Forum PCLab.pl: czy Vega 10 w ryzen 5 2400g lub mobilnym 3700U potrafi wziąć z Ramu 4, 8 lub 9 GB na potrzeby vram? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

czy Vega 10 w ryzen 5 2400g lub mobilnym 3700U potrafi wziąć z Ramu 4, 8 lub 9 GB na potrzeby vram? Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   healer21 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 25 Styczeń 2020 - 12:04

czy Vega 10 w ryzen 5 2400g lub mobilnym 3700U potrafi wziąć z Ramu 4, 8 lub 9 GB na potrzeby vram???

nie chodzi mi tutaj o wydajność rdzenia do 3d bo tyle vram potrzebuje do wielu starych aplikacji 2d odpalonych.

Vega 10 jest mocna jak 750ti i tyle mi wystarczy. natomiast brakuje mi vramu potrzebuje 4 8 a nawet 9 GB vramu do zapełnienia przez proste aplikacje 2d. czy Vega 10 obsłuży taka ilość? zakładając że mam 32gb ram...

#2 Użytkownik jest niedostępny   smilehunter 

• AMD, ufam tobie!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Styczeń 2020 - 16:02

Na 99% maksymalnie można im zarezerwować 2GB, przynajmniej ja tak miałem na Athlonie 240GE i Ryzenie 3200G (na tym drugim chyba nawet takiej opcji nie było, iGPU dostawało z automatu 2GB).

Ale jeśli zachodziła taka potrzeba, to iGPU dobierało sobie ekstra pamięci. Np. w grze PUBG zawsze miałem zapełnione zarezerwowane 2GB + ~0,5GB przydzielonej dynamicznie.

Potwierdzają to testy - ilość zarezerwowanej/przypisanej ilości pamięci nie ma wpływu na wydajność - będzie brakować, to iGPU sobie dobierze.

Dodaj obrazek

Pytanie, czy ten dynamicznie przydzielany vRAM zadziała w twoich wydumanych zastosowaniach.

#3 Użytkownik jest niedostępny   healer21 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 25 Styczeń 2020 - 16:18

właśnie o taką odpowiedź mi chodziło. dziękuję.

teraz pytanie czy ten dynamicznie przydzielany ram podoła temu czego potrzebuje czyli 4 lub więcej vram

#4 Użytkownik jest niedostępny   healer21 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 25 Styczeń 2020 - 23:59

czy ma ktoś wiedzę ile dynamicznego Ramu może Vega 10 dostać? może to być 2+6gb? chce kupić GPU które ma 8gb vram. a nie musi być mocne jak jakiś radeon 570 8gb.... ma też być jak mnajnmniej prądożerne więc laptop z Vega 10 ale czy cholera dostanę ten vram. w Google nikogo to nie interesowało i nei ma odpowiedzi nie znalazłem

#5 Użytkownik jest niedostępny   smilehunter 

• AMD, ufam tobie!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Styczeń 2020 - 10:06

Odpowiedziałem ci na PW, ale kontynuuj wątek tutaj - może ktoś zajrzy i coś doda od siebie.

Sprawdziłem, jak to aktualnie wygląda u mnie:
Dodaj obrazek

Mam 2GB dedykowanej + 8GB dynamicznie przydzielanej (posiadam 16GB RAM ogólnie w PC). Nic w ustawieniach nie grzebałem.

Może poszukaj czegoś typu How to Increase Dedicated Video RAM (VRAM) in Windows 10?

Strona 1 z 1