Skocz do zawartości
Healer

czy Vega 10 w ryzen 5 2400g lub mobilnym 3700U potrafi wziąć z Ramu 4, 8 lub 9 GB na potrzeby vram?

Rekomendowane odpowiedzi

czy Vega 10 w ryzen 5 2400g lub mobilnym 3700U potrafi wziąć z Ramu 4, 8 lub 9 GB na potrzeby vram???

 

nie chodzi mi tutaj o wydajność rdzenia do 3d bo tyle vram potrzebuje do wielu starych aplikacji 2d odpalonych.

 

Vega 10 jest mocna jak 750ti i tyle mi wystarczy. natomiast brakuje mi vramu potrzebuje 4 8 a nawet 9 GB vramu do zapełnienia przez proste aplikacje 2d. czy Vega 10 obsłuży taka ilość? zakładając że mam 32gb ram...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% maksymalnie można im zarezerwować 2GB, przynajmniej ja tak miałem na Athlonie 240GE i Ryzenie 3200G (na tym drugim chyba nawet takiej opcji nie było, iGPU dostawało z automatu 2GB).

 

Ale jeśli zachodziła taka potrzeba, to iGPU dobierało sobie ekstra pamięci. Np. w grze PUBG zawsze miałem zapełnione zarezerwowane 2GB + ~0,5GB przydzielonej dynamicznie.

 

Potwierdzają to testy - ilość zarezerwowanej/przypisanej ilości pamięci nie ma wpływu na wydajność - będzie brakować, to iGPU sobie dobierze.

 

d8cpYxP.png

 

Pytanie, czy ten dynamicznie przydzielany vRAM zadziała w twoich wydumanych zastosowaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie o taką odpowiedź mi chodziło. dziękuję.

 

teraz pytanie czy ten dynamicznie przydzielany ram podoła temu czego potrzebuje czyli 4 lub więcej vram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktoś wiedzę ile dynamicznego Ramu może Vega 10 dostać? może to być 2+6gb? chce kupić GPU które ma 8gb vram. a nie musi być mocne jak jakiś radeon 570 8gb.... ma też być jak mnajnmniej prądożerne więc laptop z Vega 10 ale czy cholera dostanę ten vram. w Google nikogo to nie interesowało i nei ma odpowiedzi nie znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałem ci na PW, ale kontynuuj wątek tutaj - może ktoś zajrzy i coś doda od siebie.

 

Sprawdziłem, jak to aktualnie wygląda u mnie:

0mUF9pJ.png

 

Mam 2GB dedykowanej + 8GB dynamicznie przydzielanej (posiadam 16GB RAM ogólnie w PC). Nic w ustawieniach nie grzebałem.

 

Może poszukaj czegoś typu How to Increase Dedicated Video RAM (VRAM) in Windows 10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...