użyć czystego nośnika z czystym systemem, klucz produktu jest zaszyty w biosie więc aktywacja przebiega automatycznie, sterowniki pobierasz ze strony producenta laptopa.

8. Jeżeli zastosujesz się do kilku podstawowych zasad to instalacja jest prosta, to nie są już czasy starych Windowsów.

9. Nie ma szans, zważając na to że GTA V waży 80GB, a RDR2 ok 150GB to w przypadku GTA VI możemy nawet liczyć na 200GB, 512GB to totalne minimum, najlepiej kup sprzęt który ma kieszeń na drugi dysk albo skorzystaj z M.2 będziesz mógł dołożyć nośnik w razie czego.

10. Nie da się, premiera GTA VI najwcześniej nastąpi za ok 2 lata +/-.

11. Różnie choć aktualnie praktycznie się nie dzieli.

12. Oczywiste wady który towarzyszą urządzeniom mobilnym, w przypadku samego GTA V nie ma żadnych przeciwwskazań do gry na laptopie.

13. Robisz dokładnie to samo co w przypadku każdego komputera, laptop pod tym względem się specjalnie nie różni, co najwyżej jeżeli decydujesz się używać fabrycznie wgranego systemu przez producenta, możesz wywalić zbędne aplikacje dołączane do zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

4. Tutaj wiele zależy od zakupionego sprzętu, te z wyższej póki działają bez zarzutu, jedynie trzeba mieć świadomość że mysz bezprzewodowa dla graczy to żonglowanie akumulatorami bądź ich częste ładowanie.

 

 

Kolega coś nie na bieżąco ;) Logitech G603 i baterie zmieniam co 3 miesiące w trybie najwyższej wydajności (1000Hz) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega coś nie na bieżąco ;) Logitech G603 i baterie zmieniam co 3 miesiące w trybie najwyższej wydajności (1000Hz) ;)

Przeczytaj kilka razy do pierwszego przecinka. Są modele które akumulator AA 2500 mAh wciągają w tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andilol

Mega dziękuję !

Edytowane przez andilol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...